Vibrace z přední nápravy

Moderátor: wickey

This topic is 14 years a 3 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
franta
Vůz: V60 D3 r.v.2011

Vibrace z přední nápravy

Příspěvek od franta »

Zdravím všechny. Rád bych se tady podělil o věc, která mě trápí již půl roku, co máme nový vůz. Z přední nápravy jdou do volantu a karoserie jisté vibrace, které jsou nejvíce patrné mezi 120-150 km/hod. Vyloučil jsem vadu pneumatik, zkoušel jsem 3 různé druhy(Continental, Dunlop, Good Year). Taktéž jsem zkoušel různé pneuservisy, prohazovali jsme kola, žádná změna. Vůz byl již z tohoto titulu celkem 4x v servisu (Průhonice), z čehož posledně ho tam měli 3 týdny(!) a postupně kontrolovali a měnili všechno možné, co by to mohlo působit (geometrie, brzdové kotouče, poloosy, silentbloky, ramena nápravy). Při té poslední návštěvě servisu se do věci zapojili i technici importéra, ale na nic se nepřišlo. Rozvádím to zde proto, abych se v podstatě zeptal, nemá-li někdo podobný problém s V40 nebo V50. V servisu mě nechali projet v jiné V50 a cítil jsem to samé. Po dobu, co byl vůz v servisu, nám půjčili V70. Ta byla úplně klidná. Takže teď jsem vlastně na mrtvém bodě a nevím, co dál. Nemá někdo stejnou potíž, že bychom spojili síly?
Liberec

franta

Příspěvek od franta »

Tak hurá! K návštěvě servisu došlo dnes a se zajímavým výsledkem : pravé kolo vyváženo bez problému závažím 25 g, levé kolo vykazuje nevývažek 20g a to vyvážit nejde. Pracovník servisu se domnívá, že je na náboji nějaká vůle, pravděpodobně v ložisku. Dokonce při roztočení kola (jako při rychlosti 150km/hod - tvrdil) bylo cosi slyšet, jako kdyby se tam opravdu něco dělo. Napsali mně na to protokol a zítra se plánuji spojit se servisem v Praze. Jsem rád, ža mám něco v ruce a že se to snad zase pohne dál. Vyvážení pravého kola nepřineslo žádný znatelný zlepšení, ale alespoň vím, že to je v pořádku. Mimochodem, ta vyvažovačka je zajímavá mašinka. Zvednou auto tak, aby kolo, které se bude vyvažovat, bylo ve vzduchu a podepřou rameno kola zespoda "špalkem". Pak auto spustí a ze strany najede borec sedící(!) na té vyvažovačce, která mně připomínala skůtr, k pneumatice a přes specielní buben na čele stroje roztočí kolo na těch 150. Otáčky kontroluje stroboskopickým efektem a na displeji mu to ukáže nevývažek. Dále to probíhá standardním způsobem - olůvko, kladívko, kontrola.
Tak mně držte palce, když jsem, jak se zdá, jedinej s V50, kdo má tuhle potíž. Zdar!
Liberec

franta

Příspěvek od franta »

Další vývoj : včera dovezen vůz ze servisu v Průhonicích, finálně zjistili vůli v levým náboji (zřejmě ložisko), takže celý levý náboj nový. Faktem je, že se ztratila citelná vůle na pozadí vibrací, ty ale zůstaly. Nejsou tak ostrý, jako předtím, ztupěly, ale jsou tam stále. Řekl bych, že ta vůle na náboji byla důsledkem toho nevývažku někde na nápravě po ujetí teď již více než 30 000 km. Takže jsem znova na začátku. Příští týden jdu na tu mobilní vyvažovačku a pak uvidím. U prodejce mně již jemně naznačili, že případný další postup bude asi obtížný, budu-li trvat na odstranění, neboť se pravděpodobně jedná o charakteristický rys vozu. Tuhle jsem jel ve fiátku Panda a řízení bylo i ve 140 km/hod o hodně klidnější než v mojí 4x dražší V50....
Liberec

franta

Příspěvek od franta »

Novinky : po písemné intervenci u prodejce jsem opět pozván do Průhonic do servisu - výměna pravého náboje a všech tlumičů. Tak nevim, jestli hoši trochu netápou. Na tlumičích může být něco v nepořádku, ale opět jen jako důsledek dlouhodobého působení těch vibrací. V neděli mám sraz s Olou, tak se navzájem projedem, třeba nás něco napadne. Novinka z jiného soudku : v Liberci 14.dubna otevřeli prodejnu a servis Volvo. Takže má-li to někdo blíž k nám než do Prahy či Ústí, může to zkusit. Taky se k nim chystám, ale ještě dám šanci Průhoničákům.
Liberec

franta

Příspěvek od franta »

Tak jsem zase tu a věci se pohly. Jak jsem oznamoval, proběhla výměna i pravého náboje a všech tlumičů. A musím uznat, že se to brutálně zlepšilo! Úplně klidný to asi nebude, to je nutné uznat, ale s tímto jsem opravdu spokojen. Akorát není jasný, jestli to teda byl ten náboj a nebo některý z předních tlumičů. Každopádně máme teď zhruba polovinu podvozku novou. Výměna silent-bloků předních ramen již proběhla v počátku, tenkrát beze změny, tolik jen poznámka k předřečníkovi. Příští týden jedu dalekou cestu, tak to budu řádně testovat. Nicméně jsem teď už klidnější.
Zdravím!
Liberec

franta

Příspěvek od franta »

Ahoj všichni. Na cestách jsem si to užíval, autíčko teď jezdí úplně božsky. Kontrolně jsem zajel na tu mobilní vyvažovačku a nevývažek nenašli. Myslím, že tohle téma můžeme uzavřít a odstřelit do archivu. Díky všem zůčastněným za podporu a rady a Oldovi za možnost se svézt v jeho miláčkovi. Zdar
Liberec

Jarda S40
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik

Příspěvek od Jarda S40 »

franta píše:Ahoj všichni. Na cestách jsem si to užíval, autíčko teď jezdí úplně božsky. Kontrolně jsem zajel na tu mobilní vyvažovačku a nevývažek nenašli. Myslím, že tohle téma můžeme uzavřít a odstřelit do archivu. Díky všem zůčastněným za podporu a rady a Oldovi za možnost se svézt v jeho miláčkovi. Zdar
Takže bych to shrnul, kmitání bylo způsobeno vadným nábojem kola. Jde o závadu, která se vyskytuje častěji (možná vadná série). A hlavně je potřeba prodejce otravovat a otravovat a nedat se odbýt až do úplného vyřešení problému.
This topic is 14 years a 3 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“