Dotaz,rady ohledne koupi prvniho Volva

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Náchod
Vůz: V70 II,2,4i GearTronic

#1 Dotaz,rady ohledne koupi prvniho Volva

Příspěvek od Tom90CZ »

Zdravim Vas,rozhodl jsem se koupit si svoje první Volvo,naskytla se mi ppěkný kousek.V70 II,2,4i,GearTronic,2006 R.v..A můj dotaz je jasný,na co si dat pozor,a hlavně bych se rad dotázal ohledně automatu(auto ma nnajetí lehce pres 220tkm)V kolika km se dělají tak repasy automatu?A na kolik to přijde?Jsou poruchový?mockrat vám děkuji za jakékoliv postřehy,rady.Děkuji

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 154
Registrován: 10 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC70 D4 AWD 014, Polestar 158kw

#2 Dotaz,rady ohledne koupi prvniho Volva

Příspěvek od ElBé »

2.4i 170PS benzín bez turba, předokolka = obecně bez problémů, v pohodě. Automaty? Jsou tady pravda jiní kabrňáci, zkusil bych se zeptat třeba Davida Patočky, na co si dát bacha a na co se zaměřit, ale obecně dle vlastní zkušenosti - důkladně prozkoušet při zkušební jízdě, nejlépe se dostat do kolony a nějakou chvilku popojíždět. :x Při normální jízdě si toho kolikrát ani nevšimneš a řadí hladce, odjíždíš spokojen. Že je načatý poznáš spíš takhle - jak se to při popjíždění začne hřát, tak začne cukat, event. se k tomu přidají ještě nějaké zvuky. =@ Každopádně spíš, než celkové km by chtělo vědět třeba jestli tam byla měněna náplň co 60.000 km, nebo zda se předchozí majitel spokojil s tvrzením prodejce, že je doživotní. Což je sice v zásadě pravda, ale leda tak do konce života té převodovky.. :bad:
Obecně ale není nutno vždy hned myslet na kompletní repas, což není levná sranda, stačí třeba vyměnit rozvaděč, což je cenově přece jen jinde. To je ale vždycky těžko říct, dokud to nevidíš. Ohledně cen prosím opět spíš další kolegy Volvisty. Každopádně zas tak moc bych se automatu nebál - snad to klapne a budeš spokojeným majitelem. :Bravo:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Náchod
Vůz: V70 II,2,4i GearTronic

#3 Dotaz,rady ohledne koupi prvniho Volva

Příspěvek od Tom90CZ »

Děkuju za rychlou reakci:)me pprávě ta ppřevodovka trochu straší(doteď jsem mel jen mmanuál)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 753
Registrován: 13 roků 5 měsíců
Vůz: S60 B5244S Geartronic

#4 Dotaz,rady ohledne koupi prvniho Volva

Příspěvek od dan2 »

ja bych byl skeptickej k tomu najezdu 220tkm za 9let.. jestli je to nekde na netu, hod sem link, treba to auto nekdo zna.

ma neco jako servisku? koukni jestli jsou tam vubec nejaky vymeny, idealne v autorizaku, protoze jinde jsou tam schopny nalejt normalni dextron, na kterej to taky radi, ale nepatri tam. pak samozrejme takova uplne jednoducha klasika, olej z merky mezi prsty, ocuchat jestli hnusne nesmrdi, rozetrit a vizualne kouknout jestli v tom neni bordel, jakou ma barvu (idealne malinovou, cerna neni moc ok).

nejlip sehnat nekoho, kdo ma automaticky volvo at se tim projede, ten pozna jestli tam je neco spatne.
_________________
S60, MY2005, 2.4i 125kW B5244S, Geartronic

hajnej
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 9887
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#5 Dotaz,rady ohledne koupi prvniho Volva

Příspěvek od hajnej »

Tom90CZ píše:Zdravim Vas,rozhodl jsem se koupit si svoje první Volvo,naskytla se mi ppěkný kousek.V70 II,2,4i,GearTronic,2006 R.v..A můj dotaz je jasný,na co si dat pozor,a hlavně bych se rad dotázal ohledně automatu(auto ma nnajetí lehce pres 220tkm)V kolika km se dělají tak repasy automatu?A na kolik to přijde?Jsou poruchový?mockrat vám děkuji za jakékoliv postřehy,rady.Děkuji
od Plzně? Z bazoše?
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 198
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Bydliště: Hlavní město piva
Vůz: XC90 3.2

#6 Dotaz,rady ohledne koupi prvniho Volva

Příspěvek od danillo »

Neni to bazar Docar v Nove Pace? Stalo tam uz pred rokem kdyz jsem shanel to svoje... Za ty penize je pekna, ted uz jenom zjistit kde je zakopanej pes...
_________________
Volvo XC90 3.2, 2007
bylo: Volvo V70 D5, 2004
bylo: Volvo V40 1.9DI 2004

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 154
Registrován: 10 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC70 D4 AWD 014, Polestar 158kw

#7 Dotaz,rady ohledne koupi prvniho Volva

Příspěvek od ElBé »

dan2 píše:ja bych byl skeptickej k tomu najezdu 220tkm za 9let.. jestli je to nekde na netu, hod sem link, treba to auto nekdo zna.
Mám taky 2006, najeto 226tkm. Před dvěma lety při koupi 200. Serviska, ověřeno před koupí v autorizáku, kde mi to i prolezli a udělali diagnostiku. Obecně bych bez toho ojetinu ani nekupoval, čili vlastně další rada. 8)
Takže zas tak nepravděpodobné to není. Taky proto, že je to benzín, kdo jezdí opravdu hodně, tak radši rovnou bere naftu, aspoň si to myslím.

Kuko28
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1273
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Bydliště: venkov za Prahou
Vůz: Sob 9-3SS
Bydliště: Praha

#8 Dotaz,rady ohledne koupi prvniho Volva

Příspěvek od Kuko28 »

220tis/9let, to vychází 24tis KM ročně. to by mohlo sedět.
_________________
milášškové Saab 9-3SC r.08 2.8T V6 +Saab 9-3SS r.03 1.8t + Turbo X
ex-V70II D5 120kW/AT MY05, ex-9-3 MY02 110kW LPT
RIP - V70II BSR

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Náchod
Vůz: V70 II,2,4i GearTronic

#9 Dotaz,rady ohledne koupi prvniho Volva

Příspěvek od Tom90CZ »

JoJo jde o auto z Docaru:)jinak k nájezdu..ja mam bBMW,rok 03, a najetí poctivych 155:)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 73
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo XC60
Bydliště: Praha

#10 Dotaz,rady ohledne koupi prvniho Volva

Příspěvek od moreplavec »

Využiju toto téma, hledám XC70 a právě to "ověření" vozu před koupí nevím jak pořešit. Tušíte kolik si vezme Volvo servis za prohlídku auta a sepsání stavu a hlavně, zda jsou ochotni nějak garantovat "že opomenuli napsat tu převodovku v posledním tahu" apod.?
_________________
Volvo XC60 D5, MY 2009

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 154
Registrován: 10 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC70 D4 AWD 014, Polestar 158kw

#11 Dotaz,rady ohledne koupi prvniho Volva

Příspěvek od ElBé »

moreplavec píše:Využiju toto téma, hledám XC70 a právě to "ověření" vozu před koupí nevím jak pořešit. Tušíte kolik si vezme Volvo servis za prohlídku auta a sepsání stavu a hlavně, zda jsou ochotni nějak garantovat "že opomenuli napsat tu převodovku v posledním tahu" apod.?
Mno, za diagnostiku s protokolem + základní prohlídkou by ses měl vejít do tisícovky. Což osobně obětuju, když kupuju auto 150-250x dražší. S tím, že z diagnostiky Ti dají protokol a se zbytkem se jim většinou stejně moc psát nechce.. Ale pokud jde o AT, tak tam se z diagnostiky stejně moc nedozvíš... To je o vyzkoušení + samozřejmě o štěstí.
Jo a jsou Ti schopní v autorizáku taky zkontrolovat servisní historii, alespoň pokud jde o ČR, ohledně zahraničí pak po dobu, co to auto bylo v záruce. Teda pokud si to dobře pamatuju.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 40
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Davle
Vůz: XC90 D5136kw 2010

#12 Dotaz,rady ohledne koupi prvniho Volva

Příspěvek od TomB »

Je tu bezva téma ohledne tohoto typu dotazu.. je tam napsano hromada uzitecnych informaci.
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=127&t=22561&start=2050
Prijde mi skoda zakladat duplicitni diskuzi..
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“