koupě 760 GLE 2,4td, nefunkční ukazatel teploty,...

Všechno o sedmách a devítkách!

Moderátor: wickey

This topic is 14 years a 2 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
bobo

koupě 760 GLE 2,4td, nefunkční ukazatel teploty,...

Příspěvek od bobo »

Mam možnost koupit 760GLE 2,4td, automat, rok 85. Kastle vypadá, že nebyla nikdy více bouraná, jen jsou nějaké oděrky na PZ lemu, za PP kolem trochu koroze na spodku blatníku, zašlej lak na kapotě (zbytek poměrně ok), má nové žhavící svíčky, baterku, komplet výfuk, kotouče a obložení. Všechno kromě ukazatele teploty nefunguje. Akorát po trochu delší jízdě - dejme tomu 20 minut cca najednou skočil z levýho dorazu k pravýmu. Je to častá závada? Nemá auto např. i kontrolku, pokud by se přehřívalo? Jo, cena auta je 15 tKč, přední náprava je celkem vymlácená, PP tlumič v podstatě neni. Jinak 2 sady kol, orig hliníky... Co si o tom myslíte? Ve Volvech se vůbec nevyznám, tak bych si rád vyslechl názor někoho kvalifikovanějšího.
Díky.

Marek Vild

Re: koupě 760 GLE 2,4td, nefunkční ukazatel teploty,...

Příspěvek od Marek Vild »

bobo píše:Mam možnost koupit 760GLE 2,4td, automat, rok 85. Kastle vypadá, že nebyla nikdy více bouraná, jen jsou nějaké oděrky na PZ lemu, za PP kolem trochu koroze na spodku blatníku, zašlej lak na kapotě (zbytek poměrně ok), má nové žhavící svíčky, baterku, komplet výfuk, kotouče a obložení. Všechno kromě ukazatele teploty nefunguje. Akorát po trochu delší jízdě - dejme tomu 20 minut cca najednou skočil z levýho dorazu k pravýmu. Je to častá závada? Nemá auto např. i kontrolku, pokud by se přehřívalo? Jo, cena auta je 15 tKč, přední náprava je celkem vymlácená, PP tlumič v podstatě neni. Jinak 2 sady kol, orig hliníky... Co si o tom myslíte? Ve Volvech se vůbec nevyznám, tak bych si rád vyslechl názor někoho kvalifikovanějšího.
Díky.
Netroufám si o sobě tvrdit, že jsem odborník, ale adekvátní cena mě osobně přijde tak kolem 7 500 kč. Je vcelku jedno co na tom je děláno nově a nebo neděláno. Je to prostě 22 let staré auto.
Obecně si myslím, že cena by měla být asi jako za auto na náhradní díly, jestli se v tom pak budeš hrabat a dávat to do pořádku, záleží už jen na Tobě. Ale 15 000 ani náhodou.

No, teď jsem si přečetl to co jsi psal podrobněji, takže v podstatě za odvoz, nebo za symbolickou cenu, cca 2000 Kč.

Miki

Příspěvek od Miki »

Marek Vild píše: Netroufám si o sobě tvrdit, že jsem odborník, ale adekvátní cena mě osobně přijde tak kolem 7 500 kč. Je vcelku jedno co na tom je děláno nově a nebo neděláno. Je to prostě 22 let staré auto.
Obecně si myslím, že cena by měla být asi jako za auto na náhradní díly, jestli se v tom pak budeš hrabat a dávat to do pořádku, záleží už jen na Tobě. Ale 15 000 ani náhodou.

No, teď jsem si přečetl to co jsi psal podrobněji, takže v podstatě za odvoz, nebo za symbolickou cenu, cca 2000 Kč.
ahoj mám na to trošku jiný názor, je sice pravda že je to 22 let staré auto, ale 2000,- ? myslím vzhledem k popisu ( foto by pomohlo víc ) bych reálnou cenu odhadoval opravdu někde lehce nad 10 000,- ( dovedu si představit 12 - 14, nebo tak něco ), pokud by jsi dokázal sehnat 7 v takovémto stavu za 2000,- ( předpokládám že má platné STK a ME + nové žhavící svíčky, baterku, komplet výfuk, kotouče a obložení, pouze z vadou čidla nebo budíku teploty a zašlým lakem + minimální korozí ) tak beru hned 3 :-)

travex

Příspěvek od travex »

bral bych ji klidne i za 15, cenu vidim jako normalni, neni nijak vyrazne nadsazena, proste prumer.... jsou vrazi co chteji jeste vic....

sice beru ze je 22 let stara, ale je to ropak a ma doklady. Drobnou korozi vem cert, predni naprava je opravtelna za cca 3000 + 3000 tlumice, teplomer ma bud: spatne cidlo (nestava se casto), zalomene draty k cidlu u cidla (u TD obvykly jev) - samozrejme muze byt i "zatuhly" budik, ale staci rozebrat a vycistit.... (tohle jsem musel resit ja....). Skoda ze to neni kombik, bral bych ho hned... ale za tu cenu je TD F kombajnu nesehnatelne....

Pokud o nej neni zajem, tak sem s tim, vsim jsem si ze je v tom automat a potrebuju menic momentu a nejaky dalsi drobnosti.... pripadne nabizim moznost prestavet na manual vymenou za automat a souvisejici dily dodam vse potrebne....

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

Marek Vild

Příspěvek od Marek Vild »

Tak se ozvali lidé, kteří tomu opravdu rozumějí, takže mě ber jen jako referenci. S tím co Ti nabízí Travex určitě chybu neuděláš.

bobo

Příspěvek od bobo »

STK a emise to platný má, na celkem dlouho. Motor se zdá, že běží hodně pěkně. Zkusim ho zajet vyfotit. Hodně mě to auto láká, o velikém Volvu už snim celkem dlouho. Teď jezdim bmw e30, ale tu si plánuju nechat. Proto pokukuju po něčem levnym. Dost věcí si zvládnu dát dohromady sám.Třeba oproti baworáku mě přišli o trochu víc natlakovaný hadice chlazení. Ale voda neubývá. Ve Volvech se opravdu zatim vůbec neorientuju, takže se omlouvám za neodbornost mejch příspěvků :roll:

travex: díky za rady. Bohužel pokud by auto nemělo automat, nebylo by pro mě zdaleka tak lákavé. V baworáku se nařadim dost :)

Doktor 1
Vůz: 744, B230E, 89 - Dalek

Příspěvek od Doktor 1 »

bobo píše:STK a emise to platný má, na celkem dlouho. Motor se zdá, že běží hodně pěkně. Zkusim ho zajet vyfotit. Hodně mě to auto láká, o velikém Volvu už snim celkem dlouho. Teď jezdim bmw e30, ale tu si plánuju nechat. Proto pokukuju po něčem levnym. Dost věcí si zvládnu dát dohromady sám.Třeba oproti baworáku mě přišli o trochu víc natlakovaný hadice chlazení. Ale voda neubývá. Ve Volvech se opravdu zatim vůbec neorientuju, takže se omlouvám za neodbornost mejch příspěvků :roll:

travex: díky za rady. Bohužel pokud by auto nemělo automat, nebylo by pro mě zdaleka tak lákavé. V baworáku se nařadim dost :)
všeobecně o volvech - i když se rozbijou tak dojedou. Sedmičky jsou dobrý. Máš automat 4 nebo 5 kvalt , je tam uzávěrka diferáku? Pokud jseš nebo budeš členem volvoklubu máš automaticky slevu na náhradní díly u Bartáka a pro tvoji informaci bych cenovou nákladnost na opravy sedmiček přirovnal maximálně k favoritům - prostě láce. destičky 1000 vodní pumpa 1000 .....a věci nákladnější se v 95% dají sehnat na vrakáčích.
Srovnej si cenu a užitnou hodnotu a bezpečí např favorita a 740 a máš jasno

travex

Příspěvek od travex »

Sedmičky jsou dobrý. Máš automat 4 nebo 5 kvalt , je tam uzávěrka diferáku?

je to 100% 4q automat ZF 4HP22, nic jineho se s motory D24 nebo D24T nemontovalo. Diferencial se zvysenou svornosti byl pro vybrane trhy standardem v kombinace s automatem, ale 100% jitota ze tam bude neni.

Jinak Zminena prevodovka se vyskytovala napriklad v petkovem a sedmickovem BMW takze coby priznivec bramborku bude mit kopusek i ve volvu :-)

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

bobo

Příspěvek od bobo »

travex píše:Sedmičky jsou dobrý. Máš automat 4 nebo 5 kvalt , je tam uzávěrka diferáku?

je to 100% 4q automat ZF 4HP22, nic jineho se s motory D24 nebo D24T nemontovalo. Diferencial se zvysenou svornosti byl pro vybrane trhy standardem v kombinace s automatem, ale 100% jitota ze tam bude neni.

Jinak Zminena prevodovka se vyskytovala napriklad v petkovem a sedmickovem BMW takze coby priznivec bramborku bude mit kopusek i ve volvu :-)
Tak já jí asi před víkendem zajedu vyfotit a o přes víkend se asi pevně rozhodnu...

Jinak co se týče bezpečí, tak i proto to auto chci. Myslim že i BMW neni špatný, ale na něm mam naplánovanou minimálně přes zimu nějakou práci (teda pokud to vyjde :) ). A kdybych před zimou trochu ošetřil kastli toho Volva, určitě by nemělo s korozí žádný problémy a pěknou chvíli mě vydrželo... teda doufám.

wickey
Vůz: C70 T5 cabrio + V70 XC Cross Country

Příspěvek od wickey »

jo a ad natlakovani hadic - nezapomen na obligatni olej v expanzni nadrzce ;)
'01 C70 T5 cabrio - B5234T3, M56LK 176 kW #601 - signal red /// '00 V70 XC AWD Cross Country - B5244T, M58 142 kW #421/460 - dark olive pearl/grey
'08 XC90 V8 AWD Sport - B8444S, AWTF-80 SC 232 kW #612 - passion red /// '99 S70 - B5254S DENSO, AW50-42 125 kW #427 - graphite grey metallic

ex: '84 760 GLE TD; '90 940 GLE; '96 850 2.5 20V; '91 440 1.8 K; '98 V70 R AWD; '97 850 R; '00 V70 R AWD, '87 740 GL, '97 850 GLE, '04 S60 R AWD, '98 V70 XC AWD Cross Country, '99 V70 XC AWD Cross Country
This topic is 14 years a 2 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „700 / 900“