má to cenu opravovat?

  • Autor
  • Zpráva
mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 2415
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#26 má to cenu opravovat?

Příspěvek od mr1 »

jo jo. T4 za pár drobných... už to tady někoho napadlo. No uvídíme... okukuju ji každou chvílku. Pokud ta zbořenina bude špatná, tohle přijde hned na řadu :)
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1483
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#27 má to cenu opravovat?

Příspěvek od kwiko »

:%)
Naposledy upravil(a) kwiko dne 07 led 2011 13:54, celkem upraveno 1 x.

GDPR_user

#28 má to cenu opravovat?

Příspěvek od GDPR_user »

mr1 píše:No, pozor! Nechci z toho dělat mazla. Míním to nějak prostě opravit, aby to na první pohled nebylo tak zlý. A to má slíbený za osmičku. Já už svého kamoša/mechoša znám :) před pár léty mě udělal něco podobný za 6 na 405 (taky celej bok) a nikdo ani nepoznal, že se stím něco dělalo. Jinak já to pravděpodovně nechám tak, jenom to zkusím trochu poflikovat a dojezdit. Ale ptám se, jestli si myslíte, že mám to auto vůbec koupit?
Hlavně si uvědom,že Volvo není Peugeot.A tam kde žabožrouti používají 0,5mm plech má Volvo např O,8 nebo 1 mm a je součástí deformační zony.Dnes jsem se pořádně díval na fotky a skoro bych se vsadil,že to za 10000Kč do slušného nepoznatelného stavu nedáš.Dost pravděpodobně bylo navíc auto už v minulosti bouráno.Zadní blatník bez usazení auta na stolici nikdy nesrovnáš tak aby to lícovalo.Přední blatník je zlomený,takže na výměnu,zadní dveře jsou dost prolomené,takže osobně bych je měnil(levnější verze).Když budu pořítat jen díly a budu předpokládat ,že seženeš ve stejné barvě ,tak to máme:Blinkr 400+ blatník 1000+dveře 1000+ pozička 400 což je jen za díly skoro 3000Kč.Jen ustavení na stolici máš cca 5000Kč bez práce.Pochopitelně to jde "opravit" tmelem.Přední nárazník je posunutý,navíc popraskaný a dost možná již několikrát lepený.Dejmě tomu oprava 500Kč.Dále počítej lakování nárazníku a zadního blatníku když hodně levně tak 2000Kč(i když o tom pochybuji) Takže bez rovnání to máš už za 5500Kč bez jakékoliv práce.

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 2415
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#29 má to cenu opravovat?

Příspěvek od mr1 »

Martine, já vím. Ale je to tak, že já z toho opravdu nechci dělat klenot. To bych vybral rovnou něco jinýho. Jde o to, že auto bude stát na ulici a bude plnit funkci dělníka. Občas s ním pojede manželka nakoupit, občas kadeřník... Já sem se už rozhodl, prostě se na to zítra jedu podívat s mechošem a pořádně, pokud to bude stát za to, vemu to. Udělám mechanicky co bude třeba, rány nechám zaplácnout a hotovo.
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

GDPR_user

#30 má to cenu opravovat?

Příspěvek od GDPR_user »

mr1 píše:Martine, já vím. Ale je to tak, že já z toho opravdu nechci dělat klenot. To bych vybral rovnou něco jinýho. Jde o to, že auto bude stát na ulici a bude plnit funkci dělníka. Občas s ním pojede manželka nakoupit, občas kadeřník... Já sem se už rozhodl, prostě se na to zítra jedu podívat s mechošem a pořádně, pokud to bude stát za to, vemu to. Udělám mechanicky co bude třeba, rány nechám zaplácnout a hotovo.
Pak nechápu proč nekoupíš auto o 10K levněji

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 2415
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#31 má to cenu opravovat?

Příspěvek od mr1 »

Myslíš tu T4? Hele, já nevím co si mám myslet. Jak už sem psal, seděl jsem v hodně sračkách do šedesáti. Nemyslím si, že auto za 25k, s nastřeleným tapecem a špatnou kastlí bude na tom líp, než tady ta mnou vyhlídlá zbořenina. Ale pokud zítra uvidím něco jinýho, T4 de na řadu...
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby


Peťo
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 363
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Vůz: V40 B4164S LPG, 1998
Zabanován: Trvale

#33 má to cenu opravovat?

Příspěvek od Peťo »

ja by som tu striebornu tak bledo nevidel, kwikove vyjadrenia ze je to vrak, ano je ale ta jeho V40 z nazvarenym predkom je este vacsi vrak. (bez urazky)
Ak do toho nebudes vrazat a nema to nejak zasadne zlu geometriu, tak to nemusi byt zla kupa umerna k cene.
osobne sa mi scoffova ex T4 https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=7&t=27995 paci viac. A tiez je to vrak ale krajsi :D
_________________
est Volvo "I roll" Japan Volvo 600 japan horse best Volvo engine

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 2415
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#34 má to cenu opravovat?

Příspěvek od mr1 »

2 EcoPower:
no, já vím, že se mě budete asi smát. Ale to zbořená je opravdu lépe zachovalá. Prostě to tak je. A že je škráblá? To mě opravdu nevadí. Pokud bude technicky ok, beru ji. No a k té z áček se mě ani moc vyjadřovat nechce. Dnes, včera, předevčírem sem tam volal.... je to opravdu zajímavý. No, však nikomu nebráním tam zavolat, na číslo 800 110 800 a chtít reference o tomhle voze. Cena začne na 66... a pak už jenom samá pohádka. Třeba: "co servis? jak je to s rozvody?" "no rozvody ve 190..." "proč ve 190? a jak to víte? to má servisku?" ".........hm, dlouhé minutévé ticho, nóóó pán nám říkal" "tak má nebo nemá? Doložený fakturou..." "nóóó pán nám říkal, že....." "naschledanou"
Já vím, že mě všichni od toho odrazujete, a jsem rád, že mám zdravé oponenty :) , ale já jí dám šanci.... zítra se uvidí. Pokud to bude technicky ok, beru ji...
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

THOmasoj
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#35 má to cenu opravovat?

Příspěvek od THOmasoj »

pokud bude po mechanický stránce v pořádku, tak bych jí vzal. Ono kápnout na auto za takovou cenu a v dobrý kondici je už dost o štěstí. Pokud jsou pomačkaný plechy a nezáleží ti tolik na tom, nevidim v tom takovej problém ... Navíc, prodat to můžeš vždycky. Když se oprava boku povede, tak si troufnu říct, že jen s minimální nebo vůbec žádnou ztrátou. Hlavně pořádně zkoukněte podvozek - brzdy, tlumiče, uložení... Do toho se dá docela dobře vyprázdnit kapsa
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

GDPR_user

#36 má to cenu opravovat?

Příspěvek od GDPR_user »

mr1 píše:2 EcoPower:
no, já vím, že se mě budete asi smát. Ale to zbořená je opravdu lépe zachovalá. Prostě to tak je. A že je škráblá? To mě opravdu nevadí. Pokud bude technicky ok, beru ji. No a k té z áček se mě ani moc vyjadřovat nechce. Dnes, včera, předevčírem sem tam volal.... je to opravdu zajímavý. No, však nikomu nebráním tam zavolat, na číslo 800 110 800 a chtít reference o tomhle voze. Cena začne na 66... a pak už jenom samá pohádka. Třeba: "co servis? jak je to s rozvody?" "no rozvody ve 190..." "proč ve 190? a jak to víte? to má servisku?" ".........hm, dlouhé minutévé ticho, nóóó pán nám říkal" "tak má nebo nemá? Doložený fakturou..." "nóóó pán nám říkal, že....." "naschledanou"
Já vím, že mě všichni od toho odrazujete, a jsem rád, že mám zdravé oponenty :) , ale já jí dám šanci.... zítra se uvidí. Pokud to bude technicky ok, beru ji...
Škráblé auto vypadá jinak.

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1483
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#37 má to cenu opravovat?

Příspěvek od kwiko »

Předmět: má to cenu opravovat?
Peťo píše: kwikove vyjadrenia ze je to vrak, ano je ale ta jeho V40 z nazvarenym predkom je este vacsi vrak. (bez urazky)

Aky ma suvis moje auto s tym, co vravim o kupe starsieho auta?
(najma ked ich mam viacej)
A ci je lepsie poskodeny plech, vystuhu vymenit, alebo len vyrovnat...

Zle som ti snad poradil pri kupe auta pre teba? Obrázek
Alebo sa ti zda moj nazor, nekompetentny?

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 2415
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#38 má to cenu opravovat?

Příspěvek od mr1 »

Takže auto je doma. Říkejte si co chcete, ale zbořený to není.
Našel jsem jedinou závadu - zadní kola jsou rozjetý - sjíždí se vnitřní strana.
Za chvilku s tím jedu na zvedák, tak se uvidí. Jinak jsem maximálně spokojen.
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

selap
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1322
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 III D3 AT '12

#39 má to cenu opravovat?

Příspěvek od selap »

Tak ať ti slouží ke spokojenost a nevyklube se z ní bezedná kasička,doufám,že poreferuješ na kolik co vyšlo,včetně ceny-o kolik jsi to ukecal?
_________________
V70III D3 aut. 2012
bylo 760 GLE 2.4 TD 1986,V70I 2.4 Tdi 1999, V70II 2.5TDI 01 man.

GDPR_user

#40 má to cenu opravovat?

Příspěvek od GDPR_user »

mr1 píše:Takže auto je doma. Říkejte si co chcete, ale zbořený to není.
Našel jsem jedinou závadu - zadní kola jsou rozjetý - sjíždí se vnitřní strana.
Za chvilku s tím jedu na zvedák, tak se uvidí. Jinak jsem maximálně spokojen.
Perly sviním.....

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 2415
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#41 má to cenu opravovat?

Příspěvek od mr1 »

No, chtěl jsem na 35, ale nešlo to. Nakonec to skončilo na dobrých 37. Auto jelo docela dobře, při nájezdu do nějaké louže či srajdy ze sněhu... -zadek okamžitě uplaval někam jinam. Zadek jel prostě naprosto po vnitřku, navíc obrovská odklon, a až neuvěřitelný rozchod zadku. Vše dolatěno. Nějak idiot to prostě jen vyměnil a na těch excentrech nedoladil... Teď jede auto jak nokplý do prd.le, drží jako prase... prosím Vás - 40 má ESP? Já myslel že to DSA nebo co tam je jen protikluz? Mě se zdá, že když to hodím do smyku, přibržďuje to jako ESP... to mě doslova rozhodilo... no, prostě auto je naprosto skvělý, a jsem rád, že jsem se nenechal odradid. Díky všem za pro mě cenné informace.
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

GDPR_user

#42 má to cenu opravovat?

Příspěvek od GDPR_user »

mr1 píše:No, chtěl jsem na 35, ale nešlo to. Nakonec to skončilo na dobrých 37. Auto jelo docela dobře, při nájezdu do nějaké louže či srajdy ze sněhu... -zadek okamžitě uplaval někam jinam. Zadek jel prostě naprosto po vnitřku, navíc obrovská odklon, a až neuvěřitelný rozchod zadku. Vše dolatěno. Nějak idiot to prostě jen vyměnil a na těch excentrech nedoladil... Teď jede auto jak nokplý do prd.le, drží jako prase... prosím Vás - 40 má ESP? Já myslel že to DSA nebo co tam je jen protikluz? Mě se zdá, že když to hodím do smyku, přibržďuje to jako ESP... to mě doslova rozhodilo... no, prostě auto je naprosto skvělý, a jsem rád, že jsem se nenechal odradid. Díky všem za pro mě cenné informace.
Ještě si povíme.

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 2415
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#43 má to cenu opravovat?

Příspěvek od mr1 »

co tím sleduješ?
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

GDPR_user

#44 má to cenu opravovat?

Příspěvek od GDPR_user »

mr1 píše:co tím sleduješ?
Já vůbec nic,Ty jsi tady žádal o rady,a když ti někdo poradil,mlel sis pořád svou.Auto které jsi koupil bylo bourané na zadek,takže pravděpodobně je pohlá i karoserie.Přeji ti,abys byl spokojený a nemusel do vraku pořád jen cpát peníze.

Peťo
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 363
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Vůz: V40 B4164S LPG, 1998
Zabanován: Trvale

#45 má to cenu opravovat?

Příspěvek od Peťo »

to kwiko:
napisal som bez urazky pretoze Ty nazyvas kazde starsie auto vrak a znie to dost hrozne, aj ked to na druhy moment vobec nemusie byt ako vravis vrak.
To len aby to aj ostatny rozumeli a chapali ako ja. Inymi slovami vsetci co jazdime v 8 a viac rocnych autach jazdime vo vrakoch, pretoze vacsina aut je konstrukcne stavana na 5rokov prevadzky.

To co mr kupil nemusi byt zle ak este raz je dobra geometria (ako vidim nieje) a nebude do toho vrazat. (uvidime) Ono kedze geometria je naprd (zacat nastavenim) ak je pohnuty spodok (moze byt) tak sa to nastavit dat nebude, skontrolovat metrom kontrolne body karoserie ci sedi podla Vadisu. Ak nesedi jedine stolica a vyrovnat. Ono sa to celkom moze predrazit..
Takze daj to nastavit najlepsie ako sa da a jen si jezdi, inak sa dostavame do stavu kwikovych slov VRAK
_________________
est Volvo "I roll" Japan Volvo 600 japan horse best Volvo engine

Sarkasmic
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1617
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Vůz: Volvo 1980-97

#46 má to cenu opravovat?

Příspěvek od Sarkasmic »

to martin a ostatní... Sorry chlapy,ale za ty prachy pokud je to auto ok mechanicky,tak ta karosarina...
Jestli martin tvrdí že do 10 000 ten bok nejde opravit,tak nezávidim lidem co pro ne dela karosarinu.
A ze bylo bourany? A to se pozná jen z toho kitu na nárazníku? :shock: :lol:
_________________
343 GL r.v. 1981 B14 2E,V70 r.v. 1997 B5234 T3

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 2415
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#47 má to cenu opravovat?

Příspěvek od mr1 »

Už toho nechme. Já všem děkuji za konstruktivní kritiku, a beru ji. Zároveň dekuji i všem, kteří mě v tomto možná riskantním a odvážném činu drželi palec. Skutečnost je zaplaťbůch docela dobrá. Rozhožená zadní náprava byla prostě jen nedoštelovaná. Teď je čtyřicítka tak nějak nahrubo srovnaná, a je opravdu o 99% jinde. Nabořená opravdu nebyla, ani já a už vůbec ne můj mechanik nejsme až zas tokový dementi. Historie auta: do r.08 pravní majitel-firma-asi nějaký manažýrkozmrd. Druhý majitel ročník 42. Buď umřel, nebo nedostal lékařskou povolenku, nebo to prostě jen prodal-to nevím. Ale v 09/10 to pradal nějakému mladému (88), ten ji zbořil na ten bok-a od 11/10 stála v tom bazu. Nakonec - všem kteří si myslí, že je to zbořenina, nabízím setkání kdekéli na území ČR, a každý se může přesvědčit sám. Rukavice vhožena...
Navíc - já to auto přece nikomu nenutím. A to vlastně NE navíc, ale HALVNĚ. Jen jsem chtěl vědět, jestli to auto někdo nezná, jestli není možný hned podle fotek poznat opravdovou zbořeninu. Místo konstruktivních příspěvků, a to se omlouvám - jsem se dočkal sraček. Promiň -třeba Martine (ač si Tě opravdu vážím pro Tvoji odbornost a spoustu užitečných rad), ale tentokrát jte opravdu mimo. Tohle zbořenina není, ač si to přeješ sebe víc.
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

GDPR_user

#48 má to cenu opravovat?

Příspěvek od GDPR_user »

mr1 píše:Už toho nechme. Já všem děkuji za konstruktivní kritiku, a beru ji. Zároveň dekuji i všem, kteří mě v tomto možná riskantním a odvážném činu drželi palec. Skutečnost je zaplaťbůch docela dobrá. Rozhožená zadní náprava byla prostě jen nedoštelovaná. Teď je čtyřicítka tak nějak nahrubo srovnaná, a je opravdu o 99% jinde. Nabořená opravdu nebyla, ani já a už vůbec ne můj mechanik nejsme až zas tokový dementi. Historie auta: do r.08 pravní majitel-firma-asi nějaký manažýrkozmrd. Druhý majitel ročník 42. Buď umřel, nebo nedostal lékařskou povolenku, nebo to prostě jen prodal-to nevím. Ale v 09/10 to pradal nějakému mladému (88), ten ji zbořil na ten bok-a od 11/10 stála v tom bazu. Nakonec - všem kteří si myslí, že je to zbořenina, nabízím setkání kdekéli na území ČR, a každý se může přesvědčit sám. Rukavice vhožena...
Navíc - já to auto přece nikomu nenutím. A to vlastně NE navíc, ale HALVNĚ. Jen jsem chtěl vědět, jestli to auto někdo nezná, jestli není možný hned podle fotek poznat opravdovou zbořeninu. Místo konstruktivních příspěvků, a to se omlouvám - jsem se dočkal sraček. Promiň -třeba Martine (ač si Tě opravdu vážím pro Tvoji odbornost a spoustu užitečných rad), ale tentokrát jte opravdu mimo. Tohle zbořenina není, ač si to přeješ sebe víc.
Nevidím nejmenší důvod proč bych si měl přát aby to zbořenina byla.Jen jsem viděl pár nabouraných Volvo a vím co s karoserií nárazy udělají.
TO Sarcasmic:Karosářinu převážně nedělám,ale až něco budu potřebovat obrátím se na tebe,protože ty určitě děláš za zlomek toho co dělají karosáři,a hlavně tam kde by druzí cpali auto na stolici ty určitě auto vytáhneš v rukách. :wink:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 147
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70II T5

#49 má to cenu opravovat?

Příspěvek od dukemb »

přijd se projet v mej T4ce at vis jak ma vypadat a jezdit S40 v dobrym stavu:) silně návykový.....Povedlo se mi ji sehnat po prvním majiteli, nová prodaná v ČR... mam jeste jednu T4 ve V40 a ta je na tom odost hůř jak výkonem tak spotřebou, pocitovej rozdíl 50-70koní:( jak když to někdo drží za vejfuk...
_________________
bylo:S40 T4 r97, S60T5 184kw r02, V70II 2.0T 132Kw r02, S80II T6 i V8
Je: V70 II T5
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“