Špatná poloosa ?

850 a novější modely řad C/S/V/XC

Moderátor: wickey

This topic is 14 years a 6 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
Michal

Špatná poloosa ?

Příspěvek od Michal »

Mám nějaký problém u 850R s přední nápravou. Začalo to tak,že při rychlosti 120-140 km/h trochu začal vibrovat volant. Po ujetí několika dalších desítek km se vibrace objevily už při rychlostech kolem 60-80 km/h a pořád se zvětšovaly a při tom se začaly ozývat nějaké kovové zvuky. Zastavil jsem a zkontroloval utažení kol - bylo v pořádku,a také ložiska v kolech - jsou bez vůle. Zkusil jsem teda jet dál,ale volant vibroval už při nižších rychlostech než 60 km/h a to tak,že už se třáslo celé auto. Zhruba po 2 km jízdy z ničeho nic všechny problémy přestaly a další dva dny jede auto bez problémů. Byl jsem s autem na zvedáku,kde jsme kontrolovali celou přední nápravu a nic špatného jsme na první pohled neobjevili. Nevíte co s tím může být ?

dali

Příspěvek od dali »

Nenabral sis nějakým způsobem do disku sníh? U plecháčů bez poklic se to když zapadneš, nebo při manévrování snadno stane.
Moje 850/70 díly na prodej

Michal

Příspěvek od Michal »

Sníh to nebyl,protože mám na zimu hliníková kola a navíc bylo sucho a nesněžilo. Ještě pro upřesnění - vibrace volantu (a celého auta) probíhaly jenom když jsem měl sešlápnutý plyn,jakmile jsem ho pustil,tak to přestalo.

Marek Vild

Příspěvek od Marek Vild »

Nejsem sice technik, ale když to dělá pod plynem (tedy při zatížení) tak bych si tipoval na homokinetické klouby. Kamarád to měl u svého auta, jelo v pohodě, ale když se šláplo na plyn, tak to dělalo, to samé co Tobě.

honza.850
Vůz: 850 TDI, S80 II D5

klouby

Příspěvek od honza.850 »

Taky bych to viděl na ty klouby, v zatáčce to nijak nehlučí???

bidak

Příspěvek od bidak »

zkus na jednicku oba plny rejdy, asi Ti to bude pekelne cvakat
pokud jo, jsou to ty klouby
taky koukni na manzety, ktery je chrani, asi budou praskly
kazdopadne ten kloub neopravis, je potreba koupit novej
u Bartaka jsem za nej dal 3200,- (jako clen VK mam 20% slevu), lec na 850R to bude o neco drazsi
Naposledy upravil(a) bidak dne 03 bře 2006 22:02, celkem upraveno 1 x.

Marek Vild

Příspěvek od Marek Vild »

Jarda S40 píše:Ale kdyby to byly klouby, tak by asi nepřestaly, ne?
Jak už jsem psal, ty klouby to hodně často dělají pouze při zatížení (tedy pod plynem).

honza.850
Vůz: 850 TDI, S80 II D5

vůle

Příspěvek od honza.850 »

A co tak nějaká vůle na přední nápravě, jak psal Michal že to měl na znedáku a zkoušel vůle. Možná bych zkusil zajet na STK ať ti s tím zatřepou fest a omrknou to. Ono doma se to těžko zjišťuje. A co klouby u převodovky???

Michal

Příspěvek od Michal »

Mohla by to být i vůle v nějakém čepu,nebo kloubu na nápravě,protože jsem si vzpomněl,že u jiného auta jsem měl podobný problém a byl způsobený velkou vůlí v kloubu mezi spodním ramenem a tlumičem pérování a po výměně tohoto kloubu se závada už neobjevila. Co se týká poloos,tak jsem teď zkoušel všechno možné při jízdě po rovině i do zatáček a nic se z nich neozývá a všechno je v pořádku. Manžety poloos by měly být také nepoškozené.
This topic is 14 years a 6 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“