Volvo s60 BI FUEL nejede na LPG

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Vůz: S60

#1 Volvo s60 BI FUEL nejede na LPG

Příspěvek od Daniel B »

Zdravím přátelé, obracím se na Vás s prosbou. Mám s60 bifuel lpg najeto cca 190tis.před nějakou dobou mi žačlo zlobit při jízdě na lpg. Nejdříve se to projevovalo drobným škubáním, nyní je problém takový, že při standartním nastartovaní na benzín je vše vpořádku, ale při přepnutí na lpg ve chvíli kdy to má již přeskočit a jet na lpg zhasne kontrolka petrol a ihned to chcípne, jak za jízdy, tak na volnoběh. Prostě jede jenom na benzín. Zdá se mi, jako by tam byl nějaký špatný tlak toku plynu nebo vstřiku nebo tak..někdy to vyzkouším na dálnici přepnout z benzínu na plyn nejdřív se začne divně dusit a buď chcípne ihned, nebo se chytne tj. jednou za dvacet vyzkoušení a jede třeba 20 km bez potíží a pak zase přepne na benzín a už nejede na plyn vůbec.Nicméně ceny benzínu mě donutili zajet na kontrolu k plynaří, kde mě napojil na dignostiku a bylo mi řečeno že je špatná škrtící klapka.No nedalo se nic dělat a klapka tam je nová + nahraný software ale problém nebyl vyřešen a stále přetrvává.Následně proběhlo nějaké čistění + výměna fitru před směšovačem výsledek stejný.Další navštěva u plynaře, že prý snad už vědí.... že to bude kostření, tak prolezli celé auto výsledek, opět stejný, auto na plyn nejede.Následovala další návštěva a stím spojená výměna svíček a krokového motoru opět bez jakékoli změny auto na plyn nejede.Už opravdu nevím co je příčinou na zahraničních stránkách jsem našel nějaké recenze k dané potíži a několik variant CVVT ventil vyčistit, tlakování plynu, ECU software, rozvod plynu, reduktor - gumičky, vstřikovač plynu....prosím jestli máte někdo s touto závadou zkušenosti a povedlo se jí vyřešit?? podělte se budu moc vděčný díky Daniel

raolsa
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13054
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#2 Volvo s60 BI FUEL nejede na LPG

Příspěvek od raolsa »

Ten plynař má origo diagnostiku Volvo?
Měl jsem podobnou závadu, ale na dodělávaném plynu a byl znečištěný reduktor, prostě nepustil přes sebe plyn dál, neboli nepřeměnil kapalný plyn na plynný. Po vyčištění jelo auto jako dřív.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Vůz: S60

#3 Volvo s60 BI FUEL nejede na LPG

Příspěvek od Daniel B »

Ano diagnostika byla přímo na Volvo. Otázka, pokud se rozhodnu reduktor vyčistit sám...vlastní silou obsahuje v sobě nějaké filtry? které je zapotřebí vyměnit? Pokud ho budu chtít odpojit a čistit je stále pod tlakem plynu nebo je tam nějaký ventil, který se po vypnutí motoru uzavře a ja ho mohu bezpečně odejmout?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Vůz: S60

#4 Volvo s60 BI FUEL nejede na LPG

Příspěvek od Daniel B »

Raolsa: díky za radu skutečně to bylo reduktorem stačilo čištění + nové těsnění a vše je o.k

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 325
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: 9-3 V6 Aero Maptun stage 1

#5 Volvo s60 BI FUEL nejede na LPG

Příspěvek od tomik T5 »

gratuluju k vyřešení,a zvážil bych výměnu plynaře-vyhodil si úplně zbytečně dost peněz za klapku a krokovej motor....
_________________
bylo 850 T5 estate 1995 sazka edition
bylo V 40 T4 1999 adusum
bylo V 70 T5 1999 sazka edition
je 9-3 V6 Aero 2007 maptun stage 1
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“