V70 D5 MY11 Geartronic

Prostor pro Vaše auta
Pravidla fóra
V této sekci se můžete pochlubit ostatním uživatelům se svým miláčkem.
Každý, kdo bude chtít, si založí vlastní topik se srozumitelným názvem.
Co napíšete dál, už záleží jen na vás. Pamatujte, že to je galerie, tzn. fotky jsou žádoucí.
Čím víc informací zveřejníte, tím lépe. Je možné požádat o případnou úpravu, pokud by se diskuse rozjela jiným směrem.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 25
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: V70 D5 MY11

#26 V70 D5 MY11 Geartronic

Příspěvek od lukas5 »

Po delší době se podělím s aktuální situací kolem V70. V létě dovča v Chorvatsku, úplně dokonalý cestování a supr spotřeba. Několik rychlých výletů po německu, ty jejich dálnice mám rád když pod kapotou je 205 koníků :D .
Minulý měsíc výměna olej v automatu v Průhonicích, ale pak to přišlo.

Motor nepravidelný chod, drnčení v nízkých otáčkách, kouř z hrdla nálevky oleje a kovový zvuk z hlavy. Odvezl jsem auto do servisu. Kde nejprve šli po převodovce, udělali adaptaci a kontolu oleje. Motor se trochu uklidnil po adaptaci převodovky a zjistili, že olej je úplně černý ( 200km po výměně v Průhonicích ) což si nedovedu vysvětlit, ale asi ho prý neuděli. Pak dále kontrola motoru - moc vysoký tlak v motoru a tím velké opotřebení. Takže prozatím výměna olejového čerpadla, vačky, uložení vaček, hydroštely, vahadla, rozvody,.... no dál se uvidí co turba na ten velký tlak a bude mě čekat udělat řízení. Zatím auto měsíc stojí.....už aby bylo opravené

Offline
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 25
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: V70 D5 MY11

#27 V70 D5 MY11 Geartronic

Příspěvek od lukas5 »

Co ještě nechápu, jak každý autorizovaný servis může mít jinou cenu výměny oleje v převodovce..., ale co jina cena, každý má i jiné množství oleje kolit tam dát....... :Search:

A v jednom servisu mi řekli, že je nutné vyměnit filtr v převodovce, ale autorizák to nedělá, tak už fakt nevím

hajnej
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 9887
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#28 V70 D5 MY11 Geartronic

Příspěvek od hajnej »

lukas5 píše:A v jednom servisu mi řekli, že je nutné vyměnit filtr v převodovce, ale autorizák to nedělá, tak už fakt nevím
Dá se vůbec na ten filtr jednoduše dostat?
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

Offline
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 25
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: V70 D5 MY11

#29 V70 D5 MY11 Geartronic

Příspěvek od lukas5 »

hajnej píše:
lukas5 píše:A v jednom servisu mi řekli, že je nutné vyměnit filtr v převodovce, ale autorizák to nedělá, tak už fakt nevím
Dá se vůbec na ten filtr jednoduše dostat?
Vůbec netuším, ale asi jo když to tvrdí. Je to člověk co dělá Saaby a Volva

Offline
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 25
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: V70 D5 MY11

#30 V70 D5 MY11 Geartronic

Příspěvek od lukas5 »

Ahoj všem, po delší době znovu zpět ve Volvo. Motor opraven za krásných 80000Kč a můžu vymýšlet další úpravy. Dodělal jsem komplet LED vnitřní osvětlení, připravuju denní svícení v mlhovkách a pak něco málo na exterieru. Zatím moje představa je taková...
Přílohy
IMG_0446.jpg
IMG_0446.jpg (70.15 KiB) Zobrazeno 574 x
IMG_0445.jpg
IMG_0445.jpg (69.49 KiB) Zobrazeno 574 x
IMG_0444.jpg
IMG_0444.jpg (64.44 KiB) Zobrazeno 574 x

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 44
Registrován: 8 roků
Bydliště: Lysice
Vůz: XC90 V8 Sport 2007 Passion Red

#31 V70 D5 MY11 Geartronic

Příspěvek od Tony71 »

lukas5 píše:Ahoj všem, po delší době znovu zpět ve Volvo. Motor opraven za krásných 80000Kč a můžu vymýšlet další úpravy. Dodělal jsem komplet LED vnitřní osvětlení, připravuju denní svícení v mlhovkách a pak něco málo na exterieru. Zatím moje představa je taková...
Můžu se ještě zeptat, co vlastně způsobilo tento špás- oprava motoru za 80k u 5 let starýho auta s pravidelným servisem?
Předpokládám, že pravidlo je, že se neopravuje jen poškození, ale nejdříve se zjistí a odstraní příčina, aby se to neopakovalo....
_________________
XC90 V8 SE SPORT 2007 Passion Red

Offline
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 25
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: V70 D5 MY11

#32 V70 D5 MY11 Geartronic

Příspěvek od lukas5 »

Tony71 píše:
lukas5 píše:Ahoj všem, po delší době znovu zpět ve Volvo. Motor opraven za krásných 80000Kč a můžu vymýšlet další úpravy. Dodělal jsem komplet LED vnitřní osvětlení, připravuju denní svícení v mlhovkách a pak něco málo na exterieru. Zatím moje představa je taková...
Můžu se ještě zeptat, co vlastně způsobilo tento špás- oprava motoru za 80k u 5 let starýho auta s pravidelným servisem?
Předpokládám, že pravidlo je, že se neopravuje jen poškození, ale nejdříve se zjistí a odstraní příčina, aby se to neopakovalo....

Dle servisu vadné olejové čerpadlo, dávalo místo 3 atmosfér až 8, tím došlo k vysokému opotřebení dílů, které se měnily. Já auto kopoval když mělo najeto 144000km, poctivě vyplněná serviska a doklady o servisu. Holt špatný kus...
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Galerie uživatelů“