Volvo vychytávky

Moderátor: wickey

This topic is 3 years a 5 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
Lachtan
Moderátor

Re: Volvo vychytávky

Příspěvek od Lachtan »

ivannavi píše:no dobre, nevedel som ze maju taku zivotnost...
Jak které (já ani netuším jaké tam mám, ale asi ty nejobyčejnější), ale to už jsme docela off topic... 8)
(o žárovkách a jejich výdrži jsou tady jiné topiky...)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)______ (r.v. 2005)

Pavluňa
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.

Příspěvek od Pavluňa »

to Jiri Zemek:takze Jirko,tady je nekolik reakci na tvoje prispevky ;-)

Automaticke zamykani:je to tak musis zmacknout cudl se zamkem (dvakrat vzit za packu jsem jeste nezkousel),ale to neni nic na co by neslo si zvyknout.Me to trvalo cca 2 tejdny :) Zadni dvere jdou otevrit aniz bys dvere odemkl u sebe (nebo spolujezdce)
Konecnej nazor-nevadi mi to a pouzivam to bez problemu :palec:

Dalkovy:jj je to trosku nedomysleny,ale kdyz mas trosku citu da se i problikavat,ale stalo me to skoro 1/2 roku cviku :mad:

Sedacky:sedacky ve Volvu jsou nejlepsi v jakych jsem kdy sedel :D urcite mi nepripada,ze maj jakejkoli neduh,pro me proste bomba :palec: ale to povrzavani me trapi taky.Ja,ale doufam,ze po oprave bederni operky to zmizi.Kazdopadne v zime je to povrzavani alespon u me daleko citelnejsi,protoze za posledni zruba mesic jsem to skoro nepozoroval :lol: (nebo jsem si zvyknul)

------------------------------------------------------------------------------------------

to Lumpy:jestli budes objednavat to cinsky auto,vem jedno i pro me,budem mit pak velkou slevu ja+ty+ivannavi urco aspon 30%,takze kdyz ted to auto stoji 40K je to po sleve fakt za hubicku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PS:na XC se vyprdni, cinan je cinan,cim vic pruhu tim vic Adidas :lol:

Guru

Příspěvek od Guru »

Vrzganie sedadlo vodiča je znama vec u Volva, v USA vydali na to zaručnu opravu... :prace: samozrejem tu nie, ale je to struna pod sedadlom ktora šucha o kov, ju treba len obalit naplastom, mne zatial nevrzga tak neviem ktora to je.

Mne svietia svetla až po naštartovani motora ;-) ked je kluč v polohe II a chcem aby svietili bez štartovania tak vytiahnem paku dielkovych svetiel a tak sa zapnu aj stretavacie svetla a ostanu zapnute, ked chcem ich vypnut s klučom v polohe II a aby svietili len po štartovani tak znovu zablikam dialkovymi... 8) skuste to aj vy. :kuch:

ivannavi
Vůz: V50 2.0D MY08

Příspěvek od ivannavi »

no Guru ty si guru ... budem skusat, dam vediet :)

Lumpy
Vůz: V50 2.0D Momentum + RTI, r. v. 2006

Příspěvek od Lumpy »

to ivannavi: tak ti nevím, když si koupím úplně nový, a ne zrovna levný, auto (nebo je mi koupeno - usuzuju podle věku, ale můžu se samozřejmě plést), tak potom šetřit na žárovkách (nebo žárovky), to mi přijde fakt divný... tak nějak celkově sem nepobral, co od toho vůbec očekáváš.
To tady bylo takový davový šílenství v době, kdy chtěli zavést celodenní svícení, tak se lidi báli, že dají půl výplaty za žárovky, ale to jsem myslel, že už je to dávno pryč a lidi dostali rozum...

to Lachtan: a nebylo by od věci dát na sedadla i přehoz, aby se neošoupaly :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

to Pavluna: a možná k tomu dostanem kopii Blatovy motorky :palec:

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

Lumpy píše:to ivannavi: tak ti nevím, když si koupím úplně nový, a ne zrovna levný, auto (nebo je mi koupeno - usuzuju podle věku, ale můžu se samozřejmě plést), tak potom šetřit na žárovkách (nebo žárovky), to mi přijde fakt divný... tak nějak celkově sem nepobral, co od toho vůbec očekáváš.
To tady bylo takový davový šílenství v době, kdy chtěli zavést celodenní svícení, tak se lidi báli, že dají půl výplaty za žárovky, ale to jsem myslel, že už je to dávno pryč a lidi dostali rozum...

to Lachtan: a nebylo by od věci dát na sedadla i přehoz, aby se neošoupaly :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

to Pavluna: a možná k tomu dostanem kopii Blatovy motorky :palec:
Jeste,ze te mam Lumpy :mrgreen:,kdyz si tady ctes mi myslenky a ja pak nemusim nic smolit :palec: :tlesk:

wrbics
Vůz: FoFo 2.0TDCi

Příspěvek od wrbics »

Guru píše: ..Mne svietia svetla až po naštartovani motora ;-) ked je kluč v polohe II a chcem aby svietili bez štartovania tak vytiahnem paku dielkovych svetiel a tak sa zapnu aj stretavacie svetla a ostanu zapnute, ked chcem ich vypnut s klučom v polohe II a aby svietili len po štartovani tak znovu zablikam dialkovymi... 8) skuste to aj vy. :kuch:
tak mi to nedalo,zkusil jsem to,aby se přišlo jak na to pro ty co by to tak chtěli. Mě to vyhovuje,prostě zapínam,vypínam světla ručně dle potřeby ,ještě na ně nezapomínám :mrgreen:
Ale nějak to nefungovalo. Takže v jaké poloze máš spínač světel ? 0 nebo zapnuto ? klíč v poloze II , problikneš dálkovýma , nastaruješ a svítí potkávačky ,vypneš motor zhasnou( to stejně,ať je to nastavené jak chceš), pak Ti to funguje pořád (nesvítí před startem,ale až pak) pokud to nezopakuješ a vlastně vynuluješ .

to Lumpy a Pavluna: se mnou teda nepočítejte, i kdyby k tomu byly 3 blatovy motorky a benzín na celej rok zadara!! VOLVO FOREVER

gold1

Příspěvek od gold1 »

to ivannavi:rad bych se zeptal na jednu vec-kdyz se mi podari nejakym zahadnym zpusobem/nepr.manipulaci packou dalkovych svetel/docilit toho ze svetla se rozsviti automaticky po nastartovani i v poloze 0 jak vlastne ty svetla zhasnu?Treba pri ceste po nemecku kde svitit nemusim.Takova funkce mi prijde naprosto zbytecna.Vlastne postrada svou funkci i spinac svetel a kontrolka na nem jestlize si svetla budou svitit i v poloze 0!A ohledne toho pipani pri nezapnuti pasu-muj volvik pipa jen pri pohybu/pri pohybu nad 40km/h pipa vic a kdyz pustim radio a zesilim ho tak ten pipak zesiluje hlasitost a radio se snazi prekricet/ale jakmile auto stoji tak jen sviti kontrolka nezapnutych pasu a je ticho!Takze mas treba v haji jen nejake cidlo!

flaksy
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

Příspěvek od flaksy »

U me pritazenim dalkacu se pouze aktivuje funkce comming home, kdy mi sviti svetla minutu a pul po vypnuti motoru, abych videl na cestu domu. Coz je pro me zbytecne, jelikoz parkuju v garazi :-D

Svetla se mi automaticky rozsveci po startu, nebo pri klicku v poloze II, pokud je tam dele nez 5 vterin, coz vzhledem k me motorizaci neni nikdy.

gold1

Příspěvek od gold1 »

Presne tak.Takze v zime jsem z obavy o ranni nastartovani svetla zapinal rucne a ted kdyz uz je teplo je vypinac permanentne zapnuty,protoze tech par vterin nez motor nazhavi urcite baterky nevyzdime a o svetla se nestaram!

ivannavi

Příspěvek od ivannavi »

gold1
chybne som napisal ze svetla budu svietit aj v polohe 0 pokial bezi motor. Bol to skrat v komunikacii s kamaratkou co ma Audi... Po overeni aj ona musi mat svetla zapnute, ale rozsvietia sa jej az ked bezi motor, teda po nastartovani.

Islo mi len o zbytocne rozvietenie a zhasnutie pocas startovania. Ale ked lachtan napisal ako dlho vydrzali tak to asi nebudem riesit. A hlavne sa mi zdalo rozsvietenie az ked bezi motor rozumnejsie. Inak svietim cely den (a som za svietenie), stieram ked treba 8) cize narazky ze drahe auto a setri na ziarovkach su zbytocne... Nakoniec to by tu nemusela byt tema opravy, naco, ked je na auto je aj na autorizovany servis...

gold1

Příspěvek od gold1 »

O zivotnost zarovek bych se skutecne nebal.Na aute uklepes vetsinou na nejake dire vlakno driv nez skonci jeji zivotnost.Na poslednim kamionu mam treba zarovky v dalkovych svetlech od noveho vozu a mam uz nalitano skoro 700000km a ver mi ze kamion denne blikne dalkovyma alespon 20x.

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

Tak chlapi,to nikdo nemate zadnou novou vychytavku,nebo uz jsme vsechno napsali :?: :cry:

gold1

Příspěvek od gold1 »

Ja bych treba od nekoho rad slysel zpusob jak vypnout alarm kdyz chci zvenci zamknout auto.Jde mi o to,ze bereme na dovcu i psa a obavam se,ze kdyz ho necham nekde na chvili v aute tak bez potizi spusti alarm.

wrbics

Příspěvek od wrbics »

to gold1 : vypnout to jde ,u MY04,05,06,07,08 je tlačítko jak je zpětné zrcátko, , dát klíč do polohy II , pak vrátit do polohy I nebo 0 a podržet tlačítko 1 , pak to vypne vnitřní čidlo a deadlock zámků.Mělo by ti to na displeji PP psát cosi jako že REDUCE GUARD nebo něco takovýho ,už si to nepamatuju :(
tlačítko.jpg
u MY09 se to nastavuje v Menu vozidla .

Jinak volvo udělalo {video příručku} , je to sice pro MY09 , ale je to :palec:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) wrbics dne 09 čer 2009 16:02, celkem upraveno 1 x.

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

Je to tak, v CS verzi to píše OMEZENÁ FUNKCE ALARMU...

Maličkost, která mě potěšila a o které třeba Pavluna nevěděl je háček na platě v kufru (zespodu), kterým se to dá zaháknout za horní těsnění dveří a pak když se hrabete kolem rezervy, tak nemusíte to plato držet hlavou jako já :lol: :lol: :lol:

Guru

Příspěvek od Guru »

Ahojte vospolok!

Tak ovladanie svetiel či zasvetia same ihned pri štarte, tzv. DRL, je vec software-u a to nemusi byt rovnake u každeho auta, moje bolo dovezene z italie a asi byvaly majtel tam nahral take software že sa to da ovplyvnit tak ako som vyššie rozpisal, dozvedel som sa to lebo kolega kupil z Belgie rovnake auto :? a on tu funkciu tam nema.

DALŠIA VYCHYTAVKA: :tlesk: teda dufam že to ešte neviete, nenšiel som ju na fore. Udajne funguje pre viacere modely Volvo, nie len S40/V50.

Ako spravit rychlu diagnostiku doma:
- Nastupit do auta, zavriet všetky dvere a okna.
- Kluč točit do poloha II - neštartovat! žiadne odkazy nesmiu byt uložene, ak by nejake boli treba ich vopred prečitat a zmazat pred pokračovanim až kym neukazuje "žiadne odkazy" "no messages" "nessun messaggio ;-) "
- Stlačit a Držat talčidko READ a ihned 2x po sebe rychlo stlačit vypinač zadnych hmloviek
- Ak mate štastie, na display sa objavi "No DTCs found" to znamena že nie su uložene žiadne chybne kody. DTC=Diagnostic Trouble Codes"
- Ak mate nejake kody, objavi sa "DTC in vehicle" :cry:

Stalčte READ opakovane aby ste dozvedeli o čo sa jedna:

BCM (Brake Control Module)
DEM (Differential Electronics Module - AWD)
ECM (Engine Control Module)
SWM (Steering Wheel Module)
EPS (Electrical Power Steering)
CEM (Central Electronic Module)
SRS (Supplemental Restraint System)
CCM (Climate Control Module)
DDM (Driver Door Module)
ICM (Infotainment Control Module)
PDM (Passenger Door Module)
KDM (Keyless drive module)

Napište postupne ktory modul ma kod, ked vypiše "checking" stlačte READ ešte raz.

Bohužial, neda sa zistit tymto sposobom čislo kodu, na to treba čitačku, ale aspon sa dozvieme ktory modul ma uložene nejake chybne kody.

napr. CEM ok :D
PDM DTC found :evil:

Skuste to.

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

to all:no tak to mam radost,ze se mi to tady podarilo zase trosku rozhejbat :lol:

to Lumpy:ja to tom hacku tuhle mluvil s tatikem a on o nem vi uz od doby co auto mam :shock: sam nevim jak na to prisel auto videl parkrat,ale nedavno jsem delal neco pod tim deklem a jak blb ho drzel,ze zadu prisel tatik zahakl hacek a rika "proc si to nepovesis na ten hacek?" :lol: :lol: :lol:

to Guru:to je zajimavy diky,hned zejtra to votestuju ;-)

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

to Guru: nefachčí, zkoušel jsem to několikrát, dokonce jsem si i přes mobil najel v autě na net a dělal to přesně podle tvého návodu. NIC... teda vlastně jo, šel kolem soused a upozornil mě, že mi asi někde probíjí kostra, protože mi prý bliká zadní mlhovka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: na to jsem už neměl sílu odpovědět...

Zkoušeli jste to někdo? Možná dělám něco blbě, i když podle návodu...

flaksy
Vůz: S60 2.4 LPG / V70 D4

Příspěvek od flaksy »

Lumpy píše:nefachčí ... protože mi prý bliká zadní mlhovka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: na to jsem už neměl sílu odpovědět...
musis mit svetla v poloze 0, tj uplne vypla, jinak fakt blika a nic se nedeje ;) kdyz je vse spravne, mlhovka neblika a ani neblika kontrolka mlhovky na palubce (se zaplymi svetly kontrolka i patricna mlhovka blikaji.

Pavluna+Lumpy: k tomu hacku ... ten mam taky, akorat jen na leve strane, tj obcas je to problem zahaknout tak, aby se to jako neprekroutilo a prava strana neklesla k zemi. Nevim, proc hacek neumistili doprostred a nebo neudelali dva, po jednom na kazde strane ... takove setreni se mi nezamlouva ... asi si sezenu stejnej druhej a budu pokracovat metodou udelej si sam :-D

ivannavi

Příspěvek od ivannavi »

super, potvrdzujem funkcnost...

ajked mam cestinu tak vypis je po anglicky... ale hlavne ze funguje.
Dik

Pavluňa

Příspěvek od Pavluňa »

to flkasy:ja uz psal Lumpy,ze jsem tu diagnostiku dneska nestihl,ale zejtra to urco testnu a diky za upresnujici info ;-) .My mame hacek taky na levy strane a ja ho(nevim jak Lumpy) vzdycky zahaknu taky na levy strane a vse je OK ;-) :shock:

to ivannavi: anglicky to pise,protoze jsou to udaje primo z RJ,ktera ma jako jedinej jazky anglictinu :up:

Lumpy

Příspěvek od Lumpy »

Aha, tož to bude ono, já mám totiž světla pořád zapnutá, tak to bude tím... jak vystřelím z kanclu, tak to hned zkusím, doufám, že bude všechno v pohodě...

wrbics

Příspěvek od wrbics »

Tak vyzkoušeno a funguje to :palec: Díky Guru :tlesk:
I když z výsledku jsem volaký zmatený : psalo to to
BCM,CCM,DDM,ICM,PDM - checking - tak jsem zmáčknul dál READ jak píšeš
ECM,SWM,EPS,SRS,DIM - ready - tak jsem to bral že to načítá , a čučelo to na mě skoro 5 min a nic - tak jsem zmačkl dál READ
Tak ted nevím , ale minuly týden to bylo na PC a nic tam nebylo .

ivannavi

Příspěvek od ivannavi »

taktiez mi to vypisuje ako pise wrbics, a auto je nove a nedavno kontrolovane a ziadne chyby... Asi sa ten vypis lisi podla modelu...
This topic is 3 years a 5 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“