Přídavné topení u V70 2,5 TDI

850 a novější modely řad C/S/V/XC

Moderátor: wickey

This topic is 1 year a 2 weeks old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
Paďák

Re: Přídavné topení u V70 2,5 TDI

Příspěvek od Paďák »

Možná máš pravdu s tím vzduchem.
To čerpadlo než topení chcípne tak začne kulhat. (nepravidelný chod)
Buďto vzduch a nebo přicpaný přívod. Na to jsem se ale ještě nedostal.
Po novém roce budu na dílně tak se na to podívám.
Díky moc za Emil a když odhalím závadu tak dám vědět.

Paďák

Příspěvek od Paďák »

Tak závada byla skutečně v přívodu paliva do čerpadla.
V šerpadle na vstupu je cítko a věm byl bordel.
Ještě jsem profouknul přívod paliva směrem do nádrže.
Teď maká topení jako blázen.
Teplu zdar a topení vzlášť..............Paďák

travex

Příspěvek od travex »

Paďák píše:Tak závada byla skutečně v přívodu paliva do čerpadla.
V šerpadle na vstupu je cítko a věm byl bordel.
Ještě jsem profouknul přívod paliva směrem do nádrže.
Teď maká topení jako blázen.
Teplu zdar a topení vzlášť..............Paďák
hura - slava.... ono na NTcku neni nic sloziteho.

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

jou81
Vůz: XC90 MY17 Inscription

Příspěvek od jou81 »

AB Auto Brno, i tam mě překvapili s tím že mám instalováno nezávislé topení, v ceně cca 50tis, ale není aktivováno, což je za cca 11tis, a jedná se o SW a dálkový ovladač. Kéž by to šlo nějak obejít, ale i tak, asi to nechám zprovoznit :D

XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

menge1

Příspěvek od menge1 »

jou81 píše:AB Auto Brno, i tam mě překvapili s tím že mám instalováno nezávislé topení, v ceně cca 50tis, ale není aktivováno, což je za cca 11tis, a jedná se o SW a dálkový ovladač. Kéž by to šlo nějak obejít, ale i tak, asi to nechám zprovoznit :D
nejsem si úplně jist, že se musí přehrávat SW, je to doopravdy tak???

jou81
Vůz: XC90 MY17 Inscription

Příspěvek od jou81 »

Určitě, už proto abys mohl nastavovat časy na palubáku.

XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

LSmeja
Vůz: VOLVO S80 D5 136kW - Automat - 2007

Příspěvek od LSmeja »

Zdarec, nevite co znamena funkce auto topeni VYP/ZAP u S80 r.v.2007 ? Ma to vazbu na udrzovani nejake nazamrzne teploty v aute ?
Jinak casove programy jsou super, ale musi byt i dostatek paliva v nadrzi. Kdyz mate palivo jen na dojezd, tak se to nespusti. Chytra masinka.
Mam vzdy obrovskou radost kdyz prijdu k vytopenemu a rozmrazenemu autu, do ktereho nasednu a jedu. Skrabku ani smetacek jsem si jeste nekoupil, a ani kupovat nebudu.
Nevite zda se da nekde dokoupit jen dalkove ovladani k tomu topeni ? Nekdy se stane, ze nastaveny cas prosvihnu a jak uz je clovek rozmazleny. tak by privital moznost z okna na vzdalenost 50m dalkove topeni sepnout.
Diky za rady

dali

Příspěvek od dali »

jou81 píše:AB Auto Brno, i tam mě překvapili s tím že mám instalováno nezávislé topení, v ceně cca 50tis, ale není aktivováno, což je za cca 11tis, a jedná se o SW a dálkový ovladač. Kéž by to šlo nějak obejít, ale i tak, asi to nechám zprovoznit :D
Tahle fíčura (hardware k nezávislýmu topení) je v každý D5 (možná za italskou verzi bych ruku do ohně nedal) a 11 tisíc je na ofic servis s fakturou dobrý. Němci si to jezdili nahrávat do Holandska za nějakej úplnej výsměch - snad 200 éček tuším, kromě toho, že je to z ruky ti pak hrozí, že ti na to v ofic servisu přijdou a budou chtít zaplatit za neoprávněný používání softwaru - to už se taky někomu stalo.
Moje 850/70 díly na prodej

Nehas
Vůz: V70 II. 2,5D 103kW 2000

Příspěvek od Nehas »

Unvisible píše:Ja jsem ted koupil V70 D5 z roku 2004 a mam nezavisle topeni zabudovane a funkcni rovnou. Spousti se palubnim pocitacem. Prijde me, ze kdo nema pocitac, asi mu to nebude fungovat protoze to nema jak pustit :)
Mám V70 II TDI 2000, nemá palubní počítač (spotřeba, půměrná spotřeba, dojezd, ...), mám ale ovládání topení normálně na páčce světel a na displeji chybových hlášení se zobrazuje stav.

Jen se mi to nespouští. Ale ovládání je i bez palubního počítače.

soty
Vůz: V70 D5, 120 kW

Příspěvek od soty »

Zdravím pánové, tak jsem minulou středu rozšířil vaše řady s Volvem V70 a doufám, že na dlouho. Mám dotaz, mám bufíka, na PC jsem ho normálně našel, ale jakmile ho zapnu na přímé topení (i ve vymrzlém autě) tak začne funět a za 3 vteřiny zdechne. Zkoušel jsem i programování ve vymrzlém autě jsem nastavil, že chci za deset minut odjíždět a nic. Tak a teď bych potřeboval radu. Jinak naftys v nádrži dost, baterka se netváří unaveně. Díky za pomoc.

Honza
Moderátor
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

Příspěvek od Honza »

soty píše:Zdravím pánové, tak jsem minulou středu rozšířil vaše řady s Volvem V70 a doufám, že na dlouho. Mám dotaz, mám bufíka, na PC jsem ho normálně našel, ale jakmile ho zapnu na přímé topení (i ve vymrzlém autě) tak začne funět a za 3 vteřiny zdechne. Zkoušel jsem i programování ve vymrzlém autě jsem nastavil, že chci za deset minut odjíždět a nic. Tak a teď bych potřeboval radu. Jinak naftys v nádrži dost, baterka se netváří unaveně. Díky za pomoc.
Máš to rozbitý. V první řadě by to chtělo asi vyčistit. Pak na diagnostiku páč po třech nezdařených startech se zablokuje. Aprotože se nečtou pravidla tak ani není možný tě někam poslat.

hajnej
Vůz: V70 P2 S80 P3

Příspěvek od hajnej »

soty píše:Zdravím pánové, tak jsem minulou středu rozšířil vaše řady s Volvem V70 a doufám, že na dlouho. Mám dotaz, mám bufíka, na PC jsem ho normálně našel, ale jakmile ho zapnu na přímé topení (i ve vymrzlém autě) tak začne funět a za 3 vteřiny zdechne. Zkoušel jsem i programování ve vymrzlém autě jsem nastavil, že chci za deset minut odjíždět a nic. Tak a teď bych potřeboval radu. Jinak naftys v nádrži dost, baterka se netváří unaveně. Díky za pomoc.
jak píše honza
a spíš bych to psal sem info: P2 bufík nezávislé topení předehřev přídavné topení

obstik
Vůz: XC90 - D4 - 2015

Příspěvek od obstik »

Zdravím všechny volvisty, mám dotaz: mám Volvo V70 II., 2.4 nafta, r.v.2007 , v autě je instalováno nezávislé topení (asi je originál ale zatím nefunkční) , jak jsem si pročetl forum tak je tu plno názoru ale jak jsem pochopil tak musím instalovat nějaký softW - víte někdo kolik to stojí, kam zajet (Praha) a prostě to zprovoznit? Předem díky

majtinek
Vůz: Volvo

Příspěvek od majtinek »

obstik píše:Zdravím všechny volvisty, mám dotaz: mám Volvo V70 II., 2.4 nafta, r.v.2007 , v autě je instalováno nezávislé topení (asi je originál ale zatím nefunkční) , jak jsem si pročetl forum tak je tu plno názoru ale jak jsem pochopil tak musím instalovat nějaký softW - víte někdo kolik to stojí, kam zajet (Praha) a prostě to zprovoznit? Předem díky
http://www.marra.cz

hajnej
Vůz: V70 P2 S80 P3

Příspěvek od hajnej »

jakože se vůbec nerozjede nebo ti nefunguje to časování?

jedna věc je to vůbec rozchodit po mechanické stránce (teda jestli to máš rozbitý) a druhá věc je nahrání softu, abys ho mohl časovat. Ten soft ti nahrajou v autorizáku.

RMS123
Vůz: S60 d5 2004

Příspěvek od RMS123 »

Tak i na mé S60 2005' 2.4d5 začal bufik kouřit a po třech startech kdy někdy topil minutu a někdy i cca 10 (ale sám se vypnul a na palubáku z ein na aus - což ještě nutno dodat, že oba časovače 1 i 2 nastavit šli ale topeni se nespustilo. Časovač přímého startu to aus napíše alespoň hned tak člověk ví na čem je) No každopádně to kouřilo jako Avia. Rozdělal jsem to a kromě zanešení nečistotama byla zanesena tryska. Dal jsem ji po vymontování na přívodní hadičku od naft.čerpadélka a přes diagnostiku pustil - no a jen to tak z trysky vykapávalo. V Brně ve Volvu měli trysku skladem i se žhavičkou (ta fungovala super, ale tak preventivně jsem ji koupil také) Oba díly cca 5100,- vč Dph a ještě dodám, že jinde se to sehnat moc nedalo jako náhrada. Když jsem nasadil novou trysku a přes diagnostiku opět pustil, nafta stříkala cca metr daleko takže podstatný rozdíl. Vyčistil jsem všechno, kontrola, montáž zpět a teď bufík funguje krásně, nekouří, má takovej zdravej souměrnej zvuk, fungují časovače. Ještě dodám, že jsem to vše řešil klasickou Univerzál Diagnostikou Delphi a šlo jak mazat chybu (po neůspěšných strtech) tak zkoušet čerpadlo vody, nafty i vnitřní el.motorek cirkulace a rozstřiku. Starou trysku zkusím nechat vyčistit ultrazvukem a dám vědět jestli to má smysl zkoušet nebo rovnou koupit novou.

Ykka

Příspěvek od Ykka »

Myslím, že čištění nic nevyřeší. Uvnitř je membrána a ta bývá zpuchřelá.

RMS123
Vůz: S60 d5 2004

Příspěvek od RMS123 »

Myslím, že čištění nic nevyřeší. Uvnitř je membrána a ta bývá zpuchřelá.

Každopádně to prubnu, třeba to někomu helfne. Já mam teď trysku novou tak budu mít asi na pár let pokoj. Auto je z roku 2005, najeto 125tis km a bylo to evidentně rozdělávané poprvé... 5100,- za trubičku - trysku :-) a žhavič není sice málo, ale stálo to určitě za to. Šlape to teď opravdu super.
This topic is 1 year a 2 weeks old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“