Fenomén jménem Volvo S/V 40 (50)

Moderátor: wickey

This topic is 9 years a 4 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
Jarda S40
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik

Fenomén jménem Volvo S/V 40 (50)

Příspěvek od Jarda S40 »

Zdá se mi podle počtu těchto vozů zde na našem seznamu i venku na silnicích, že se firmě Volvo podařilo zrodit nový fenomén. Alespoň u nás v ČR to tak na mě působí. S/V 40 se zasloužila, byť i v ojeté verzi o obrovskou oblibu značky u nás. A její majitelé jsou zřejmě rozhodnutí i do budoucna zůstat Volvu věrni. Je to znamení i o dosti vysoké kvalitě vozu. Kdyby to bylo jinak, asi by nebyla tak oblíbená. Zajímalo by mě tedy co Vám dalo podnět ke koupi této úžasné, bezpečné a nadčasové limuzíny. Byla to cena, výbava, bezpečnost, doporučení kamaráda , toto fórum či láska na první pohled (můj případ)?

kajdamajda
Vůz: V40 1997 1.9TD V70 1997 2,4 10V

Re: Fenomén jménem Volvo S/V 40 (50)

Příspěvek od kajdamajda »

Jarda S40 píše:......Byla to cena, výbava, bezpečnost, doporučení kamaráda , toto fórum či láska na první pohled (můj případ)?
....manželka. Ale jsem spokojený s oběma :D
604926104

Harry
Moderátor

Příspěvek od Harry »

Pro mě láska na první pohled, to jednoznačně. Když jsem viděl V40 zezadu tak jsem byl opravdu v sedmém nebi. Vídal jsem ji většinou v sousedním Německu nebo i dál v Evropě, dost v Belgii a Holandsku.
Neméně velkou roli jistě má propagovaná bezpečnost a v neposlední řadě i moje osobní zkušenost se současným nákladním vozem od Volva.
Zkrátka značka Volvo je pro mne synonymem kvality, spolehlivosti a celkově pro mě vyjadřuje i osobní životní styl. Momentálně tohle vše splňuje právě ta moje Vé čtyřicítka... :wink:

Conan
Vůz: Jeep Cherokee Limited 3.2 V6

Příspěvek od Conan »

Sháněl jsem rodinné auto, jelikož se nám narodil syn, takže muselo splňovat bezpečnost, klimatizaci a trochu toho prostoru. Ze svého pohledu jsem chtěl nějaký silnější motůrek, z pohledu manželky se muselo především líbit.
A to vše splňovala V40-tka T4 :D
Bylo: Volvo XC 90 2.5T AWD, B5254T (154kW / 5000 ot.min, 320Nm / 1500-4500 ot.min), 6.st manuál, MY 2005, LPG (MAGIC III);Volvo V40 T4, B4194T (147kW / 5500 ot.min, 300Nm / 2400-3600 ot.min) (r.v. 1998)

Deshi
Vůz: V40 1.9D 75kW

Příspěvek od Deshi »

Pro mě to byla láska na první pohled, muselo to tedy mít tu novější masku, ta se mi líbila nejvíc, ale jak psal Harry, taky mě dostával pohled na zadní dveře u V 40,
pak boční pozičky, samozřejmě mě potom oslovily i další vlastnosti a charakteristiky.
Dostalo mě to poprvé, když jsem viděl odzadu novou V 40 světle modrou, a bylo to jasný

Ještě štěstí, že jsme našli takový vůz, kerý schválila i moje mladá :lol: :lol:

A motor jsem si vybral spíše z ekonomických důvodů
Dream car: C70

Roger
Vůz: V70T6 AWD08 goldAT/V70R AWD98 silverM

Proc V40

Příspěvek od Roger »

Ja jsem chtel rozhodne kombi, benzin s poradnym zatahem, vozim obcas svuj aparat a taky veci kapely, takze to obcas hodne zatizim.
Rozhodoval mezi V40, Subaru Legacy combi, BMW 5 touring...vse jete, cenove to bylo zhruba stejne...
No ale V40T4...libila se mi na prvni pohled, je hbita a da se s ni i ve meste parkovat bez problemu.
Proce ne ostatni>
Nabizene Subaru nemelo takovy vykon...ani ta karoserie nabyla zas v tak dobrem stavu...
BMW5 touring...takovy tezkopadny liny mamlas, neduverivost nabizenemu kusu...
V740 GLT 16valve89',111kW,B234Fman.5QoverdriveWagonBlackDemon - má brácha
V40 T4 98' man.147kW, 15.3.08 R.I.P. BitPower@chip-Václav. PRODEJ dílů

Tasina
Vůz: Volvo V50, 2011, 1.6 D2

Příspěvek od Tasina »

My mame prvniho volvika /S40/ a byla to nahoda - hledali jsme autiko pro rodinu a na internetu v nabidce dne byla zelena S40 - jeli jsme se podivat a bylo nase. I pres me puvodni mylne namitky, ze je to zbytecne velke auto, jsem se hned zalaskovala a hlavne kvuli bezpecnosti jsme si jej odvezli domu - teda ono nas :wink: Vozim v nem dve deti a kdyz me predjizdi jina mamina s detma v nejake Corse, malem se za ne modlim

franta
Vůz: V60 D3 r.v.2011

Příspěvek od franta »

U nás všechno souviselo se vznikem nové rodiny. Já měl Octavii sedana, přítelkyně třídvěřovýho Saabička 800. Navíc 1+2 děti. Potřebovali jsme něco rodinného, takže díky silným poutům přítelkyně k severským vozům jsem si pořídili V40 a měli ji dva roky. Jednou při návštěvě servisu (již třetí výměna ventilu regulace spalin) nám jako náhradní vůz poskytli V50. No a bylo to upečený. Ihned nám padla do oka a její jízdní vlastnosti nás vyslověně ohromily. Takže jsme si ji koncem loňského roku pořídili. Naši V40 jsme dali protiúčtem a již si ji užívá jiný řidič, neboť byla ve velice dobrém stavu. Toť naše story.
Liberec

Cafa
Vůz: 2006 S40 1.6D

Příspěvek od Cafa »

Ja si volva zamiloval behem 4 mesicniho pobytu ve Svedsku, za coz velmi dekuji erasmu. Dlouho jsem se rozhlizel, jasnou laskou byla 850T5-R. Pak jsem to hodil na chvili za hlavu a pak se zblaznil ze chci S70. Tka jsem hledal a neco i nasel, ale nelibila se, tak jsem se stavil ve dvou bazarech a v tom druhem se na me usmala S40. Libila se i pritelkyni a tak jsem se nechal presvedcit, ze tedy pulvolvo. Nakonec jsem byl spokojen, skoda, ze jsem ji a vozovku precenil a poslal ji do kopriv. Lasku k volvu to ale rozhodne nepohrbilo, cehoz je dukazem muj novy prcek :lol: , na ktereho uz dam vetsi pozor, slibuju.... :wink:
* 2001 V70 XC B5244T3 Geartronic Obrázek
* 1999 V70 XC 2,4T
* 2000 S40 2.0T

Lachtan
Moderátor

Příspěvek od Lachtan »

Moje první VOLVO

V srpnu loňského roku jsem prodal své dosavadní auto a zákonitě nastala základní otázka - jaké bude to další. Rovnou jsem zavrhnul nějaké cvrčky. Představa o autě byla taková, že se do něj musí vejít moje velká bedna s nářadím a další příslušenství, které mě při toulání po letištích živí. Další podmínka byla, že se v něm musí dát nouzově přespat (nejlépe i s přítelkyní). Tím bylo jednoduše dané 5-ti dveřové kombi. Vzhledem ke své autominulosti jsem se ze začátku při prokousávání inzerátů spíše zaměřoval na vozidla 4x4, ale nenašel jsem nic, co by mne nadchlo kompromisem stav-stáří a cena. Tak jsem začal probírat další spoustu inzerátů kombíků všech možných značek systematicky, jednu po druhé. Začal jsem se značkami, se kterými jsem měl nějaké dobré zkušenosti a postupně se dostával i do vod mnou nikdy nepoznaných. Navíc má přítelkyně, pozorujíc mé stále neúspěšné více jak týdenní hledání toho pravého auta s velkým A, pokaždé když mi nahlédla přes rameno na monitor, pronesla: „kup VOLVO.“ Přítelkyně není žádný autoexpert, ale kdysi pracovala jako au-pair v Germánii u jedné rodiny která VOLVO vlastnila a pěla na něj pouze samou chválu. Mrzutý neúspěšným hledáním a v hlavě znějící reklamu: „Dopřej si své VOLVO“ jsem konečně začal probírat nabídku této značky. Vždy jsem měl zafixováno, že VOLVO je auto kvalitní, bezpečné a také adekvátně k tomu i drahé. Velice mě proto překvapilo, že ceny ojetých aut nejsou nikterak vysoké, ba přímo naopak. Od tohoto okamžiku už nebyl problém jaké auto, ale jaké VOLVO.

Nakonec jsem narazil na prodej V40 s tím, že to spěchá a sleva možná. Již inzerovaná cena byla nižší než u stejně staré Oktávky a po telefonické dohodě prodávající slečna srazila cenu ještě o hodně níž s tím, že musím přijet ještě ten den, protože druhý den odváží autíčko do bazaru na výkup. No neváhal jsem dále ani okamžik, akorát (protože inzerát byl bez fotky) jsem si našel jak vlastně V40 vypadá. Takový já byl Volvopanic J. Nutno říct, že už jenom z těch fotek jsem byl nadšen. Po příjezdu jsem si autíčko prohlédl, projel se a - byla to láska na první pohled. Nějaké ty drobnosti typu prasklý kryt zrcátka, spousta nesvítících žárovek na palubní desce a sem tam nějaký škrábanec na laku mě nemohly odradit. Akorát jsem pečlivě přeměřil metrem, zda se mi do kufru vejde bedna s nářadím (k velkému pobavení ostatních) a VOLVO bylo moje. Už cestou domů ve mne rostl pocit hrdosti nad tím, že jsem si koupil VOLVO. Přeci jenom to není tak častá značka na našich silnicích a na rozdíl od jiných má velice dobré a hlavně letité renomé.

Druhý den po koupi se stalo něco co mou sebedůvěrou, že umím kupovat auta velice zamávalo. Přijel jsem domů na 3 válce. Naštěstí to byla pouze vadná zapalovací svíčka. Vyměnil jsem je za nové a od té doby byl klid. Při hledání všech možných moudrostí k mému staronovému Vóólviku (jak byl hned pojmenován) jsem také našel stránky Volvoklubu a jeho fóra, kde jsem si doplnil chybějící Volvovzdělání a našel spoustu užitečných rad a poznatků.

Je to zvláštní, nevím jak to mám popsat, ale čím déle Vóólvika vlastním a jezdím s ním, tak tím více na mě kladně působí. V dobrém slova smyslu. Mám z něj čím dál tím větší radost. A doufám, že to tak bude i nadále.
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)______ (r.v. 2005)

Jarda S40

Příspěvek od Jarda S40 »

Velice hezké povídání, skoro na osobní stránku, bych řekl. A´t Vám slouží! :D Jinak já měl stejný názor na Volvo jako ty, Velice kvalitní, ale asi cenově nedosažitelné. Ale pak jsem si zjistil ceny a přišel na to, že u nové S/V 40 je srovnatelná či nižší s Oktávií. No a když jsem našel svého zánovního Miláčka (tak se mu říká), ukázal jsem ho ženě a nebylo co řešit. Akorát druhý den jsem potřeboval couvnout a taky ve mě zamrazilo, nešla zařadit zpátečka. Uvažoval jsem honem o možostech reklamacem a pdobných věcech, ale pak jsem přišel na pojistku v podobě kroužku na šaltrpáce. No a od té doby jenom to dobré!

Ada
Vůz: V40 D4192T2 1.9D '99 vínová manuál

Příspěvek od Ada »

Já postupně dospěl k tomu, že je třeba ve svých téměř pětačtyřiceti koupit auto (když nepočítám Š 1000MB v devatenácti) a začal jsem zvažovat jaký. Připravoval jsem se na to pilně asi půl roku. Bylo mi jasný, že chci auto větší, rodinné kombi anebo MPV. Nejdřív jsem si myslel na nějakýho Scénika kvůli vejšce a pohodlnosti při nastupování, ale jak jsem postupně studoval moudra o autech došel jsem ke dvěma značkám. Toyota a Volvo. Posléze i k typům: Carina potom Avensis, ale uvnitř jsem toužil stále víc a víc po V40. Jak jsem tak hledal na internetu a koukal na ty obrázky, líbilo se mi pořád víc a nakonec strašně moc. Pak se stalo to, že jsem našel inzerát s vozem, kterej mi přesně vyhovoval, byl jsem se na něj hned druhej den podívat a po dvou dněch už jse ho měl doma. Líbí se mi čím dál víc a zamilovávám se do něj taky čím dál víc. Myslím si, že je to nadčasový, úžasný auto a jsem moc rád, že jsem se takhle rozhodl. Příště už jen VOLVO!
Naposledy upravil(a) Ada dne 09 úno 2008 15:23, celkem upraveno 1 x.

Jarda S40

Příspěvek od Jarda S40 »

No já přiznávám, že u mě taky hrálo roli to, že ho v ulici nikdo nemá! Je to ješitnost, k níž se nerad přiznávám a byla přikrmována i mojí rodinou, ale je to tak. Nebyla to běžná značka a v okolí již vůbec. ale co čert nechtěl, den po koupi jsem potkal s dcerou 3 (slovy tři) 40-ky za sebou! Neuvěřitelné! A od té doby je jich čím dál více, ale to mi nevadí, spíš mám radost. :D A doufám, že se všechny zapíší do našeho seznamu.

vlado

Příspěvek od vlado »

Tak u mňa je to podobné ako u Jardy. Pôvodne som nemal vyhradenú značku, tak som len prezeral inzeráty a autobazary. Až v jednom stálo ono autíčko. Letmý pohľad naňho a už ma ostatné nezaujímalo. Je pravda, že v okolí podobné ani iné volvo nie je, a to zvyšovalo môj chtíč po onom aute. Skrátka ješitnosť,ten pocit, že okolo mňa ho nikto nemá. Odvtedy sledujem na cestách len Volva a zdá sa mi že ich je strašne veľa. Ale je to asi len klam. Asi je to tým, že ma už iná značka nezaujíma a od tejto chvíle len VOLVO. Proste láska na prvý pohlad...

dod

Příspěvek od dod »

pred V40 som pouzival asi 3 roky 340 1,6D ktoru doteraz mam a vlastne toto auto ma svojim komfortom a ovladacimi prvkami, priehladnostou kabiny atd atd utuzilo vtom ze aj moje nasledujuce auto bude Volvo a tak sa aj stalo, zacal som poskulovat po V40 :D
http://www.volvoklub.sk

KRTEK
Vůz: VOLVO S40 12/08; 2,0; 107kW

Příspěvek od KRTEK »

Před mnoha a mnoha lety kdy ještě značka VOLVO byla známa spíše z občesných výletů k naším západním sousedům a z článků v časopisech zabívajících se auto tématikou a já jsem byl majitelem mého prvního auta Š 120 L (mimochodem každý pamatuje na náhradní díly které bylo třeba s sebou vozit,např. rozdělovač celý,cívku atd.) si u mě vybudovala značka VOLVO veliký respekt a zároveň jeden sen o kterém jsem si myslel že se mi nikdy nesplní.Vždy jsem si říkal já tak maximálně něco staršího no prostě to vše záleželo na penězích a ty já neměl při mém stylu života a příjmech.Jenže léta běžela já se oženil pak děti,pomalý postup v zaměstnání opět starší auto tentokrát to byl Nissan.Ten vydržel nějaký ten rok a musím říct nebyl špatný ba naopak.Náhle přišel jeho čas a já se musel poohlídnout po něčem jiném.A tak jsem začal koukat.Chtěl jsem auto a vyžadoval spolehlivost,max.protikorozní ochranu,klima,prostor,slušný úložný prostor atd.Zpočátku jsem koukal hlavně po značkách Nissan a Škoda a podobných.Je jasný že na starý sen jsem taky občas mrknul,ale vždy se mi něco nezdálo.Většinou to byl dovoz a někdy podezřele málo najetých kilometrů za nízkou cenu nebo zase naopak hodně vysoká cena a co bych vám vyprávěl vždyť to znáte.Poté jsem našel ten inzerát na netu a říkal jsem si cena může být. Navíc velice podobná cena jako stejně stará Škoda nebo Nissan,ale VOLVO už jenom to slovo.Netrvalo dlouho a po pár zbytečných větách s mojí manželkou ("naco zrovna VOLVO co na tom vidíš") jsme vyrazili na kukuč na naše budoucí AUTO značky VOLVO..Přijedem tam nic jinýho mě nezajímalo a nejkratší cestou k fešákovi.Koukám lak OK,Díly pasovali nic nenapovídalo bouračce a v ten moment stál za mnou chlápek a to klasický "to se musí projet".Manželka po prohlídce méně cených kousků které tam taky asi byly na prodej koukla na přední sklo na cenu a říká "to je moc".No nic nasedli jsme,nastartoval jsem,vyjeli jsme ze vrat poté na silnici.Několik kilometrů tam a pak zpět.Poté ještě zběžně mrknout na podvozek,samozřejmě zbytečně protože já byl rozhodnut.Splněný sen,značka VOLVO,TDI motor no prostě všechno bylo perfektní.Na cestě domů jsem prohdil pár vět se ženou typu "tak co jak to vidíš já bych do toho šel" odpověď "no já nevím to je moc peněz a to starší bylo levnější a ten Ford taky nebyl špatný a ............................."Abych to nezdržoval tak za 10 dní jsem pro něj jel a od té doby si ho jenom užívám,každou jízdu i tu nejkratší.Prostě jsem maximálně spokojenej a neměnil bych.Tak a takhle to bylo

VOLVO S40 06/01;1,9D,75kW;185000 km - moje první Volvo

Tasina
Vůz: Volvo V50, 2011, 1.6 D2

Volvomanie

Příspěvek od Tasina »

Mampocit, ze vsichni jsme tady stejne postizeni :) ja uz si ani nedokazu predstavit, ze bych po nasem prvnim mazlovi uvazovala o jine znacce, nez o Volvu. Do tohoto plechace se musi snad kazdy zamilovat a kdyz ho jednou zkusi, uz ho snad ani nemuze menit :D je to super svezeni a ten pocit bezpeci je nenahraditelny. A take ta pycha, ze jsem jeho majitelem neni uchylna - nasi sousedi si jej hned vsimli a i ti, kteri nas pred tim zdravili docela bez zajmu, se na nas dnes usmivaji a halekaji jiz zdalky - ne ze bych o to stala a nejak me to bralo, ale asi to bude tim nasim mazlem - asi jsme stoupli v cene :lol: :wink:

dod

Příspěvek od dod »

tak tak,ten pocit bezpeci :lol:
http://www.volvoklub.sk

Janush

Příspěvek od Janush »

Dobry den,
ja neumim psat tak hezky jako pan Lachtan nebo pan Krtek...
Ja svoje VOLVO vyhral v sazce...

Deshi

Příspěvek od Deshi »

Janush píše:Dobry den,
ja neumim psat tak hezky jako pan Lachtan nebo pan Krtek...
Ja svoje VOLVO vyhral v sazce...
v sázce??? je možno popsat, o jakou sázku šlo???? :shock:

marvays.net

Příspěvek od marvays.net »

ahoj.
no umě to byla láska na první pohled. uvažujem o rodině, takže jsme hledali nějakého kombíka. najel sem na stránky AAA a jel podle abecedy. (páč se v autech vubec nevyznám) No a jakmile jsem dojel až na V a našel v40ku bylo jasno. Krásný elegnatní a decentní design + skvělý vzhled uvnitř. to je magická kombinace. no a pak mě lákala druhá věc, že to není škodovka nebo filcka. že stím prostě nejezdí každý druhý kok... :D

Miroslav

Příspěvek od Miroslav »

No tak abych to asi shrnul- láska na první pohled, cena a že ji nemá každý kokot!!!! A hlavně bezpečí!!!!

jazzjazz

Příspěvek od jazzjazz »

Já mám Volvo proto, že jsem asi ten typ řidiče, kterej ke značce patří - očekává kvalitu, bezpečnost, pohodlí, nemá potřebu závodit - prostě pohoda. V40 se mi prostě líbí - je to neuvěřitelně elegantní auto, dokonce bych řekl, že elegantnější než V50, která je jistě modernější a z hlediska designu aktuálnější. Apropo: taky Vám V50 tak silně připomíná Focus jako mě ?

kempes
Vůz: V40 T3 2015

Příspěvek od kempes »

jazzjazz píše:Já mám Volvo proto, že jsem asi ten typ řidiče, kterej ke značce patří - očekává kvalitu, bezpečnost, pohodlí, nemá potřebu závodit - prostě pohoda. V40 se mi prostě líbí - je to neuvěřitelně elegantní auto, dokonce bych řekl, že elegantnější než V50, která je jistě modernější a z hlediska designu aktuálnější. Apropo: taky Vám V50 tak silně připomíná Focus jako mě ?
Čím to asi bude? :lol:

Deshi

Příspěvek od Deshi »

jazzjazz píše:Já mám Volvo proto, že jsem asi ten typ řidiče, kterej ke značce patří - očekává kvalitu, bezpečnost, pohodlí, nemá potřebu závodit - prostě pohoda. V40 se mi prostě líbí - je to neuvěřitelně elegantní auto, dokonce bych řekl, že elegantnější než V50, která je jistě modernější a z hlediska designu aktuálnější. Apropo: taky Vám V50 tak silně připomíná Focus jako mě ?

K té V 50 - ze začátku se mi vůbec nelíbila, ale postupem času měním názor, jako v případě krabicových Volv, try mě dříve taky nijak natáhly, ale časy se mění, sice bych svou V 40 nevyměnil, jen lehce dopiloval nějaké detaily,ale i ostatní (včetně V50) se mi líbí :wink:

A co se týče podobnosti s Focusem - myslím, že ted už k sobě má blízko spousta aut, někdo by tu mohl i nadhodit (už to tu někde bylo), že nová S 80 vypadá jako Audi,

A možná pdobnost tam je, už jen díky tomu, že Volvo patří Fordu :cry:
This topic is 9 years a 4 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“