názor na výměnu oleje v automatu

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Jean
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 319
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Bydliště: Podolí u Brna
Vůz: Volvo 850 T5
Kontaktovat uživatele:

#26 názor na výměnu oleje v automatu

Příspěvek od Jean »

Takhle to mění jen ten, co neví, jak ta převodovka funguje. Je to lepší jak nic, ale výměna olej bych tomu neříkal. Znova to tu psát nebudu, ale správný postup výměny je tu už z dřívějška popsaný na fóru. Stačí hledat. Já myslel, že tenhle "tradiční" postup je už minulostí. A ono ne...
_________________
Volvo 960 93,95,96,97 B6304FS, S80 00 T6, 850 2,3 T5

1. eshop s volvodíly

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#27 názor na výměnu oleje v automatu

Příspěvek od David Patočka »

....no furt dokola, to se tady řešilo snad stokrát.

Je to jako s rakovinou, když do ní řízneš a podstoupíš chemošku, máš to cca 50/50.
Když to necháš na přírodě, tak máš téměř 100% jistotu, že přijde brzy smrt.
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 434
Registrován: 10 roků
Bydliště: Klimkovice
Vůz: S60 D5 120KW r.v2004 automat

#28 názor na výměnu oleje v automatu

Příspěvek od mirekcafa »

Zdravím, takže jsem olej nakonec u Martina vyměnil s proplachem i oběma BGéčkama a adaptací. Dnes mám ujeto asi 3000 km a určitě je zlepšení, převodovka ještě trošku kope z 3 na 2 ale oproti co bylo předtím jen minimálně. Jinak jsem zjistil že asi 1500 kiláků po té výměně jsem tomu dal docela zahulit a druhý den jsem to kopání skoro necítil. Takže Martinovi díky a budu doufat, že to vydrží. Takže za mě pozitivní.

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#29 názor na výměnu oleje v automatu

Příspěvek od David Patočka »

jojojo.......nechte si pořádně poradit v tom Vašem "autorizáku"

Ještě včera kázali do světa, že se olej nemění ani v automatu, ani v haldexu, ani v úhlovce a už vůbec ne v diferáku.

Takže když se zjistilo, že se všechny tyto věci postupem let všem rozpadli a lidi začali na Volvo nadávat, tak teda
laskavě svolili k výměnám náplní, aby se teda neřeklo. A už to tady máme zase, pro vozy od roku 2010 Volvo dodává nový olej do šestikvaltových automatů, a hádejte, zase je doživotní :lol:


Takže za mne, je mi to úplně fuk, jak si to kdo udělá, takové to taky bude mít, ale možná bych poslouchal názor lidí,
kteří tyto vozy opravují po záruce a vědí, jak to potom dopadá.
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

hinkle
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 194
Registrován: 12 roků 11 měsíců
Bydliště: EUSSR/Praha
Vůz: V70 T5

#30 názor na výměnu oleje v automatu

Příspěvek od hinkle »

A cena +- tohohle postupu?
_________________
aktuálně bez. Aber es kommt der Tag.

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1483
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#31 názor na výměnu oleje v automatu

Příspěvek od kwiko »

zalezi na cene oleja, a na prevodovku je to 8 az 12,5l podla modelu... praca je potom zanedbatelna

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 32
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Vůz: xc90
Bydliště: Bratislava

#32 názor na výměnu oleje v automatu

Příspěvek od silenec »

Ja som kupil 1l oleja ja 8 eur - spolu 14litrov na tf-80 (samozrejme mobil 3309) a za pracu 100-120eur bez papiera tusim....plus cistic a aditivum pro-tec za dalsich okolo 35e..ale ci to pomohlo - snad ano, len obcas zaradi surovejsie a uz 2x sa stalo ze nechcela radit...po vypnuti a zapnuti motora OK.......

Mozno to mierne odflakli, ale menili to v volvodiely nitra, kazdy hovori ze su ok........aj ked, su asi jediny v NR okoli tak mozno preto...

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1483
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#33 názor na výměnu oleje v automatu

Příspěvek od kwiko »

a mozno podctivo urobili len presne to, na com ste sa dohodli...

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#34 názor na výměnu oleje v automatu

Příspěvek od David Patočka »

...... :ROFL: ......no přesně takhle to chodí u zanedbaných převodovek. Pán to doveze, že už to sotva leze
a chce vyměnit to bláto za nový olej. A ještě vypláchnout :D bych prosil.

Odjede, a očekává, že má převodovku po repasi.

Nojo, ale ono to bláto odteče, naředí se ten bordel a převodovka začne blbnout.
Pán se vrátí a dožaduje se vrácení do původního stavu před výměnou.

Takže já už jsem z tohoto důvodu nechal vypracovat jakýsi protokol, kde zákazník výslovně souhlasí s tímto experimentem, a stvrzuje svým podpisem, že je si vědom možného rizika úmrtí převodovky, protože byla v minulosti zanedbána její údržba.

Datum, podpis a po legraci.

Někdo tuto situaci je ochoten pochopit a přijmout, jiný to holt musí mít písemně, to se nedá nic dělat.
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 32
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Vůz: xc90
Bydliště: Bratislava

#35 názor na výměnu oleje v automatu

Příspěvek od silenec »

No, ja som nenapisal nic urazajuce ani nerypem....Verim tomu ze keby z toho islo blato upozornili by ma. Nie snad? Treba zo zakaznikom komunikovat a nie potom obecavat...Uz aj z toho, ako sa servis vyjadruje kludne aj na fore je znamka toho ci k nemu ist alebo nie......Olej bol meneny aj skor, takze prevodovka je v dobrom stave.

OT: volvodiely su OK, bol som zatial 2x, do Prahy by som ale nesiel, nemam rad taketo vyjadrovanie...ale servis nepoznam.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“