Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo?

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 31
Registrován: 11 roků
Vůz: Volvo XC60 R-Design 2011
Bydliště: Nedašov, Zlín

#1 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo?

Příspěvek od acol »

Zdravím, máte někdo zkušenosti s opravou když se nezvedají dveře kufru? Pojistka Ok, po sundání čalounění vše na svém místě, nic neteče, ale ani nevrčí, jen se odemknou a nic dál....poradí někdo...?
_________________
VOLVO XC60 R-DESIGN , D5, 205k - automat, 19" AEZ Yacht, rok 2011, černá metal, černá kůže

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 31
Registrován: 11 roků
Vůz: Volvo XC60 R-Design 2011
Bydliště: Nedašov, Zlín

#2 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo

Příspěvek od acol »

Stěrač i všechno kolem jede, kufr cvakne, jako že se odemkne a tím celá akce končí. Byl jsem včera v SPX a protože jsem sundal čalounění na kterém jsem nechal tlačítko uzamykání v garáži, tak jsem nepořídil. Servis náhradní tlačítko neměl, což mě rozesmálo, tak jsem odjel s nepořízenou. Protože diagnostika chtěla mit "tlačítko" :-)
_________________
VOLVO XC60 R-DESIGN , D5, 205k - automat, 19" AEZ Yacht, rok 2011, černá metal, černá kůže

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 31
Registrován: 11 roků
Vůz: Volvo XC60 R-Design 2011
Bydliště: Nedašov, Zlín

#3 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo

Příspěvek od acol »

Ano jasně to chápu, ale připadlo mi absurdní, že autorizovaný servis Volvo nemá toto tlačítko k dispozici.... :(
_________________
VOLVO XC60 R-DESIGN , D5, 205k - automat, 19" AEZ Yacht, rok 2011, černá metal, černá kůže

Jean
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 319
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Bydliště: Podolí u Brna
Vůz: Volvo 850 T5
Kontaktovat uživatele:

#4 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo

Příspěvek od Jean »

A proč by měl mít?
_________________
Volvo 960 93,95,96,97 B6304FS, S80 00 T6, 850 2,3 T5

1. eshop s volvodíly

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 31
Registrován: 11 roků
Vůz: Volvo XC60 R-Design 2011
Bydliště: Nedašov, Zlín

#5 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo

Příspěvek od acol »

No protože mi to připadá normální, že tyto drobné díly má k dispozici, chápu že jim tam nebude ležet ve skladě třeba hydraulická jednotka, ale spínač se tam snad vejde... :oops:
_________________
VOLVO XC60 R-DESIGN , D5, 205k - automat, 19" AEZ Yacht, rok 2011, černá metal, černá kůže

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 13069
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#6 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo

Příspěvek od raolsa »

:good: Přesně, dneska se každý snaží mít co nejmenší sklady, protože v tom jenom leží prachy. Takže skladem jsou jenom nejběžnější věci jako stěrače, brzdy, filtry a nějaké ty provozní kapaliny a oleje. Všechno ostatní se objednává. :pardon:

Apropo, co je to za nápad jezdit do servisu s nekompletním autem? :fool:
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 31
Registrován: 11 roků
Vůz: Volvo XC60 R-Design 2011
Bydliště: Nedašov, Zlín

#7 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo

Příspěvek od acol »

Tak to je přesně ta reakce kterou jsem mohl předpokládat, místo toho aby jste vyslovili svůj odborný názor kde se občas vyskytuje problém v pohonu pátých dveří např. kompresor, motorová jednotka, CDi a pod. tak obhajujete servisy proč nemají na skladě tlačítko za 300kč nebo jeho případnou alternativu, které se montuje na 4 modelové řady. :Bravo:
_________________
VOLVO XC60 R-DESIGN , D5, 205k - automat, 19" AEZ Yacht, rok 2011, černá metal, černá kůže

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 13069
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#8 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo

Příspěvek od raolsa »

Se nediv, zřejmě se s tím ještě nikdo nesetkal. Máš moc nový auto :pardon:
Jinak odborný názor takhle od klávesnice je ten, že je to zřejmě rozbitý. :unknown: :D
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Shockey

#9 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo

Příspěvek od Shockey »

U nové XC70 mi taky občas kufr stávkoval. Otevřel se do horní polohy a asi zůstal seplý mikrospínač v madle - po stisknutí tlačítka zavření se nic nestalo. Když jsem otvíral kufr z auta nebo přes ovladač, bylo všechno v pohodě. Chystal jsem se koupit novou lištu, ale "nějak" se to samo opravilo, tak to zatím neřeším...

Co se týká dostupnosti dílů v autorizáku: loni mě v Brně překvapili tím, že stěrače na XC70 III jsou na objednávku do dvou dnů :%)

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#10 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo

Příspěvek od David Patočka »

Hmmm, někdy je lepší jenom číst, a nic nepsat....... 8)
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#11 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo

Příspěvek od Lukaso »

Zajímavý. Já tak nějak vždycky myslel, že v té dvojnásobné hodinové sazbě autorizáku je zahrnut náklad na utopený kapitál ve skladu a bloncka na vysokým podpatku co mi přinese tu kávu...doba se mění.
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1483
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#12 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo

Příspěvek od kwiko »

Kdo to uz parkrat robil si hned vyskusa ci funguje olejove cerpado, ked to nerobil, bez tlacidla sa nepohne. tlacidlo sa da nahradit vselicim, aj kusom kancelarsej sponky, ale nema zmysel sa zaobertat ako ho nahradit. Doniest nekompletne auto, by som ta asi tiez poslal... :pardon:

penek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2890
Registrován: 11 roků
Bydliště: Český Brod
Vůz: 240 GL 1987

#13 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo

Příspěvek od penek »

acol píše:Tak to je přesně ta reakce kterou jsem mohl předpokládat, místo toho aby jste vyslovili svůj odborný názor kde se občas vyskytuje problém v pohonu pátých dveří např. kompresor, motorová jednotka, CDi a pod. tak obhajujete servisy proč nemají na skladě tlačítko za 300kč nebo jeho případnou alternativu, které se montuje na 4 modelové řady. :Bravo:
Klídek, některý lidi se prostě musej na jinejch vyonanovat, aby sami sobě něco dokázali. Taky nerozumím tomu, proč nejde neutrálně poradit "tohle udělej - tohle nedělej", ale musí k tomu bejt kilometr rádoby vtipnýho a chytrýho mistrování, ale tak už to někdy chodí.
_________________
volvo 240 GL 1987 B230F CIHLA
citroën berlingo 2003 1.6 16V CITRUS
kia ceed sw 2020 1.6crdi REJŽE

Keine Panik auf der Titanic!!!

penek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2890
Registrován: 11 roků
Bydliště: Český Brod
Vůz: 240 GL 1987

#14 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo

Příspěvek od penek »

martinopel píše:
penek píše: Klídek, některý lidi se prostě musej na jinejch vyonanovat, aby sami sobě něco dokázali. Taky nerozumím tomu, proč nejde neutrálně poradit "tohle udělej - tohle nedělej", ale musí k tomu bejt kilometr rádoby vtipnýho a chytrýho mistrování, ale tak už to někdy chodí.
Byla úplně jednoduchá rada,jeď na origo diagnostiku.Na blbé dotazy typu když tam nemám tlačítko které to ovládá dostal adekvátní odpověď.Na to si nemusí nikdo nic onanovat.Když dovezeš televizi do opravy a bude Ti tam chybět obrazovka,tak Ti ji také opraví na počkání???Takže doporučuji se nejdříve zamyslet nad souvislostma,než začneš vypisovat něco o vyonanování.
A) Napsal jsem svůj názor acolovi, toť vše.
B) Odpust si prosím svá doporučení, resp. si je nech pro jiné.
C) Dále se vyjadřovat nebudu, do žumpy ať si každý skočí sám.
_________________
volvo 240 GL 1987 B230F CIHLA
citroën berlingo 2003 1.6 16V CITRUS
kia ceed sw 2020 1.6crdi REJŽE

Keine Panik auf der Titanic!!!

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 31
Registrován: 11 roků
Vůz: Volvo XC60 R-Design 2011
Bydliště: Nedašov, Zlín

#15 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo

Příspěvek od acol »

martinopel píše:
acol píše:Tak to je přesně ta reakce kterou jsem mohl předpokládat, místo toho aby jste vyslovili svůj odborný názor kde se občas vyskytuje problém v pohonu pátých dveří např. kompresor, motorová jednotka, CDi a pod. tak obhajujete servisy proč nemají na skladě tlačítko za 300kč nebo jeho případnou alternativu, které se montuje na 4 modelové řady. :Bravo:
Omlouvám se za mou reakci.Kup si novou lištu na zadní dveře,obsahuje mikrospínač a bude rozbitá.
jde o díl 31250291
Ten spinac ale funguje, odemkne dvere ty se nadzvednou a tim to konci :cry:
_________________
VOLVO XC60 R-DESIGN , D5, 205k - automat, 19" AEZ Yacht, rok 2011, černá metal, černá kůže

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 31
Registrován: 11 roků
Vůz: Volvo XC60 R-Design 2011
Bydliště: Nedašov, Zlín

#16 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo

Příspěvek od acol »

Lukaso píše:Zajímavý. Já tak nějak vždycky myslel, že v té dvojnásobné hodinové sazbě autorizáku je zahrnut náklad na utopený kapitál ve skladu a bloncka na vysokým podpatku co mi přinese tu kávu...doba se mění.
Taky jsem si to myslel, ale uz pomalu zacinam strizlivet :oops:
_________________
VOLVO XC60 R-DESIGN , D5, 205k - automat, 19" AEZ Yacht, rok 2011, černá metal, černá kůže

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 31
Registrován: 11 roků
Vůz: Volvo XC60 R-Design 2011
Bydliště: Nedašov, Zlín

#17 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo

Příspěvek od acol »

penek píše:
acol píše:Tak to je přesně ta reakce kterou jsem mohl předpokládat, místo toho aby jste vyslovili svůj odborný názor kde se občas vyskytuje problém v pohonu pátých dveří např. kompresor, motorová jednotka, CDi a pod. tak obhajujete servisy proč nemají na skladě tlačítko za 300kč nebo jeho případnou alternativu, které se montuje na 4 modelové řady. :Bravo:
Klídek, některý lidi se prostě musej na jinejch vyonanovat, aby sami sobě něco dokázali. Taky nerozumím tomu, proč nejde neutrálně poradit "tohle udělej - tohle nedělej", ale musí k tomu bejt kilometr rádoby vtipnýho a chytrýho mistrování, ale tak už to někdy chodí.
Presne tak, naprosto jsi to vystihl :)
_________________
VOLVO XC60 R-DESIGN , D5, 205k - automat, 19" AEZ Yacht, rok 2011, černá metal, černá kůže

Fíla
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1067
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70R AWD, B5234T4, '98

#18 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo

Příspěvek od Fíla »

Lukaso píše:Zajímavý. Já tak nějak vždycky myslel, že v té dvojnásobné hodinové sazbě autorizáku je zahrnut náklad na utopený kapitál ve skladu a bloncka na vysokým podpatku co mi přinese tu kávu...doba se mění.


Kdyby měli mít skladem každou položku na všechny modely současné i bývalé, která má své vlastní objednací číslo, v počtu alespoň jednoho kusu tak musí mít sklad o ploše několika hektarů. Množství skladníků se neodvažuju ani hádat. A to, že nemají skladem nějaký tlačítko nebo jinou věc, která se běžně nekazí a při objednání ji mají do druhého dne? Proč by to dělali?
_________________
V70R AWD, B5234T4, M58, 1998, Saffron metallic, Coil On Plug conversion, tuned by VastTuning
XC70 D5 AWD POLESTAR, D5244T10, TF-80SC, 2011, Oyster Grey Pearl; V60 CrossCountry AWD POLESTAR, D5244T21, TF-80SD, 2017, Rich Java

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 31
Registrován: 11 roků
Vůz: Volvo XC60 R-Design 2011
Bydliště: Nedašov, Zlín

#19 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo

Příspěvek od acol »

Debata se rozvinula jiným směrem :ROFL: Původní otázka byla, zda někdo nemá zkušenost s tím co tam může být špatné, jestli třeba často odchází motorová jednotka, kompresor, čerpadlo, řídící jednotka apod. abych věděl co můžu čekat. V servise mi řekli že kompresor s čerpadlem přijde na nějakých 18 tis, tak abych věděl na co se připravit :cry:
_________________
VOLVO XC60 R-DESIGN , D5, 205k - automat, 19" AEZ Yacht, rok 2011, černá metal, černá kůže

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 31
Registrován: 11 roků
Vůz: Volvo XC60 R-Design 2011
Bydliště: Nedašov, Zlín

#20 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo

Příspěvek od acol »

Fíla píše:
Lukaso píše:Zajímavý. Já tak nějak vždycky myslel, že v té dvojnásobné hodinové sazbě autorizáku je zahrnut náklad na utopený kapitál ve skladu a bloncka na vysokým podpatku co mi přinese tu kávu...doba se mění.


Kdyby měli mít skladem každou položku na všechny modely současné i bývalé, která má své vlastní objednací číslo, v počtu alespoň jednoho kusu tak musí mít sklad o ploše několika hektarů. Množství skladníků se neodvažuju ani hádat. A to, že nemají skladem nějaký tlačítko nebo jinou věc, která se běžně nekazí a při objednání ji mají do druhého dne? Proč by to dělali?
Debata se rozvinula jiným směrem :ROFL: Původní otázka byla, zda někdo nemá zkušenost s tím co tam může být špatné, jestli třeba často odchází motorová jednotka, kompresor, čerpadlo, řídící jednotka apod. abych věděl co můžu čekat. V servise mi řekli že kompresor s čerpadlem přijde na nějakých 18 tis, tak abych věděl na co se připravit :cry:
_________________
VOLVO XC60 R-DESIGN , D5, 205k - automat, 19" AEZ Yacht, rok 2011, černá metal, černá kůže

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 8
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Zlín
Vůz: XC60 D5 AWD 2014 XC60ll T5 AWD 2018

#21 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo

Příspěvek od hloubas »

nějaký progres? mám stejný modelový rok, tak jen ze zvědavosti, pomoct bohužel neumím.
_________________
XC60 D5 AWD aut. Summum 2014
XC60 T5 AWD aut. Inscription 2018

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 8
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Zlín
Vůz: XC60 D5 AWD 2014 XC60ll T5 AWD 2018

#22 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo

Příspěvek od hloubas »

Zatím ne, no páté dveře mám dojem už nejezdí rychle jako dříve auto má skoro 4roky a 205kkm,
tak preventivně.
_________________
XC60 D5 AWD aut. Summum 2014
XC60 T5 AWD aut. Inscription 2018

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1483
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#23 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo

Příspěvek od kwiko »

No naposledy pri pohlade na cenu noveho mechanizmu som nahodil klasicke vzpery a majtel pouziva svaly... a zohnat typka co mu servo zrepasuje.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 31
Registrován: 11 roků
Vůz: Volvo XC60 R-Design 2011
Bydliště: Nedašov, Zlín

#24 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo

Příspěvek od acol »

acol píše:Debata se rozvinula jiným směrem :ROFL: Původní otázka byla, zda někdo nemá zkušenost s tím co tam může být špatné, jestli třeba často odchází motorová jednotka, kompresor, čerpadlo, řídící jednotka apod. abych věděl co můžu čekat. V servise mi řekli že kompresor s čerpadlem přijde na nějakých 18 tis, tak abych věděl na co se připravit :cry:
Tak pánové, mazec!! :evil:
SPX Car Zlín diagnostikoval můj problém. Pravděpodobně vadná řídící jednotka č.dílu 31299156. cena cca 18000.- ale také možná ještě i kompresor :( tam je cena také cca 18-19 tis. Takže HELP nevíte někdo o bouračce XC60 nebo tak nějak? Guglil jsem, je to někde ve Finsku a má tu ECU jednotku nějaký polák. Pomůže někdo? Milan
_________________
VOLVO XC60 R-DESIGN , D5, 205k - automat, 19" AEZ Yacht, rok 2011, černá metal, černá kůže

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 31
Registrován: 11 roků
Vůz: Volvo XC60 R-Design 2011
Bydliště: Nedašov, Zlín

#25 Volvo XC60 - nezvedají se dveře kufru..řešil to už někdo

Příspěvek od acol »

Tak pánové, mazec!! :evil:
SPX Car Zlín diagnostikoval můj problém. Pravděpodobně vadná řídící jednotka č.dílu 31299156. cena cca 18000.- ale také možná ještě i kompresor :( tam je cena také cca 18-19 tis. Takže HELP nevíte někdo o bouračce XC60 nebo tak nějak? Guglil jsem, je to někde ve Finsku a má tu ECU jednotku nějaký polák. Pomůže někdo? Milan
_________________
VOLVO XC60 R-DESIGN , D5, 205k - automat, 19" AEZ Yacht, rok 2011, černá metal, černá kůže
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“