Klima V40 + teď už i proznívající výfuk a lehoučké kolísání

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#26 Klima V40 + teď už i proznívající výfuk a lehoučké kolís

Příspěvek od kwiko »

cital som to tu len zbezne, ale...

klima na starej 1,6ke ma elektomagneticku spojku, k zadretiu ani poskodeniu motora teda nedojde. klimachladic tam mozes dat aj s inych motorizacii, vymena nieje komplikovana, staci dat dole spodny kryt pod motorom, aby sa dalo dostat k paskam na vodnom chladici. Odporucam vymenu chladiacej kvapaliny

Servisak mal v hlave uplne iny typ kompresoru klimy, pouzivany obcas ale az v autach disponujucich CAN zbernicou :fool:

Piestiky zadnych brzd maju vnutri valceka implementovany samostativ a tak nejdu zatlacit naspat obycajnym tlakom, ale musia sa aj pootacat (ako pri vacsine jap. aut), takze beznemu koncernovemu garazmajstrovi sa budu zdat ako zaseknute.

vyfuk je na motor pripojeny pruzne, ale ak mas vyklepany zadny silentblok motora, co asi urcite mas (ak mechanik nevie kde ho hladat a ako ma vyzerat, urcite nanho neprijde).

Vyfuk sa teda teoreticky moze opravit vymenou silentblokov motora (predny, zadny budu stacit) a vymenou tesniaceho grafitoveho kruzku v spoji vyfuk/zvody

kazdopadne netesny vyfuk pred lambdou sposobuje cukanie pri akceleracii. Casom ti bohata zmes pravdepodobne odrovna sondu a katalizator.
kolisanie volnobehu = zacat vycistenim volnobezneo ventilu. - hladaj postup aj s obrazkami, zvladne kazdy co nema tuleniu nemoc

To ze nalozena V40 lezi na ceste je ciastocne konstukcna zalezitost, volvo to riesilo moznostou zakupenia tvrdsieho podvozku (po roku 2000) ale aj vytrhanych silentblokov (pukov) zadnych ramien ktore su schovane pod plastami pri nadrzi. (takze ich neskuseny mechanik ani nanajde, a ak sa este nemenili su 100% K.O...) - niekde je tu postup aj obrazkami vymeny

Zaver: Mechanik mozno urobil co vedel, ale volvo vobec, ale vobec nepozna :Search: takze sa trapil s vecami co nemusel a tie co su potrebne spravit... prehliadol... :no:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 111
Registrován: 17 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo V40 1.9D 85kW 2003
Kontaktovat uživatele:

#27 Klima V40 + teď už i proznívající výfuk a lehoučké kolís

Příspěvek od sejra »

Díky, auto už je doma.

Result z T6R: v pohodě mě všude doveze, nemusím se bát, že by mě někde nechalo.

Na výfuk nepřišli, nic na něm není. Cestou domů jsem to zase pobroukávalo. Prý to nemám řešit, bude mě to klidně těch 10 tisíc, co s tím hodlám najet, provázet po cestách. Trochu poopravím: line se to od středního výfuku, zřejmě tam ***** spíš o něco rachtá, apod.

Silentbloky vzadu jsou ještě ok. Na levé straně sice není úplně čistý, ale nemusí se to řešit. Práce by byla zbytečná, když ještě nevím, jak to vlastně bude.

Zato silentbloky motoru jsou prasklé, přední úplně. Řešit se to nebude, není to prý úplně akutní a není na to čas. Silentbloky na V40 nemají skladem.

Takže tak. Teď mi poslouží a plánovaně zase půjde do světa, až přestaví byt.

P.S.: koupil jsem žárovky na boční oranžová světla, už je to rozebraný, teď to sevřu a zaleju a konec a basta fidli...
_________________
Je: Volvo V40 1.9D 85kW r.v. 2003 - Vovín
Bylo: Volvo V40 1.6 r.v. 1998 - Vovve - v blinkavě červené barvě
Bylo: Volvo 850 T5 r.v. 1995 v měřítku 1/43

din
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 91
Registrován: 11 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha 4
Vůz: V40 B4204S2 2.0l 99',740 Turbo, 2.3L 89'

#28 Klima V40 + teď už i proznívající výfuk a lehoučké kolís

Příspěvek od din »

Zdravím, když si zmínil opravu bočních pozičních světel, poptám se tu.... , nenašel jsem jiné téma kde by se to probíralo, možná jsem špatně hledal.-D. Jaká bývá nejčastější závada, že nesvítí a jak to případně zjistit. Přední mi svítěj v pohodě, ale zadní mám nefukční. Za týden bych to chtěl rozebrat,resp alespoň se podívat jestli do nich jde proud tzn, že by stačilo třebas jen vyměnit žárovky, případně koupit nové a připojit je, pokud jsou tam pouze přez konektor jako např. přední mlhovky. Počítám že se k nim leze tak, že musím povolit podběh?...nedají se jen "vydloubnout" zepředu?

díky Din
_________________
V40 2.0 1999 100KW B4204S2, 740 Turbo 2.3 1989 114KW B230FT

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#29 Klima V40 + teď už i proznívající výfuk a lehoučké kolís

Příspěvek od kwiko »

nedaju, a daju, len to obcas nepreziju. podblatnik odklopit a zozadu potlacit zapadku za pomoci mini skrutkovaca je najcastejsi sposob co pouzivam. aj tak muis podblatnik odklopit kvoli konektoru.

Pepino33
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 435
Registrován: 11 roků 4 měsíce
Bydliště: Havr
Vůz: V70 2,4 D5
Bydliště: Havířov

#30 Klima V40 + teď už i proznívající výfuk a lehoučké kolís

Příspěvek od Pepino33 »

din píše:Zdravím, když si zmínil opravu bočních pozičních světel, poptám se tu.... , nenašel jsem jiné téma kde by se to probíralo, možná jsem špatně hledal.-D. Jaká bývá nejčastější závada, že nesvítí a jak to případně zjistit. Přední mi svítěj v pohodě, ale zadní mám nefukční. Za týden bych to chtěl rozebrat,resp alespoň se podívat jestli do nich jde proud tzn, že by stačilo třebas jen vyměnit žárovky, případně koupit nové a připojit je, pokud jsou tam pouze přez konektor jako např. přední mlhovky. Počítám že se k nim leze tak, že musím povolit podběh?...nedají se jen "vydloubnout" zepředu?

díky Din

Čti tady.
http://svedsketanky.cz/diskuse/viewtopic.php?f=70&t=1180
_________________
Je:Volvo V70, 2,4 D5 120 kW MALINA
Bylo: Volvo V70 AWD 166 kw LPG Sněhulka.
Volvo V40 1,9i TURBO 147Kw LPG ZELENÁ METLA

din
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 91
Registrován: 11 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha 4
Vůz: V40 B4204S2 2.0l 99',740 Turbo, 2.3L 89'

#31 Klima V40 + teď už i proznívající výfuk a lehoučké kolís

Příspěvek od din »

díky, tak to jsem uplně přehlédnul. Jinak už jsme to opravili a všechny svítěj akorát byly prasklý žárovičky a konektory tak orezlý, že ani nemohly vodit. Jinak použili jsme tam žárovičky 12V a 1,2W (jiný nebyli zrovna k mání, jsou snad z palubovky favorita) a svítěj skoro stejně jako přední, který budou asi 2W.
_________________
V40 2.0 1999 100KW B4204S2, 740 Turbo 2.3 1989 114KW B230FT
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“