snímač teploty výměníku klimatizace

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 160
Registrován: 10 roků 8 měsíců
Vůz: xc70
Bydliště: Tábor

#1 snímač teploty výměníku klimatizace

Příspěvek od kozejk »

Zdravím

Honím se za závadou vypínající se spojky klima kompresoru, spojka je nastavena ale pořád se v určitých intervalech vypíná. Při měření vidou jsem zjistil že klima beží cca 20 vteřin a pak teplota výměníku klesne k 5 stupňům tak ECM automaticky vypne kompresor z činosti jako ochranu před poškozením a námrazou. To je v celku pochopitelný, po dalších cca 10 vteřinách stoupne teplota na 7 a ECM opět zapne kompresor a celý cyklus se opakuje. Jedna z možností je určitě špatné teplotní čidlo, každopádně příčin může být určitě víc, jako např. zablokovaný vysokotlaký ventil a podobně. Lze nějakým způsobem zjistit tyto ostatní věci? Vida měří tlak "A/C pressure" to je nízká nebo vysoká větev?

Díky za rady

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13069
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#2 snímač teploty výměníku klimatizace

Příspěvek od raolsa »

Já bych řekl, že je toto normální funkce klimatizace. Mě to taky zhruba v tomto intervalu na volnoběh spíná a klima funguje perfektně.
Ty máš s klimou nějaký problém?
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2167
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#3 snímač teploty výměníku klimatizace

Příspěvek od karelvolvo »

taky si myslím že to je OK navíc v tomto počasí ještě není žádný hic
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 410tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 237tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 265tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 440 tkm

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 160
Registrován: 10 roků 8 měsíců
Vůz: xc70
Bydliště: Tábor

#4 snímač teploty výměníku klimatizace

Příspěvek od kozejk »

tak zatím všechny indicie nasvědčují tomu, že je vše v pořádku, pokud teplota výměníku klesne pod 6.5 stupňů dochází automaticky k odpojení kompresoru. Každopádně člověk musí být opatrný, protože to vypínání může dělat spousta jiných závad. Každopádně v mém případě je klima tolik účinná že ji stačí cca 30 vteřin po startu k podchlazení výměníku, ten kdo má horší účinnost se s tímto jevem nemusí vůbec setkat a jemu spojka může vypínat třeba po 5 minutách, takže je to hodně individuální.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 9
Registrován: 13 roků 7 měsíců
Vůz: S60 2.5T AWD 06'
Bydliště: Brno

#5 snímač teploty výměníku klimatizace

Příspěvek od Kops »

Když už je tady toto klimatizační téma, dost mě poslední rok přinutilo si všímat, jak jde kompresor jakoby "ztuha". Nikdy předtím jsem si toho nevšiml, a tak jsem měl podezření, jestli se třeba nepřidřel. Byl jsem u poměrně seriózních klimatizačníků, kteří však seznali, že je to standardní a OK. Stejně mi ale přijde, že to dřív tak moc znát nebylo a že to s 2.5T docela cloumá.
_________________
S60 2.5T AWD
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“