Moje první V70 2.5tdi

První generace velkých předokolek
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 26
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Velký Šenov
Vůz: Volvo V70 I 2.5TDI

#1 Moje první V70 2.5tdi

Příspěvek od maxvendy »

Zdravím,
koupil jsem si V70 2.5TDI r.v.: 1997 a třetí den co to řídím nacházím problémy.
První je že tlačí servo olej víčkem, dnes jsem se podíval je to skoro prázdné :(
Pak na EGR ventilu prasklá hadička. Zatím jsem nenašel kde jí koupit.
A vždy musím nastartovat dvakrát, po prvé to nastartuje. Jenže jak šlápnu na plyn tak se nic neděje. Nejdříve jsem myslel že musím chvilku čekat ale tím to není. Zase vypnout a nastartovat a pak to jede. Dnes i při jízdě 2x se mi to stalo...
Tak se ptám zkušenějších než něco budu řešit a nebo bych to někam dal do servisu a oni mi nakecaly plno dalších věcí a pak se nedoplatil :D
Předem děkuji za rady

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1483
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#2 Moje první V70 2.5tdi

Příspěvek od kwiko »

A preco si kupujete auto co je pokazene a ani netusite preco...

No a teraz k veci :D

EGR k zivotu ten motor nepotrebuje

Servokvapalinu skuste popozerat hreben riadenia ci nieje oteceny, hlavne okolo prachoviek.
Potom majitel to dolieval doplna preistotu...

Chyba plynoveho pedala? kontrolka oranzoveho trojuholnika s lambdou svieti (a ked nesvieti tak asi sa nahodne vypalila)
Treba to napichnut na diagnostiku a pouvazovat kde je problem

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 26
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Velký Šenov
Vůz: Volvo V70 I 2.5TDI

#3 Moje první V70 2.5tdi

Příspěvek od maxvendy »

kwiko píše:A preco si kupujete auto co je pokazene a ani netusite preco...

No a teraz k veci :D

EGR k zivotu ten motor nepotrebuje

Servokvapalinu skuste popozerat hreben riadenia ci nieje oteceny, hlavne okolo prachoviek.
Potom majitel to dolieval doplna preistotu...

Chyba plynoveho pedala? kontrolka oranzoveho trojuholnika s lambdou svieti (a ked nesvieti tak asi sa nahodne vypalila)
Treba to napichnut na diagnostiku a pouvazovat kde je problem
Tak auto jsem kupoval protože vypadá že vše je na motoru měněno a mě nic nečeká :)
Ale bohužel ten servo olej. No zkusím doplnit a vyměnit pod víčkem těsnění a pak se ještě uvidí.
Na palubovce nic nesvítí. Zkusím sehnat kde se napíchnout na diagnostiku a snad to ukáže nějaký problém.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 255
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Bydliště: Česká Lípa
Vůz: Felda pick up 1,6 55 kW
Bydliště: Liberecko

#4 Moje první V70 2.5tdi

Příspěvek od Pegos »

Jestli je to V. Senov u Sluknova tak jedině Formánek Cvikov
_________________
Volvo V 5O D r.v 06 minulost
S80 T6 r.v 01 minulost
850 TDi r.v. 96 minulost
Felda Pick up 1,6 55 kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 418
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Liberec
Vůz: S60, S70R

#5 Moje první V70 2.5tdi

Příspěvek od marekl »

kwiko píše:A preco si kupujete auto co je pokazene a ani netusite preco...
A prečo si myslíš, že to všechno věděl, když to auto kupoval? :fool: prečo... :%) Píše, že ty problémy nachází až 3. den od koupě, to sis přečet?

Jinak náhodou, není to ta z Prostějova?

karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2167
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#6 Moje první V70 2.5tdi

Příspěvek od karelvolvo »

třetí den tak to je ještě v záruce ??!!
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 410tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 237tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 265tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 440 tkm

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 317
Registrován: 9 roků 5 měsíců
Bydliště: Dejvice
Vůz: 850 xc90

#7 Moje první V70 2.5tdi

Příspěvek od Wolfram1944 »

kwiko píše: Treba to napichnut na diagnostiku
Píšeš, že máš ročník 1997, pak doporučuji koupit na ebay modrý kabel VAG KKL, jako třeba:
http://www.ebay.com/itm/131374946621?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Stáhnout si Vol-FCR, rozchodit to na computeru a máš za pár kaček vše, co můžeš potřebovat.
_________________
.: 850 T-5R '95 B5234T5 AW50-42 ::: XC90 3.2 '07 B6324S TF-80SC ::: 2009-2019 850 TDI '96 D5252T M56 :.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 26
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Velký Šenov
Vůz: Volvo V70 I 2.5TDI

#8 Moje první V70 2.5tdi

Příspěvek od maxvendy »

Pegos píše:Jestli je to V. Senov u Sluknova tak jedině Formánek Cvikov
Děkuji, pana Formánka určitě využiji :)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 26
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Velký Šenov
Vůz: Volvo V70 I 2.5TDI

#9 Moje první V70 2.5tdi

Příspěvek od maxvendy »

Wolfram1944 píše:
kwiko píše: Treba to napichnut na diagnostiku
Píšeš, že máš ročník 1997, pak doporučuji koupit na ebay modrý kabel VAG KKL, jako třeba:
http://www.ebay.com/itm/131374946621?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Stáhnout si Vol-FCR, rozchodit to na computeru a máš za pár kaček vše, co můžeš potřebovat.
Nad tím jsem také přemýšlel, než někomu platit jen zato že to napíchne tak si to koupím a mohu se podívat kdykoliv bude problém :)
karelvolvo píše:třetí den tak to je ještě v záruce ??!!
Tak to by bylo dobré kdyby to bylo v záruce. Ale nikdy jsem nepochodil, když jsem koupil před pár lety Jeepa Cherokee 2.5TD tak po 12 dnech se potkal motor a ne mojí chybou. A ke všemu cca 10m od baráku a když jsem to chtěl vrátit tak pán se vymlouval na vše, hlavně že už nemá peníze. No tak jsem ho prodal a prodělal na tom. Ted jsem se svezl ve Volvu a vše v pohodě. Nic nemlátí - nebouchá ( až na boční plasty v kufru a SPZ je volnější ) Motor běží tak jak mí, i pán na evidenčce tvrdil mi říkal že motor pěkné vrní :D Vrní pěkně až na to servo, tak doufám že to bude maličkost.

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1483
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#10 Moje první V70 2.5tdi

Příspěvek od kwiko »

kabel je klasicky KKL s VAGom napr. https://www.levnealarmy.cz/eshop/autodiagnostika/diagnosticke-kabely/kkl-modry-usb-vag-kkl-obd-ii-diagnosticky-kabel.html
a Vol-fcr sa dal stiahnut.
Avsak napichnutie je jedna vec, diagnostika problemu druha.

Kontrolka poruchy by sa mala rozsvietit spolu s ostatnymi pri starte vpravo dole. A ostat svietit s klucikom v II. polohe az pokial sa nenastartuje motor. (spolu s dobijanim a mazanim)
Ak to nerobi je to dovod sa stazovat ze predavajuci utajil vadu motora a chciet zlavu na opravu alebo vratit auto. Ale zaruka na pouzitu vec je diskutabilna. Preto sa oplati vziat si na kupu niekoho kto tieto auta pozna.

A na frazu vsetko je menene som alergicky, lebo vascinou to znamena ze sa menili blbosti co neodstranili problem tak sa auto predalo, lebo vstreky a cerpadlo uz niesu za par korun... (samozejme nemusi to byt vas pripad)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 255
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Bydliště: Česká Lípa
Vůz: Felda pick up 1,6 55 kW
Bydliště: Liberecko

#11 Moje první V70 2.5tdi

Příspěvek od Pegos »

Bohužel takto staré auto těžko vyreklamujes a diagnostiku na tento ročník tady u nás jen Formánek. A neboj tady ti 90% lidí napíše že u ojeteho auta musíš s investicí vždy pocitat a hláška auto bez investic je pouze zaklinaci formulka.
_________________
Volvo V 5O D r.v 06 minulost
S80 T6 r.v 01 minulost
850 TDi r.v. 96 minulost
Felda Pick up 1,6 55 kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 255
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Bydliště: Česká Lípa
Vůz: Felda pick up 1,6 55 kW
Bydliště: Liberecko

#12 Moje první V70 2.5tdi

Příspěvek od Pegos »

Preto sa oplati vziat si na kupu niekoho kto tieto auta pozna.


Ani tohle ti kolikrát nepomůže
_________________
Volvo V 5O D r.v 06 minulost
S80 T6 r.v 01 minulost
850 TDi r.v. 96 minulost
Felda Pick up 1,6 55 kW

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2149
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#13 Moje první V70 2.5tdi

Příspěvek od jirka87 »

marekl píše: Jinak náhodou, není to ta z Prostějova?
S těmi starty ? .. Jo mohla by to být ona, někdo tam zprasil rozvody, potažmo nastavení čerpadla, což ten podivný chlapík, co to prodával po delším dotazování přiznal. Ale asi to ona nebude, protože to by nepsal, že tam nic nemlátí. Horní silentblok motoru je tak vybouchanej, že místo díry na šroub v tom uchycení na straně motoru je ovál jak prase a silentblok je po smrti už tak nejméně 10 000Km :-) Fakt to bylo zvěrstvo...Ale zase k tomu dával nějaké dveře a kdesi cosi. Mě odradil ten celkový stav, hlavně levej zadní lem, nebo kterej to byl, Tam to už ohnívalo po nějakém drcnutí.

Pokud je to ona - koupil jsi levně (inzeroval ji snad pak už za 28 000Kč, nelze čekat něco bez investic. Udělej okamžitě rozvody, oleje, filtry, vyměn horní silentblok. To je tak asi nejdůležitější, zbytek se doladí za pochodu

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 26
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Velký Šenov
Vůz: Volvo V70 I 2.5TDI

#14 Moje první V70 2.5tdi

Příspěvek od maxvendy »

Pegos: Jasně nějaká investice bude. S tím počítám když je to starší auto.

marekl: Ne není to z Prostějova.

kwiko: Kontrolka při zapnutí klíčku svítí. Tak není asi vypálená. Ale kabel objednám a uvidím co mi to na notásu ukáže

Jinak 280km jízdy za sebou ve Volvu a mohu říct že V70 2.5TDI je super auto které ani nežere na to jaký to má obsah.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850, S / V70 (-00), C70“