Zas jedna radost - loketní opěrka s držáky na nápoje

Všechno o sedmách a devítkách!
  • Autor
  • Zpráva
tnemec

Zas jedna radost - loketní opěrka s držáky na nápoje

Příspěvek od tnemec »

Před dvěma měsíci jsem koupil od Marry loketní opěrku z V70 (850) s držákama na nápoje... Dneska jsem si nechával spravovat sedačku (jediná nedokonalost na jinak precizních kožených seslích - byla vytržená bočnice vlevo na řidičovu sedáku). Zároveň jsem s tím vzal i loketní opěrku, jestli by to uměli hodit do stejný kůže, jako je sedačka.

No a výsledek jsem musel vyfotit, ta sesle je super, ale ta loketka mě dostala, je jak nová z fabriky, precizně čalouněná stejnou kůží jako sesle, prostě nádhera. Přiznávám, že je to tam zatím jen nakašírovaný, ale montáž je otázka jednoho plíšku, 4 děr vrtačkou a vyrobení zacvakávátka.

P.S. To čalounictví najdete v Praze na Poděbradské - jedete-li od Průmyslové směr Harfa, tak minete OMV/Forda, jednu odbočku doprava a pak zahnete ihned za ní doprava do bílých vrat, dolů a rovně.

[img]album_pic.php?pic_id=737[/img]

P.P.S. Alcantaru na výplně dveří mám připravenu :-)

[img]album_pic.php?pic_id=733[/img]
[img]album_pic.php?pic_id=734[/img]
[img]album_pic.php?pic_id=735[/img]
[img]album_pic.php?pic_id=736[/img]
Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě...
Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...
www.dopravniporadce.cz - Zaháním bubáky z úřadů zpět do temnot...

tnemec

Příspěvek od tnemec »

Karlos píše:vypada to moc hezky, ale proc jsi si tu operku nesehnal jako original prislusenstvi na 700/900? ;) ...tedy v hranate verzi :lol: :lol:
Protože tam se držáky vysouvají přímo rovně a vaděj při řazení. Tady jedou pod mírným úhlem do strany a nepřekážej :-) A 1) sedmičkový jsou taky kulatý, ale ošklivější, 2) tohle tam uznej vypadá sakra dobře... :-)

Dneska si nechám vyrobit potřebný meziplech (to bys nevěřil, kolik kót může bejt na plechu 2x8 cm s pěti dírama) a koupím ten zacvakávací zobáček a zítra to musí jezdit.
Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě...

tnemec

Příspěvek od tnemec »

UPDATE:

[img]http://www.tuning.cz/tn/foto/mezikus.jpg[/img]

V zámečniství v Braníku (v areálu za pumpou za mostem Inteligence směr Marra (tomu říkám instrukce - dešifruje ji jen pražák-volvista :-))) mi na počkání vyrobili tenhle mezikus a už funuguju. Mám objednanej ten zobáček a do týdne budu i "zacvakávat" :-) Držáčky rulez! Na cestu domu si schválně koupím kafe... :-D

Popis bazmegu: Dvě vnější díry slouží k přišroubování k opěrce, dvě menší jsou proti pantům (ve výsledku bylo potřeba použít vrták 3,5 mm, použil jsem origo samořezné šrouby). Prostřední díra je tam proto, že v tý opěrce je taky, tak jsem ji zachoval, kdybych zjistil, proč tam je :-D

tnemec

Příspěvek od tnemec »

Tak a je hotovo, děkuji Marrovi za dodání opěrky, čalouníkům za čalounění, zámečníkům za mezikus a last but not least lestrixovi za perfektní instalaci zobáčku do originálního sedmičkovýho zámku loketní opěrky.

Je to bomba, opěrka poskytuje mnohem lepší oporu pro loket, na délku sedí přesně, na šířku přesahuje o 2 cm na každé straně, ale vypadá to jako záměr, nijak to neruší a ničemu to nepřekáží. Nápojové držáky se vysunují pod mírným úhlem, takže ani když tam jsou kelímky, tak to nevadí řazení.

Nevýhodou je, že při vysunutém nápojáku je méně pohodlné ovládání ručky a jsou-li nápoje na místě, nelze se dostat do odkládacího prostoru v loketní opěrce.

Náklady:
Opěrka z V70 (starý model): 1000 Kč
Očalounění kůží: 782 Kč
Zobáček (originál Volvo :-)) : 56 Kč
Instalace zobáčku: cca 150 Kč
-----------------------------------------------
CELKEM: 1988 Kč (což je hezké, je to i rok narození Olafa a efekt stojí za každou investovanou korunu)

P.S. Zobáček je Part no.: 6840207, Part Name: KLEMME; (Prod. nr 120855-02)

P.P.S. Zobáček zítra vyfotím a celé to zpracuju jako článek.

Cafa
Vůz: 2006 S40 1.6D

Příspěvek od Cafa »

To ocalouneni je perfektni. Libi se mi. Fakt parada, a i se to tam ta operka akorat hodi. Kdyby usili i kuzicku kolem radici paky, tak bych se nezlobil, se mi nelibi, ze je z sede kuze zatim co cely zbytek auta je bezovy.

Ale na co smutne koukam je ten neulomeny skladaci prvek zadniho drzacku :-D , kdyby ho mel nekdo na vyhozeni nebo prodej, branit se nebudu... Uz jsem to poptaval v bazaru, ale nikdo se neozval, takze jeste decentne upozornuji zde.
* 2001 V70 XC B5244T3 Geartronic Obrázek
* 1999 V70 XC 2,4T
* 2000 S40 2.0T

Zpět na „700 / 900“