Overdrive - jaký olej?

Všechno o sedmách a devítkách!

Moderátor: wickey

This topic is 1 year a 7 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
smolda
Vůz: 745 TIC

Re: Overdrive - jaký olej?

Příspěvek od smolda »

Olej OK, těsnění taky. Kdyby něco, tak se ptej - převodovku jsem sundával vloni a ještě si to celkem pamatuju, protože jsem na tom celkem vytuhl - ale ty to vyhodíš i s motorem celý ven, viď. Teoreticky mi můžeš i zavolat...až to budeš dělat a na něčem se zasekneš, tak tě třeba navedu. Ale o číslo napiš SZ :-)

Pedrozo
Vůz: Volvo 740 Turbo sedan B204GT

Příspěvek od Pedrozo »

smolda píše:Olej OK, těsnění taky. Kdyby něco, tak se ptej - převodovku jsem sundával vloni a ještě si to celkem pamatuju, protože jsem na tom celkem vytuhl - ale ty to vyhodíš i s motorem celý ven, viď. Teoreticky mi můžeš i zavolat...až to budeš dělat a na něčem se zasekneš, tak tě třeba navedu. Ale o číslo napiš SZ :-)
Tak moment, nemám v plánu dávat motor ven, umřela mi převodovka a potřebuju tam dostat novou...VRZČ to mám prosit? smoldo děkuju, zase mám v hlavě nesmysl, ač bych měl skříň vyměnit nahned.... vyjádřete se někdo :)

Bylo: S60 R 2.5 T AWD B5254T4 - manual , 850 2.5 GLE 1997 106 kW , V70 T5 B5244T5 2005 241kW Daliborka, V70I Tdi

smolda
Vůz: 745 TIC

Příspěvek od smolda »

pedrozo1 píše:
smolda píše:Olej OK, těsnění taky. Kdyby něco, tak se ptej - převodovku jsem sundával vloni a ještě si to celkem pamatuju, protože jsem na tom celkem vytuhl - ale ty to vyhodíš i s motorem celý ven, viď. Teoreticky mi můžeš i zavolat...až to budeš dělat a na něčem se zasekneš, tak tě třeba navedu. Ale o číslo napiš SZ :-)
Tak moment, nemám v plánu dávat motor ven, umřela mi převodovka a potřebuju tam dostat novou...VRZČ to mám prosit? smoldo děkuju, zase mám v hlavě nesmysl, ač bych měl skříň vyměnit nahned.... vyjádřete se někdo :)
He já si tě spletl s Nimrodem s tím jsem měl slušnou SZ diskusi právě o převodovce, nevadí. Platí to samy - to těsnění je OK a mělo by stačit na celou převodovku, mě dokonce pár věcí zbylo protože to je až z hlubokých útrob. Olej je samozřejmě správně, obecně vzato potřebuješ ATF type F nebo F/G, ja jsem nakonec pro objednávce že skandixu objednal olej taky tam, ačkoliv vyšel lehce dráž než Ravenol.

Jinak byl to docela porod ji dostat ven, měl jsem teda jámu a nedoporucuju dělat to jinde (ještě nějaká rampa nebo zvedák samozřejmě, ten zvedák vůbec nejlepší). Drží na docela slušným počtu šroubů na motoru a po povolení a uvolnění jde dolů jedine tak, že s ní musíš pootočit tuším snad skoro o 180 stupňů, jinak tě fyzicky nepustí karoserie...

S tím telefonem to platí, jsem kdyžtak k dispozici jako pomoc na telefonu.

Pedrozo
Vůz: Volvo 740 Turbo sedan B204GT

Příspěvek od Pedrozo »

Děkuji moc... chci si dát co nejvíc můžu na podlaze, pak mám ale k dispozici velkej hever na servisu... my to s Tondou (majitel servisu) asi zvládnem, ale potřebuju eliminovat záseky...má moc práce a nejsem jediný auto k němu na dílnu :D většinou mi jednu stranu pronajme a já si dělám sám..

Bylo: S60 R 2.5 T AWD B5254T4 - manual , 850 2.5 GLE 1997 106 kW , V70 T5 B5244T5 2005 241kW Daliborka, V70I Tdi
This topic is 1 year a 7 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „700 / 900“