Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Vůz: Kangoo 1,2 a Fabia 1,4 MPI

#1 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od mastnacek »

Ahoj, jako snad budouci volvista se chci poptat majitelu XC70 s benzinakem, nejlip s motorem 2,5T ale klidne i ostatni. Auto bude na "delsi trasy" cca 160km, jen obcas hrkacka 5 sem 5 tam. Styl jizdy ktery nekdo oznacuje za kloboucnickej nebo tak nejak. Proste s rodinou vic jak 90 nejezdim spis min. Vetsinou si jedu ten svuj prumer 60-70-80 i prez vesnice. Jaka muze byt spotreba pri takovym stylu jizdy s ridicem, spolujezdcem, 2 lete dite, kocarek, par tasek s hadrama? Auto chci kupovat starsi cca rok 2003 az 2005. Alternativa je Subaru Forester podobny rocnik.
Dik za kazdou zkusenost.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 66
Registrován: 9 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha Zapad
Vůz: XC70 2.5T LPG

#2 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od dynvi »

Cau, na spotrebu vice uzivatelu se muzes podivat na spritmonitoru https://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/51-Volvo/610-XC70.html?power_s=154&power_e=154

Ja ted XC70 s timhle motorem koupil. Mam najeto teprve 1500 km se spotrebou 9.3 dle dotankovani (palubni pocitac mi ukazoval na kazde nadrzi cca o 0.5l/100km vic). Musim rict, ze me ta spotreba hodne prekvapila, ale je to asi dano tim, ze jsem jezdil vice mene delsi trasy (40 - 200 km na jeden start) a hlavne tim, ze jezdim tak nejak hodne plynule. Sice rychleji, nez ty, ale proste zadny brzda plyn. Mam automat a nechavam to auto tak nejak plynout krajinou. I tak patrim mezi ty rychlejsi na silnicich. A kdyz nekoho dojedu, tak ho predjedu.

Se soucasnou (treti) nadrzi se uz asi prehoupnu pres 10/100, protoze pribylo tech kratsich cest do prace pres kopce a ubylo tech dalkovych cest. Jsem sam zvedavy, kolik mi to ukaze. Palubak zatim rika 10.3

Co se tyka Subaru, tak jsem zvazoval Outback jako alternativu V/XC70 a rozhodl jsem se pro Volvo hlavne z duvodu dostupnosti nahradnich dilu a servisu. Jako druhy auto mam Audi a jestli to ma servis drahy, tak Subaru ma megadrahy. A najit cloveka, kterej se v Subech vyzna taky neni uplne lehky. Volvisti jsou na kazdym rohu (aspon v Praze).
_________________
Volvo XC70 2.5T AT LPG (MY2007) SUMMUM
Mercedes Benz E350CDI 4MATIC (MY2010)

ex Audi A4 Avant 2.7TDI

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 79
Registrován: 10 roků 6 měsíců
Vůz: XC70 2.5T AWD 2005
Bydliště: Praha 6

#3 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od Maples »

Mám to v manuálu, ale i tak se zřídkakdy dostávám pod 10...Když jedu sám, tak jezdím docela rychle, rád ho vytáčím, po delší klidné cestě mívám třeba 9.8, po Praze mi to zase vyskočí na 10.3, takže se pořád tak motám kolem té desítky. Tankuji Vervu 100 a ta mi spotřebu snížila, na normální natural to žralo tak o 0.5l víc.
Ale je fakt, že to málokdy resetuju, takže to je taková dlouhodobá.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Vůz: Kangoo 1,2 a Fabia 1,4 MPI

#4 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od mastnacek »

Teren kde to bude vetsinou jezdit je dost kopcovatej, houpacky, zatacky, proste okresky vesnice mesta. Do prace mam fabii 1,4 mpi a ted se poohlizim jakozto starej motorkar po Stadionu S11. Mam to celkem 8km. S tim subaru at outback nebo forestr se prave bojim tech palek a presne jak pisete servismanu. Dneska jsme procital na co vyjde takovej servis po 100tis km.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 66
Registrován: 9 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha Zapad
Vůz: XC70 2.5T LPG

#5 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od dynvi »

Kopcovatej teren a zatacky bych pocital neco pres 11. Je to preci jen kus auta a rozhybat ho stoji nejakou eneregii.

Ale nejak mi nejde do hlavy jak v takovym terenu najedete 160km, v tom prece uz nejaka vetsi silnice byt musi, ne?
_________________
Volvo XC70 2.5T AT LPG (MY2007) SUMMUM
Mercedes Benz E350CDI 4MATIC (MY2010)

ex Audi A4 Avant 2.7TDI

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Vůz: Kangoo 1,2 a Fabia 1,4 MPI

#6 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od mastnacek »

Okresky trasa Broumov - Boskovice - nejkrastsi, neplacene useky :)

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3674
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#7 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od yoby »

Sorry za OT, ale tebe musí ostatní na těch okrskách a vesnicích milovat :jaj:
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Vůz: Kangoo 1,2 a Fabia 1,4 MPI

#8 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od mastnacek »

Covece jezdime vetsinou na noc a tech aut co potkame moc neni :) Ale ja zase miluju strelce vetsinou v audi co predjizdej pred houpackou nebo v zatackach. Mit tak v aute cihlu... :)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 160
Registrován: 10 roků 8 měsíců
Vůz: xc70
Bydliště: Tábor

#9 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od kozejk »

mastnacek jestli můžu doporučit jdi do Subaru, mají daleko spolehlivější a účinnější pohon 4x4, opravdu účinnou ochranu podvozku, v případě manuálu redukci, kterou můžeš řadit za jízdy, automaty jsou taky lepší než aisin, méně se kazící elektroniku a to o dost, a co je nejdůležitější, fantastický zvukový projev boxeru. Mimochodem tyto motory jsou velmi spolehlivé, kvalitativně bych je srovnal s volvem 2.5 T ale méně problému s elektronikou zato víc problémů s těsněním hlav.
Samozřejmě luxus a bezpečí vede Volvo. Co se týká servisu, vůbec není pravda že nejsou odborníci, je jich dost, stejně jako na volvo, každopádně si troufnu tvrdit že Subaru je na opravy blbu vzdorný, nedá se tam tolik posrat jako u volva.
Jo jinak u subaru nenajdeš taky tak velký kufr.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 66
Registrován: 9 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha Zapad
Vůz: XC70 2.5T LPG

#10 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od dynvi »

Otazka je, jestli mastnacek ten pohon 4x4 vyuzije. Pokud jezdi spis po silnicich a resi spotrebu, tak v tom je Haldex lepsi volbou. Subaru ma pohon samozrejme na uplne jine urovni, je to opravdova ctyrkolka, coz o Volvu (a vetsine dalsich znacek) rict nejde. Na druhou stranu jsou diky tomu ty Subaru neskutecne liny na to jaky maji vykon.

Jinak update spotreby - dle dnesniho tankovani spotreba za poslednich 470km 9.7, takze jsem se pres deset opet nedostal. Palubak ukazoval 10.3
_________________
Volvo XC70 2.5T AT LPG (MY2007) SUMMUM
Mercedes Benz E350CDI 4MATIC (MY2010)

ex Audi A4 Avant 2.7TDI

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Vůz: Kangoo 1,2 a Fabia 1,4 MPI

#11 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od mastnacek »

4x4 vyuziju, bydlime na vesnici na kopci. I kdyz po lonsky "zime" to vypada, ze uz zadna neprijde. Uz se me i stalo ze me od padu z kopce zachranil az ohradnik pro ovce. Jeste ze to delam echt 4x2,5mm drat. Sjelo to a nepomohla ani brzda ani toceni volantem, jen jsem koukal jak se ty draty napinaj jak struny. Tak ted tady mam dva protichudny nazory. Samozrejme jsem prolejzal i fora na subaru. Ruzny servisy nebo fachmany nekdo chvali nekdo zatracuje. Mam takovou naivni predstavu ze pri tom najezdu kterej mame nam auto vydrzi dalsich deset let. Nerad menim veci dokad fungujou a takoy to koupim auto dva roky jezdim prodam koupim jiny, to me jde hodne proti srsti, je to hroznej konzum a ty zdroje ktery to zere, kdyby to delal kazdej, tak to ma planeta zpocitany. Proto shanim na jezdeni do prace Stadaka a tohle novy auto by melo vyjet na cestu tak 3-4 do mesice. Vim, je to se mnou tezky. Je to jak se vsim, nejradsi bych si to auto vyrobil sam :%)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 79
Registrován: 10 roků 6 měsíců
Vůz: XC70 2.5T AWD 2005
Bydliště: Praha 6

#12 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od Maples »

Neřekl bych, že u xc je awd nějak naprd. Podle mě je neuvěřitelný, co to auto dokáže a letos na horách /když nějaký sníh byl/ jsem s tím na férovku jezdil po kopcích, kde jsem jako malý boboval a jezděj tam akorát skútry, takže zasněžená cesta není problém ani kolem 15-20 cm sněhu.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 66
Registrován: 9 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha Zapad
Vůz: XC70 2.5T LPG

#13 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od dynvi »

Ja nerikam, ze Volvo ma ctyrkolku naprd. To vubez ne. Jen rikam, ze je to Hladex, tudiz to neni stala ctyrkolka jako treba zminene Subaru. Proste na silnici jde vetsina, nebo celej vykon na predni napravu, coz je pro vetsinu lidi (vcetne mastnacka imho) spis vyhoda, nez nevyhoda. Ja to mam uplne stejne. Bydlim na hur pristupnym kopci, proto jsem koupil XC. Kdyz potrebuju, pripnou se zadni kola a domu se dostanu, kdyz jedu po silnici, taha me predek. Kdybych chtel na silnici rezat zatacky a uzivat si toho, jak to diky ctyrkolce krasne vykrouzim na hrane, tak si koupim Subo. Protoze v beznym provozu stala ctyrkolka proste jiny vyuziti nema.

Ale enchci tady rozjizdet nejaky flame, berte to prosim jen jako muj pohled na ctyrkolovou problematiku:)
_________________
Volvo XC70 2.5T AT LPG (MY2007) SUMMUM
Mercedes Benz E350CDI 4MATIC (MY2010)

ex Audi A4 Avant 2.7TDI

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha

#14 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od travex »

moje 2,4T Automat dlouhodoby prumer 11,2..... (dlouhe cesty dalnice 40%, zbytek mesto), mam jeste verzi pre-haldex (viskospojka) a bohate staci... permanentni 4x4 nepotrebuju, nejezdim s autem rallye, staci kdyz se vyhrabu do neuklizenyho zasnezenyho kopce a tak...
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

Petr Marek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 7512
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha a Zápraží
Vůz: V70XC & 2x 240
Participant x 2

#15 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od Petr Marek »

Ve srovnání s Travexem jsem na tom o desetinu litru hůř.
_________________
Petr Marek ~ GSM: 603793424 ~ 739643618 ~ mail: p_marek@email.cz ~ Rajče ~ Galerie
Seveřan ~ Volvo V70XC 2,4T AWD ~ '01 ~ +384400 km ~ ARD tuning stage 2 ~ 227,2 HP ~ 308,8 Nm
Strawberry Basket ~ Volkswagen Golf Cabrio 1,6 ~ '99 ~ 140000 km ~ druhé auto (nejen) na léto
Zyklon B ~ Volvo 240 GLE ~ '93 ~ +490000 km ~ B230F ~ M47 ~ LPG
Diplomat s klimou ~ Volvo 240 GL ~ '90 ~ <200000 km ~ B230F ~ AW71

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13068
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#16 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od raolsa »

Já o 0,8 litru, ale LPG :D
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 28
Registrován: 11 roků 3 měsíce
Vůz: XC70 2006 D5 MT

#17 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od vojta_xt »

Mel jsem 2x Subaru Forester (2.0 2003, 2.5XT 2006) a ted mam XC70 2006 D5 MT.

Forester je ale vyrazne mensi auto, takze mi prijde, ze trochu porovnavas jabka s hruskama :)

Subaru je v terenu nebo na snehu vyrazne lepsi:
- vyrazne nizsi hmotnost
- mensi previsy, mensi rozvor
- lepsi pohon 4x4

Subaru je lepsi i na silnici - nizsi hmotnost i teziste, radost s tim rezat zatacky. Co se tyce spolehlivosti, tak Forester s atmosfericky motorem je nesmrtelna kombinace, jedinej drazsi problem jsou zadni tlumice, jinak nic. Turbo motory 2.5XT maj svoje problemy, i servis je drazsi, ale je to jina dimenze zabavy.

Jestli te tolik netrapi spotreba a chces si hezky zajezdit, doporucuju outback v generaci 05-07 sestivalec. Je to v automatu a ma to dobrej 4x4 system, lepsi nez forestery.

Ja jsem zakotvil u Volva kvuli pohodli a bezpecnosti na dlouhy streky po dalnicich, D5 me taky nesezere jako 300 konovej forester :) Bohuzel je to celkem nuda, ale s tim jsem pocital.
_________________
ex XC70 2006 D5 MT, ex Subaru Forester 2.5 XT 2006 MT

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 160
Registrován: 10 roků 8 měsíců
Vůz: xc70
Bydliště: Tábor

#18 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od kozejk »

Ale 4x4 není jen o řezání zatáček, je to prevence, jako sněhové jazyky, voda na silnici, listí v zatáčce a podobně. Úhybný mánevr ( nenadálá překážka, zvíře ) tak oceníte 4x4 protože s tím nepočítáte a ten pohon vám zachrání krk.

Dynvi : subaru jsou kvůli pohonu strašně líný? Jel jsi někdy s 2.5 XT? Ve Forestru bezkonkurenčně nejživější SUV.

Neříkám že xc 70 má špatný pohon, sám jsem si projel táborský tankodrom a vedlo si velmi dobře (mám visco), ale bavím se spíš o nákladech, stržený tisícíhrany, výměny olejů, problémy se střevama a pokud jste trošku prase a užíváte si zimních radovánek tak je to smrt pro tyto systémy.

Taky si myslím že xc má samo o sobě velmi dobrou průchodivost, kolikrát mám pocit že mi ani visko nezabere a to auto projede hodně.

Vapik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2914
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

#19 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od Vapik »

Mám XC70 2,4T r.v.2001. Auto jsem koupil nedávno cca 6tis. km a už tam byl namontován plyn.
Protože je to moje první ne naftové auto počítám si spotřebu docela pečlivě.
Dlouhodobá spotřeba na plyn 11,3l
Minimální 9,9l pohodová jízda mimo město dle předpisů.
Maxmimální 13,3l dálnice 130-160km/h
Při těch cca 11l plynu palubák ukazuje 8,5l benzínu.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 63
Registrován: 10 roků 1 měsíc
Vůz: XC70 2.5T man. (B5254T2) 2007
Bydliště: Trutnov

#20 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od addam »

Zdar,
mám tohle v manuálu s chipem ,kterej spotřebu lehce zmensuje...
Jezdim skoro porad couracky kolem 10-20 km , město ,vesnicky,Krkonose - takze sem tam kopce.
V tomhle courackovym rezimu se spotřeba držela na 10,2-10,3 podle palubáku (s naturalem 95)
Asi před mesicem jsem jel konecne delší trasu cca 300km a spotřeba klesla na 9,5l.Pak jsem tam zacal lejt 100 oktanovej benzin a i na couracky porad ukazuje 9,6l.
Moc to nehonim,jen když občas předjíždím.Drzim ten motor nejčastěji mezi 2-3 tis.ot.
Takze jestli budes jezdit klobouka na delší trasy tak by ses asi mohl v pohode dostat pod deset...
_________________
XC70 2.5T 2007 ,man ,summum ARD stage2 D5T5

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha

#21 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od travex »

dnes jsem si dal delsi trasu po okreskach (Zdar nS - Golcuv Jenikov, Bludna Nora, Praha) a spotrebu jsem srazil na UCHVATNYCH!!!

10,58 l/100km (zdroj: FillPro)

z toho pro mne plyne zaver: je uplne jedno kudy jedu, jestli po dalnici kilosedesat tempomat nebo po meste v kolone... a nebo jako dneska plynule kloboukarit po okreskach.....vzdycky to bude zrat pres deset...

chlubim se tim jen proto ze se jedna o zdaleka nejnizsi dosazenou spotrebu za dobu co auto od prosince lonskeho roku mam.... :-) beru to jako osobni rekord :-)
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 6
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Vůz: Kangoo 1,2 a Fabia 1,4 MPI

#22 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od mastnacek »

Tak jsem na konec koupil Forestra 2005 :)

GDPR_user

#23 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od GDPR_user »

Vapik píše:Mám XC70 2,4T r.v.2001. Auto jsem koupil nedávno cca 6tis. km a už tam byl namontován plyn.
Protože je to moje první ne naftové auto počítám si spotřebu docela pečlivě.
Dlouhodobá spotřeba na plyn 11,3l
Minimální 9,9l pohodová jízda mimo město dle předpisů.
Maxmimální 13,3l dálnice 130-160km/h
Při těch cca 11l plynu palubák ukazuje 8,5l benzínu.
Doporučuji chip od @d5t5.com

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 160
Registrován: 10 roků 8 měsíců
Vůz: xc70
Bydliště: Tábor

#24 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od kozejk »

mastnacek tak at slouží,určitě dobrá volba.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 17
Registrován: 9 roků 9 měsíců
Vůz: XC70 2.5T

#25 Volvo XC 70 2.5T AWD - spotreba

Příspěvek od Bourque »

ja prumer 14.4 ale jenom v praze teda :-D
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“