Dobehový kontakt stierača čelného skla V70I TDI

První generace velkých předokolek
  • Autor
  • Zpráva
M4jky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 550
Registrován: 10 roků 8 měsíců
Bydliště: Východní říše
Vůz: V70III 2.5FT MY2009

#1 Dobehový kontakt stierača čelného skla V70I TDI

Příspěvek od M4jky »

Nazdar, mám problém so spolujazdcovým stieračom, nejak sa mu čím častejšie nechce parkovať tam kde má. Pri zapnutých stieračoch to vypadá asi tak, že keď príde do parkovacej polohy tak sa ešte o asi 5 stupňov vráti naspäť. Dá sa to nejako riešiť alebo je to všetko v motorčeku stierača a musím kúpiť nový? Ten istý problém mám aj so stieračmi predných svetiel ale to asi skoro každý, len tam sa prejavuje tak, že mi stierače zostávajú stáť hore oným :D

Ten stierač čelného skla by som rád poriešil, nejaké nápady?
_________________
V70III 2.5FT Momentum, 147kW, MY2009, M66
Zmenilo majitela - Čmoud: V70I 2.5TDI '97, D5252T 103kW, manuál, uhlie

M4jky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 550
Registrován: 10 roků 8 měsíců
Bydliště: Východní říše
Vůz: V70III 2.5FT MY2009

#2 Dobehový kontakt stierača čelného skla V70I TDI

Příspěvek od M4jky »

Predpokladám, že tam bude skôr nejaký problém s uložením tých tiahiel, keďže tam je len jeden motor. Nikto sa s niečim podobným nestretol? Keď budem mať chvílu tak skúsim zistiť v čom je problém...
_________________
V70III 2.5FT Momentum, 147kW, MY2009, M66
Zmenilo majitela - Čmoud: V70I 2.5TDI '97, D5252T 103kW, manuál, uhlie

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2432
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#3 Dobehový kontakt stierača čelného skla V70I TDI

Příspěvek od z-d-e-n-a »

Myslim ze by si akorat chtelo pohrat s nastavenim tisicihranku u motorku a hlavne vsechno promazat a vycistit. A sterace svetel mi to delaly jako tobe taky. Staci vycistit,promazat a jede jak vino. Hlavne si oznac pozici vsech kolecek,aby se ti z leveho motorku najednou nestal pravy (jako me) :green:
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

M4jky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 550
Registrován: 10 roků 8 měsíců
Bydliště: Východní říše
Vůz: V70III 2.5FT MY2009

#4 Dobehový kontakt stierača čelného skla V70I TDI

Příspěvek od M4jky »

Ako hovoríš, všetko vyčistím a premažem ale myslím si, že problém bude len niekde na tiahle alebo uchytení spolujazdcovho stierača, keďže ten druhý funguje v pohode a obsluhuje to všetko jedno spoločné tiahlo. Možno tam bude len niečo uvoľnené. Len to chce trošku rozumnejšie počasie aby som to rozlúskol.
_________________
V70III 2.5FT Momentum, 147kW, MY2009, M66
Zmenilo majitela - Čmoud: V70I 2.5TDI '97, D5252T 103kW, manuál, uhlie

M4jky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 550
Registrován: 10 roků 8 měsíců
Bydliště: Východní říše
Vůz: V70III 2.5FT MY2009

#5 Dobehový kontakt stierača čelného skla V70I TDI

Příspěvek od M4jky »

No tak rozborku mám za sebou. Všetko som vyčistil a premazal, vôla nebola nikde. Čo si myslel tým tisíchranom na motore. Ja tam mám normálnu matičku na oske na uchytenie tiahla a potom ešte na boku na tom šneku z motorku je zaliaty torx. Ten ale predpokladám, že je len na jeho uchytenie/uloženie. Vidím to tak, že to na tej oske pohnem kúsok naspäť a uvidím čo to povie. Ak sa s niečím podobným niekto stretol tak poraďte. Inak vyčistil som aj tú prevodovú časť s kontaktami pri motorčeku. Dal som pekne novú vazelínu a napružil kontakty ale stále to sem tam spraví. Uvidím či sa niečo zmenilo v chovaní spolujazdcovho stierača. Ak bude zastavovať skôr alebo neskôr tak by sa to mohlo dať spraviť aj na kontaktoch, pretože to je jediné s čím som pri určite pohol. Zatiaľ sa mi zdá, že koncovú polohu prestrelí smerom naspäť o viac ako predtým, šoférov je ok. Stále mi to ale nejde do hlavy, keď je tam len jeden pohon. Skôr mi to príde ako keby sa niečo udialo na tej jednej strane, ako keby sa tam niečo ohlo alebo kúsok vekom pohlo a pri tej istej polohe tiahel na jednej strane sa už na druhej ten mechanizmus vracia naspäť...záhada.
_________________
V70III 2.5FT Momentum, 147kW, MY2009, M66
Zmenilo majitela - Čmoud: V70I 2.5TDI '97, D5252T 103kW, manuál, uhlie

M4jky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 550
Registrován: 10 roků 8 měsíců
Bydliště: Východní říše
Vůz: V70III 2.5FT MY2009

#6 Dobehový kontakt stierača čelného skla V70I TDI

Příspěvek od M4jky »

Tak jediné čo pomohlo bolo posunutie polohy tiahla na oske motoru kúsok naspäť. Výsledok je, že horná poloha je kúsok ďalej od postrannej lišty okna a spolujazdcov stierač zastavuje presne tam kde má :)
_________________
V70III 2.5FT Momentum, 147kW, MY2009, M66
Zmenilo majitela - Čmoud: V70I 2.5TDI '97, D5252T 103kW, manuál, uhlie
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850, S / V70 (-00), C70“