Spatne starty za tepla, V70 2.4i

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 11
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha 1
Vůz: V70 II 2.4i 103kW 11/2006
Bydliště: Praha 1

#1 Spatne starty za tepla, V70 2.4i

Příspěvek od Danislav »

Poprosil bych Vás o radu. Mám V70II 2006 2.4i. Cca poslední měsíc se mi občas stane, že když je teplej motor tak nenastartuju bez prošlapávání plnu při startování. Startér se normálně točí, ale vypadá to že neteče palivo nebo je směs moc chudá. Za studena žádný problém není. A aby to bylo ještě zajimavější tak se mi to za tepla projevuje jen před domem kde stojim "v kopci" (sklon tak 8%) čumákem nahoru. Stojim-li na rovině tak problém nemam. Palubní počítač nehlásí žádnou chybu.
Předpokládám, že v servisu se to klasicky neprojeví.

- palivové čerpadlo?
- čídlo tlaku paliva?

- na co případně ještě mrknout?

Díky.

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5017
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#2 Spatne starty za tepla, V70 2.4i

Příspěvek od PINĎABC »

Originální diagnostika ti napoví líp

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 11
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha 1
Vůz: V70 II 2.4i 103kW 11/2006
Bydliště: Praha 1

#3 Spatne starty za tepla, V70 2.4i

Příspěvek od Danislav »

nj, ale pokud nebude ve Vide vidět chyba, tak mi nezbyde než koupit díl, vyměnit a vyzkoušet. Nepomůželi tak další díl, ... . Dotaz jsem spíše směroval na to, zda se s tím někdo nesetkal a případně co všechno by to mohlo způsobovat + pravděpodobnost :)

THOmasoj
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#4 Spatne starty za tepla, V70 2.4i

Příspěvek od THOmasoj »

Danislav píše:nj, ale pokud nebude ve Vide vidět chyba, tak mi nezbyde než koupit díl, vyměnit a vyzkoušet. Nepomůželi tak další díl, ... . Dotaz jsem spíše směroval na to, zda se s tím někdo nesetkal a případně co všechno by to mohlo způsobovat + pravděpodobnost :)
Tomu uplne nerozumim... Kdyz na diagnostiku nezajedes, tak jeden dil za druhym menit nebudes?
Nechej to napichnout a dost pravdepodobne usetris penize i nervy.
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 11
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha 1
Vůz: V70 II 2.4i 103kW 11/2006
Bydliště: Praha 1

#5 Spatne starty za tepla, V70 2.4i

Příspěvek od Danislav »

Asi zbytečně předbíhám, diagnostika samozřejmě proběhne. Chtěl jsem pouze vědět na co byste to tipovali. Pokud nebude vidět žádná chyba ve Vidě tak co pak bude nejpravděpodobnější viník a co byste Vy měnili jako první?

- palivové čerpadlo je asi nejdražší co mě aktuálně napadá, tedy pokud by jste si nemysleli že to bude nejpravděpodobnější příčiny tak bych ho měnil jako poslední :D ..

Díky

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1483
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#6 Spatne starty za tepla, V70 2.4i

Příspěvek od kwiko »

vymenit sviecky ci zap. moduly
Bo)

GDPR_user

#7 Spatne starty za tepla, V70 2.4i

Příspěvek od GDPR_user »

Danislav píše:co byste Vy měnili jako první?
Úplně nejlépe bude,když si necháš vyměnit mozek.Pokud Ti někdo napíše,že bez diagnostiky je zbytečné něco měnit a ty si pořád dokola meleš svou,pak výměna mozku bude základ k dobrým opravám!

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 11
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha 1
Vůz: V70 II 2.4i 103kW 11/2006
Bydliště: Praha 1

#8 Spatne starty za tepla, V70 2.4i

Příspěvek od Danislav »

kwiko : díky

martinopel : Ptal jsem se na názor/zkušenosti. Zrovna od Vás jako "servisáka" bych očekával trochu jinou reakci. Předpokládám, že Vaše zkušenost je taková, že ve Vidě se Vám vždy zobrazí všechno (kort u problémů kde palubní PC žádnou chybu nevypíše a problém se projevuje náhodně po delších časových intervalech). Já mám zkušenost jinou, proto jsem se chtěl zeptat - třeba někdo něco podobného už řešil a odpoví - "zaměřil bych se na toto". Takže děkuji za reakci k věci.

GDPR_user

#9 Spatne starty za tepla, V70 2.4i

Příspěvek od GDPR_user »

Danislav píše:kwiko : díky

martinopel : Ptal jsem se na názor/zkušenosti. Zrovna od Vás jako "servisáka" bych očekával trochu jinou reakci. Předpokládám, že Vaše zkušenost je taková, že ve Vidě se Vám vždy zobrazí všechno (kort u problémů kde palubní PC žádnou chybu nevypíše a problém se projevuje náhodně po delších časových intervalech). Já mám zkušenost jinou, proto jsem se chtěl zeptat - třeba někdo něco podobného už řešil a odpoví - "zaměřil bych se na toto". Takže děkuji za reakci k věci.
Právě že jako servisák vím,že bez diagnostiky je to vždy jen utrácení peněz za věci,které by to dělat mohly ale nedělají.Pokud se chyba ve VIDA nezobrazí,pak existují ještě real data které je nutno sledovat.Také mnohdy poslech odhalí problém.Je to jako by mne bolela hlava a já se ptal po internetu doktora proč.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 11
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha 1
Vůz: V70 II 2.4i 103kW 11/2006
Bydliště: Praha 1

#10 Spatne starty za tepla, V70 2.4i

Příspěvek od Danislav »

Ok díky. Už jsem se objednal tak jsem zvědav jak to dopadne.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 11
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha 1
Vůz: V70 II 2.4i 103kW 11/2006
Bydliště: Praha 1

#11 Spatne starty za tepla, V70 2.4i

Příspěvek od Danislav »

Tak to byly svíčky. Dle servisky měněny před 40tkm (V Pruhonicích), byly origo, ale strašně zpečený.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“