Kde se stala chyba: 480..

Malé, ale Volvo...

Moderátor: wickey

This topic is 13 years a 8 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
Tom 22

Kde se stala chyba: 480..

Příspěvek od Tom 22 »

Po otočení klíče ve spínací skříňce začne pískat řídící jednotka příslušenství a přestanou jít směrová světla,stěrače atd... potom už nic nefunguje ani po opakovaném otočení klíče ve spínačce. Po odpojení baterky a opětovném zapojení fungují aspon výstražné světla, ale jen do doby otočení klíčkem. Má někdo zkušenosti s něčím takovým?? Dík za pomoc.

GDPR_user

Re: Kde se stala chyba: 480..

Příspěvek od GDPR_user »

Tom 22 píše:Po otočení klíče ve spínací skříňce začne pískat řídící jednotka příslušenství a přestanou jít směrová světla,stěrače atd... potom už nic nefunguje ani po opakovaném otočení klíče ve spínačce. Po odpojení baterky a opětovném zapojení fungují aspon výstražné světla, ale jen do doby otočení klíčkem. Má někdo zkušenosti s něčím takovým?? Dík za pomoc.
A baterka je O.K.?

Tom 22

Příspěvek od Tom 22 »

Jo baterka je v pořádku... Připadá mi jakoby to někde skratovalo a ř.j se přepne do nějakého nouzového režimu....

standa

Příspěvek od standa »

a motor vrčí?
Tatra 603, 1970, V8

Tom 22

Příspěvek od Tom 22 »

Jo motor jede..Ještě by mě zajímalo co je žlutá kontrolka v pravo na hoře.Je to něco jako přeškrknutá žárovka.

Taskr

Příspěvek od Taskr »

Ta žárovka, to je kontrola brzdových světel. Pokud sešlápneš brzdový pedál, a kontrolka zhasne je všecko ok, a světla svítí.

GDPR_user

Příspěvek od GDPR_user »

Taskr píše:Ta žárovka, to je kontrola brzdových světel. Pokud sešlápneš brzdový pedál, a kontrolka zhasne je všecko ok, a světla svítí.
Pokud je to jako na sedmě je to nejen kontrola brzdových světel ale i obrysovek.Teoreticky by mohl být problím se zoxidovanými kontakty v pojistkové skříňce

Tom 22

Příspěvek od Tom 22 »

Tahle elektrika je jedna velká záhada... Zjistil jsem ,že skrat v řídící jednotce dělá jeden jedínný drát,který je zapojený v dlouhém konektoru Ř.j. označený jako A. Když jsem ho vyndal a konektor zapojil,šlo všechno jak mělo i po zapnutí klíčku.Přestala, ale svítit právě ta žlutá kontrolka... Drát který jsem vyndal vede ještě přez jednu rozdvojku přímo na kostru. .Tak nevím jesli mám ten drát nechat vytáhlý,když všechno funguje.Hledal jsem ve schématech a tenhle drát tam ani nikde není zapojený.. Ještě takhle,ta kontrolka by se měla rozsvítit vždycky po zapnutí klíčku?

Doktor 1
Vůz: 744, B230E, 89 - Dalek

Příspěvek od Doktor 1 »

Tom 22 píše:Tahle elektrika je jedna velká záhada... Zjistil jsem ,že skrat v řídící jednotce dělá jeden jedínný drát,který je zapojený v dlouhém konektoru Ř.j. označený jako A. Když jsem ho vyndal a konektor zapojil,šlo všechno jak mělo i po zapnutí klíčku.Přestala, ale svítit právě ta žlutá kontrolka... Drát který jsem vyndal vede ještě přez jednu rozdvojku přímo na kostru. .Tak nevím jesli mám ten drát nechat vytáhlý,když všechno funguje.Hledal jsem ve schématech a tenhle drát tam ani nikde není zapojený.. Ještě takhle,ta kontrolka by se měla rozsvítit vždycky po zapnutí klíčku?
jo pokaždý

Tom480
Vůz: V480 2.0i B20F 95 - Collection 217/480

Elektrika

Příspěvek od Tom480 »

Tom 22 píše:Tahle elektrika je jedna velká záhada... Zjistil jsem ,že skrat v řídící jednotce dělá jeden jedínný drát,který je zapojený v dlouhém konektoru Ř.j. označený jako A. Když jsem ho vyndal a konektor zapojil,šlo všechno jak mělo i po zapnutí klíčku.Přestala, ale svítit právě ta žlutá kontrolka... Drát který jsem vyndal vede ještě přez jednu rozdvojku přímo na kostru. .Tak nevím jesli mám ten drát nechat vytáhlý,když všechno funguje.Hledal jsem ve schématech a tenhle drát tam ani nikde není zapojený.. Ještě takhle,ta kontrolka by se měla rozsvítit vždycky po zapnutí klíčku?
Problém může být právě v zoxidovaném ukostření. Už jsem o něčem podobném slyšel. Bylo by dobré to ukostření pořádně prostříknout nebo lépe provařit...

MAKARA PETR

Příspěvek od MAKARA PETR »

ja to mel to samy,jenze ja mel spatnou tu cemku.....tu sem vymenil a musel jsem udelat novou kabelaz na zadni svetla,a tu centralni skrinku co je vzadu v blatniku sem prestehoval do kufru radsi,ten kabel co dela to piskani,ten mam odpojenej ale jde mi vse jak ma,kdyz sem ho zapojil tak to akorat pri zapnuti klickem piskalo cca 10vterin a pak prestalo
This topic is 13 years a 8 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „300 / 400“