stúpa hladina oleja V50

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 92
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Raspenava
Vůz: Volvo V50 2.0D
Bydliště: Raspenava

#26 stúpa hladina oleja V50

Příspěvek od Jarda.E »

PINĎABC píše:Ti emise domluvím v Prchalově, nemáš to daleko a soft ti u dělají kluci z https://www.d5t5.com
Už jsem s nima mluvil po telefonu. Já bych spíš potřeboval vědět, jestli ten problém nemůže být někde jinde. Co ty vstřiky nebo kolem těch vaček? Tady je čerpadlo taky poháněný od vačky?
Jsem z libereckého kraje a pokud jsem tě na mapě našel dobře, mám to přes celou republiku, ale děkuju ti.

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5013
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#27 stúpa hladina oleja V50

Příspěvek od PINĎABC »

Já měl problém s nedokončenou regenerací dpfka a proto šla nafta do oleje, po odstranění dpf olej drží hladinu a nesmrdi přepalenou naftou. Auto líp jede je menší spotřeba a hlavně se nekur.. Motor :)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 92
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Raspenava
Vůz: Volvo V50 2.0D
Bydliště: Raspenava

#28 stúpa hladina oleja V50

Příspěvek od Jarda.E »

PINĎABC píše:Já měl problém s nedokončenou regenerací dpfka a proto šla nafta do oleje, po odstranění dpf olej drží hladinu a nesmrdi přepalenou naftou. Auto líp jede je menší spotřeba a hlavně se nekur.. Motor :)
Rozumim. Ono by bylo idealni kdyby ta vložka šla zachovat na polici v garáži, až si nějakej ekoterorista prosadí zátah na vykuchaná dpfka. Osobně bych ho taky raději vyndal, pokud nepomůže jen vyčistit.Vzhledem k tomu, že se mi ozývá dvouhmota a zadní tlumiče, na nový dpf by money nebyli.

GDPR_user

#29 stúpa hladina oleja V50

Příspěvek od GDPR_user »

Jarda.E píše:
PINĎABC píše:Já měl problém s nedokončenou regenerací dpfka a proto šla nafta do oleje, po odstranění dpf olej drží hladinu a nesmrdi přepalenou naftou. Auto líp jede je menší spotřeba a hlavně se nekur.. Motor :)
Rozumim. Ono by bylo idealni kdyby ta vložka šla zachovat na polici v garáži, až si nějakej ekoterorista prosadí zátah na vykuchaná dpfka. Osobně bych ho taky raději vyndal, pokud nepomůže jen vyčistit.Vzhledem k tomu, že se mi ozývá dvouhmota a zadní tlumiče, na nový dpf by money nebyli.
A už jsi byl ve Volvu na přehrání software?

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5013
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#30 stúpa hladina oleja V50

Příspěvek od PINĎABC »

No nevím zda to k něčemu bude Martine já osobně jsem si ho nechával přehrát v roce 2012 a bylo to k hov.u. možná už na něco přišli co by tě upozornilo na palubáku, že musíš pokračovat v jízdě a nevypínat motor. :(

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 92
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Raspenava
Vůz: Volvo V50 2.0D
Bydliště: Raspenava

#31 stúpa hladina oleja V50

Příspěvek od Jarda.E »

Na přehrání jsem nebyl, zatím nevím zda jde opravdu o dpf. Jeden servisak mi tvrdi vstriky, druhý egr ventil nebo kroužky. Dal jsem vzorek oleje na rozbor do laborky v praci a potvrdili že tam nafta je, mazací schopnost malá. Za 5 měsíců od výměny je to na horní rysce. Ve D5T5 mi rekli ze by to chtelo nejdřív zjistit příčinu. Ke vší smůle mají oba servisy kam jezdím plno. Jeden do půlky prosince, druhý do ledna.
Kromě toho vzhledem že nemám auto ještě půl rpku, stálo by za to zkusit to na skrytou vadu? Mám to z bazaru.
Nebo víte třeba o někom šikovném v libereckém kraji?
Děkuji

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 92
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Raspenava
Vůz: Volvo V50 2.0D
Bydliště: Raspenava

#32 stúpa hladina oleja V50

Příspěvek od Jarda.E »

Tak jsem domluvený na diagnostiku ve D5T5. Zaslechl jsem, že se na vykuchaná dpfka budou zaměřovat, víte o tom něco? Mám v únoru technickou, tak bych nechtěl mít o problém navíc, když se ukáže, že mi nafta přibývá kvůli tomu.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 92
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Raspenava
Vůz: Volvo V50 2.0D
Bydliště: Raspenava

#33 stúpa hladina oleja V50

Příspěvek od Jarda.E »

Ve Cvikově na diagnostice nic nezjistili. Mám najeto 211 tis. hádám že dpf je původní a podle výrobce už měl být vyměněn. Z toho usuzuji, že by tady mohl být problém. Kolem vstřiků je sucho ale projevilo by se to v případě vstřiků ještě jinak? Nechám zatím vypnou dpf a vyměním olej, pak se uvidí.

doktor
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3224
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Slaný, okr. Kladno
Vůz: SAAB 9-5 AERO 04, V70II R 04, C70 T5 98

#34 stúpa hladina oleja V50

Příspěvek od doktor »

nejlepším řešením by bylo koupit si benzinové auto. Zejména pokud styl jízdy je převážně městský, resp. kratší trasy. Peníze ušetřené za naftu se obratem strácejí v servisu.
_________________
V70R II 2,5T AWD, manual, 220 KW,´04, SAAB 9-5 AERO 2.3T, B235R, manual, 184 kW, ´03, Volvo C70 2,0 T5, B5204T3, 166kW ´98, manual, ARD tuning stage 2, 195kW,
bylo Volvo 460 2.0, B20F manual, 80kW,´95, bylo Volvo V70 2.5 10V, B5252S automat, 106kW,´99, bylo Volvo 850 R, 2.3, B5234T5 automat, 176kW,´96, Volvo V70 T5 2.3, B5234T3, manual, 176kW, ´99,
Vstup do galerie ZDE

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 92
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Raspenava
Vůz: Volvo V50 2.0D
Bydliště: Raspenava

#35 stúpa hladina oleja V50

Příspěvek od Jarda.E »

doktor píše:nejlepším řešením by bylo koupit si benzinové auto. Zejména pokud styl jízdy je převážně městský, resp. kratší trasy. Peníze ušetřené za naftu se obratem strácejí v servisu.
Něco na tom je, ale pozdě bycha honit. Potřebuju vyřešit problém a v servisu abych si ještě nadiktoval co mají dělat, místo očekávané rady odborníka. Nehledě na to, že přítomnost zákazníka některé snad i otravuje, soudě podle vystupování.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 92
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Raspenava
Vůz: Volvo V50 2.0D
Bydliště: Raspenava

#36 stúpa hladina oleja V50

Příspěvek od Jarda.E »

Tak dpf off, spotřeba šla dolu, vyměnil jsem olej a budu sledovat.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 401
Registrován: 12 roků
Bydliště: Brno
Vůz: V50 2.0 D3 MY2012

#37 stúpa hladina oleja V50

Příspěvek od Teflon_490 »

bubo2709 píše:Dobrý deň, mám obdobný problém, zatiaľ som vymenil vysokotlakové čerpadlo, doplnil kvapalinu ad-blue, vymenil dpf filter. Doteraz to bolo na 3000 km pol cm na ryske oleja. Po výmene vysokotlak. čerp. je na 100 km!!!!! prirastok pol cm na ryske oleja - šľak ma trafí...
Tak prvne, ad-blue bych tam urcite necpal.
_________________
Volvo V50 2.0 D3 D5204T5 110kW, Business Pro Edition, Ice White, str. week 2012/13 (MY2012)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ex.: Volvo V50 1.6D D4164T 80kW, Summum, Titanium Grey, str. week 2005/46 (MY2006)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“