Jít do LPG u 360ky ?

Malé, ale Volvo...
  • Autor
  • Zpráva
Manek

Jít do LPG u 360ky ?

Příspěvek od Manek »

Chtěl jsem se zeptat zasvěcených, jestli neporadí zda jít do přestavby na LPG u 360ky. Má najeto 197000, na motoru vypadá vše jak nové. Minimální bodová koroze. Dovoz Švýcarsko. Spotřeba 11l. To vše píšu pro představu. Mám strach, že do toho veperu 25tis. za přestavbu a pak se postupně začnou kazit další věcí, které budou. Přece kilometry a stáří nepustí...

Budu velice rád za každý příspěvěk.

bidak

Příspěvek od bidak »

helou,
instaloval jsem plyn do motoru s 315000 km a zatim nemam problem
snad jen ten, ze jsem byl zvyklej na 70l nadrz, kdezto toroidni plynovka (misto rezervy) ma jen 53l (vyuzitelnych je cca 80%), tagze misto 650km ujedu na nadrz jen cca 400km - to je jedinej problem, kterej s plynem mam 8)
ovsem kdybych byl ochoten znicit kombika tim, ze si dam za sedadla 100l valcovou nadrz, tak odpada i tento problem ;)

Manek

Příspěvek od Manek »

Tak to mě těší, ikdyž podle podpisu máš 850ku.
Zvažuju, že bych trochu ulehčil motoru, jednak kvůli plynu (který je susší), ale hlavně kvůli zimním startů a použil nějakou plnou syntetiku. Nevím ovšem, jak se Volvácké motory zachovájí na takovou změnu z minerálu a hlavně pak jestli to tento motor umožnuje...

V motoprodejně někde podle katalogu minerál, ovšem tady se nabízí otázka, jestli vůbec před dvaceti lety (což ted to přesně je) byl syntetický olej zaveden.

GDPR_user

Příspěvek od GDPR_user »

Manek píše:Tak to mě těší, ikdyž podle podpisu máš 850ku.
Zvažuju, že bych trochu ulehčil motoru, jednak kvůli plynu (který je susší), ale hlavně kvůli zimním startů a použil nějakou plnou syntetiku. Nevím ovšem, jak se Volvácké motory zachovájí na takovou změnu z minerálu a hlavně pak jestli to tento motor umožnuje...

V motoprodejně někde podle katalogu minerál, ovšem tady se nabízí otázka, jestli vůbec před dvaceti lety (což ted to přesně je) byl syntetický olej zaveden.
Co se poruchovosti týká,tak s plynem je méně problému než s čímkoliv.

Honza
Moderátor
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

Příspěvek od Honza »

Manek píše:V motoprodejně někde podle katalogu minerál, ovšem tady se nabízí otázka, jestli vůbec před dvaceti lety (což ted to přesně je) byl syntetický olej zaveden.
S olejem moc nešpekuluj aby jsi to nezadřel, dej tam takovej jakej tam je.

Manek

Příspěvek od Manek »

A tím cukáním, jsem měl na mysli např. aby při polosyntetice a 200tis.km taky nezačal žrát olej. Jde mi o jedno - to pro ty kteří neřeší pečlivě situaci: plnou syntetiku nedávat, to je jasná věc, z mnoha duvodů, ale proč nedat polosyntetiku, která by mohla být bez problému a hlavně by šetřila motor při zimních startech, jak už jsem tady vzpomínal.

Jarda S40
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik

Příspěvek od Jarda S40 »

Karlos píše:
Stimpy píše:Kdyz uz se da dneska poridit polosyntetika za cenu mineralu, tak proc ne (nemyslim tim nejakej stacenej za par kacek, kterej si kupuje Tonda do traktoru a je mu to jedno). Aspon to lip maze v zime a clovek z toho ma dobrej pocit, ze neco pro to svoje Volvo udelal :-D
tady nejde o to, jestli mineral, polo nebo plnou, ale o to, co tomu motoru udela nejlip...a to by mel poradit vyrobce ;) - proste v dobe, kdy se ty motory vyrabely, byla jina skala oleju nez dnes a proto je treba zjistit u vyrobce, jaky olej z dnesni nabidky nejlepe odpovida tomu, ktery byl predepsan v dobe konstrukce motoru ;)
Navíc syntetika dneska je často minerál se stejnou viskozitní třídou a polosyntetika je už vůbec reklamní kec. Toto všechno jsou označení dávno zastaralá a neměla by se používat. Repektive je používají prodejci olejů aby si zvýšily zisky na těch, kteří přísahají jen na "plnou syntetiku". Jo a plyn je k autu šetrnější, neboť nekondenzuje a nestéká kolem kroužků a neředí olej. Zkrátka jak říká Karel, motoru nejlépe svědčí to, co mu doporučil výrobce. Proto taky výrobce dělá životnostní zkoušky.

Manek

Příspěvek od Manek »

Tak by mě potom hodně zajímalo jaký olej by potom měl přijít na 360tku dvoulitr. Něco jsem se ptal v servisech Volvo ve Zlíně a Ostravě, ale tam to nevědí, prostě tam flágnout nějaký 15W40, no a to je trochu příliš promtní odpověď na mě. Pokud v té době kdy se toto Volvo vyrábělo, chtěl člověk koupit pro svého miláčka něco lepšího, určitě věděli a stavěli se k volbě oleje jinak. Dneska to je všechno samá rakovina, něco poctivého zjistit to abych byl obdařeš svatou mocí zhůry. :smt051

Jarda S40
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik

Příspěvek od Jarda S40 »

Zkus třeba tento

Agip Formula LL plus /10W-40/ ACEA A3/B3, API SJ/CF EC; VW 500 00/505 00, MB 229.1, BMW

v ceně cca 220 za litr. Tento olej doporučuje pro daný vůz a motor Agip, jehož katalog mám zrovna na stole. Ale určitě vyhoví i od jiných výrobců, třeba na http://www.oleje.cz nebo si tam napiš o radu p. Adámkovi kontakt@ekolube.cz.

Manek

Příspěvek od Manek »

Dík za nasměřování, zítra se na ty odkazy vrhnu.

Stimpy

Příspěvek od Stimpy »

Tak dej vedet co jsi zjistil a pro co jsi se rozhodl...

Zpět na „300 / 400“