Vibrace plynového pedálu a volantu s80 as 2010

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 150
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: praha
Vůz: S80 II D5 AWD Polestar 169kw

#1 Vibrace plynového pedálu a volantu s80 as 2010

Příspěvek od frantuvdedek »

Zdravím
Jsem zde s drobným dotazem. Provozuji s80 As r.v. 2010 D5 AWD polestar 165 KW a již delší dobu mám problém s vibracemi do pedálu a do volantu. Co to pravděpodobně není jsou silentbloky s kterýma jsem byl již 2x v Průhonicích a ani to není převodovkou (automatem) s kterým jsem byl dnes u pana Patočky, který mi sdělil, že automat je také v pořádku. Vibrace se projevují především když auto jede klidně 1500 otáček a automat podřadí. Jinak i na dálnici ovšem méně intenzivně. Divné je že se projevují i na neutrál ale jen občas a to když člověk jede delší dobu rychleji a pak zpomalí - například kolony na dálnici - pak jsou vibrace již docela intenzivní. Volant mi lehce vibruje také, ovšem především v zatáčkách. Když jsem měl auto na stolici (nebo stolici na autě) tak mi technik sdělil, že mám droboulinkou vůli na poloose, ovšem to by nevysvětlovalo za a, vibrace na neutrál a za b, zkrátka to, že vibrace občas zmizí. Kdesi jsem četl, že občas dělá problém jakýsi D.E.M modul někde u diferáku u verzí s AWD. Nesetkal se někdo s tímto problémem, lépe řečeno nevyřešil ho někdo už? Na toto téma u těchto modelových řad je již mnoho diskuzí, ať již zde, tak v cizích zemích, ovšem nikdo nedospěl ke kloudnému řešení (všichni mění silentbolky, pak kotouče, pak ložiska a vše k prdu). Předem děkuji za vaše odpovědi. Snad by to pomohlo i více lidem.

st_Andy
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1929
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Košice - Staré mesto
Vůz: V90 D5 AWD Inscription

#2 Vibrace plynového pedálu a volantu s80 as 2010

Příspěvek od st_Andy »

zeby normalni vlastnost D5.. :crazy: taky to mam podobne, vse vypada byt v cajku a nijak se to nezhorsuje ani nezlepsuje proste do 1500 otacek tam takove to traktorové :jaj: minichveni ve volantu a pedalu porad je, a je nas vic co to resi.. :pardon: :)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 150
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: praha
Vůz: S80 II D5 AWD Polestar 169kw

#3 Vibrace plynového pedálu a volantu s80 as 2010

Příspěvek od frantuvdedek »

:Yahoo!: Nevim proč ale tahle odpověď mě uklidnila. Projelo to asi 10 různejch mechaniků a všichni mi to tvrdili taky. Můj argument byl, kamarád má pasata a nic nevibruje. Ale ani to tak nevadí. každopádně se mi bude lépe spát, tak dík


Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 95
Registrován: 9 roků
Bydliště: Praha
Vůz: S80 II Executive 09 D5 136kW AT

#5 Vibrace plynového pedálu a volantu s80 as 2010

Příspěvek od vztekloun »

Andy koukám na ten odkaz co jsi poslal a to je silentblok na S80 I ale frantuvdedek má s S80 II
_________________
sbohem koncerne, konečně pořádné vozítko..
S80 II Executive RSE 09, D5 136kW AT, chip 165kW - 225hp, 480Nm - VolvoTune Stage2

st_Andy
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1929
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Košice - Staré mesto
Vůz: V90 D5 AWD Inscription

#6 Vibrace plynového pedálu a volantu s80 as 2010

Příspěvek od st_Andy »

to je dobrej dotaz.. na PIII bude uplne jine uchyceni motoru :)

takze beru spet, jdu to promazat a s frantuvdedekem by nam mel pasovat tenhle VolvoFordackej zazrak..

https://www.skandix.de/en/spare-parts/engine/engine-mountings/engine-mounting-right/1038111/

Obrázek

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 95
Registrován: 9 roků
Bydliště: Praha
Vůz: S80 II Executive 09 D5 136kW AT

#7 Vibrace plynového pedálu a volantu s80 as 2010

Příspěvek od vztekloun »

:good:
_________________
sbohem koncerne, konečně pořádné vozítko..
S80 II Executive RSE 09, D5 136kW AT, chip 165kW - 225hp, 480Nm - VolvoTune Stage2

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 150
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: praha
Vůz: S80 II D5 AWD Polestar 169kw

#8 Vibrace plynového pedálu a volantu s80 as 2010

Příspěvek od frantuvdedek »

Tak já nevím :D je nebo to neni normální. Byl sem v t6r a bylo mi řečeno že při 200 tisících nalítáno by se měli stejně měnit silentbloky motoru. uvažoval jsem o všech to je tak do 15 tisíc (3 nebo 4 silentbloky) ale na těch forech to udělali všichni a bylo to k ničemu.

st_Andy
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1929
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Košice - Staré mesto
Vůz: V90 D5 AWD Inscription

#9 Vibrace plynového pedálu a volantu s80 as 2010

Příspěvek od st_Andy »

to neni malo, predpokladam ze se jednalo o silentbloky se stemplem volvo, druhovyroba bude o 2/3 levnejsi, beztak si to volvo jenom prebaluje :)

jj, taky jsem cetl ze je to k nicemu a ze nejvic pomohla vymena toho pravyho predniho, ale to bylo zrejme k modelum do r. 2008.. ta nase Mondeacka platforma jeste neni na forech tolik prebirana, tak se o S80II a V70III pise zatim malo, musime dockat casu..

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 95
Registrován: 9 roků
Bydliště: Praha
Vůz: S80 II Executive 09 D5 136kW AT

#10 Vibrace plynového pedálu a volantu s80 as 2010

Příspěvek od vztekloun »

no já bych zrovna se silentblokama neexperimentoval a dal jedině originál. Co jsem párkrát někde četl i od Patočky komentáře, tak silentbloky motoru dávat jedině originál
_________________
sbohem koncerne, konečně pořádné vozítko..
S80 II Executive RSE 09, D5 136kW AT, chip 165kW - 225hp, 480Nm - VolvoTune Stage2
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“