PODVOZEK: Klepání

Moderátor: wickey

This topic is 11 years a 11 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
vcar

Příspěvek od vcar »

Nerad doznávám, ale měl jsi pravdu. Musím ti to veřejně přiznat. :D

majklovacz
Vůz: S80 II D5 07'

Re: PODVOZEK: Klepání

Příspěvek od majklovacz »

Mě "něco bouchá, klepe" asi uprostřed podvozku, jen jsem nahledl pod auto, nemám možnost rampy nebo kanálu. A nahmatal jsem tam nějakou tyč, která se kývala. Je uložená podélně s vozem. Snad to dobře vysvětluju :) Nevím jestli je tam nějaký stabilizátor, ale zřejmě to bude ono, a je na tom snad silentblok. K mechanikovi se dostanu doufám už tento týden. Nějak na mě nemá čas, holomek. Co tam může být? :tlesk:

filippek

Příspěvek od filippek »

majklovacz píše:Mě "něco bouchá, klepe" asi uprostřed podvozku, jen jsem nahledl pod auto, nemám možnost rampy nebo kanálu. A nahmatal jsem tam nějakou tyč, která se kývala. Je uložená podélně s vozem. Snad to dobře vysvětluju :) Nevím jestli je tam nějaký stabilizátor, ale zřejmě to bude ono, a je na tom snad silentblok. K mechanikovi se dostanu doufám už tento týden. Nějak na mě nemá čas, holomek. Co tam může být? :tlesk:
Podelne pod motorem-prevodovkou, presne v prostred mi vede nejaka podpera prevodovky-na ni dva silentbloky prevodovky. Nedavno jsem je nechal menit, tak jestli mas namysli tohle.. Cele to drzi dva srouby vpredu a dva vzadu, tak na ne radsi koukni. Urcite se to kyvat nesmi.

majklovacz

JJ, to bude presne ono, je mi jasny, ze se to kejvat nema :) Pls nejakej nazev jak se to jmenuje, podle ceho to najdu v katalogu? A priblizna cena? Koukam na AutoKelly, ale nemuzu to dohledat. Ceny ostatnich stabilizatoru se poybuji kolem 1k. Dik

filippek

Příspěvek od filippek »

Nevim jestli myslime stejnou vec.. ale o zadne tyci co by sla PODELNE fakt netusim. Tohle je placatejsi a je to podpera-jako cast nakyho ramu, ja jsem laik tak to neumim pojmenovat, ale videl jsem to. Zkusim ti to vyfotit, jestli je to ono.. Pokud jo, pochybuju ze to nekde sezenes jako neorigo. Spis si zkontroluj jen uchyceni- na dva srouby vpredu a dva vzadu, jestli je nemas jen povoleny.
Tohle je foceny z mista za levym prednim kolem (od dveri ridice). Je tam videt ten jeden silentblok-zadni a zadni dva srouby uchyceni do ramu. Vepredu je to uchyceny nekde pod tim krycim plastem spodku pod naraznikem, to jsem nefotil, musel bych to sundavat, tak jen pro orientaci, jestli je to to co myslis. Nic jineho co ale vede podelne me fakt nenapada.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

majklovacz

Nj, diky za foto, ted sem prijel z rampy, konecne jsem to videl ze spodu. Tak tou tyci, co jsem jen nahmatal, bylo tahlo razeni, ktere se kejve na vsechny strany :( je na ni silentblok. Nevim, jestli ma byt jeste nekde ulozena ??? Asi tam ma byt nejaky kryci plast motoru, ale zbyl tam jen odstipnuty prisroubovany kus. Takze je to od spodu vse pristupne.
To bouchani zrejme zpusobuje levy predni tlumic, kterej je komplet vyteklej. Chjo.

filippek

Příspěvek od filippek »

Mel jsem taky bouchani od tlumice, pak jsem usoudil ze od horniho ulozeni tlumice. Uz jsem shanel novy (stoji docela ranec) a pak me napadlo to vic prozkoumat a ona byla povolena ta vrchni matka (nekde tady na foru jsem vkladal fotku). Neusim jak se to mohlo stat, cekal jsem ze kdyz ji dotahnu, ze to stejne uz bude vytlucene a brzo se to ozve, ale nic, porad jezdim a vse ok, tak nastesti ulozeni neodeslo :D

aligator

Příspěvek od aligator »

jiri gajdarus píše:Zdravím, mám jeden problém. Někde ze předu auta (S40, r.v. 2002, naj. 70 tis.) mi "klepe". Nápravu jsem zkontroloval, všechny čepy, uložení ramen ... je v pořádku. Nenapadá někoho, co by to mohlo být? Třeba jste někdo měli podobný problém a víte, co zkontrolovat?
kukni na vzpěry stabilizátoru a na uložení stabil.samozřejmně to může být cokoliv na nápravě.tady se ale vždy začíná.čus aleš

Ice

Příspěvek od Ice »

Mal so podobný problém. Bola to ľavá tyčka riadenia. Taká minimálna vôľa, ale nenormálny buchot. Vymenené a je ticho.

majklovacz

Taaaak, velke klepani zpusobovala povolena "kost" na tlumici, pri tom se zjistilo, ze z tlumice vytekl olej. Ted jsem po vymene tlumicu (Kayaba dle doporuceni tady z fora :lol: ). Jeste me ceka geometrie, ale stejne jeste obcas slysim nepatrne slabe klepani pri prejizdeni nerovnosti. Ze by teda horni ulozeni? Lozisko se zdalo byt ok.

Robertissimo
Vůz: Volvo V50 Caravan 2.0 (107kW) B 4204 S3

Re:

Příspěvek od Robertissimo »

vcar píše:Mě to dělá hlavně při rozjezdu a Marra poradil, abych se vykašlal na homokyneťák a šel po uložení nápravy a poloos. (Marro díky za radu) :D
Mám podobný problém, kdy mi to tak divně třískne při prudkém přidání plynu. Nejvíce se to dá poznat tak, že dám jedničku držím brzdu a pouštím prudčeji spojku-na volnoběh. Sice je to trochu "na hulváta", ale takto to dělá nejvíce. Zdá se mi, jako by se celý motor třepal. V servisu mi řekli, že to vidí jako homokineťák. Silentbloky motoru nejsou utržené, ale už jsou dost vychozené. Doporučili mi vyčkat až se to projeví více :spat: Co si s tím teda nakonec měl Ty VCARE? :prace:
This topic is 11 years a 11 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“