Vše kolem audia a car Hifi, videa DVD, navigace, telefonů, ipodů a ostatní komunikace
Pravidla fóra
Upozornění
V této sekci se ponejvíce objevují odkazy na nelegální soft.
Postihy
Při prvním prohřešku napomenutí.
Při druhém zablokování účtu na jeden měsíc.
Při třetím trvalá blokace.
Tak nás k tomu nenuťte. Admini
  • Autor
  • Zpráva
Conan
Vůz: Jeep Cherokee Limited 3.2 V6

Příspěvek od Conan »

marvays.net píše:Aby sme se dobře pochopili, tak to nedělám kvůli kraválu. Jde mi jen oto, že 13ka reprák v zadních sloupcich není zrovna kvalita. Je to opravdu malý rozměr na třípásmový reprák. Dopředu dobrý, tam hodím basostředy a výškače jsou zvlášť pod předním sklem, ale dozadu musí být externě elipsy. Jinak to hraje hrozně. Nemyslím potichu, ale hrozně :wink:

A navíc roletka je pěkná. nikdo nemusí vidět, co si vezu z kufru.
Opravdu rešit zadná repro není moc nutné, hudbu do aute děláš snad pro sebe a ty sedíš vepředu, ne?
Takže kvalitní předky, vejšky rozhodně ne do původních míst ale udělat na ně "domečky" a do kufru subwoofer a to celé hnát přes nějaký zesilovač.
Pokud trváš i na zadních repro, tak jen pro dokreslení ti stačí jakýkoliv 13tky do zadních sloupků oříznuté o spodní frekvence.
O víkendu sem někam dám svojí částečnou instalaci hifi do V40.

Jo a názorů místních anti-autohifistů si nevšímej :wink: auto je tvoje a pro tebe, tak co :D

K tý poznámce, že někomu stačí, resp. bolí hlava 2x45W z autorádia (ve skutečnosti teda to je 2x nebo 4x cca 10-17W opravdových) ano, to hlava bolet může protože takový malý výkon hnaný naplno = velké zkreslení které opravdu není nic moc pro uši.
Proto se používají autozesilovače, aby bylo možné dosáhnout větší hlasitosti bez zkreslení. Autozesilovač = větší dynamika = příjemnější poslech.
A prosím nepoukazujte na vyjímky ducajících pablbů, takové najdete ve všem a všude, ať je nakousnuté jakékoliv téma, protože to negativní se pamatuje nejlépe ...
Bylo: Volvo XC 90 2.5T AWD, B5254T (154kW / 5000 ot.min, 320Nm / 1500-4500 ot.min), 6.st manuál, MY 2005, LPG (MAGIC III);Volvo V40 T4, B4194T (147kW / 5500 ot.min, 300Nm / 2400-3600 ot.min) (r.v. 1998)

Jirrka

Příspěvek od Jirrka »

tak zkresleni, jakozto muzikant poznam. Nevim teda jak kvalitni veci tam predchozi majitel dal, ale mam pocit, ze zadny chrchlatka to nejsou. Rozdili mezi hudebnim, skutecnym vykonem znam. A taky vim, ze cim vyssi vykon tim prijemnejsi poslech, ale prijde mi to stejne zbytecny, protoze v aute nemuzes dosahnout kvalitniho poslechu ani nahodou. Aerodymamicky hluk, vymoli na silnicich atd atd. kdyz chce nekdo kvalitni poslech tak at i koupi vybaveni za 50.000,-kc domu, zajisti specialni podlozky, aby nedochazelo k drnceni ruznych veci. Necha si proplachnout usi u lekare (to nemyslim ironicky, to se dela) a pak muze poslouchat kvalitne. Kvalitni poslech je tak relativni a hlavne subjektivni zalezitost, ze se dohadovat co je a co neni kvalitni, je naprosta ztrata casu. Dispozice kazdeho jedince jsou ruzne. Kazdy ma jiny frekvencni rozsah co slysi, jinak citlivy. Ja jsem nahluchlij, ze mi musi rvat docela televize, ale na druhou stranu umim ladit klaviry, kdy je treba slyset urcite harmonicke tony a porovnavat je. dokazu se koncentrovat na urcity zvuk, frekvenci ve zneti tonu. Slysim v hudbe to co bezny clovek ani nevi, ze to tam je. neni to proste o vykonu, ale o tom umet poslouchat. Napr. pri poslechu se soustredit na spodni a stredni hlasy )pokud mluvim o orchestrech), protoze ten hlavni melodicky vnima clovek automaticky. Fuj to jsem se zase rozepsal. :lol:
bylo: bylo: 850 T-5R (nejemocionálnější Volvo všech dob),Volvo 480 Turbo, 1992, Ďáblík (zůstane navždy nejkrásnější), 850 T-5, 155 kW, Blue Lady, Volvo 340 DL, Chrochtík, Fiat 128A, služební - Octavia III 110 kW TDi, Škoda Yeti 1,8 TSi, Octavia II 1,8 TSi, Superb Combi 125 kW TDi, Rapid a Spacebeack 1,6 TDi,

LukášM
Vůz: V240

Příspěvek od LukášM »

Conan píše:

K tý poznámce, že někomu stačí, resp. bolí hlava 2x45W z autorádia (ve skutečnosti teda to je 2x nebo 4x cca 10-17W opravdových) ano, to hlava bolet může protože takový malý výkon hnaný naplno = velké zkreslení které opravdu není nic moc pro uši.
Proto se používají autozesilovače, aby bylo možné dosáhnout větší hlasitosti bez zkreslení. Autozesilovač = větší dynamika = příjemnější poslech.
Conane co je tohle za blbost? Jsem na tom stejně jako Jirrka, prostě nemám rád hlasitou hudbu v autě, poslech delší dobu a nemyslím, že mé audio je nekvalitní (repro Infinity + Canton, zesilovač Blaupunkt).
S tím zkreslením souhlasím, ale ne, že z toho bolí hlava. A většinou to není problém malého výkońu zesilovače rádia, dnes běžne 4*45W, sož je tak 4*22W efektivní, ale problém reproduktorů. Každý koupí "nadupané" rádio a připojí na původní repro :?: :wink:

Conan

Příspěvek od Conan »

LukášM píše:
Conan píše:

Conane co je tohle za blbost? Jsem na tom stejně jako Jirrka, prostě nemám rád hlasitou hudbu v autě, poslech delší dobu a nemyslím, že mé audio je nekvalitní (repro Infinity + Canton, zesilovač Blaupunkt).
S tím zkreslením souhlasím, ale ne, že z toho bolí hlava. A většinou to není problém malého výkońu zesilovače rádia, dnes běžne 4*45W, sož je tak 4*22W efektivní, ale problém reproduktorů. Každý koupí "nadupané" rádio a připojí na původní repro :?: :wink:
Zkreslení je z 95% vždy vinou zesilovače. Pokud se teda bavíme o zkreslení "při plné hlasitosti".
Jo a těch 22 W RMS dnešní autorádia opravdu nemaj, mají to např některé Alpiny nebo Panasonici, co mají ext. násobič napětí,ale klasické MOSFETy mají max. 17 W RMS při rozumném zkreslení, ale to je jedno.

Infinity (jaká řada?) jsou dobrý i když Kappy na mě trošku ostřejší vejšky, Cantonty mám rád a sámje taky mám :wink: , ale možná by si zasloužili lepší zesilovač než ten Blaupunkt, co? :wink:

Jo tu mojí instalaci jsem ještě nestačil dát na web, nějak nebyl čas.
Naposledy upravil(a) Conan dne 12 zář 2006 07:24, celkem upraveno 1 x.
Bylo: Volvo XC 90 2.5T AWD, B5254T (154kW / 5000 ot.min, 320Nm / 1500-4500 ot.min), 6.st manuál, MY 2005, LPG (MAGIC III);Volvo V40 T4, B4194T (147kW / 5500 ot.min, 300Nm / 2400-3600 ot.min) (r.v. 1998)

LukášM

Příspěvek od LukášM »

Teď souhlasím. :wink: Když mluvíme o rádiu, samosebou myslím Panasonic (moje značka - Technics), Alpine, Becker, apod. O ostatním škoda mluvit. Máš nějakou zkušenost s Nakamishi?
To Infinity je starší řada (tak 6 let stará), ale není to ani Kappa ani Reference. No zesilovač už nemám, o víkendu šel do světa a uvidíme jaký ho nahradí, ještě přemýšlím nad novým rádiem, máš nějaký dobrý tip za solidní kačky? No jak jsem psal, já v autě skoro muziku neposlouchám, ale ať tam něco je :wink:

Conan

Příspěvek od Conan »

LukášM píše:Teď souhlasím. :wink: Když mluvíme o rádiu, samosebou myslím Panasonic (moje značka - Technics), Alpine, Becker, apod. O ostatním škoda mluvit. Máš nějakou zkušenost s Nakamishi?
To Infinity je starší řada (tak 6 let stará), ale není to ani Kappa ani Reference. No zesilovač už nemám, o víkendu šel do světa a uvidíme jaký ho nahradí, ještě přemýšlím nad novým rádiem, máš nějaký dobrý tip za solidní kačky? No jak jsem psal, já v autě skoro muziku neposlouchám, ale ať tam něco je :wink:
Mama autorádio Nakamischi CD-45z a nemůžu si stěžovat :D
Už ho mam teda cca 5 let. Mám pár drobností co bych mu vytknul, ale to se jedná jen o ovládání, zvukově je super. Je tedas pravda, že mi před měsícem začalo blbnout, jeden kanál z linkového výstupu, ale stačila výměna nějakých operačních zesilovačů za cca 200Kč a je vše zase OK :wink:
No a zesilovač, v něm už mám splněn svůj sen na high-end 8) , mam 6-ti kanál Audison VRX 6.420.

Kolik bys chtěl dát do autorádia? A počítám, že asi časem dokoupíš opět zesilovač, takže by se hodilo i pár (nejlépe teda tři páry :D ) linkových výstupů, ne?
Asi bych šel to Panasonica nebo Alpine, ale možná ten Panasonic bude mít za stejnou cenu co nejlevnější Alpine lepší výbavu.

LukášM

Příspěvek od LukášM »

Conane, já svádím takový vnitřní boj, který je rádio s CD-MP3, DVD nebo s navigací. Bohužel také vlastním velké množství minidisků (jinak super poslech na domácím HI-FI), ale přeci jen rádia s MD se již moc v nabídkách neobjevují, snad jen jeden nebo dva tipy.
A od toho všeho se bude odvíjet i zakoupení/nezakoupení zesilovače. Jak jsem psal poslouchám raději doma.
Jinak můj favorit zatím byl tento Becker nebo podobný z jejich řady:

http://www.autoradio-prodejce.cz/autora ... x-7993.htm

mám rád strohost jejich designu a pokud bych ho zakoupil, dost bych přemýšlel i o I-podu.

Myslím, že do starších Saabů dodával radia Harman Kardon, viděls někdy na prodej samostatné autorádia?

Conan

Příspěvek od Conan »

Jo, strohej vzhled mám taky rád:
http://conan.webpark.cz/coupe/pages/Phot29.htm

No, autorádio Harman Kardon sem někde zahlíd, ale to už je delší doba, někdo ho prodával, ale to už si nevzpomenu kdo a zda by ještě bylo k mání.

S tim autorádiem to máš teda složitější :D
Buď sehnat nějký s navigací (ty většinou podprujou DVD) s možností připojení MD měniče a měl bys to všechno komplet :D ale i za pěknou "pálku".

Osobně bych to v tvém případě asi řešil DVD autorádiem, externí navigací a MD přehrát na DVD. Případně dokoupit MD měnič. MD ale tuším v dnešní době snad dělá už jen Sony a Kenwood.

LukášM

Příspěvek od LukášM »

Takže začínám mít trošku jasněji. Bude to buď pouze autorádio s CD-mp3 a ovladačem DVD měniče nebo rovnou DVD rádio. Minidisc připojím přes LINE-IN, mám totiž přenosný rekordér od Sony na který jsem tak nějak zapoměl :wink:
Mimochodem umí ovládat každé rádio MD měnič, myslím to co běžně ovládá CD/DVD měnič?
Rádia s navigací jsou totiž dost drahá (becker) a nemyslím, že navigace na displayi je nejpřehlednější. Takže jak si správně napsal navigaci samostatně někdy do budoucna.
Jo a omlouvám se za mystifikaci, protože tam mám opravdu nějaký starší model Kappy.

marvays.net

Příspěvek od marvays.net »

tak konečně se mi podařilo nalogovat. takže mužu taky napsat.....

Já sem teda do toho audia moc peněz nenacpal. koupil sem toto za tuším 3,5k korun. S touto značkou jsem spokojený. moc se tom nevyznám, ale prý to je good značka a hlavně se mi líbí, že ji moc lidí nemá a vypadá skvěle a decentně. tak jako volvo samo! ktomu jsem dopředu koupil repráky. dlouho jsem zvažoval, ale nakonec vyhrály magnáty. středobasy + výškače za 2k korun. myslímže lepší už bych těžko hledal. jen dodám že to jsou ty malé do předních dveří. no a hraje to dobře. ale když fičím po našich skvělých dálnicích a chcu ten nepříjemný hluk panelovky přebít kvalitní muzikou, už to začíná zkreslovat. takže to chce zadek. a ted mam dvě možné varianty. buď koupim tu roletku, hodim do toho elipsy, nebo koupim ještě jedny magnaty do zadnich sloupku a ktomu aktivni tubu a bude to stačit. Ale jak jsem již řekl, nevyznám se vtom. A nerad bych kupoval aktivni tubu za 6k a druhe repráky za 2k a pak zjistil, že to nestačí a kupoval zesilovač a elipsy a roletku. nejsem milionář :D

Conan

Příspěvek od Conan »

LukášM píše:Takže začínám mít trošku jasněji. Bude to buď pouze autorádio s CD-mp3 a ovladačem DVD měniče nebo rovnou DVD rádio. Minidisc připojím přes LINE-IN, mám totiž přenosný rekordér od Sony na který jsem tak nějak zapoměl :wink:
Mimochodem umí ovládat každé rádio MD měnič, myslím to co běžně ovládá CD/DVD měnič?
Rádia s navigací jsou totiž dost drahá (becker) a nemyslím, že navigace na displayi je nejpřehlednější. Takže jak si správně napsal navigaci samostatně někdy do budoucna.
Jo a omlouvám se za mystifikaci, protože tam mám opravdu nějaký starší model Kappy.

U každého autorádia máš, jestli umí ovládat CD/DVD/MD měnič. Většinou, pokud ta daná značka vyrábí MD, tak mívaj i MD měnič. Ale abych se přiznal, tak o DVD měniči jsem zatím moc neslyšel. Bejt Tebou, koupim DVD autorádio a případně dokoupím CD měnič, ale to asi už bude zbytečný. MP3 to bude už taky umět.

Conan

Příspěvek od Conan »

marvays.net píše:tak konečně se mi podařilo nalogovat. takže mužu taky napsat.....

Já sem teda do toho audia moc peněz nenacpal. koupil sem toto za tuším 3,5k korun. S touto značkou jsem spokojený. moc se tom nevyznám, ale prý to je good značka a hlavně se mi líbí, že ji moc lidí nemá a vypadá skvěle a decentně. tak jako volvo samo! ktomu jsem dopředu koupil repráky. dlouho jsem zvažoval, ale nakonec vyhrály magnáty. středobasy + výškače za 2k korun. myslímže lepší už bych těžko hledal. jen dodám že to jsou ty malé do předních dveří. no a hraje to dobře. ale když fičím po našich skvělých dálnicích a chcu ten nepříjemný hluk panelovky přebít kvalitní muzikou, už to začíná zkreslovat. takže to chce zadek. a ted mam dvě možné varianty. buď koupim tu roletku, hodim do toho elipsy, nebo koupim ještě jedny magnaty do zadnich sloupku a ktomu aktivni tubu a bude to stačit. Ale jak jsem již řekl, nevyznám se vtom. A nerad bych kupoval aktivni tubu za 6k a druhe repráky za 2k a pak zjistil, že to nestačí a kupoval zesilovač a elipsy a roletku. nejsem milionář :D
Kenwood je standardní značka, osobně jí teda nemusim, ale samozřejmě taky umí udělat dobrý autorádia. No ty Magnaty uplně nejlepší volba nejsou, ale špatný taky nejsou :wink:
Tvůj problém vyřeší pouze přídavnej autozesilovač. Obměna zadních reproduktorů nepomůže, ovály do plata už by byly lepší, ale jelikož chceš stejně kupovat akt. tubu, tak rovnou kup nějakej 4kanálovaj zesilovač a zapoj na něj přední repro + nějake subwoofer. Cenově se vejdeš do cca 8.000Kč se vším. Osobně bych obměnil i přední repro, ale to můžeš udělat kdykoliv po tom.

LukášM

Příspěvek od LukášM »

Conan píše:

U každého autorádia máš, jestli umí ovládat CD/DVD/MD měnič. Většinou, pokud ta daná značka vyrábí MD, tak mívaj i MD měnič. Ale abych se přiznal, tak o DVD měniči jsem zatím moc neslyšel. Bejt Tebou, koupim DVD autorádio a případně dokoupím CD měnič, ale to asi už bude zbytečný. MP3 to bude už taky umět.
Máš pravdu, ovládání MD jsem viděl hlavně u Sony a u pár ostatních, ale to jsem již vyřešil.
DVD měnič jsem samozřejmě viděl od Panasonicu, bohužel cena je nad 10 tisíc Kč, ale proč vlastně mít měnič??? U CD bych to chápal, ale po příchodu MP3 i ten ztrácí smysl.
Až něco vyberu tak se samozřejmě pochlubím.

LukášM

Příspěvek od LukášM »

Conan píše:
marvays.net píše:tak konečně se mi podařilo nalogovat. takže mužu taky napsat.....

Kenwood je standardní značka, osobně jí teda nemusim, ale samozřejmě taky umí udělat dobrý autorádia. No ty Magnaty uplně nejlepší volba nejsou, ale špatný taky nejsou :wink:
Tvůj problém vyřeší pouze přídavnej autozesilovač. Obměna zadních reproduktorů nepomůže, ovály do plata už by byly lepší, ale jelikož chceš stejně kupovat akt. tubu, tak rovnou kup nějakej 4kanálovaj zesilovač a zapoj na něj přední repro + nějake subwoofer. Cenově se vejdeš do cca 8.000Kč se vším. Osobně bych obměnil i přední repro, ale to můžeš udělat kdykoliv po tom.
Kenwood nebude špatná značka, ale myslím si, že za oněch třiapůl se dá koupit lépe. Magnat? Pro mě stejně jako další ostatní značky, kteří si kupují tuneři do Golfů a CRXek.
No ty jsi případ přesně pro ten zesilovač, 4-kanál je OK a kdo říká, že musí být nový, jetý koupíš snadno a levně, ale je třeba ho nejprve řádně otestovat. No a koupil bych nějaké solidní repro dozadu + tubu a máš vyřešeno.

Conan

Příspěvek od Conan »

Případně pomůžu vybrat jetý zesilovač, pokud by někdo nějaký sháněl.

Zpět na „Audio, video, navigace, telefony a ostatní komunikace“