Vrzající palubka

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
HonzaV

Vrzající palubka

Příspěvek od HonzaV »

Ahoj,
po výměně předního skla mi začala při každém přejezdu nerovnosti (=pořád) nebo změně směru jízdy vrzat palubka.

Po prohmatání myslím, že vrzá spíš ta lišta pod oknem. Vrzat to přitom nezačlo hned po výměně skla, ale až když jsem nechal auto přes noc venku (skoro mrzlo). Předtím to ale schlo celý víkend v garáži.

Nevíte, co by se s tím dalo dělat? Sedne si to časem samo? Nechce se mi s tím vrzáním smířit, je to HODNĚ slyšet.

Dík za návrhy

marra
Servisman

Příspěvek od marra »

Podivej se jestli nemáš náhodou to okno utopeny, jestli ho zamáčkli víc než má bejt tak se pak opírá o palubku nebo o ty plastovy sloupky. Ted jsem to řešil taky naštěstí ho museli přesklívat tak jsem si je pohlídal aby sedělo tak jak má a už nevrže 8)

HonzaV

Příspěvek od HonzaV »

marra píše:Podivej se jestli nemáš náhodou to okno utopeny, jestli ho zamáčkli víc než má bejt tak se pak opírá o palubku nebo o ty plastovy sloupky. Ted jsem to řešil taky naštěstí ho museli přesklívat tak jsem si je pohlídal aby sedělo tak jak má a už nevrže 8)
Díky, mrknu se. Pokud to dělá to okno tak hádám, že se s tím asi nedá nic udělat... :(

Cafa
Vůz: 2006 S40 1.6D

Příspěvek od Cafa »

Da, reklamovat..

Jinak mne decentne vrzou dvirka prihradky pred spolujezdcem, premejslim, jestli bude stacit promazat pantiky....
* 2001 V70 XC B5244T3 Geartronic Obrázek
* 1999 V70 XC 2,4T
* 2000 S40 2.0T

honza.850
Vůz: 850 TDI, S80 II D5

palubka

Příspěvek od honza.850 »

Nazdar, tak mi to na 850 vrže ta přihrádka před spolujezdcem, ale jen na volnoběh, nevím co s tím.

Honza
Moderátor
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

Re: palubka

Příspěvek od Honza »

honza.850 píše:Nazdar, tak mi to na 850 vrže ta přihrádka před spolujezdcem, ale jen na volnoběh, nevím co s tím.
Zkus na dolejhací hrahu nalepit nějaký molitanový těsnění, aby se zvětšil tah na zámek.

black hawk

Re: Vrzající palubka

Příspěvek od black hawk »

HonzaV píše:Ahoj,
po výměně předního skla mi začala při každém přejezdu nerovnosti (=pořád) nebo změně směru jízdy vrzat palubka.

Po prohmatání myslím, že vrzá spíš ta lišta pod oknem. Vrzat to přitom nezačlo hned po výměně skla, ale až když jsem nechal auto přes noc venku (skoro mrzlo). Předtím to ale schlo celý víkend v garáži.

Nevíte, co by se s tím dalo dělat? Sedne si to časem samo? Nechce se mi s tím vrzáním smířit, je to HODNĚ slyšet.

Dík za návrhy
jaký schlo celý víkend?používám lepidlo co je vytvrzené za 4 hodiny.u originál skla ti přijdou i nové dorazy tak nechápu jak někdo může sklo zamáčknout víc?s těmi dorazy to ani nejde.navíc to přijde i stou horní i spodní lištou a příchytkami na boční lišty.

Honza
Moderátor
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

Příspěvek od Honza »

black hawk píše: jak někdo může sklo zamáčknout víc?s těmi dorazy to ani nejde.
To by jsi se divil co všechno jde když se to trochu oje... Vždyť jsme v Čechách. :lol: :lol:

dali

Příspěvek od dali »

HonzaV píše: Nevíte, co by se s tím dalo dělat? Sedne si to časem samo? Nechce se mi s tím vrzáním smířit, je to HODNĚ slyšet.

Dík za návrhy
Samo si to v žádným případě nesedne :evil: s přibývající venkovní teplotou se to bude zhoršovat :( Schválně zkus nechat auto 2hodiny na sluníčku a bude to drnčet mnohem víc a skoro pořád.
Provizorní řešení: nakapat vhodným aplikátorem (třeba párátko, který budeš namáčet, injekční stříkačka) silikonový olej do spáry mezi čelním sklem a lištou palubky. Dobrý je nejdřív sklo zevnitř umejt (následným mytím bys ten olej odmastil) Je nutný opakovat po cca půl roce.
Definitivní řešení: omlátit to těm hovadům co sklo lepili o hlavu a donutit je sklo vyříznout a nalepit znovu a pořádně :badgrin: :badgrin: :badgrin:
Na hovada si měl eště poměrně štěstí. Mě nejdřív nalepili čelní sklo tak, že mi tudy do auta teklo :!: Pracky zurážet! :evil:
Moje 850/70 díly na prodej

HonzaV

znovu a lépe...

Příspěvek od HonzaV »

Díky všem za komentáře a rady.
V servisu uznali bez problémů chybu a omluvili se. Přední sklo znovu přesklí a snad můžu věřit tomu, že tentokrát si na to dají pozor.

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“