360 GLT 2.0 benzín - náhon tachometru?

Malé, ale Volvo...

Moderátor: wickey

This topic is 12 years a 6 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
Stimpy

Příspěvek od Stimpy »

U tehle "levnych" polozek je to dopravny skoro drazsi nez samotna soucastka :? Ale rychlost vskutku dobra.

crtec
Vůz: 964(94, B200ET OD) 760(83, B23ET OD)

Příspěvek od crtec »

rychlost i ceny... JJ, jsou to frajeři, začínali s lada a rencek dílama, už se velkem vyfikli! Nenašel sem nikdy levnější, navíc když objednáš za balík, je doprava zdarma a za 2 dny jsou vjeci oma, ani nemusíš na poštu či tak....

Conan
Vůz: Jeep Cherokee Limited 3.2 V6

Příspěvek od Conan »

Takže proběhla výměna a vše je OK.
Trochu sem se patlal s vyndáním budíků příst. desky, ale nakonec se zadařilo. NIVA náhon tachomnteru jsem upravil, jeden konec, který se měl zasunout do náboje kola, jsem uřiznul hned za kovovým náliskem na kterém je i matka. Jen pozor, abyste ustřihli ten správnej konec, tam kde vnitřní lanko čouhá cca 1cm ven z kovového výlisku, tak tato strana se napojuje k tachometru, tak tu nestříhat :!:
po ustřihnutí správného konce mi na tomto konci z bovdenu čouhalo to vnitří lanko cca 5cm. Následně jsem kovovou matku z druhého konce + nějaké gumové přechodky na bovdenu, protáhnul ven a nasunul plastovu zajištovací matku z původního bovdenu náhonu Volva včetně takového pérka, u kterého jsem musel trochu zvětšit průměr.
Větší laborování bylo u náboje kola, kde jsem asi až na podesáté správně "zasunul" :wink: lanko bovdenu, tak, aby se točil spolu s kolem a aby na straně tachomteru nebylo lanku příliš vysunuté z bovdenu ven.
Konec bovdenu, který se napojuje k tachometru, tam pak krásně zapadnul.
Bylo: Volvo XC 90 2.5T AWD, B5254T (154kW / 5000 ot.min, 320Nm / 1500-4500 ot.min), 6.st manuál, MY 2005, LPG (MAGIC III);Volvo V40 T4, B4194T (147kW / 5500 ot.min, 300Nm / 2400-3600 ot.min) (r.v. 1998)

Stimpy

Příspěvek od Stimpy »

Hm, dobra prace. Me chybi ten origo konec ktery je u kola, pri zjistovani pricini proc mi tacho netachometruje mi byla vytazena spodni polovina lanka... Bude mi ted chybet? Nebo na jakym principu tam ten ustipnutej konec lanka z nivy drzi?

Ladislav
Vůz: VOLVO 340DL

Příspěvek od Ladislav »

Origo konec čoho ti chyba?
- lanka ? – chýbať Ti nebude
- náhon lanka? – chýbať Ti bude
Na konci lanka je rúrka s vnútorným štvorhranom (nazvali sme to nahon lanka), drží ho na kolese závlačka, štvorcový prierez konca

1. Odporúčam bouden neodstrihovať hneď za náaliskom, ale ako som písal ten nalisok odbrúsiť, potom lanko priliš netrčí . Bouden poprípade skrátiť o max. 1 cm.
2. Budík nieje potrebné vyberať, stačí nahmatať tu maticu na pristrojovke na konci boudenu a vytočiť o cca 150 stupňov, vytiahnuť bouden.
Aj ja som musel tu pružinku trošku roztiahnuť .

Stimpy

Příspěvek od Stimpy »

Tak to budu muset zkouknout. Ale porad mi unika; ctyrhran drzi na kole zavlacka, co drzi to lanko v tom ctyrhranu a navic ho prinuti se tocit? Z toho, co psal Conan jsem pochopil, ze do toho 4 hranu zasunul ucvaknuty konec lanka z Nivy... Nebo se pletu? :? Sorry, nikdy jsem nebyl technik, takze pomalu na me :D

Ladislav

Příspěvek od Ladislav »

Lanko ma na svojom konci tvar štvorhranu, preto som z neho nestrihal. Rúrka má vnútorný štvorhran (v ktorom je lanko a tak sa spolu točí s lankom). Jeden vonkajší koniec rúrky ma vonkajší štvorhran, ktorý zapadne do plechovej krytky kolesa a závlačka je tam len kvôli zabráneniu axiálneho posuvu (takže voči kolesu stojí). Keď to uvidíš, určite pochopíš.

Stimpy

Příspěvek od Stimpy »

Ok, tak to jo, diky! Se do toho taky pustim, jestli tam teda najdu ten origo ctyrhran v kole....

Conan

Příspěvek od Conan »

Vnitřní lanko v bovdenu jsem nijak nezkracoval, na obou koncích je cca v délce 3-4cm ve tvaru hranolu. Na straně náboje kola, se pouze to lanko spolu s bovdenem zasune do středu kola (asi 10cm) -> pak tam ten bovden sám drží, je to tak akorát natěsno.

Budíky jsem vyndal, jelikož jsem nenašel rozumnej prostor pro ruku abych se tam dostal a netušil jsem, jak je to uchycené k budíkům.
Bylo: Volvo XC 90 2.5T AWD, B5254T (154kW / 5000 ot.min, 320Nm / 1500-4500 ot.min), 6.st manuál, MY 2005, LPG (MAGIC III);Volvo V40 T4, B4194T (147kW / 5500 ot.min, 300Nm / 2400-3600 ot.min) (r.v. 1998)

Stimpy

Příspěvek od Stimpy »

Jen mi rekni, jaxi to pres ten pop art objednal? At zadam co zadam (cislo, pulku cisla, zacatek cisla, konec cisla, nazev, s hackama i bez, pulku nazvu...) vzdy se stejnym vysledkem:

Litujeme, v tomto výběru nenáme k dispozici žádnou nabídku zboží.

Pritom cislo sedi dle skladu a maji tam udajne 20ks... Asi jim napisu...

Conan

Příspěvek od Conan »

Stimpy píše:Jen mi rekni, jaxi to pres ten pop art objednal? At zadam co zadam (cislo, pulku cisla, zacatek cisla, konec cisla, nazev, s hackama i bez, pulku nazvu...) vzdy se stejnym vysledkem:

Litujeme, v tomto výběru nenáme k dispozici žádnou nabídku zboží.

Pritom cislo sedi dle skladu a maji tam udajne 20ks... Asi jim napisu...
jj, poslal jsem mailík s číslem dílu ....

Stimpy

Příspěvek od Stimpy »

Tak uz taky tachometruju... Jenom po tom, co jsem prerizl origo volvo bowden aby sel vyndat a zacal natahovat upraveny lada bowden jsem si rikal sakra proc jsem jenom nevymenil lanko?! Nebo to nejde takhle jednoduse? Kazdopadne jsem to nejdriv pricvakl k budiku a co mi zbylo (taky jsem to z nivy bowdenu uřiznul hned za kovovým náliskem) to jsem soupnul do kola co to slo a je to. Obcas to dela takovy cvakavy zvuky za jizdy, ale nejak me to netrapi, protoze mi jeste k tomu huci lozisko, takze se to ztrati...
Timto vsem dekuji za rady, obvzlaste za to lanko z nivy!

Ladislav

lanko z nivy je o 5 cm dlhšie

Příspěvek od Ladislav »

Re: …sakra proc jsem jenom nevymenil lanko?!
- pretože ako už bolo písané lanko z nivy je o 5 cm dlhšie (konce potrebuješ aké sú a zo stredu vyrezať 5 cm mne známym spôsobom nejde)
Inač blahoželám k oprave :D

Stimpy

Příspěvek od Stimpy »

Ok, tak to jooo :D
Diky!

Jerry
Vůz: 740GL B230F, 1991

Re: 360 GLT 2.0 benzín - náhon tachometru?

Příspěvek od Jerry »

Zrovna jsem řešil náhon tachometru na 340 a nabízím alternativu k výše popsanému.
Na stránkách výrobce, např. http://www.Ricambiflex.it , sem si našel podle typu auta a podle délky lanka (u mě 1335 mm) odpovídající náhon a jeho objednací číslo (u mě 01626718).
No a pak už stačí najít nebližšího dealera zmíněného výrobce, např. Autobenex, a náhon objednat.

Mě stál nový náhon 426,-. Do auta pasoval bez problémů.

Kdyby měl někdo zájem, mám tady (za symbolickou cenu) jeden origo použitý bowden, přetržené lanko dám jako bonus :lol:
This topic is 12 years a 6 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „300 / 400 - opravy“