PALIVO: S40 na LPG/výkon

Moderátor: wickey

This topic is 13 years a 6 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
Marek
Vůz: Škoda SuperB 1.8T Elegance

Re: I sem neco pridam

Příspěvek od Marek »

Roger píše: Prestavbu na plyn ti delal Marra? Docela by me zajimalo jak ti to jede :?:
Ha,ha - No tak Marra urcite ne,ten by se sesunul pod ponk,kdyby mel prestavovat auto na plyn.On jaksi nema zdrovna moc plynova auta rad.
Ale sam uznal,ze moje auto je prestaveny velmi solidne a to uz je co rict... :lol: .Prestavovali to kluci ze Strakonskyho Autogasu.Jsou hlavnimi dovozci techto technologii atd... Navic jsem s nima casto v blizsim kontaktu.
Jinak ja myslim,ze auto jede naprosto stejne.I kdyz je fakt,ze tedka od opravy celeho motoru jsem tam plyn jeste nepustil,porad zajizdim.
A plyn rozhodne "barbarstvo" neni.Kolik ja uz sjel aut udelanejch na plyn,jeje??? To bych mohl vypravet..
Me by zase zajimalo rozdil Natural 95 a V-Power 100 ?? Co Rogere ??
Myslim,ze se urcite na nejakym srazu potkame,tak muzu nechat sjet.
Ale opatrne!!! :evil: :evil:

kinzel peter

Příspěvek od kinzel peter »

Ja som v lete predal Audi S4 230 PS a tak mi V40 85 kw pride ako bicykel, ale zase to nezere 16 litrov...nieco za nieco.

Roger
Vůz: V70T6 AWD08 goldAT/V70R AWD98 silverM

Re: I sem neco pridam

Příspěvek od Roger »

Marek píše:
Roger píše: Prestavbu na plyn ti delal Marra? Docela by me zajimalo jak ti to jede :?:
Ha,ha - No tak Marra urcite ne,ten by se sesunul pod ponk,kdyby mel prestavovat auto na plyn.On jaksi nema zdrovna moc plynova auta rad.
Ale sam uznal,ze moje auto je prestaveny velmi solidne a to uz je co rict... :lol: .Prestavovali to kluci ze Strakonskyho Autogasu.Jsou hlavnimi dovozci techto technologii atd... Navic jsem s nima casto v blizsim kontaktu.
Jinak ja myslim,ze auto jede naprosto stejne.I kdyz je fakt,ze tedka od opravy celeho motoru jsem tam plyn jeste nepustil,porad zajizdim.
A plyn rozhodne "barbarstvo" neni.Kolik ja uz sjel aut udelanejch na plyn,jeje??? To bych mohl vypravet..
Me by zase zajimalo rozdil Natural 95 a V-Power 100 ?? Co Rogere ??
Myslim,ze se urcite na nejakym srazu potkame,tak muzu nechat sjet.
Ale opatrne!!! :evil: :evil:
Marku, tankuju uz jen vyhraden 100 oktan nic jineho do nadrze nesmi :wink: N95 a V power Racing 100okt, je hodne velky rozdil, ja to teda tak citim, jak se rozmotava motor, kolik davam plynu, dokonce i zvuk...
Moje T4 je jeste v ladeni... ridici jednitka, budu davat novy katalyzator, turbo, sani...ale plyn pro me nema smysl...nenajezdim tolik.
Ne sraze...jasne, az neco bude kam prijedu... rad se svezu a necham svezt...ale ne po hrbolatych stezkach, to bych neprezil...je to snizene a vpredu jsou nove KONI
:wink:
V740 GLT 16valve89',111kW,B234Fman.5QoverdriveWagonBlackDemon - má brácha
V40 T4 98' man.147kW, 15.3.08 R.I.P. BitPower@chip-Václav. PRODEJ dílů

vladinek

144 oktanů a LPG

Příspěvek od vladinek »

Igor píše:....ako v poriadku, len záleží na tom, aký je vnútorný priemer zmiešavača a ako je ten systém nastavený. Pri presnom priemere sa do sania dostáva zmes, ktorej oktánové číslo dosahuje 114 oktanov a mnoho motorv má na LPG vyšší výkon ako na benzín, ver mi, mám to odskúšané na rôznych autách, samozrejme, že je to na úkor spotreby LPG. ..tak ako som napísal
Jenom malá poznámka, podle předchozích řádků to vypadá, že oktanové číslo má vliv na výkon. Oktanové číslo je přeci o antidetonační schopnosti paliva a tím pádem bychom mohli například pro větší výkon zvýšit kompresi atd.
Jinak mám LPG ve V40, sekvenční vstřik, jede to bez problémů. Kvůli menší objemové výhřevnosti LPG ovšem spotřeba není větší o 5-10%, ale o celých 20-25%, což potvrzují i moje záznamy a peněženka.

Marek

Příspěvek od Marek »

Moje zkusenosti s plynem jsou nasledujici.Sierra 2.0i DOHC,plyn BRC,klasickej mixer-spotreba cca o 0,5l vic nez na benzin a Volvo T4,plyn Landi Omegas,160kW turbo kit a spotreba v normalu stejna a v plnej zatezi o cca 0,5-1l vic.... Takze ja bych cybu hledal nekde jinde.Spinavej vzd.filtr,spinavy plynovy filtry,netesnosti,spatne serizeni,mene kvalitni LPG atd...

vladinek

Příspěvek od vladinek »

Marek píše:Moje zkusenosti s plynem jsou nasledujici.Sierra 2.0i DOHC,plyn BRC,klasickej mixer-spotreba cca o 0,5l vic nez na benzin a Volvo T4,plyn Landi Omegas,160kW turbo kit a spotreba v normalu stejna a v plnej zatezi o cca 0,5-1l vic.... Takze ja bych cybu hledal nekde jinde.Spinavej vzd.filtr,spinavy plynovy filtry,netesnosti,spatne serizeni,mene kvalitni LPG atd...
To je prostě fyzikálně nemožný,aby to žralo stejně a podávalo stejný výkon. Pokud je výhřevnost LPG taková,jaká je, tak má-li se zachovat stejný výkon jako s benzínem, musí se tam toho LPG nalít o dost víc. To se obejít nedá vůbec nijak, bohužel...

Roger

Příspěvek od Roger »

Marek píše:Moje zkusenosti s plynem jsou nasledujici.Sierra 2.0i DOHC,plyn BRC,klasickej mixer-spotreba cca o 0,5l vic nez na benzin a Volvo T4,plyn Landi Omegas,160kW turbo kit a spotreba v normalu stejna a v plnej zatezi o cca 0,5-1l vic.... Takze ja bych cybu hledal nekde jinde.Spinavej vzd.filtr,spinavy plynovy filtry,netesnosti,spatne serizeni,mene kvalitni LPG atd...
BTW: Tech 160kW na LPG bych chtel teda videt... :shock:

Marek

Příspěvek od Marek »

Uvidis,uvidis.....

Prosimte tam zdrejme vzniklo mensi nedorozumeni.
Ja jsem psal "160kW turbo kit",tak jsem tim myslel LPG kit pro turbomotory od LandiRenzo,chapala?? Jinak uz mam hotovej ostrik intercooleru a pripravu pro budiky.Ted nas ceka MBC controler a BOVko,tak uvidime co to hodi...

Roger

Příspěvek od Roger »

Marek píše:Uvidis,uvidis.....

Prosimte tam zdrejme vzniklo mensi nedorozumeni.
Ja jsem psal "160kW turbo kit",tak jsem tim myslel LPG kit pro turbomotory od LandiRenzo,chapala?? Jinak uz mam hotovej ostrik intercooleru a pripravu pro budiky.Ted nas ceka MBC controler a BOVko,tak uvidime co to hodi...
Hmm, ty tomu davas... RW group by meli radost do ceho vseho se to pouziva.
Takovy GAS tuning :lol: no tesim, ze to uvidim nekdy v provozu...
This topic is 13 years a 6 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“