Volvomapa

Vaše připomínky a názory k fungování stránek http://www.volvoklub.cz
This topic is 11 years a 2 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
Miki

Příspěvek od Miki »

Bubuss ok je mi to jasný, kromě těch míst, tj. podle mě by v mapě mohli být místa pouze kde někoho máme, aby na první pohled bylo jasný jaký je "rozložení sil" v republice,prostě pokud nebudeme mít nikoho třeba v trutnově ( a v jeho řekněme spádové oblasti ) tak tam město trutnov uvedený nebude, pokud ovšem není problém s dodatečným dohráním ( zobrazením ) nějakého místa do mapy ( až někdo s trutnovska bude ), jinak to rozdělení na okresní města a města s MÚ je v poho, já bych to taky dál už nedrobil, co se týče zobrazených osobních informací ( třeba telefon ) tak je jasný že je to se souhlasem.Co se týče toho slovenska, co se někde rovnou nepodívat po "základní mapě" ( toho podkladu ) i s ním?

Miki

Příspěvek od Miki »

Ondra. píše:Viděl bych to na Flash- mapa ČR a SR podle okresů, kliknu na okres a vyjede mi seznam lidí+ podrobnosti
No pokud to zvládneš udělat, tak směle do toho, já umím akorát kecat :lol: , ne vážně, klidně se do toho pust, stejně už se dělají dvě ( možná tři ) varianty tak proč né čtyři a když se z nich nakonec, nebo v průběhu prací ukáže jasný favorit tak ostatní se třeba ukončí ( hlavně nesmí být nikdo naštvanej že se z něčím dělá a pak nic ), nebo možná ještě lépe mohli by jsme se na začátku ( třeba hlasováním ) rozhodnout jakou dotáhneme k dokonalosti, nechat ty co tvoří předložit první verze ( jako ukázal jirka a bubuss ) a rozhodnout se pro jednu, aby se neplítvalo zbytečně potenciálem :D , každopádně všem díky za to jak se do toho vrháte

Anonymous

Příspěvek od Anonymous »

2Ondra: Já jsem zásadně proti Flashi. Je to divnost. Na Yettisports fajn, ale jinak... Ani k Javovým appletů bych se moc neklonil a jsem tak říkajíc u zdroje.

2Bubuss: Tabulky nevymýšlej, hoď řeč s Karlosem, jaké jsou teď na fóru a jak by se daly ohnout.

2Miki: Googlovskou mapu lze mít tak nějak celosvětově bo Google jí má. Je to jenom otázka správných zeměpisných souřadnic. Takže vzpomenu-li na situaci kdy jeden z členů byl v daleké cizině, tak se tam prostou změnou dvou čísel přesune.
Bublina se nezobrazuje, ty červený blbince jsou tam pořád, ale jen tam, kde někdo je. A dají se změnit na jiné. Viz:http://www.google.com/apis/maps/documentation/

Normálně je vidět jenom značka, teprve po kliknutí na značku se vylíhne bublina.
Text, který se objevuje v bublině na Google Maps po kliknutí na značku je plně HTML formátovatelný, takže se do něj dá dát i link doněkam.

Bubuss

Příspěvek od Bubuss »

No tabulky uz mam vymysleny ale to je jedno samozrejme ze by to nebyl problem napojit na stavajici db tohoto fora. Ale kdyz uz to delam tak to udelam jako samostatnej skriptik a udelam klidne i verzi jako plugin do phpbb fora to neni takovej problem to napojit na stavajici tabulky, jen to nebude zobrazovat asi vsechny informace, ktere jsem chtel. Navic ta jedna tabulka to neni zase takovej problem a nebo se pridaj jen ty veci co jsou navic to je uz detail.
Google mapy nejsou spatny je to pekny ale ja bych chtel udelat neco co nema zase tak uplne kazdej a navic se to da pouzit i na dalsi veci a ta db mi poskytuje dostatecnou felxibilitu pro manipulaci s daty.
Flash jednak neumim a jednak to neni vec ktera se otevre vzdycky vsem, vsude a bez ohledu na pocitac system a prohlizec. Je to hezka blbinka ale na tohle bych to fakt nedaval. Myslim ze html v kombinaci s PHP a MySQL je dostacujici pro vsechny mozne prohlizece a ze v nich bude nejmin problemu se stejnym zobrazenim. Proste az dodelam nakou trochu pouzitelnou verzi tak to pak muzete posoudit, myslim si ze pozadi mapy neni az tak dulezityale i to se da upravit. Dejte mi jen trochu casu delam to jen tak chvilkove po vecerech.

anonym

Příspěvek od anonym »

Flash určitě ne. Ne každý má rychlé připojení a čekat deset minut na mapu? Fuj.
Ce se týče té mapy Google, myslej jsem jí jako podklad. Je přehledná. Ale já do toho nebudu rejpat, protože nevím, co sedá, a jaké kdo má znalosti a možnosti.
Píchat špendlíky do mapy na monitotu nemůžem, takže tvorbě zdar :!: :!:

Anonymous

Příspěvek od Anonymous »

Já teď momentálně nedělám a nebudu dělat nic, dokud se v klidu nedohodneme.
Svůj návrh jsem předložil.

Tenhle způsob práce dost často funguje u nás ve firmě a jeho výsledkem je mnohdy frustrace uživatelů, kterým to pak nějaký hlavoun - ryba smrdí od hlavy - vnutí. Takže nejdřív analýza - tu už asi máme - potom rozhodnutí o implementaci a následuje vlastní implementace.

Miki

Příspěvek od Miki »

Jiri Tusla píše:Já teď momentálně nedělám a nebudu dělat nic, dokud se v klidu nedohodneme.
Svůj návrh jsem předložil.

Tenhle způsob práce dost často funguje u nás ve firmě a jeho výsledkem je mnohdy frustrace uživatelů, kterým to pak nějaký hlavoun - ryba smrdí od hlavy - vnutí. Takže nejdřív analýza - tu už asi máme - potom rozhodnutí o implementaci a následuje vlastní implementace.
proto jsem to psal, naprostý souhlas

bidak

Příspěvek od bidak »

2Bubuss a Jirka Tusla: koukam ze ovladate PHP - nechcete helpnout Karlosovi a Hobbitovi s opravou fora, aby fungovalo tak jak ma?
byl bych vam oboum velice zavazan, a myslim ze nejen ja :)

Anonymous

Příspěvek od Anonymous »

PHP neovládám, ale jsa z ČVUT "...jsou na to manuály?"
Jinak Java, JavaScript , shell, perl, a podobné *nixové libůstky. No a samozřejmě pošťourat se v databošce a pod.
Už jsem se před časem vnucoval Honzovi s něčím, ale si to už nepamatuju a Honza možná taky ne.
Tak mě

Kód: Vybrat vše

bídáku
klidně přihlaš.

Fery
Vůz: Volva

Příspěvek od Fery »

Já nevím, jestli nejsem mimo mísu. Chodím též na stránky http://porsche.108.cz/
a je tam docela slušná mapka. Tak mě nekamenujte a třeba to vemte jako námět ...

Anonymous

Příspěvek od Anonymous »

Kde? Nemůžu ji najít. Není náhodou jenom pro členy klubu?

Update 13:44: podařilo se najít. Tam bych jí nečekal.

Fery

Příspěvek od Fery »

Jiri Tusla píše:Kde? Nemůžu ji najít. Není náhodou jenom pro členy klubu?

Update 13:44: podařilo se najít. Tam bych jí nečekal.
Je to v sekci: Naše auta=mapa. Mají tam pod těma bodama na mapě(kde barvou rozlišují tipy aut) i fotky svých mazlíků. Mě se to líbí ...

Pavel-K

Příspěvek od Pavel-K »

Mě se to taky líbí - to je fakt bezva

Fery

Příspěvek od Fery »

Vím o té mapě z jednoho důvodu. Mimo jiné já totiž jednu z těch placatých potvůrek taky vlastním, ale ještě nejsem na mapě.

anonym

Příspěvek od anonym »

Fery píše:Vím o té mapě z jednoho důvodu. Mimo jiné já totiž jednu z těch placatých potvůrek taky vlastním, ale ještě nejsem na mapě.
takže je to všude stejné :D :D

Fery

Příspěvek od Fery »

háša píše: takže je to všude stejné :D :D
Tu placku mám už dlouho.
Mě až mamča teď dotáhla v Volvu

Ondra.
Vůz: 240/V70II

Příspěvek od Ondra. »

Takhle jsem si to představoval já, jenom města, kde je víc lidí (aut) bych sdružil do jedné větší tečky pro přehlednost

Bubuss

Příspěvek od Bubuss »

ta mapa na tom porshce je principielne stejna jak ta moje, proste obycejna klikaci mapa s definici souradnic klikaci oblasti. Je pekny, ze ta mapa neni tak velika a ma i to slovensko. Problem ale je v tom ze kdyby mel kazdej "spendlik" odkazovat na jednoho uzivatele tak se to do ty mapy nevejde. Preci jen Porshistu je podstatne min a tak si to mohou dovolit. Vemte si ze jen S/V40ek je nas skoro stovka a co dalsi 2xx, 7xx, 8xx, 9xx a novejsi modely? Bude nas nejmin 4x tolik navic chci do ty mapy dostat i dalsi veci jako vrakce servisy opravny prdejny ND atd. Jako podklad muzu pouzit klidne Google mapu to je uz jedno. Moji snahou ale je mit tu mapu aspon trochu interaktivni a ne jen strohy html.
Ale nikde neni dany ze bych treba nechtel ddelat na spolecnym projektu jeste s nekym. Porad to bude lepsi nez zbytecne sily tristit do vic projektu.

Bubuss

Příspěvek od Bubuss »

bidak píše:2Bubuss a Jirka Tusla: koukam ze ovladate PHP - nechcete helpnout Karlosovi a Hobbitovi s opravou fora, aby fungovalo tak jak ma?
byl bych vam oboum velice zavazan, a myslim ze nejen ja :)
A co je s forem dyt funguje ne?
Pouzivam toto forum na monoha jinych webech a nemam s nim zatim zadne problemy. Otazka zustava takova ze nevim jak se to chova v pripade mnoha uzivatelu a prispevku. Preci jen tady je docela fofr a mozna ze to nestiha? Nevim popiste mi problem a ja na to klidne mrknu. Mozna ze vysel nakej update, kterej treba tu chybu/chyby opravuje. Koukali ste na domovsky stranky phpbb? Neni problem treba v hostingu atd.?

Miki

Příspěvek od Miki »

Fery píše:Já nevím, jestli nejsem mimo mísu. Chodím též na stránky http://porsche.108.cz/
a je tam docela slušná mapka. Tak mě nekamenujte a třeba to vemte jako námět ...
No něco takovýho jsem měl přesně na mysli, kromě toho, že po kliknutí na jedno označené město může být ta stránka co se otevře věnována ne jen jednomu člověku, ale všem co pod to město spadají.

bidak

Příspěvek od bidak »

Bubuss píše:A co je s forem dyt funguje ne?
jo, ale blbe
Bubuss píše:Nevim popiste mi problem a ja na to klidne mrknu.
prosim pisni SZ Hobbitovi, on Ti presne popise problem
diky!!!

elde
Vůz: V70 II TDI

Příspěvek od elde »

Pokud by databaze clenu obsahovala presne adresy, tak by pak v seznamu clenu mohl byt link na http://www.mapy.cz, neni to tak efektni jako klikaci mapa ve flashi, ale sprava je rychlejsi (skrze databazi) a informacni hodnota je nejvyssi. Tento link by byl samozrejme viditelny jen pro cleny volvoklubu prihlasene na stranky/forum. Nejaky atribut v databazi by pak mohl resit situaci, kdy chce dotycny zviditelnit adresu i ostatni uzivatelum stranek, at uz prihlasenym, ci neprihlasenym.
V70 II, 2000, 2.5 TDI, manual

Bubuss

Příspěvek od Bubuss »

ja jsem jiz pro tyto stranky prestal cokoliv delat, ne ze bych do ted neco udelal:))
kazdopadne mapu si zvolte jakou chcete ale ta moje zde nebude. Dohodl jsem si spolupraci na konkurencnim webu, takze jestli ji kdy nekdy dodelam bude tam.

elde
Vůz: V70 II TDI

Příspěvek od elde »

Bubuss píše:ja jsem jiz pro tyto stranky prestal cokoliv delat, ne ze bych do ted neco udelal:))
kazdopadne mapu si zvolte jakou chcete ale ta moje zde nebude. Dohodl jsem si spolupraci na konkurencnim webu, takze jestli ji kdy nekdy dodelam bude tam.
Konkurencnim? Muzu vedet o jaky se jedna?
Krome toho jsem si myslel, ze lide sdilejici stejne, navic "nekomercni", hobby nemohou byt konkurenti.
V70 II, 2000, 2.5 TDI, manual

George

Příspěvek od George »

Možná že kauza mapa se táhne tak dlouho ani ne tak z technicko-programátorských důvodů, ale spíše z nedořešené situace se zveřejňováním adres. Docela chápu, že majitelé vymazlených nebo dražších kousků necítí potřebu veřejně upřesňovat souřadnice výskytu svého miláčka. Ale i to je slučitelné s mapou - stačilo by místo adresy použít bývalé okresy - to by bylo dostatečné jak pro mapu, tak pro bezpečnost základního utajení, co myslíte ?
This topic is 11 years a 2 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „www.volvoklub.cz - přání a stížnosti“