Zimní pneumatiky a litá kola (Volvo vs. ostatní)

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 563
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#1 Zimní pneumatiky a litá kola (Volvo vs. ostatní)

Příspěvek od Ivo108 »

Pomalu začínám myslet na zimní pneumatiky a kola ... (letní nákup možná nejvýhodnější ?). Přemýšlím jestli originál Volvo set (zejména kola) je tak předražený kvůli logu Volvo na kole anebo ta kola mají nějaké význačně lepší vlastnosti než běžná alu kola (18'') která jsou 2-3x levnější a jestli má smysl dávat za originální Volvo kola takové peníze anebo slušná běžná kola udělají úplně stejnou službu ?

Jaké zimní pneumatiky jsou zvlášt dobré a osvědčené do zimních sněhových podmínek (bez ohledu na cenu) - kdybychom chtěli ty nejlepší pro XC70 ?

wolf
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 858
Registrován: 13 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: V70 2,4 D5 151kw
Bydliště: Brno

#2 Zimní pneumatiky a litá kola (Volvo vs. ostatní)

Příspěvek od wolf »

Ahoj, měl jsem na D1 v roce 2012 super příhodu, kdy jsem ve 140/hod přejel sržák na značku, na autě v té době originál Colomba. výsledek byla přední proražená pneumatika, vzadu jen "cvaklá" s obrosvkou boulí. přední kolo bylo mírně ťuklý zadní v pohodě. v servisu mi řekli, že mám být rád, že jsem tam měl tyhle originální kola, jinak, že to kolo v případě nějakých blaťáků, jak je nazvali, se mohlo taky mohlo rozlítnout a já mohl skončit jinde než u krajnice...na těch Colombech (krom toho ťuklýho, který bylo nahrazeno 5tým rezervním, který jsem naštěstí dostal v sadě) jezdím dodnes a popravdě bych při výběru neorigo hleděl moc na to, jaký mají reference, kde byly vyrobený atd...osobně už hledám jen v originálech...ikdyž u 18tek to finančně asi bolí víc než u 16tek.
_________________
Je:Volvo V70 SUMMUM 2011 2,4 D5 151kw D5244T10 automat
Bylo: Volvo V70 1998 2,5 tdi 103kw D5252T automat

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 563
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#3 Zimní pneumatiky a litá kola (Volvo vs. ostatní)

Příspěvek od Ivo108 »

Určitě půjdu do originálů. Zajímavé že třeba v USA se prodávají za skoro trojnásobně nižší cenu než nabízí Volvo u nás. Čím to asi bude ?

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13069
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#4 Zimní pneumatiky a litá kola (Volvo vs. ostatní)

Příspěvek od raolsa »

V USA mají skoro všechno několikrát levnější než u nás. :D Viz. třeba nivomaty na ten můj šrot. U nás cena ve Volvu za dva kusy po slevě včetně práce cca 20.000,-Kč. Cena z USA včetně dopravy, cla a DPH cca 14.000,-Kč. Vyměnit si je dokážu na rampě sám. :pardon:
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

wolf
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 858
Registrován: 13 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: V70 2,4 D5 151kw
Bydliště: Brno

#5 Zimní pneumatiky a litá kola (Volvo vs. ostatní)

Příspěvek od wolf »

bohužel v ČR vše dražší a kvalita nižší..to platí u všeho...
_________________
Je:Volvo V70 SUMMUM 2011 2,4 D5 151kw D5244T10 automat
Bylo: Volvo V70 1998 2,5 tdi 103kw D5252T automat

karelvolvo
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2167
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#6 Zimní pneumatiky a litá kola (Volvo vs. ostatní)

Příspěvek od karelvolvo »

Ivo108 píše:Určitě půjdu do originálů. Zajímavé že třeba v USA se prodávají za skoro trojnásobně nižší cenu než nabízí Volvo u nás. Čím to asi bude ?
Hlídal bych si Bazoš nebo třeba Sbazar kolikrát se tam objeví pěkné zánovní kousky, samozřejmě origo Volvo
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 410tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 237tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 265tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 440 tkm

ttoommaasseekk
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1676
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Kousek za Prahou, na východ.
Vůz: Karkulka
Kontaktovat uživatele:

#7 Zimní pneumatiky a litá kola (Volvo vs. ostatní)

Příspěvek od ttoommaasseekk »

Mám zimní neoriginální litá kola a na příštím autě už chci mít jen originály, jsou vážně méně náchylná na nerovnosti. Na druhou stranu třeba značky jako BBS bych se nebál. Zkrátka ne vždy to "výhodné" je výhodné i po letech.
_________________
Karkulka V60 CC T5 AWD MY 2018, POLESTAR
Již jsem se rozloučil s V40 2.0T E85, Padík - V50 T5 AWD + BSR + IPD HD TCV

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 563
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#8 Zimní pneumatiky a litá kola (Volvo vs. ostatní)

Příspěvek od Ivo108 »

Ono není ani žádný problém objednat ty kola v USA - pokud tedy je to identické a něco se tam neliší pro US market ?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 40
Registrován: 10 roků 11 měsíců
Vůz: S60 D5 MY07, XC70 D5 MY05
Bydliště: Vysočina

#9 Zimní pneumatiky a litá kola (Volvo vs. ostatní)

Příspěvek od Milan852 »

Origo je origo :) , myslím, že by mohl být problém s homologací pro ČR když to bude z US

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 563
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo

#10 Zimní pneumatiky a litá kola (Volvo vs. ostatní)

Příspěvek od Ivo108 »

Volvo nabízí kola se 2 druhy zimních pneumatik - Nokian WR nebo Continental Conticross winter. Ty s Continental jsou podstatně dražší - jsou i o tolik lepší ? Chtěl bych opravdu ty nejlepší dostupné zimní pneumatiky ideální do drsných sněhových/ledových jabloneckých podmínek.

Otázka ještě je - nejsou na zimu a do sněhu lepší trošku menší kola pneu ? Ted mám 18'' 235/50 pneu. Je to samé ok i na zimu nebo třeb 17/225 anebo je to jedno ?

PS: přečetl jsem si všechny možné recenze na Nokian a Continental a jdu asi do Nokian bez ohledu na cenu ... a vzhledem k rezervnímu kolu asi taky do 18'' (jinak by vznikl zmatek)

sobi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 204
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: DKA
Vůz: V70 / D5252T / 99

#11 Zimní pneumatiky a litá kola (Volvo vs. ostatní)

Příspěvek od sobi »

Na Nokian nedam dopustit. Nyni mam Nokian WR D3 SUV a absolutni spokojenost. I kdyz tu byly nazory ze pouze origo Finland mam origo Rossia :D a no problem. Jinak na disky zkus kluky z http://www.r-speed.cz. Maji zajimave cenovky.

Shockey

#12 Zimní pneumatiky a litá kola (Volvo vs. ostatní)

Příspěvek od Shockey »

"Sobi" byl rychlejší, ale r-speed má na bazos.cz inzerát na origo disky, tam bys mohl něco vybrat za rozumný peníze.

Anebo hlídat forum, nedávno jsem tu koupil krásný 17" Segin z XC60 za 6 000/sada.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“