Tmavá okna?

jak si doma vyladit motor apod.
This topic is 6 years a 7 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
ocs
Vůz: 2⨉760 V6 2.8 (kdysi)

Tmavá okna?

Příspěvek od ocs »

Hm, jak jsem tak koukal na tu fotočku v http://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?t=3389, připomnělo mi to, že bych docela rád okna mého volvíka také zatmavil: prostě mám rád soukromí a nelíbí se mi, když někdo kouká, jak se škrábu tam či onde :lol: Navíc mám volvo černé, takže by to mělo celé vypadat ještě mnohem lépe, než ten stříbrný na té fotce :)

Máte s tím někdo praktickou zkušenost? Fólie nebo pokovení? Jak moc hůř je zevnitř vidět ven? Jak moc menší vedro je v létě uvnitř? Myslíte, že to zvedne pravděpodobnost, že nějaký blbeček rozbije okénko, aby si ověřil, že uvnitř opravdu není zhola nic, co by stálo za ukradení? A na kolik taková legrace tak přibližně u sedmy sedanu může přijít?

Díky předem za odpovědi na mé připitomělé otázky i za další názory,

Lachtan
Moderátor

Příspěvek od Lachtan »

Asi jako všechno na světě, tak i zatmavená okna mají své plusy a mínusy.
Osobně jsem je na SVÝCH autech neměl (když pominu ty lehce kouřové, co dávají standartně ve výrobě), takže budu psát pouze své zkušenosti z půjčenými auty.
+) v létě není vevnitř taková rozpálená pec. :thumbup:
+) můžeš se v autě nerušeně oddávat erotickým hrátkám
-) V noci při couvání - to je peklo :evil: :evil: :evil: nevidíš nic a nakonec stáhneš okýnka (kórt v zimě je to super)
-)policie tě většinou automaticky otipuje na člověka, který něco skrývá a zvýší sazby.

Takže pak si vyber :badgrin: :badgrin: :badgrin:
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)______ (r.v. 2005)

Jarda S40
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik

Příspěvek od Jarda S40 »

Já bych teda přidal jeden zásadní důvod proti. Pokud stojí na křižovatce auto a chce odbočit třeba do prava a vedle něj si najede auto se zatmavenými skly a jede rovně, tak řidiči odbočujícímu do prava nevidí provoz z levé strany a buď to riskne a rozjede se "na slepo" nebo zůstane stát a čeká až ten druhý odjede. No a pokud bude takovejch deset za sebou...? Taky je dobré, pokud je vidět na řidiče, který se zrovna chystá vyjet od krajnice, zastavuje u přechodu a pod. Prostě je to taky trochu věc komunikace a bezpečí.
Pocit soukromí v autě mám i tak, a pokud se někdo potřebuje na mě podívat, nevidím důvod proč by mi to mělo vadit. Teda pokud bych byl třeba nějak zdeformovanej, zohavenej a pod nebo celebrita, tak to chápu. Ale nemám pocit, a to jezdím po Praze deně, že by na mě někdo nějak zvlášť do auta koukal.

Honza
Moderátor
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

Příspěvek od Honza »

Jarda S40 píše:Praze deně, že by na mě někdo nějak zvlášť do auta koukal.
A když blbě čumí tak se na něj usměj , ala nas....j bulteriér a je klid. Asi takhle.
[img]album_pic.php?pic_id=593[/img]

large-x

Příspěvek od large-x »

Honzo, kde mu bělíš protézy??? :-D
[STATUS]

crtec
Vůz: 964(94, B200ET OD) 760(83, B23ET OD)

Příspěvek od crtec »

ve fotošopu :p

large-x

Příspěvek od large-x »

crtec píše:ve fotošopu :p
nj, ty aby sis nerejpnul... :lol: :lol: :lol:
[STATUS]

crtec

Příspěvek od crtec »

:lol: Ne to je Honzův pes,ten je od přírody krásnej po páníčkovi :p
Naposledy upravil(a) crtec dne 11 úno 2006 18:17, celkem upraveno 1 x.

large-x

Příspěvek od large-x »

teda je fakt, že se smějou stejně mile... :lol: :lol:
[STATUS]

ocs

Příspěvek od ocs »

A pak že nejsou argumenty pro tmavá skla :lol:

Anonymous

Příspěvek od Anonymous »

crtec píše::lol: Ne to je Honzův pes,ten je od přírody krásnej po páníčkovi :p
Typuji, že ten psík někomu "lohnul" zubní protézu z nočního stolku...
Čí že vlastně je? :lol: :lol: :lol:

Anonymous

Příspěvek od Anonymous »

Hlasování vs. folie.

Ani jedna odpověď mi nesedí, takže nemohu hlasovat.
Nejsem zapřísáhlý foliář, ale folie jsem měl, mám (krom V40) a mít budu. Poskytují komfort a sokromí.
Pohlcují UV záření a velkou část tepelného záření. Pokud zvolíte rozumné tónování, tak je dobře vidět i z vozu ven - myslí hlavně v noci.

Pomineme-li technologii, tedy pokovení nebo folie a výběr odstínů - to necháme tunerům, oni nám na oplátku nechají klasiku, černé tónování.

Výběr odstínů je velmi široký, ale zpravidla se používají pouze tři základní.

Ten nejtmavší volí několik málo jedinců. Jsou to tuneři nebo rádobymafiáni.

Střední odstín volí převážná část lidí a neznám procentální propustnost, ale pokud skrz tuto folii koukáte do vozu soustředěně, je možné i cosi vidět.

Světlý odstín mě osobně připomíná cigeretový kouř a i ten volí mnoho lidí. Já tomu říkám mít a přitom nedráždit...

Folie jsou buďto atestované nebo bez atetsu. Rozdíl je ve všech parametrech - cena a kvalita především. Ty atestované se neodlupují, nepraskají a nevznikají pod nimi bublinky i když toto je závislé také na technologii nanášení. Cenová náročnost (např. u mé V40) je cca 1800 ku 4500 Korunám. Časová potom 2 - 4 hodiny. Aplikace folií od B-slopku komplet dozadu.
Foliovat se doporučuje na jaře nebo v létě. Důvodem je vlhkost a hlavně teplota vzduchu související s aplikací folií. Pokud je někdo nedokavý, potom ho zachrání pouze pořádně vyhřátá místnost.
Tyto informace mi poskytl majitel reklamní agentury, která pro nás dělá. Pokud se rozhodnu s prodejem 40-ky počkat do podzimu, nechám na jaře folie udělat...

Honza
Moderátor
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

Příspěvek od Honza »

A řeč zákona:
Technické podmínky na vlastnosti čelních a bočních skel osobních automobilů stanovuje vyhláška č. 341/2002 Sb., o schvalování technické způsobilosti vozidel, která je prováděcí vyhláškou k zákonu č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel.
Podmínky pro schválení automobilu do provozu jsou uvedeny v příloze č. 1 v seznamu č. 2 vyhlášky č. 341/2002 Sb. Podle uvedené vyhlášky musí skla osobního automobilu plnit technické požadavky předpisu EHK OSN č. 43 nebo tytéž požadavky stanovuje technická norma států EU (směrnice 92/22/ES).

Protože zasklení vozidla je jedním z důležitých bezpečnostních prvků automobilu, je ve vyhlášce č. 341/2002 Sb. (§ 34 odst. 3 vyhlášky) stanoveno, že veškeré dodatečné úpravy skel vozidel musí plnit předpis EHK OSN č. 43 (§ 36 odst. 3 písm. b)).
Jeden z požadavků je, aby prostupnost předního skla byla větší než 75 % a prostupnost bočních skel v úrovni řidiče větší než 70 %.
Skla s prostupností větší než 70 % jsou z hlediska laika skoro čirá a jsou průhledná. Dále v příloze č. 15 vyhlášky č. 341/2002 Sb. v bodu 20 je uvedeno, že veškeré dodatečné úpravy skel vozidel (např. tónování) proti stavu při uvedení vozidla do provozu musí být schváleny Ministerstvem dopravy.
tech 70% a 75%: presne jak je napsano v clanku, je to v 341/2002 Sb., § 36, odst 3) (zavady v zaskleni vozidla, pri kterych vozidlo nesmi byt uzito v provozu na pozemnich komunikacich), pismeno b) " zatemnění čelního skla na propustnost zjevně nižší než 75 % nebo zatemnění předního bočního skla na propustnost zjevně nižší než 70 %."

ocs

Příspěvek od ocs »

Honza píše:A řeč zákona ...
Hm. Řeči rozumu jsem vždy a rád ochoten naslouchat (a v předchozích příspěvcích jste mne -- užívajíce jí -- předvědčili, že tedy zatmavení nebrat).

Naproti tomu řeč zákona je spíše ptákovina -- to pouze dokládá, na čem se zrovna čirou náhodou pár (zás)tupců domluvilo, soudíce, že jim to přinese nějaké dividendy či jiné šmé. Jistěže má smysl zajímat se o rozumná, avšak nikoli o zákonná pravidla, neboť zákon v kocourkovské praxi se zdravým rozumem bývá častěji ve sporu než v souladu :(

crtec

Příspěvek od crtec »

jj, kocorkovský zákony.... A co roletka na zadním nebo stínítka na oknech dveří? Roletka mě dokáže hodně vzprudit a je to podle mě stejnej level jako folie, pač jak bylo řečeno přes auto není vidět... Když takovej mameluk objíždí chodce - samozřejmě bez blinkruuu, ty byly asi za příplatek :roll: a vy jste za nim je zaděláno na nepřijemný překvapení. Do toho auto z protivky :evil:
Nebo před foliářem někdo cápne na šlajfy a puc, je viděláno. Kdyby skrz foliovník bylo vidět to brzdící auto před ním, je to f klidu.... Kdyby byly folie cool, nikdo by neinvestoval do přídavnýho brzdovýho světla.. Takovejch situací je mrak...

Je jasný že na dálnici to tolik nevadí, ale přece. Ale na silnici, křižovatkách..
Ale je fakt, že to je pjekný :)
Takže vypadá to hezky, ale bezpečný to moc není....

ocs

Příspěvek od ocs »

No nevím, tohle už mi přijde hodně mimo mísu: pokud bych podle této logiky neměl mít fólie nebo roletu, pak bych asi také neměl nikdy kombíka nakládat až ke stropu?!?

Je mi líto, ale tohle je podle mého názoru právě naopak: implicitně a samozřejmě musím předpokládat, že jakékoli auto je neprůhledné. Pokud tomu tak náhodou není, fajn, příjemné, mohu mít radost -- ale nemohu si stěžovat v případě opačném.

crtec

Příspěvek od crtec »

já vím, ale logika je prostá!
Radši budu mít čirý okna než prasáta či ochcávku v kufru.. Ales

ocs

Příspěvek od ocs »

Pokud by ty alternativy byly postaveny takto, tak zcela určitě; mám ale pochybnosti o tom, zda to pomůže: pokud řidič zmíněného pohybovadla není prase, do kufru se mi nepodívá, ať už skrz mé auto vidět je nebo není. A pokud je prase, tak platí zase opak...

smarkus
Vůz: S80 3L T6 Executive r.v.04

Příspěvek od smarkus »

polozim par otazek.jina situace ciste okna a ostre slunce v blbem uhlu se odrazi od zadniho okna predtebou jedouciho vozu uvidis neco presne?dneska casta situace ridic pred tebou si neocistil vozidlo od snehu,uvidis pres neho neco?a az pojedes za nakladakem a nebo busem tak budes rikat co ze neni pruhledny? a co ti uklada vyhlaska? nebudu to opisovat doslovne ale asi takhle:mas jet v dostatecne vzdalenosti tak aby ses stihl vyhnout nebo bezpecne zastavit,a neco tam je i otom ze se mas venovat rizeni i o predvidani.Nevim jestly bys uspel u policajtu stim zes nevidel pres neci tmave okna a spusobil jsi dopravni nehodu.
ja na tatre mam pokovene okna a na volvo budu davat folie takze jsem pro.jinac pozor na folie bez atestu!a pokud si nechate folie dat tak nezapomente ze vam musi doticny co to delal vystavit osvedceni o spusobilosti!!!

crtec

Příspěvek od crtec »

nojo, u policajtu bych neuspěl, ale dybych viděl o vteřinu dřív brzdovky toho před ním,tak to do něj nenaperu.... ale dyz valís na dálnici a jen vidís pres čirá auta jak valí vlna doplnkových brzdových světel, je to kure.skej rozdíl než když je uvidíš až od toho co jede před tebou.... Jde o desítky metrů! Když jedeš třeba do holandska nebo někam, je jasný že nejseš celejch 10 hodin 100 procentně soustředěnej! A každej zlomek vteřiny se počítá.. Dejme tomu že se jede na suchu, foliak nema abs a ty jo Nekdo pred nim zabrzdi, on spi, na posledni moment zaškajfuje.... Jasně že bys měl jet tak abys to stihl zabrzdit, ale zrovna tohle může být ta hranice mezi životem a smrtí... A těžko po německu pojedeš za kamionem nebo dvanastsettroskou zavátou sněhem.... Je to jen můj názor, nikomu ho nenutím.

Je to moc hezký a líbí se mi to, ale je to nebezpečný!

crtec

Příspěvek od crtec »

No "nebezpečný" to sem přehnal, ale rozhodně to snižuje bezpečnost provozu

crtec

Příspěvek od crtec »

smarkus píše:polozim par otazek.jina situace ciste okna a ostre slunce v blbem uhlu se odrazi od zadniho okna predtebou jedouciho vozu uvidis neco presne?
A kdyz bude mit metalicky tak neco uvidis? Jo . Slunce v plne kráse!

travex

Příspěvek od travex »

mel jsem je na predchozi "bezove" variante meho auticka a uz bych je nectel ani nahodou, jedinou vyhodou bylo ze nikdo nevidel co vezu v kufru (kombik bez rolety), ale to bylo tak vsechno..... NEVER MORE

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

Jarda S40
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik

Příspěvek od Jarda S40 »

crtec píše:nojo, u policajtu bych neuspěl, ale dybych viděl o vteřinu dřív brzdovky toho před ním,tak to do něj nenaperu.... ale dyz valís na dálnici a jen vidís pres čirá auta jak valí vlna doplnkových brzdových světel, je to kure.skej rozdíl než když je uvidíš až od toho co jede před tebou.... Jde o desítky metrů! Když jedeš třeba do holandska nebo někam, je jasný že nejseš celejch 10 hodin 100 procentně soustředěnej! A každej zlomek vteřiny se počítá.. Dejme tomu že se jede na suchu, foliak nema abs a ty jo Nekdo pred nim zabrzdi, on spi, na posledni moment zaškajfuje.... Jasně že bys měl jet tak abys to stihl zabrzdit, ale zrovna tohle může být ta hranice mezi životem a smrtí... A těžko po německu pojedeš za kamionem nebo dvanastsettroskou zavátou sněhem.... Je to jen můj názor, nikomu ho nenutím.

Je to moc hezký a líbí se mi to, ale je to nebezpečný!
Tak s tímto názorem 100% souhlasím! a kdyby to zabránilo jen každé 500 nehodě, má to svůj význam!

Stimpy

Příspěvek od Stimpy »

Zrovna vcera, jedu takhle po hlavni a po vedlejsi se blizi mafie; cerny okna fsude krome celniho. 8) A nevypadal, ze by chtel brzdit. :shock: A at jsem koukal jaxem koukal, fakt sem nevidel, jestli me vidi a da mi tu prednost nebo jestli cumi jen pred sebe a proste jede... :? Fakt blbej pocit.... Proto, cerny okna vzadu, ok, kazdyho vec, ale na toho ridice by preci jen melo byt videt. :!: :!: :!:
This topic is 6 years a 7 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „Jak co vyladit???“