Ostřikovač

850 a novější modely řad C/S/V/XC

Moderátor: wickey

This topic is 6 years a 11 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
skapetr

Ostřikovač

Příspěvek od skapetr »

No můj dotaz je takovej všeobecný ale souvisí taky s opravou, vyskakuje mi totiž hadička od ostřikovače čelního skla přímo od čepadla, už jsem použil pásky, seřízl hadičku, stahovací kroužky, ale vždycky to vydrželo jen několik stisknutí... ač se to zdá triviální docela mě to mrzí.. dírky v ostřikovačích jsou čisté takže by tomu nemělo nic bránit.. Ovšem další můj dotaz směřuje k tomu zda to auto nemělo ve výbavě stěrače a ostřikovače světel ? jestli ten tlak není fakt moc silný ... nejde až tak o vážnou závadu a myslím vždy nemačkat tu páčku ovšem jak půjčím to auto otci tak při běžném provozu se zapomíná a používá pro běžné setření a pak mám celej motorovej prostor zasvinčenej vodou z ostřikovače ... :x

Honza
Moderátor
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

Re: Ostřikovač

Příspěvek od Honza »

skapetr píše:No můj dotaz je takovej všeobecný ale souvisí taky s opravou, vyskakuje mi totiž hadička od ostřikovače čelního skla přímo od čepadla, už jsem použil pásky, seřízl hadičku, stahovací kroužky, ale vždycky to vydrželo jen několik stisknutí... ač se to zdá triviální docela mě to mrzí.. dírky v ostřikovačích jsou čisté takže by tomu nemělo nic bránit.. Ovšem další můj dotaz směřuje k tomu zda to auto nemělo ve výbavě stěrače a ostřikovače světel ? jestli ten tlak není fakt moc silný ... nejde až tak o vážnou závadu a myslím vždy nemačkat tu páčku ovšem jak půjčím to auto otci tak při běžném provozu se zapomíná a používá pro běžné setření a pak mám celej motorovej prostor zasvinčenej vodou z ostřikovače ... :x
No s ostřikovačema světel se dělalo (já mám) , nemáš spíš někde přiskříplou hadičku k tryskám? Já mám teď jeden stěrač i s ostřikovačem vyřazenej a nic nepadá.

skapetr

hadička

Příspěvek od skapetr »

měl jsem sundané to polstrování a hadička opravdu přiskříplá není, když to stříká tak to fičí dobře, dokavaď to nevypadne :? no až bude trochu teplo tak si stím pohraju... mě šlo jen vo to jestli nejde zjistit zda to v originále mělo stírátka.. mě už je to jen divný že ty zaslepovací plasty nesedí tak jak mají a pod každým světlometem je konektor.. no a pak zda by to mohlo mít vliv na funkci.. takže volvákům zdar :)

Honza
Moderátor

Re: hadička

Příspěvek od Honza »

skapetr píše:měl jsem sundané to polstrování a hadička opravdu přiskříplá není, když to stříká tak to fičí dobře, dokavaď to nevypadne :? no až bude trochu teplo tak si stím pohraju... mě šlo jen vo to jestli nejde zjistit zda to v originále mělo stírátka.. mě už je to jen divný že ty zaslepovací plasty nesedí tak jak mají a pod každým světlometem je konektor.. no a pak zda by to mohlo mít vliv na funkci.. takže volvákům zdar :)
Elektrika je tam natažená standartně. Pod světlem by musely být takové zarážky i když je mohl předchůdce taky vyndat. Když tak vyfoť.

skapetr

ostřik

Příspěvek od skapetr »

zítra jsem dám fotku teď už je tma, teď se jdu podívat na ty odkazy :-D

JARA V 70

Příspěvek od JARA V 70 »

skapetr píše:No můj dotaz je takovej všeobecný ale souvisí taky s opravou, vyskakuje mi totiž hadička od ostřikovače čelního skla přímo od čepadla, už jsem použil pásky, seřízl hadičku, stahovací kroužky, ale vždycky to vydrželo jen několik stisknutí... ač se to zdá triviální docela mě to mrzí.. dírky v ostřikovačích jsou čisté takže by tomu nemělo nic bránit.. Ovšem další můj dotaz směřuje k tomu zda to auto nemělo ve výbavě stěrače a ostřikovače světel ? jestli ten tlak není fakt moc silný ... nejde až tak o vážnou závadu a myslím vždy nemačkat tu páčku ovšem jak půjčím to auto otci tak při běžném provozu se zapomíná a používá pro běžné setření a pak mám celej motorovej prostor zasvinčenej vodou z ostřikovače ... :x
Ahoj,já jsem koupil 850 ku na které byly zaslepeny hadičky k ostřikovačům světel (prý z důvodu velké spotřeby vody) a tlak vody nedělal žádné problémy.
Jara
VW Passat 1,8i combi

skapetr

ostřik

Příspěvek od skapetr »

njn ale u tvé to bylo jistě vše origo téčka a zptné ventily tak jak to má být a nějaké zaslepení při vtoku do ostřikovačů zžejmě nevadilo kdežto já to převzal s hadičkou olepenou izolepou.. a ani jakákoliv kvalitnější úprava zatím nepomohla, pravda je že by v tom byl čert kdyby to nešlo a jak říkám až bude tepl vrhnu se na to a zítra sem dám fotku ..

skapetr

osrřikovač

Příspěvek od skapetr »

tak jsem dneska to stáhnul 3páskama a zatím drží ;) tu fotku ještě doložím

LADA11
Vůz: C 70

Příspěvek od LADA11 »

mě když měnily motorek v nádržce tak sem si všimnul že tam byla taková odbočka která nikam nevedla ....připadalo mi to jako přepad nebo uvolnění tlaku a bylo to až za motorkem a odbočce ke světlům... :-s

skapetr

ostřikovač

Příspěvek od skapetr »

omlouvám se, fotku jsem porád nedoložil, byl jsem teď pořád zatížen samýma p.... už jsem zpět živ a zdráv, snad se polepším :) tu hadičku jsem stáhnul třema páskama a zatím drží, ten zpětný ventil by tam být asi měl a asi i spousty dalších věcí jelikož je to pěkná doba než dorazí kapalina z nádržky k tryskám (padá to zpátky)

Honza
Moderátor

Re: ostřikovač

Příspěvek od Honza »

skapetr píše:omlouvám se, fotku jsem porád nedoložil, byl jsem teď pořád zatížen samýma p.... už jsem zpět živ a zdráv, snad se polepším :) tu hadičku jsem stáhnul třema páskama a zatím drží, ten zpětný ventil by tam být asi měl a asi i spousty dalších věcí jelikož je to pěkná doba než dorazí kapalina z nádržky k tryskám (padá to zpátky)
Zejtra budu mít jeden rozebranej tak když nezapomenu a stihnu to tak pořídím fotky

skapetr

foto

Příspěvek od skapetr »

paráda já zítra zkusím také něco pořídit :badgrin:

rajce007

Nejede mi zadní ostřikovač na 850 Kombi (rok 95)

Příspěvek od rajce007 »

Nejede mi zadní ostřikovač na 850 Kombi (rok 95).
Nevite nekdo co s tím?
Už tuším že je to vedení už z přední nádobky, ale nepřišel jsem na to co s tím.

Raff

Re: Nejede mi zadní ostřikovač na 850 Kombi (rok 95)

Příspěvek od Raff »

rajce007 píše:Nejede mi zadní ostřikovač na 850 Kombi (rok 95).
Nevite nekdo co s tím?
Už tuším že je to vedení už z přední nádobky, ale nepřišel jsem na to co s tím.
Tak predne doporucuji podivat se pod podlazku zavazadloveho prostoru, tam kde je rezerva, jestli nahodou neplave ve vode. Tak jsem to kdysi odhalil ja :? Ta hadicka jde tusim levym bokem auta a uz si nepamatuju, jestli tam neni jeste jeden rezervoarek :roll:
Present: CZ: Volvo XC70 D5 (205 HP) Summum MY 2010; Volvo V50 1.6D 2006 NO: Volvo V50 1.6D 2006 Addition

rajce007

nefunguje zadni ostrikovac

Příspěvek od rajce007 »

tak tam jsem kouknul - nasel jsem to na pravem boku - uz jsem prisel na to ze tapecirung se musi vytrhnout o dostvetsi silou nez poklop od rezervy (puvodne jsem myslel ze vubec neni oddelavaci.

Je tam na te hadicce cosi vypada jako palivovy filtr, okolo je sucho akorat jsem s sebou zrovna nemel nejaky kastrol aby to zkusil rozpojit a podivat se jestli to do filtru tece nebo ne.

rajce007

Příspěvek od rajce007 »

Tak jsem tam koukal ješztě jednou na něčí radu a ve sloupku vzadu je na hadičce zpětný ventil ostřikovače.

Tak ten mam zaseklý že nepouští ani jedním směrem.

Nevíte někdo kde se ten zpětný ventilek dá koupit za rozumnou cenu?

Viděl jsem třeba na opel Movano za 51 Kč, ale na Opel Astra za 450 Kč. (bohužel oba bez obrazku)

mma1306
Vůz: V850

Příspěvek od mma1306 »

Taky mi v 850 nejde zadní ostřik..mám dotaz..je v kabině slyšet moturek zadního ostřikovače? Protože já slyším akorát stěrač..moturek nic :( Jde případně nějak pročistit nebo výměna? Díky
This topic is 6 years a 11 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“