S60 - Nejde otočiť kľúčom do polohy II

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
UTCse

#1 S60 - Nejde otočiť kľúčom do polohy II

Příspěvek od UTCse »

Prosím vás je to mechanická chyba alebo chyba v elektronickom spínaní? Vložím kľúčik do zapaľovania, otočím do polohy I. ale ďalej už do polohy II. s kľúčom nepohnem. Čo bude potrebné vymeniť/opraviť? Stalo sa mi to teraz prvý krát, večer som odparkoval auto a dnes ráno sa mi kvôli tomuto nedalo naštartovať. Dík za každú radu.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 99
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Pardubice
Vůz: Volvo S60 2.4D 96 kW, Volvo V60 1.6D 8
Bydliště: Pardubice

#2 S60 - Nejde otočiť kľúčom do polohy II

Příspěvek od igi75 »

Ahojda, taky jsem to měl. Máš v háji spínací skříňku. Origo ve volvu chtějí cca 8000 kč a prej nejde opravit. Martinopel mi tu na foru tyto peníze ušetřil. Stačí jí vyndat zespodu je uprostřed taková plechová hranatá záslepka. Tu musíš vyloupnout ( nelekni se musíš do toho dát trochu násilí ) Pak vysypat tu kousky co se tam nacházej ( jsou tam úlomky zamykání volantu ) pak to stačí opět zacvaknout a šlape to. Mě se ale občas stávcalo, že to šlo hůř otočit do polohy 2. Tak jsem to opět rozdělal, dal jsem ten zobáček co zamyká volant do polohy odemčeno a z boku jsem vyvrtal díru na malej šroubek a zajistil ho tam ( šroubek do sádroše ). Od té doby se mi sice nezamyká volant, ale spínačka jde luxusně. Stejně pokud to auto někdo bude chtít šlohnout, tak mu v tom zámek volanto nezabrání. Tímto opět díky Martinovi. Hoj snad to pomůže Igi
_________________
S 60 2.4 D 96 kW r.v.2005
V 60 1.6 D 84 kW r.v. 2014

UTCse

#3 S60 - Nejde otočiť kľúčom do polohy II

Příspěvek od UTCse »

Ahoj Igi, dík za radu, takže musím dať dolu plastový kryt volantu zo spodnej strany a potom sa mi bude dať vybrať celá spínacia skrinka?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 99
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Pardubice
Vůz: Volvo S60 2.4D 96 kW, Volvo V60 1.6D 8
Bydliště: Pardubice

#4 S60 - Nejde otočiť kľúčom do polohy II

Příspěvek od igi75 »

Přesně tak, spínačka je přidělaná dvouma trhacíma šroubama. Ty jdou lehce povolit odťuknutím plochým šroubovákem a pak už lehce ošroubovat rukou. Doporučuju hned zajistit tím šroubkem a je po starostech. Já už na to takto jezdím cca dva roky a bez problémů ( Teď teda raději ťukám na zuby, abych to nezakřiknul :D ) Kdyby jsi měl nějakej problém, tak klidně písní. Já chtěl ten zámek vyndat uplně, ale nejde to, protože tam ja ta hřídelka a nešlo mi to úplně rozebrat, ale atkto to bohatě stačí. Hoj hoj hoj
_________________
S 60 2.4 D 96 kW r.v.2005
V 60 1.6 D 84 kW r.v. 2014

UTCse

#5 S60 - Nejde otočiť kľúčom do polohy II

Příspěvek od UTCse »

Igi, tie trhacie skrutky sú problém, vôbec nejdu povoliť, ten plech zo spodu spínacej skrinky som síce vybral ale teraz sa mi nedá už otočiť kľúčikom ani do polohy I. a volant, ktorý predtým nebol zamknutý sa už úplne zamkol, takže môj problém sa vlastne týmto zhoršil, jedniné čo mi ostáva, nájsť nejaký spôsob ako povoliť tie trhacie šróby...

GDPR_user

#6 S60 - Nejde otočiť kľúčom do polohy II

Příspěvek od GDPR_user »

UTCse píše:Igi, tie trhacie skrutky sú problém, vôbec nejdu povoliť, ten plech zo spodu spínacej skrinky som síce vybral ale teraz sa mi nedá už otočiť kľúčikom ani do polohy I. a volant, ktorý predtým nebol zamknutý sa už úplne zamkol, takže môj problém sa vlastne týmto zhoršil, jedniné čo mi ostáva, nájsť nejaký spôsob ako povoliť tie trhacie šróby...
S volantem musíš pohýbat aby se odemknul. :wink:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 99
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Pardubice
Vůz: Volvo S60 2.4D 96 kW, Volvo V60 1.6D 8
Bydliště: Pardubice

#7 S60 - Nejde otočiť kľúčom do polohy II

Příspěvek od igi75 »

Vem plochej šroubovák a nebo malej ( opavdu malej ) majzlíček a přilož ho z úhlu na ten trhací šroub a ťukni do něj proti směru hodinových ručiček. On se odlepí a pak už půjde povolit rukou. Klidně mi můžeš cinknout 774 130 007
_________________
S 60 2.4 D 96 kW r.v.2005
V 60 1.6 D 84 kW r.v. 2014
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“