Elektrika VOLVO XC 90 alternátor?

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Lucia123

#1 Elektrika VOLVO XC 90 alternátor?

Příspěvek od Lucia123 »

Ahojte Volvaci,

Veľmi prosím o pomoc, hľadám skvelého autoelektrikára, ktorý by mi vedel premerať elektriku vo VOLVE XC90, rok 2004, V8...
Počítač vo Volve TOP aute vypísal tieto 3 závady: alternátor, káble, riadiaca jednotka...
Neviem si vybrať :-)

Napätie má byť 13,8-14 V, momentálne je 11,3, pri štarte sa zníži na 9-9,5 V

Kto prosím má skúsenosť s takýmto niečim? Pomôže mi čokoľvek.
Nechcem hneď ísť do Volva servisu, lebo to je na dlho, stojí to veľa peňazí a najradšej by vymenili pol motora. Rada by som spoznala normálneho človeka, ktorý je praktik a takéto niečo už robil.

Bratislava (Vajnory)-okolie, súrne!!!

lakio
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 699
Registrován: 17 roků
Bydliště: Šaľa

#2 Elektrika VOLVO XC 90 alternátor?

Příspěvek od lakio »

Lucia123 píše:Ahojte Volvaci,

Veľmi prosím o pomoc, hľadám skvelého autoelektrikára, ktorý by mi vedel premerať elektriku vo VOLVE XC90, rok 2004, V8...
Počítač vo Volve TOP aute vypísal tieto 3 závady: alternátor, káble, riadiaca jednotka...
Neviem si vybrať :-)

Napätie má byť 13,8-14 V, momentálne je 11,3, pri štarte sa zníži na 9-9,5 V

Kto prosím má skúsenosť s takýmto niečim? Pomôže mi čokoľvek.
Nechcem hneď ísť do Volva servisu, lebo to je na dlho, stojí to veľa peňazí a najradšej by vymenili pol motora. Rada by som spoznala normálneho človeka, ktorý je praktik a takéto niečo už robil.

Bratislava (Vajnory)-okolie, súrne!!!
Ahoj Lucia, problem s podobnymi parametrami som riesil na svojej XC70.
Bol to alternator, v mojom pripade stacilo vymenit diody na nom.
_________________
C30 D5 R-Design
XC90 V8 R-Design
V70 TDi

Lucia123

#3 Elektrika VOLVO XC 90 alternátor?

Příspěvek od Lucia123 »

Ahoj, moc dakujem za odpoved, to by bolo super, keby to bolo k v mojom pripade :-)
Este raz vdaka za laskavost...

lakio
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 699
Registrován: 17 roků
Bydliště: Šaľa

#4 Elektrika VOLVO XC 90 alternátor?

Příspěvek od lakio »

Lucia123 píše:Ahoj, moc dakujem za odpoved, to by bolo super, keby to bolo k v mojom pripade :-)
Este raz vdaka za laskavost...
V pohode. Ked tak ozvi sa, cislo najdes na mojom webe ktory mam v podpise
_________________
C30 D5 R-Design
XC90 V8 R-Design
V70 TDi

Lucia123

#5 Elektrika VOLVO XC 90 alternátor?

Příspěvek od Lucia123 »

Ahojte Volvaci,

Vybrali sme alternator (2 hodiny prace, kedze je v strede motora), vymenil sa chybny regler, alternator dali na test (vsetko OK), ale v aute stale vypisuje poruchu (tu istu ako pred vymenou reglera) svieti kontrolka engine a bateria.
Mam jednu otazku: JE MOZNE, ZE REGLER BOSCH (ktory tam podla tabulky ma ist) JE INY AKO TEN, KTORY DODAVA ORIGINAL VOLVO?

Regler Bosch cena 70,-eur (napriklad v RM team Rybnicna ul.)
Regler Bosch cena 312,-eur (priamo v autorizovanom servise VOLVO, na chlp ten isty)

Prosim kohokolvek, kto ma takuto alebo podobnu skusenost, napiste mi... Chodim odvtedy po servisoch a uz ma to nebaviiiiiii....
Ale dve pozitivne spravy su, ze som objavila najserioznejsi servis v Bratislave (MM Racing pri starom letisku) "verte ze som ich presla za posledne roky dost vela" a pana, co je absolutne profik na alternatory a startery. S jeho povolenim by som dala potom kontakt ak by niekto potreboval, je z Biskupic.
DAKUJEM!!!!!!!!!!!! :-)

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12090
Registrován: 13 roků 5 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#6 Elektrika VOLVO XC 90 alternátor?

Příspěvek od Urvanej »

A nemůže to být jen hláška, která tam zůstala z minula a zustane tam do vymazání? Zkusil bych to reálně poměřit, zda v autě skutečně nefunguje (napětí na altíku po nastartování).
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

Lucia123

#7 Elektrika VOLVO XC 90 alternátor?

Příspěvek od Lucia123 »

Hned po vymene reglera som s tym bola vo Volve na PC aby to vymazali, jasne, urobili to aj nahrali novy sfw a nic... Dakujem krasne, dobry postreh :)

GDPR_user

#8 Elektrika VOLVO XC 90 alternátor?

Příspěvek od GDPR_user »

Máš problém,že použili starší regulátor,který neposílá impulsy do ŘJ ,takže sice to dobíjí,ale svítí kontrolka dobíjení.

Lucia123

#9 Elektrika VOLVO XC 90 alternátor?

Příspěvek od Lucia123 »

Presne tak to bude, dam este vediet, vymenim to za ten ich "original" a napisem. Takze zrejme elektronicke suciastky jedine vo volve, to sa neda "obist". Skoda len, ze ich veselo predavaju a potom ma s tym clovek bezny problem. Dakujem za vsetky prispevky, ohlasim sa Vam ked to bude ficat :) aby sa druhy nepopalili tak ako ja.

GDPR_user

#10 Elektrika VOLVO XC 90 alternátor?

Příspěvek od GDPR_user »

Lucia123 píše:Presne tak to bude, dam este vediet, vymenim to za ten ich "original" a napisem. Takze zrejme elektronicke suciastky jedine vo volve, to sa neda "obist". Skoda len, ze ich veselo predavaju a potom ma s tym clovek bezny problem. Dakujem za vsetky prispevky, ohlasim sa Vam ked to bude ficat :) aby sa druhy nepopalili tak ako ja.
Nemusí být origo Volvo ale tuším 2005 se to lámalo a starší altíky vykazují tuto chybu.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“