V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2167
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#26 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od karelvolvo »

Jen tak pro kontrolu zkoušíš tu mlhovku se zapnutými světly na dvojku ? Protože mně třeba svítí na 460-ce tlumené i v pozici nula a to zadní mlhovku nezapnu !
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 410tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 237tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 265tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 440 tkm

Hary
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 850
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Neratovice
Vůz: V70I 1998 2.5 TDI Silver

#27 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od Hary »

karelvolvo píše:Jen tak pro kontrolu zkoušíš tu mlhovku se zapnutými světly na dvojku ? Protože mně třeba svítí na 460-ce tlumené i v pozici nula a to zadní mlhovku nezapnu !
JJ, na dvojku, nebo rovnou beží motor pro sichr a nič.
_________________
Je: Škodofka
Bylo:V70 TDI r.v.98 Silver, Octavia TDI r.v.2000, Opel Astra 2000, Honda Prelude 1996, Honda Civic coupe 1995, Honda Civic sedan 1995.

lukinl
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 602
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo 850 2,3 T5 sedan, B5234FT man.

#28 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od lukinl »

Hary píše: Edit: gombík na zapnutí/vypnutí mlhovky cvaká a svítí, spolu s udajem na palubce. To snad nemůže být nic jiného, než přerušená cesta dozadu, ale bylo by to dost zvlášní, když obrysové vlákno svítí.
může rozsvícení kontrolky na palubce nemá s funkčností jako takovou nic společnýho. Jen ti to říká, že by mlhovka měla být zapnutá.
Vyhřívání sedaček taky svítí a vyhřívání může být KO. Můj spínač předních mlhovek na autě taky svítí když ho zapnu a mlhovky na autě ani nejsou. takže tím, že ti svítí něco na palubce nebo na tlačítku se vůbec neřiď to značí polohu přepínače ne správnou funkci
_________________
LukinL
je:850 2,3 T5 sedan, B5234FT, M56
bylo:850 kombi D5252T, M56 r.v.96, Traktor
C70 cabrio Fenix,960II sedan 850 kombi 155kW

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 4929
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#29 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od Romulusw »

To máš pravdu, ale to platí jen když to všechno je zapínané nějakou řídící jednotkou. Starý auta, který měly max. ŘJ motoru, jsou ovládané tak, jak je to na schematu přímo a tak to taky zobrazují kontrolky.
Schema Haryho káry jsem nenašel, takže za to ruku do ohně nedám.

Tu kontrolku brzdových světel jsem měl na hondě úplně stejně. Svítilo to, dokud se nešláplo na brzdu a obě žárovky při tom svítily. Jakmile jedna nesvítila, tak kontrolka nezhasla. Byl to rok 1990.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 71
Registrován: 7 roků 8 měsíců
Bydliště: Dolní Žandov
Vůz: V70 2.5TDI man., 12/1997

#30 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od ferror »

Co se týče kontroly žárovek - v manuálu pro V70 je napsáno, že po nastartování je nutné zmáčknout brzdu (ideální je startovat s nohou na brzdě). Tím kontrolka zhasne. Je to asi nejen kontrola žárovek, ale i kontrola spínače brzdových světel.

U 7polový zásuvky spínač není, takže měřit

f.e.e.t
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1355
Registrován: 7 roků 11 měsíců
Bydliště: Ronov nad Doubravou
Vůz: V70 D5252T 2.5 TDI r.v. 9/1998

#31 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od f.e.e.t »

_________________
Volvo černá V70 TDI 9/1998
Volvo stříbrná V50 T5 FWD 12/2004

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 71
Registrován: 7 roků 8 měsíců
Bydliště: Dolní Žandov
Vůz: V70 2.5TDI man., 12/1997

#32 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od ferror »


Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 214
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Hlavní město piva
Vůz: V70 D5252T rok 98

#33 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od Jiří M »

Se tu v tom motáte až ouvej... :/

Kontrolka prasklejch žárovek je pouze pro přední potkávací světlomety (2x H7 55W), koncový světla (4x dvouvláknovka 4W) a brzdový světla (2x 21W a třetí brzdový světlo, ale tam ty příkony už nevim, musel bych kouknout do auta).


Mlhovka je vedená na obě strany auta, žárovky jsou taky na obou stranách standartně, ale svítí pouze na levej straně (standart pro evropu), v pravym světle je vedení od konektoru k patici žárovky přerušený, jsou to ztenčený místa, co jdou proseknout i šroubovákem. Proseknutej propoj jsem přemostil a svítí mi obě zadní mlhovky. ;)
Takže bych se zaměřil na napětí na konektoru světel (nejspíš tam bude), pak na vedení k patici a nakonec na žárovku samotnou.

Spínač zadní mlhovky u V70 je jen tlačítko, při vypnutí klíčku, nebo světel a opětovnym zapnutí už mlhovka nesvítí, bylo to vymyšleno na notorický mlhovkáře, co na zhasínání zapomínaj. :) Pokud kontrolka na palubovce svítí, tak jde i napětí dozadu.
Zadní mlhovka u V70 svítí pouze při zapnutí potkávacích a nebo dálkovejch světel... Přední mlhovky pak při obrysovkách, ale to zadní ještě nesvítí.

Spínač předních mlhovek je přepínač a mlhovky svítí dokud se nevypnou mechanicky.

Hary
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 850
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Neratovice
Vůz: V70I 1998 2.5 TDI Silver

#34 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od Hary »

Jiří M píše:Se tu v tom motáte až ouvej... :/

Kontrolka prasklejch žárovek je pouze pro přední potkávací světlomety (2x H7 55W), koncový světla (4x dvouvláknovka 4W) a brzdový světla (2x 21W a třetí brzdový světlo, ale tam ty příkony už nevim, musel bych kouknout do auta).


Mlhovka je vedená na obě strany auta, žárovky jsou taky na obou stranách standartně, ale svítí pouze na levej straně (standart pro evropu), v pravym světle je vedení od konektoru k patici žárovky přerušený, jsou to ztenčený místa, co jdou proseknout i šroubovákem. Proseknutej propoj jsem přemostil a svítí mi obě zadní mlhovky. ;)
Takže bych se zaměřil na napětí na konektoru světel (nejspíš tam bude), pak na vedení k patici a nakonec na žárovku samotnou.

Spínač zadní mlhovky u V70 je jen tlačítko, při vypnutí klíčku, nebo světel a opětovnym zapnutí už mlhovka nesvítí, bylo to vymyšleno na notorický mlhovkáře, co na zhasínání zapomínaj. :) Pokud kontrolka na palubovce svítí, tak jde i napětí dozadu.
Zadní mlhovka u V70 svítí pouze při zapnutí potkávacích a nebo dálkovejch světel... Přední mlhovky pak při obrysovkách, ale to zadní ještě nesvítí.

Spínač předních mlhovek je přepínač a mlhovky svítí dokud se nevypnou mechanicky.
Děkuju moc za upřesnění.
Hledám na tech "modulech" s paticemi rozdíly mezi levou a pravou.
Levá je označená jako EUR FOG, prava jen EUR.

Jak popisuješ že ztenčená místa jsou přeseknutá, ja to vidím spíš na to, že tam chybí kus vodiče/plíšek, zakroužkoval jsem jej, který asi způsobuje, že mlhovka vpravo nesvítí. Nebo jsem nepochopil co píšeš, nebo to mám jinak, ale to pochybuji.

Na levém světle je navíc přivedený extra fialový drát který je mimo Hlavní konektor! Cesta od kabelu je pak vedena přes přemostění (zakrožkovano) a do spodní patice.

Já z toho teda vůbec nevím co mám měřit, protože z výše napsaného nechápu ty cesty.....
Můžeš mi to z fotek nějak blíže vysvětlit?
Přílohy
20160813_162254.jpg
20160927_102252.jpg
20160927_101153.jpg
_________________
Je: Škodofka
Bylo:V70 TDI r.v.98 Silver, Octavia TDI r.v.2000, Opel Astra 2000, Honda Prelude 1996, Honda Civic coupe 1995, Honda Civic sedan 1995.

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 4929
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#35 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od Romulusw »

Hlavně změř (jestli to umíš a máš nějaký měřák), jestli když zapneš tu mlhovku, jestli na tom fialovym drátu je napětí. To je to důležité.

Hary
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 850
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Neratovice
Vůz: V70I 1998 2.5 TDI Silver

#36 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od Hary »

Romulusw píše:Hlavně změř (jestli to umíš a máš nějaký měřák), jestli když zapneš tu mlhovku, jestli na tom fialovym drátu je napětí. To je to důležité.
Měřák už mám a změřím, ale chci si to jen ujasnit dopředu.
Teď jsem podrobně študoval očima kam jaká trasa jde a rozkreslil to. Barvy jsem si dal fakt jen tak, ale zachoval jsem fialovou, co tam přichází mimo konektor. Jdou mi tam ale v kolizi zlutý impulz k mlhovce a fialový konektor zespodu, prostě se fakt potkávají v jedné trase. To bohužel ale nevyfotím.
Takže jde o to, co bych tam měl naměřit. Je přece kravina, aby z konektoru sel signal k mlhovce a a kousek dál se na tu samou trasu přidalo něco z uplně jiného z drátu, který je mimo konekror.

Edit: oprava obrázku
Přílohy
20160927_101153.jpg
_________________
Je: Škodofka
Bylo:V70 TDI r.v.98 Silver, Octavia TDI r.v.2000, Opel Astra 2000, Honda Prelude 1996, Honda Civic coupe 1995, Honda Civic sedan 1995.

Hary
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 850
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Neratovice
Vůz: V70I 1998 2.5 TDI Silver

#37 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od Hary »

Zmeřil jsem jestil jde šťáva do spodní koncové žárovky, jde. 12 a nějaké drobné V.

Jakmile měřím levou stranu dle foto viz nahoře, přes to přemostění, tak tam ani ťuk, je to hluché. Před přemostěním, za ním, primo na patici, nic. Odpojil jsem konektor, měřil jsem přímo jej. Odkud má jít "šťáva do mlhovky", tak je hluchý.
Takže co teď dál?

Měřil jsem ten fialový nesmysl, naměřeno 0,00něco V, čili ani ne 1V.

Z té samé větve co fialový jde ještě zelený a je připojený do horního modulu s brzdovou a žárovkou a blinkrem.
Zelený jsem už neměřil, nebyl důvod. To bude to samé jako fialový.
Otázka, proč to tam je?
_________________
Je: Škodofka
Bylo:V70 TDI r.v.98 Silver, Octavia TDI r.v.2000, Opel Astra 2000, Honda Prelude 1996, Honda Civic coupe 1995, Honda Civic sedan 1995.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 214
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Hlavní město piva
Vůz: V70 D5252T rok 98

#38 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od Jiří M »

Omlouvam se, ztenčený místa na prosekávání jsou ve světlech u náklaďáků, je to už nějakej čas, co jsem na volvu měl zadní světla rozhozený.

Fialovej Ti na 90% vede do zásuvky k tažnýmu. ;)

Pokud ti kontrolka na palubovce svítí a do zadu nic nejde, může bejt chyba v konektoru, viz schéma, nebo pak chyba na kabelu po cestě...
Přílohy
Mlhovky_V70_98.jpg

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 4929
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#39 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od Romulusw »

Fialový vede od pojistky až dozadu do lampy (VO). Divil bych se, že při montáži tažného, by byla dodržena barva, ale možné je, že právě v místě připojení toho tažného na fialový je to rozpojené.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 80
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Bydliště: Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2.0T

#40 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od Jara11 »

Tak koukám tady problém neobjasněn. U mé V70 tatáž chyba. Po stisknutí tlačítka mlhovky se rozsvítí kontrolka v tlačítku a na přístrojovce a okamžitě to hlásí prasklou žárovku mlhovky. Žárovka vyměněna, ale nesvítí. Zítra skusím proměřit, zda jde dozadu napětí, ale tam toho asi moc nedohledám, protože kabel končí v karoserii. Podle návodu k obsluze jsem ani nezjistil, která je na to pojistka. Vůbec se o tom nepíše. Když zapnu přístrojovku tlačítkem, bez nastartování a spínám mlhovku, nikde nic necvaká. Při spínání předních mlhovek je slyšet relátko.

Hary
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 850
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Neratovice
Vůz: V70I 1998 2.5 TDI Silver

#41 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od Hary »

Ano, nedořešené. Zatím jsem neměl chuť pokračovat dál v hledání.
_________________
Je: Škodofka
Bylo:V70 TDI r.v.98 Silver, Octavia TDI r.v.2000, Opel Astra 2000, Honda Prelude 1996, Honda Civic coupe 1995, Honda Civic sedan 1995.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 80
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Bydliště: Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2.0T

#42 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od Jara11 »

Tak pokud na něco přijdu, tak dám zprávu.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 214
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Hlavní město piva
Vůz: V70 D5252T rok 98

#43 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od Jiří M »

Járo a jakej máš rok auta? V70 do roku 2000 nemá hlídání praský žárovky v mlhovkách. Jinak doporučuju aby ses zaměřil na kontakt spínače v zásuvce na tžnym, pokud ho máš..

Buď je k tomu kontaktu připojeno relátko, kerý přepíná (zhasne tu na autě) mlhovku když připojíš vlek. Nebo se objevovaly i zapojení bez relátka, ale to byly starší auta a jiný značky..
Pokud ten spínač bude zoxidovanej, nebo rolámanej, mlhovka na autě svítit nebude, ale po připojení vleku na vleku svítit bude. Vidět je to třeba na tejhle stránce.

Obrázek
To kolečko nalevo mezi brzdou (54) a pravym koncovym (58R) je kontakt toho spínače.

Stává se, že po rozlámání zásuvky se vyměnila za novou bez spínače a pak už mlhovky na autě nesvítily, protože dotyčnej nevěděl kam drátek připojit.

Snad to pomůže i vám kucí.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 80
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Bydliště: Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2.0T

#44 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od Jara11 »

Na tažný kouknu, bylo tam už při koupi. Mám výhodu , že máme se synem každý V70 , já III 2.T a on D2,4 2008 (asi), ale jeví se to úplně stejně, tak až bude teplo, budeme porovnávat.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 80
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Bydliště: Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2.0T

#45 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od Jara11 »

Ještě poznámka. Otázkou je , kdyby tento kontakt byl osazen a nebyl funkční, jestli to bude na přístrojovce hlásit vadnou žárovku, jako to hlásí.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 214
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Hlavní město piva
Vůz: V70 D5252T rok 98

#46 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od Jiří M »

Hlásit to bude, protože do žárovky má prou téct a neteče..

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 80
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Bydliště: Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2.0T

#47 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od Jara11 »

Tak mlhovka funguje. Opravdu to bylo tou zásuvkou. Sice jsem to neviděl, ale stačilo asi vytáhnout redukci 7kolík na 13 kolík. Tak to musím kouknout u mojí V70 taky. Mám tam origo instalaci od Volva a přechod ze 13p. zásuvky na 7 polovou. Nikdy jsem to nekontroloval, ale mě to nic nepsalo, tak to bude asi fungovat.
I tak děkuju za dobrou radu. J.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 214
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Hlavní město piva
Vůz: V70 D5252T rok 98

#48 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od Jiří M »

Neni zač, čirou náhodou sem si na tenhle "zdroj" problémů s mlhovkou vzpomněl, tak jsem rád, že to pomohlo.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 26
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Louny
Vůz: V70 I 2,4i 103kw(benzín) r.v.2000

#49 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od vrabi »

Jinak za to, že mi vzadu svítí jen jedna mlhovka, mě chtěl vyhodit technik z STK, dokonce mi rozebral "nesvítící" světlo a když v něm našel i osazenou žárovku, už jsem mu nedokázal vysvětlit, že to tak má být (nakonec jsem to ukecal). Abych měl příště klid, propojil jsem ve světle přerušený kontakt a svítí mi teď obě strany. Nakonec jsem rád, s oběma svítícíma mlhovkama je auto zezadu za snížené viditelnosti vidět výrazně lépe a je i hezčí :)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 80
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Bydliště: Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2.0T

#50 V70 1998 TDI nesvítí zadní mlhovka /y?

Příspěvek od Jara11 »

Já tam žárovičku osazenou neměl a prošel jsem fora po světě a tam řešili ,která strana má vlastně svítit, když má auto volant na druhé straně. Jsou diskutující, kteří uváději, že chtěji obě strany funkční, protože často pendlují mezi Anglií a Francií a pokud jede v pravo a světlo má vpravo, že se může zdát, že jde o jednostopé vozidlo. U nových světel tam není ta mechanika, která by se dala propojit, ale podivná žárovička s plastovou paticí za necelých 500Kč.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“