Rychlé nenápadné auto

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 55
Příspěvky: 1325
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#76 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od Daniel Kout »

metju píše:Vím že to není zrovna moc nenápadné auto ale co takhle EVO ?
Máš osobní zkušenost? Dá se na běžné použití? Poskytuje alespoň trochu komfortu, z Volva jsem dosti zhýčkaný.
_________________
S90 B5

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 850
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Zlaté Hory
Vůz: ......
Bydliště: Zlaté Hory

#77 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od cuhan »

Danniel74 píše:
cuhan píše:Auto které umí perfektně zatáčet a aji trochu jede je GTA od AR 156 nebo147,lepší pocity z jízdy nezažiješ v žádném jiném autě podobné koncepce,za zmínku stojí i něco od BMW,M3 a podobně,kdyby Volvo s60R umělo aspoň z poloviny zatáčet tak jako AR tak bych bral Volvo jako favorita,jestli chceš Focuse ST 2.5 tak jeden je tady na prodej,mimochodem na 300m sprint jsem mu nadělil 1,5vt.
http://auto-hlavacek.cz/index.php?p=vozy&idp=876&k=osobni
Díky, AR jsou nádherná auta. Pro mě přesný protipól k Volvu ... ale vždy se mi líbily jako sexy kočky. Je spolehlivost opravdu tak tristní, nebo je to pouze klišé?
O spolehlivosti ti řeknou jen toto,měl jsem tři AR 2.5v6,3.2v6 a 2.4jtdm a do Volva jsem už nasypal více jak do vsech AR za pět let.. :D
_________________
Saab 9-3 1.8T 110Kw
Smart fortwo 0.8cdi 30kw
Toyota Celica 1.8
Mercedes W220 S500 Long 225Kw
Mini Cooper Countryman 1.6D

majtinek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 422
Registrován: 13 roků
Bydliště: Prahák
Vůz: Volvo

#78 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od majtinek »

Focus RS. Akorát že není moc nenápadný... :D

https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/focus/16119963?goFrom=list
_________________
bylo: 850 T-5R (gul), VOLVO XC70 D5 '05 (Moravák) VOLVO 460 turbo '90 (Sněhulák) - VOLVO V70 TDi '97 (Freddy Krueger) - VOLVO S70R '98 (Červený drak) - VOLVO V50 2.0D '04 (Mrdka)

Kuko28
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1273
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Bydliště: venkov za Prahou
Vůz: Sob 9-3SS
Bydliště: Praha

#79 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od Kuko28 »

9-5 po F/L by už měly být OK, samozřejmě musíš koupit dobrý kousek, podobně jako u Volva. Brejlovci (od 9-5, základ na 191kW) jsou už v spolehlivosti bez větších problémů.

pak by se dalo ještě uvažovat o třídu níže - 9-3SS od 2003 výš. 2.0T čtyřválec v základu 154kW, poladit o 20-30kW čistě SW jde bez problémů. Podvozek je i v základu slušný (podle ortodoxních saabistů asi nejlíp jezdící saab), ale Impreza to nebude, to je jasný. Na starou 9-3 vyrábí malá česká firma komplet sportovní podvozek na míru, myslím, že to umí i na 9-5, ale na novou 9-3 jsem to ještě neslyšel. Prostorově vzadu skoro na úrovni V70 (délka, šířka je samozřejmě doménou Volva). případně oturbený šestiválec 2.8T, ale to je spíš na tu jízdu rovně
_________________
milášškové Saab 9-3SC r.08 2.8T V6 +Saab 9-3SS r.03 1.8t + Turbo X
ex-V70II D5 120kW/AT MY05, ex-9-3 MY02 110kW LPT
RIP - V70II BSR

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#80 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od dali »

Nechci bejt nějak extra rejpavej, ale jestli to dobře čtu, tak zadání nezní koupit slabší auto než má teď a pak ho tunit... To rovnou může kouknout jestli KW nebo Öhlins, případně Bilstein B1x (jakože dvouciferný číslo) dělá nějakej podvozek na S80, narvat ho tam a pak před zatáčkama nebrzdit a na výjezdech přidávat dřív a bude se divit, jak ten stávající výkon najednou stačí, když neni potřeba zpomalovat.. :wink:

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 55
Příspěvky: 1325
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#81 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od Daniel Kout »

majtinek píše:Focus RS. Akorát že není moc nenápadný... :D

https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/focus/16119963?goFrom=list
Myslím, že to nikdo nemusíme brát osobně, ale ten je ale hnusný, co? :) Auto se mi musí i líbit, ty vnitřní plasty jsou opravdu příšerné. Vím, že to není podstatné, ale z tohoto je mi blivno.
_________________
S90 B5

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 55
Příspěvky: 1325
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#82 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od Daniel Kout »

dali píše:Nechci bejt nějak extra rejpavej, ale jestli to dobře čtu, tak zadání nezní koupit slabší auto než má teď a pak ho tunit... To rovnou může kouknout jestli KW nebo Öhlins, případně Bilstein B1x (jakože dvouciferný číslo) dělá nějakej podvozek na S80, narvat ho tam a pak před zatáčkama nebrzdit a na výjezdech přidávat dřív a bude se divit, jak ten stávající výkon najednou stačí, když neni potřeba zpomalovat.. :wink:
Oblbneme fyziku? S80 s V8 mi pocitově přijde celkem těžká. Máš vyzkoušeno, jak na tom bude komfort?
_________________
S90 B5

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 55
Příspěvky: 1325
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#83 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od Daniel Kout »

Jinak je to pěkný rockenroll .... od Infinity přes Evo po Megane .... :D Asi si koupím XC90 D5 a je vymalováno :)
_________________
S90 B5

doktor
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 3226
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Slaný, okr. Kladno
Vůz: SAAB 9-5 AERO 04, V70II R 04, C70 T5 98

#84 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od doktor »

sportovní auto nedělají koně pod kapotou ale samosvorný diferenciál, kvalitní podvozek, skvělé brzdy a pneumatiky.
Pak není potřeba hledat žádné koně navíc a stejně to bude nekompromisní kára. Je totiž rozdíl projet zatáčku 70 na hraně anebo 110 v naprostém klidu. A myslím, že kdyby něco takového dovedla S80, tak by všem spadla sanice.
_________________
V70R II 2,5T AWD, manual, 220 KW,´04, SAAB 9-5 AERO 2.3T, B235R, manual, 184 kW, ´03, Volvo C70 2,0 T5, B5204T3, 166kW ´98, manual, ARD tuning stage 2, 195kW,
bylo Volvo 460 2.0, B20F manual, 80kW,´95, bylo Volvo V70 2.5 10V, B5252S automat, 106kW,´99, bylo Volvo 850 R, 2.3, B5234T5 automat, 176kW,´96, Volvo V70 T5 2.3, B5234T3, manual, 176kW, ´99,
Vstup do galerie ZDE

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 55
Příspěvky: 1325
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#85 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od Daniel Kout »

doktor píše:sportovní auto nedělají koně pod kapotou ale samosvorný diferenciál, kvalitní podvozek, skvělé brzdy a pneumatiky.
Pak není potřeba hledat žádné koně navíc a stejně to bude nekompromisní kára. Je totiž rozdíl projet zatáčku 70 na hraně anebo 110 v naprostém klidu. A myslím, že kdyby něco takového dovedla S80, tak by všem spadla sanice.
Naprostý souhlas. Zatím mám brzdy a pneumatiky... :D Pokud by zůstalo u S80 bude třeba řešit to ostatní...
_________________
S90 B5

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#86 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od dali »

Danniel74 píše: Oblbneme fyziku? S80 s V8 mi pocitově přijde celkem těžká. Máš vyzkoušeno, jak na tom bude komfort?
Mám vyzkoušeno na 850 BC racing a KW V3 závitový podvozky. Z obou jsem byl nadšenej přičemž KW, který mám teď dokáže udržet komfort na přijatelný úrovni. Jenže to je víkendový auto, navíc už základ 850R nebyl zdaleka marnej co se týká podvozku. Ale jak říkám, zadání jsem pochopil tak, že to má být už hotový auto ne nějaký dodo.
Pokud bys rezignoval na nenápadnost, tak údajně Cayenne turbo (ano je to ošklivý) je hodně schopný auto. Celkově ostrý verze SUVček skoro ohýbaj fyzikální zákony. Hlavně díky styčný ploše kterou tvoří ty válce co maj místo gum. Range Rover Sport Supercharged, Jeep Cherokee SRT8, cokoli z toho by podle mě S80 V8 pojelo nejen na rovině ale i v zatáčkách.

Chase
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2427
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno - střed
Vůz: S80 V8, XC70 D5, C70 T5, C70XC cabrio
Organizer x 3
Kontaktovat uživatele:

#87 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od Chase »

Danniel74 píše:
koch píše:megane?
Ta Cupra se mi líbí více... celkově i např. zvukovým projevem. Megane mi přijde víc uřvaná (i když jsem neměl možnost sednout z jednoho do druhého) a je pomalejší ...
K te Megane... Ono to možná papírově vypadá jako pomalejší kára, ale s CUP podvozkem stačí první zatáčka a ostatní z ni budou znát tak max. Koncovky výfuku, protože jim regulérně ukáže záda (reálná zkušenost) :)
_________________
S80 V8 Executive '07 automat, B8444S, Onyx Black Metallic | XC70 3,2 AWD '08 automat, B6324S, Stage 1, 182kW 400Nm, Willow Green Metallic | XC70 D5 (Gumbalkan special) 04' automat, D5244T , Onyx Black Metallic | C70 T5 '98 manual, B5234T3, S60R manifold, 3¨ downpipe, ARD Stage 2, Custom Blue | C70XC Cabrio (Gumbalkan special) '00 manuál, B5204T4, Montana Mist

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#88 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od dali »

Ta Cupra je díky tomu, že to je o generaci mladší auto jinde, i tak z ní má Renault zjevně těžkou hlavu.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1280
Registrován: 17 roků 5 měsíců
Bydliště: Litvínov
Vůz: Saab 9-3Aero,9-5Troll,9-5Aero,9000Aero
Bydliště: Litvínov

#89 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od martines »

Ono nákupem vozu za 18 tis. éček to zdaleka nekončí, to je potřeba brát taky na zřetel.
V Litvínově je servis kde se vysloveně zaměřujou na EVO,tak se ti můžu zeptat na kolik roční chod vyjde.
_________________
Saab 9-3 Aero OG, Saab 9-3 Aero SS, Saab 9-3 Aero NG, Saab 9-5 Troll, Saab 9-3 Aero Cabrio V6, Saab 9000 Business edition, Saab 9-3 Aero OG

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 178
Registrován: 11 roků 2 měsíce
Vůz: S60 D5 AWD R Polestar MY2012 230k,470Nm
Bydliště: Praha 7 - Holešovice

#90 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od iRRes »

Za ty prachy ti prodám to svoje a to je jeste v zaruce a max. opečovavany :D
_________________
LR Discovery TDV6 HSE MY2007 ( 200k ) - pracant
LR RR TDV8 Vogue MY2008 (310k ) - stíhačka
S60 D5 AWD R Polestar MY2012 ( 230k, 470Nm ) - bejvalka
XC90 D5 MY2006 (200k ) - bejvalej

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 55
Příspěvky: 1325
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#91 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od Daniel Kout »

dali píše:
Danniel74 píše: Oblbneme fyziku? S80 s V8 mi pocitově přijde celkem těžká. Máš vyzkoušeno, jak na tom bude komfort?
Mám vyzkoušeno na 850 BC racing a KW V3 závitový podvozky. Z obou jsem byl nadšenej přičemž KW, který mám teď dokáže udržet komfort na přijatelný úrovni. Jenže to je víkendový auto, navíc už základ 850R nebyl zdaleka marnej co se týká podvozku. Ale jak říkám, zadání jsem pochopil tak, že to má být už hotový auto ne nějaký dodo.
Pokud bys rezignoval na nenápadnost, tak údajně Cayenne turbo (ano je to ošklivý) je hodně schopný auto. Celkově ostrý verze SUVček skoro ohýbaj fyzikální zákony. Hlavně díky styčný ploše kterou tvoří ty válce co maj místo gum. Range Rover Sport Supercharged, Jeep Cherokee SRT8, cokoli z toho by podle mě S80 V8 pojelo nejen na rovině ale i v zatáčkách.
Sportovní SUV bych i bral .... ale je to jak magnet na průšvihy.... Nechci na sebe moc upozorňovat a např. RR Sport není zrovna nenápadný běžec, ale pojízdný cirkus na kolech ..
Naposledy upravil(a) Daniel Kout dne 10 lis 2014 20:47, celkem upraveno 1 x.
_________________
S90 B5

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 55
Příspěvky: 1325
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#92 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od Daniel Kout »

iRRes píše:Za ty prachy ti prodám to svoje a to je jeste v zaruce a max. opečovavany :D
odpočet DPH?
_________________
S90 B5

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#93 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od dali »

Danniel74 píše:Sportovní SUV bych i bral .... ale je to jak magnet na průšvihy....
Lze to zredukovat nějakou kombinací znaků na registrační značce ala normální smrtelník a výběrem nějaký co nejmíň arogantní barvy.

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 3441
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#94 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od Ekky »

Tady máš rychlé nenápadné auto....

_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 879
Registrován: 13 roků 8 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: S60 D5, S60 R, S80 D5

#95 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od MarekV »

vsetko ti to splnuje 335i E90 ale je to skarede auto, pak je moznost toho co mam ja teraz E92 (coupe) ale to rozhodne neni nenapadne :-)
jedine co to auto nemoze mat z fabriky je samosvor. Inak to vsetko, ja mam treba cisto sport verziu a je dost o drzku, fakt to neni na daily car. Bmw dokoca robi verziu performance kde z fabriky to ma sportove katy a cely vyfuk, ono to ma docela sport vyfuk aj v serii. Ja ti viem porovnat z osobnej skusenosti S60R, S80 V8 a teraz E92 335i v sport packete, tj sport znizeny podvozok, sport sedadla, volant, riadiacu paku, manual prevodovka, vsetko je to origo z fabriky. Jedine co chyba je performance vyfuk.
Cisto terotecky by moje bolo aj na predaj, slapol som s vyberom trocha mimo, viac mi sedi nieco viac pohodlne. A viac mi sedi rychlo prasit zatacky jak skusat chodit bokom :-) V zakrute je pritom rychlejsie jak S60R co som mal a to malo dokonca rozpery. Auto je na ceskyh SPZ takze neni problem. Viac kedtak cez spravy.

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 55
Příspěvky: 1325
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#96 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od Daniel Kout »

[quote="MarekV"]vsetko ti to splnuje 335i E90 ale je to skarede auto, pak je moznost toho co mam ja teraz E92 (coupe) ale to rozhodne neni nenapadne :-)
jedine co to auto nemoze mat z fabriky je samosvor. Inak to vsetko, ja mam treba cisto sport verziu a je dost o drzku, fakt to neni na daily car. Bmw dokoca robi verziu performance kde z fabriky to ma sportove katy a cely vyfuk, ono to ma docela sport vyfuk aj v serii. Ja ti viem porovnat z osobnej skusenosti S60R, S80 V8 a teraz E92 335i v sport packete, tj sport znizeny podvozok, sport sedadla, volant, riadiacu paku, manual prevodovka, vsetko je to origo z fabriky. Jedine co chyba je performance vyfuk.
Cisto terotecky by moje bolo aj na predaj, slapol som s vyberom trocha mimo, viac mi sedi nieco viac pohodlne. A viac mi sedi rychlo prasit zatacky jak skusat chodit bokom :-) V zakrute je pritom rychlejsie jak S60R co som mal a to malo dokonca rozpery. Auto je na ceskyh SPZ takze neni problem. Viac kedtak cez spravy.
Srovnáváme nesrovnatelné, ale, chybí Ti u BMW něco co má Volvo a naopak? Díky
_________________
S90 B5

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 879
Registrován: 13 roků 8 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: S60 D5, S60 R, S80 D5

#97 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od MarekV »

BMW co mam ja je dost nepohodlne, samozrejme zato moze sportovy fabricky podvozok a 19ky kola a sportove sedacky. U S60R to bolo v pohode aj ked na 18kach to uz bolo tiez celkom citelne. Ono ale zasa to BMW je robene bud na okruh alebo kvalitne okresky, neni to robene tak univerazlne jak Volvo. Zato to ale primarne vlastnosti omnoho lepsie. Jako vikendovku je to ale super vozba. Vobec nebude prehnane ked napisem, ze za tie prachy a na twn ucel nic lepsie nie je. Ja som vyberal nahradu za erko mesiac a navysil som kvoli tomu nakoniec aj rozpocet.

Ondra.
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4725
Registrován: 19 roků 6 měsíců
Bydliště: VRZČ
Vůz: 240/V70II

#98 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od Ondra. »

Kuko28 píše:9-5 po F/L by už měly být OK, samozřejmě musíš koupit dobrý kousek, podobně jako u Volva. Brejlovci (od 9-5, základ na 191kW) jsou už v spolehlivosti bez větších problémů.

pak by se dalo ještě uvažovat o třídu níže - 9-3SS od 2003 výš. 2.0T čtyřválec v základu 154kW, poladit o 20-30kW čistě SW jde bez problémů. Podvozek je i v základu slušný (podle ortodoxních saabistů asi nejlíp jezdící saab), ale Impreza to nebude, to je jasný. Na starou 9-3 vyrábí malá česká firma komplet sportovní podvozek na míru, myslím, že to umí i na 9-5, ale na novou 9-3 jsem to ještě neslyšel. Prostorově vzadu skoro na úrovni V70 (délka, šířka je samozřejmě doménou Volva). případně oturbený šestiválec 2.8T, ale to je spíš na tu jízdu rovně
Jo a teď přijde Pinďabc a vysvětlí ti jak se to s těma saabama má :D
_________________
240 GLT B230F ´89 AT Tourist/diplomatic sales
V70 MY2001 D5252T - Erdogan D5T5 Stage 1
Mitsubishi Outlander, 2,0i FWD, man, 2018
bylo: 240 D24 ´85, 740 D24 ´85 , 4x 940 B230F, B230FK, D24TIC, B200F V70/1 fturbu, 4x 850 různých výbav a motorizací, V70II 2,4i AT, SAAB 9-3 SC
Plastíky kilowattama nenahradíš

GDPR_user

#99 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od GDPR_user »

MarekV píše:BMW co mam ja je dost nepohodlne, samozrejme zato moze sportovy fabricky podvozok a 19ky kola a sportove sedacky. U S60R to bolo v pohode aj ked na 18kach to uz bolo tiez celkom citelne.
Řekl bych,že nic není tak pohodlné jako Volvo.Možná snad Bentley.

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 55
Příspěvky: 1325
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#100 Rychlé nenápadné auto

Příspěvek od Daniel Kout »

toto nevypadá úplně zle...
_________________
S90 B5
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“