Výměna oleje v automatu 850 T5 a dalši dotazy..

První generace velkých předokolek
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 376
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Kroměříž
Vůz: MB 500 SEC,SL500,S320,Jag XJR,Saab 9-5

#1 Výměna oleje v automatu 850 T5 a dalši dotazy..

Příspěvek od Marten »

Samozřejmě jsem pročetl fórum a spoustu odkazů jako např toto: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=98&t=31757 a podobná než jsem založil tento topic, ale nejsem si jist dalším konáním.
V autě je 50-42LE a řadí celkem slušně. Za studena pěkně hladce a jakmile se převodovka s olejem prohřeje je řazení 1-2, 2-3 o něco tvrdší, ale žádná hrůza na ty roky a výkon motoru to není.
Olej je na rysce červeno hnědý, nesmrdí spáleninou. Byla dělaná repase měniče v T6R a olej v převodovce naředily novým olejem.
Chtěl bych ho však vyměnit kompletně pro pořádek. Jenomže co jsem se tu dočetl tak to ne vždy (přijde mi že převážně ve více připadech) nedopadlo dobře. Většinou převodovky začaly řadit hůř než před tím, vlivem vyčištění rozvaděče novým olejem kdy vznikly vůle po výplachu.
Chtěl bych udělat výměnu kompletním výplachem za použití 15l oleje JWS3309 a odpojením spodní hadice chladiče, přičemž se chladič asi tímto způsobem nevypláchne že..?
Další věc která mne zajímá je výměna filtru. Dá se ten filtr rozumně vyměnit nebo se musí rozloupnout celá převodovka aby se k ní člověk dostal??

Předpokládám že u této převodovky se nedá dosáhnout dokonalejšího řazení výměnou něčeho jako je např. víčko serva B4 u novějších převodovek a nebo nahrátím nového SW do jednotky že??

Díky za rady

Marten

GDPR_user

#2 Výměna oleje v automatu 850 T5 a dalši dotazy..

Příspěvek od GDPR_user »

Marten píše:Samozřejmě jsem pročetl fórum a spoustu odkazů jako např toto: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=98&t=31757 a podobná než jsem založil tento topic, ale nejsem si jist dalším konáním.
V autě je 50-42LE a řadí celkem slušně. Za studena pěkně hladce a jakmile se převodovka s olejem prohřeje je řazení 1-2, 2-3 o něco tvrdší, ale žádná hrůza na ty roky a výkon motoru to není.
Olej je na rysce červeno hnědý, nesmrdí spáleninou. Byla dělaná repase měniče v T6R a olej v převodovce naředily novým olejem.
Chtěl bych ho však vyměnit kompletně pro pořádek. Jenomže co jsem se tu dočetl tak to ne vždy (přijde mi že převážně ve více připadech) nedopadlo dobře. Většinou převodovky začaly řadit hůř než před tím, vlivem vyčištění rozvaděče novým olejem kdy vznikly vůle po výplachu.
Chtěl bych udělat výměnu kompletním výplachem za použití 15l oleje JWS3309 a odpojením spodní hadice chladiče, přičemž se chladič asi tímto způsobem nevypláchne že..?
Další věc která mne zajímá je výměna filtru. Dá se ten filtr rozumně vyměnit nebo se musí rozloupnout celá převodovka aby se k ní člověk dostal??

Předpokládám že u této převodovky se nedá dosáhnout dokonalejšího řazení výměnou něčeho jako je např. víčko serva B4 u novějších převodovek a nebo nahrátím nového SW do jednotky že??

Díky za rady

Marten
Rozumnější přijet ke mě. :wink:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 376
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Kroměříž
Vůz: MB 500 SEC,SL500,S320,Jag XJR,Saab 9-5

#3 Výměna oleje v automatu 850 T5 a dalši dotazy..

Příspěvek od Marten »

Tak díky za info....

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 376
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Kroměříž
Vůz: MB 500 SEC,SL500,S320,Jag XJR,Saab 9-5

#4 Výměna oleje v automatu 850 T5 a dalši dotazy..

Příspěvek od Marten »

Můžou klidně odpovídat i ostatní co to znají. :good:

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1483
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#5 Výměna oleje v automatu 850 T5 a dalši dotazy..

Příspěvek od kwiko »

odpajam vrchnu hadicu od chladica, vopcham donho gumovu hadicu, neskor prechadzajucu na priesvitnu ktoru vlozim do priesvitnej cajchovanej nadoby na miesto na ktore vidim aj spoza volantu. lepsie sa mi potom orientuje kolko a aky olej je aktualne v prevodovke a ulahcuje to konecnu kontrolu hladiny po vymene. Nalievam pretlakovou plnickou cez kontrolny otvor pre mierku (plati pre starsie prevodovky)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 376
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Kroměříž
Vůz: MB 500 SEC,SL500,S320,Jag XJR,Saab 9-5

#6 Výměna oleje v automatu 850 T5 a dalši dotazy..

Příspěvek od Marten »

Jo na tu horní hadicu už jsem taky došel.. Nemáte někdo rozměr těch dvou O kroužků které jsou na te vrchní hadici, že bych je taky vyměnil??
Známej co dělá převodovky mi doporučil že tam mám před výměnou nalít BG cleaner. Pro lepší vyčištění. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti??
A taky říkal, že po výměně dává nějaký příměsy pro starší skříně. Díky za poznatky a doporučení. :good:

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12090
Registrován: 13 roků 5 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#7 Výměna oleje v automatu 850 T5 a dalši dotazy..

Příspěvek od Urvanej »

Martinopel to tu někde psal, jaký BG tam cpe před a po, ale zaboha to nemůžu najít.
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

GDPR_user

#8 Výměna oleje v automatu 850 T5 a dalši dotazy..

Příspěvek od GDPR_user »

BG106 čistič
BG310 kondicioner
:wink:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 376
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Kroměříž
Vůz: MB 500 SEC,SL500,S320,Jag XJR,Saab 9-5

#9 Výměna oleje v automatu 850 T5 a dalši dotazy..

Příspěvek od Marten »

Je nějaká šance, že by mohla převodovka po výměně jemněji řadit? Třeba u Mercedesu se skříní 722,6 to bylo lepší cca o 20%. Dokonce i při podřazování ze 4 na 3 to hůře rozepínalo což zpříčinilo takové blbé cuknutí a pak se to zlepšilo o 50%. Pravda je, že to mělo najeto jenom asi 320k km..

Jinak díky za ten tip s těmi BG přípravky. :good:

Dají se někde koupit na netu??

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 376
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Kroměříž
Vůz: MB 500 SEC,SL500,S320,Jag XJR,Saab 9-5

#10 Výměna oleje v automatu 850 T5 a dalši dotazy..

Příspěvek od Marten »

Popravdě mám trochu strach, dostal jsem informace že i po takové důkladné výměně začala převodovka cukat. :(

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#11 Výměna oleje v automatu 850 T5 a dalši dotazy..

Příspěvek od David Patočka »

No, pokud to chceš řešit, musíš to risknout.

Psychickou podporu ti asi nikdo dávat nebude, pokud je už noha zlomená, tak mastička nepomůže.
Když to ale řešit nebudeš, tak to stejně brzy skončí, takže asi bych do toho šel.
Čtyřkvalty trpí hlavně na bordel v rozvaděči, a ten by se touto mastí, mohl rozpustit.
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 376
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Kroměříž
Vůz: MB 500 SEC,SL500,S320,Jag XJR,Saab 9-5

#12 Výměna oleje v automatu 850 T5 a dalši dotazy..

Příspěvek od Marten »

No to jsem právě potřeboval tu psychickou podporu. :)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 376
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Kroměříž
Vůz: MB 500 SEC,SL500,S320,Jag XJR,Saab 9-5

#13 Výměna oleje v automatu 850 T5 a dalši dotazy..

Příspěvek od Marten »

Na jaký výkon je tato převodovka dimenzovaná?? Snese i silnější motor???

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#14 Výměna oleje v automatu 850 T5 a dalši dotazy..

Příspěvek od David Patočka »

Tato převodovka byla konstruována většinou pro motory do výkonu 200 kw.
Takže se to spřáhalo se 166 a 184 kw nejvíc.
Ten výkon u Volva, je sice někdy dosti diskutabilní, no každopádně obecně vzato, čím víc to budeš zatěžovat, tím méně to vydrží.
Proto každému říkám, ať se na souseda vykašle, a netahá ho z Lipna domu na šňůře, protože nadměrně zatěžuje automat. 8)
A Teplice jsou kurwa daleko.
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850, S / V70 (-00), C70“