Více problémů - prosím o rady a zkušenosti

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 118
Registrován: 8 roků 2 měsíce
Bydliště: Královéhradecký kraj
Vůz: V70 D5, 2004

#1 Více problémů - prosím o rady a zkušenosti

Příspěvek od Pitris V70 »

Zdravím všechny, nedávno jsem tu napsal problém s tempomatem, který někdy funguje a někdy ne. Dnes jsem přišel na další věc. V pravé části přístrojovky jsou 4 tlačítka, 2-vyhřívání sedadel a 2 na vyhřívání a ofuk skel. Tyto 4 tlačítka někdy svítí a někdy nesvítí. A dnes jsem zpozoroval, že když svítí, tak tempomat funguje a když nesvítí, tak nejde. Může mezi tím být nějaká spojitost?
Dále mi dneska při parkování při couvnutí a následném popojetí dopředu vyskočila na palubáku hláška v němčině "PARKHILFE WART. ERFORDERL." a rozsvítil se vprostřed mezi budíky žlutý výstražný trojúhelník. Z té hlášky jsem pochopil, že je potřeba parkovací asistent, ale když jsem ho mačkal (vždycky ho mám zapnutý a najednou byl vypnutý), tak mi nešel zapnout. Co se mohlo stát tak najednou? Celou dobu fungoval bez problému.
No a pak poslední věc - myslel jsem, že když zamknu auto, tak se mi zamkne i víčko od nádrže, ale když jsem ho zamknul, tak mi to šlo normálně otevřít. Je to normální, nebo je to zas nějaká chyba? Jinak když zamknu auto na dálku, tak po chvíli cvakne jako by se zamykal znova. Neví někdo, co je to za cvaknutí? Nějaký dvojitý zámek?
Děkuju moc za informace, mám Volvo čerstvě, tak s tím nemám žádné zkušenosti.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 399
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Moravská Třebová
Vůz: V70 II 2.4T 147kW r.2001

#2 Více problémů - prosím o rady a zkušenosti

Příspěvek od Dopi »

Druhé cvaknutí chvíli po zamčení je deadlock, ochrana proti otevření dveří zevnitř, např. kdyby někdo rozbil okno a chtěl si otevřít dveře. Víčko nádrže se zamkne automaticky až 10 minut po zamčení auta, abys mohl mít zamčené auto během tankování.
_________________
V70 2.4T 147kW MY2001

Tod2
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2971
Registrován: 8 roků 10 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#3 Více problémů - prosím o rady a zkušenosti

Příspěvek od Tod2 »

s tím parkovacím asistentem, to bude asi chyba některého čidla, taky mi to zlobí a píše to, že je doporučen/vyžadován servis parkovacího asistenta
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 118
Registrován: 8 roků 2 měsíce
Bydliště: Královéhradecký kraj
Vůz: V70 D5, 2004

#4 Více problémů - prosím o rady a zkušenosti

Příspěvek od Pitris V70 »

No dneska jsem na to koukal a zjistil jsem, že je jeden měněnej, protože je v jiný barvě. Ono to v tý tmavý je vidět blbě. Uvidí diagnostika. Chtělo by to někoho šikovnýho s originální diagnostikou v okolí HK.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“