KLIMATIZACE: vysoušeč??

Moderátor: wickey

This topic is 14 years a 2 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
jiri gajdarus

KLIMATIZACE: vysoušeč??

Příspěvek od jiri gajdarus »

Zdravím, nemáte někdo podobný problém který by jste řešili u Volvo S40 1.9 TDi, r. 2002?Nějak mi špatně běhá klima. Když je motor studený tak chladí až z ní padají kostky ledu .... jakmile ale jedu déle rychleji (cca 50 km) tak klima přestane chladit, nepomůže ani vypnutí a opětovné zapnutí (ani klima, ani vypnutí a zapnutí motoru). Byl jsem v sevisu, vyměnili náplň, olej, vakuovali systém a při testu kompresor normálně tlakoval na 15 bar, po vzestupu tlaku sepl ventilátor, tlak poklesl a pak zase dokola. Ale stále to bez problémů fungovalo a chladilo.Nevím, kde by mohla být chyba, zda hledat nějakou mechanickou závadu, třeba špatný kompresor (což bych nerad -:) ) nebo zda třeba má klima nějakou řídící jednotku, která by mohla být vadná nebo měla načtenou chybu?Pokud jste někdo měli podobný problém tak prosím poraďte.Díky.

Honza
Moderátor
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

Re: Klimatizace

Příspěvek od Honza »

gajdarus píše: nebo zda třeba má klima nějakou řídící jednotku, která by mohla být vadná nebo měla načtenou chybu?Pokud jste někdo měli podobný problém tak prosím poraďte.Díky.
Uhodls. Kontaktuj Marru a domluv si přečtení ŘJ a chybových hlášení. Jinak to nanajdeš.

Jarda S40
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik

Příspěvek od Jarda S40 »

Asi by mohla zlobit ta řídící elektronika, třeba teplotní čidlo či co, mechanicky to snad bude v pořádku. Zkus toho Marru, najdeš ho jako moderátora téhle sekce a přes SZ nebo Tel: 608230610. Neboj, není drahej.

jiri gajdarus

Díky moc za radu, už jsem mu posílal mail tak jen čekám, zda se ozve. Pokud to bude někde v řídící jednotce tak by to počítač mohl ukázat. A jsem rád, že to umí někdo jiný než ve Volvu, tam nemám nějak důvěru ... Velký problém je u mě ovšem s časem přes týden, ale nějak to musím dát dohromady, přeci jenom bez klimy to není tak pohodové svezení, zejména když je venku jako v tropech ...

jiri gajdarus

Tak jsem zkusil ještě rozdělat řídící jednotku a zjistil jsem, že čidlo teploty bylo celé špinavé, mastné a obalené od prachu ... tak jsem jej vyčistil a možná by to mohla být příčina špatného vyhodnocení informací řídící jednotkou klimatizace.Ale na načtení chyb jednotky se stejně chystám.

dod

Příspěvek od dod »

trochu OT ako sa zvysi spotreba pri zapnutej klime?este som ju nemal zapnutu dlhsie ako 10 minut: )
http://www.volvoklub.sk

Jarda S40

Příspěvek od Jarda S40 »

dod píše:trochu OT ako sa zvysi spotreba pri zapnutej klime?este som ju nemal zapnutu dlhsie ako 10 minut: )
Kamarád to měřil na Saabu podl palubního počítače a dělalo to snad 0,2 l, čili neznatelně a to pohodlí za to stojí.

vlado

Příspěvek od vlado »

dod píše:trochu OT ako sa zvysi spotreba pri zapnutej klime?este som ju nemal zapnutu dlhsie ako 10 minut: )
Ja mám klimu zapnutú stále počas jazdy, a spotreba je asi o 1,5 l vyššia.
Ale jazdím 90% mesto.

dod

Příspěvek od dod »

vlado píše:
Ja mám klimu zapnutú stále počas jazdy, a spotreba je asi o 1,5 l vyššia.
Ale jazdím 90% mesto.
ja som tiez pocul ze sa zvysi cca o 1 liter "pohonnych hmôt"
http://www.volvoklub.sk

Jarda S40

Příspěvek od Jarda S40 »

Kamarád to měřil na dálnici při jízdě rychlostí cca 120km/h. Tam asi je ten odebranej výkon z motoru procenruelně malej. Při jízdě po městě a častém stání na volnoběh je to trošku jinej problém, musej se držet vyšší otáčky jen kvůli té klimě. Ale asi i tak to stojí za to. Těch opravdu teplejch dní není až tolik.

jiri gajdarus

Pánové, já bych ani tak neřešil o kolik mi stoupne teplota, jenom kdyby to v tomhle vedru chladilo -:) Zatím stále pátrám (teda spíš Marry pátrá ...) po tom, v čem by mohl být problém. Takže pokud se neupeču do doby, než se to podaří rozchodit tak spotřeba bude to poslední co budu řešit -:) I když potom možná přijde i na spotřebu ... no uvidíme ...

jiri gajdarus

Tak abych popsal jak jsem postoupil s klimatizací. Předem díky Marrovi a spol., kteří intenzivně pátrali po znovuoživení mojí klimatizace. Několik dní zjišťování příčiny, hledání úniku, neustálého doplňování chladícího médie a stále nic. Nakonec jednoznačný závěr, systém je někde ucpán Jako nejpravděpodobnější místo byl vybrán sušič klimatizace. Včera byl vyměněn a dnes jsem zvědav, zda bude klima fungovat. Ale snad ano. Pokud bychom nadále pátrali tak dám určitě vědět.

jiri gajdarus

Tak abych ukončil diskuzi na toto téma, které se trochu vymknula kontrole :lol: :lol: :lol: Klimatizace již funguje týden, takže mohu zodpovědně říci, že problém byl vyřešen. Potvrzuji tedy, že problém byl ve vysoušeči klimatizace (funguje i jako filtr), který se ucpal. Následně došlo k tomu, že chladící látka v okruhu nekolovala a protože kompresor fungoval, tak došlo nárůstu tlaku nad přijatelnou mez, a pojistný tlakový ventil vypustil část chladícího media ... a i to je důvod, proč jsme nikde nemohli najít únik médie ze systému :lol: :lol: :lol: (teda nakonec po přidání kontrastní látky byla tato "nalezena" všude v okolí pojistného tlakového ventilu).
This topic is 14 years a 2 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“