Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo :(

  • Autor
  • Zpráva
tymon
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 601
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Liberecko / Praha
Vůz: V90CC D5 MY19 / V60 D6 / V70R MY98
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

#26 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od tymon »

..::Philip::.. píše:z loby kolem VIFu bych blil...
davam na 1 nadrz cca 6 odmere (cca 2,5 nasobne mnozstvi) a fakt jsem zatim rozdil nepoznal... ze by to lepe jelo, mene zralo a lepe startovalo.. vubec nic takoveho se nekona :(
_________________
Opravy / repase / klonování / párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / REM / SRS / UEM / CCM / DDM / PDM /
D5T5.com pro: Praha, Česká Lípa, Mladá Boleslav, Liberec, Děčín, Mělník - info@d5t5.com / https://d5t5.com/helpdesk/

Vzdálený start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika, atd... - VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
VOLVO hra D5T5 RACER https://d5t5.com/article/d5t5-racer-volvo-game

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: NZ
Vůz: Subaru Levorg GT-S 2017
Bydliště: NZ

#27 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od ..::Philip::.. »

presne tak. aditivum do nafty by spravne melo rozmistit parafin rovnomerne do celeho objemu, aby se zvysila filtrovatelnost. dnesni aditiva ale delaji opak. navazou parafin na sebe a usadi se v nadrzi.

v minulosti jsme si delali testy, bylo to zajimave. vylepsena nafta VIFem zmrzla :-D
_________________
Subaru Levorg GT-S 2017 AWD Eyesight Comfort

Offline
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 16
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Novosad

#28 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od lewis39 »

karelvolvo: praveze to cerpadlo nechceli (alebo nevedeli) repasovat, lebo vyjadrenie bolo, ze je zosrotovane a ze treba nove

Neviete niekto kde a ako je umiestneny palivovy filter, respektive ako funguje palivova sustava? Ci je filter pred cerpadlom alebo za cerpadlom? pretoze ked pred, tak v nom nemohli najst piliny z cerpadla a ked je za, tak ako potom mohli odist vstreky, ked ten filter by mal tie piliny zachytit vsetky v podstate?

Pripadne ak mi viete povedat aku chybu/ake chyby mohol spravit servis, ze cerpadlo odislo ich zavinenim, aby som sa mohol nejako branit, ze tomu autu dovtedy nic nebolo a vsetko islo ako malo??

Pan Marecek zatial nereagoval na mail, tak momentalne mi ostava iba verit tomu co hovoria a cvakat za opravu :cry:
_________________
Volvo V50 2.0D Momentum 01/2008, facelift ;)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 276
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Kostelec

#29 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od deanoli »

vyžádej si písemné stanovisko servisu, že za to může "suchá" nafta, dej dohromady účtenky od posledních tankování a s tím se obrať na pumpu kde tankuješ naftu. Slušně bez emocí. Získáš tak jejich potvrzení že suchá nafta je kravina na entou neb jejich palivo splňuje EN 590 a navíc mají pečeť kvality nebo něco takovýho. S tím jdi zpátky do servisu.
_________________
měl jsem: 740 2,4D
nyní: 940 2,0T bílá, V40 1.6 violet

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 13041
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#30 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od raolsa »

lewis39 píše:karelvolvo: praveze to cerpadlo nechceli (alebo nevedeli) repasovat, lebo vyjadrenie bolo, ze je zosrotovane a ze treba nove

Neviete niekto kde a ako je umiestneny palivovy filter, respektive ako funguje palivova sustava? Ci je filter pred cerpadlom alebo za cerpadlom? pretoze ked pred, tak v nom nemohli najst piliny z cerpadla a ked je za, tak ako potom mohli odist vstreky, ked ten filter by mal tie piliny zachytit vsetky v podstate?

Pripadne ak mi viete povedat aku chybu/ake chyby mohol spravit servis, ze cerpadlo odislo ich zavinenim, aby som sa mohol nejako branit, ze tomu autu dovtedy nic nebolo a vsetko islo ako malo??

Pan Marecek zatial nereagoval na mail, tak momentalne mi ostava iba verit tomu co hovoria a cvakat za opravu :cry:
No palivová soustava funguje asi tak: Přes hrubé sítko nasává palivové čerpadlo naftu z nádrže (čerpadlo je v nádrži), žene ji do filtru a z filtru do vysokotlakého čerpadla. To ji pak žene pod vysokým tlakem přes lištu do vstřiků. Otázka zní, které čerpadlo odešlo, jestli to nízkotlaké nebo vysokotlaké. Jestli nízkotlaké tak mohli piliny ve filtru najít, ale za ním by nemělo být nic. Jestli vysokotlaké tak to ty vstřiky mohlo klidně odrovnat. :pardon:
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2167
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#31 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od karelvolvo »

No na řadě S40,V50 co mají motory 1.6D a 2.0D je to trochu jinak el.čerpadlo v nádrži není naftu si saje podávací čerpadlo co je asi itegrované do vysokotlakého
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 410tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 237tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 265tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 440 tkm

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 13041
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#32 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od raolsa »

Psal jsem to podle Vadisu. Tam je na V50 2.0D r.v. 2005 čerpadlo v nádrži a čerpadlo vysokotlaké, které tlačí do lišty. :pardon:
Edit: na 1.6D je to stejné.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 16
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Novosad

#33 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od lewis39 »

deanoli: tankoval som ja cca 3x, oco cca 2x a z toho raz obycajnu SHELL naftu, raz tusim Slovnaft a zvysok bol SHELL V-Power diesel, Lenze neviem co do neho tankoval predchadzajuci majitel takze s tym si asi velmi nepomozem.

raolsa: no cerpadlo je to zrejme vysokotlakove (to vedla turba) .. tym padom sa vysvetlia znicene vstreky, ale ako sa daju vysvetlit piliny v palivovom filtry ktore je pred cerpadlom?
_________________
Volvo V50 2.0D Momentum 01/2008, facelift ;)

tymon
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 601
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Liberecko / Praha
Vůz: V90CC D5 MY19 / V60 D6 / V70R MY98
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

#34 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od tymon »

raolsa píše:Psal jsem to podle Vadisu. Tam je na V50 2.0D r.v. 2005 čerpadlo v nádrži a čerpadlo vysokotlaké, které tlačí do lišty. :pardon:
Edit: na 1.6D je to stejné.
to je fakt divny, protoze kdyz ja menil filtr a zapnul klicek pri odpojene hadicce (prae me zajimalo, jestli tam je podavaci cerpadlo), tak to zadnou naftu netlacilo :crazy:

i v servise mi myslim rikali, ze to cuca rovnou to CR cerpadlo pres filtr z nadrze
_________________
Opravy / repase / klonování / párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / REM / SRS / UEM / CCM / DDM / PDM /
D5T5.com pro: Praha, Česká Lípa, Mladá Boleslav, Liberec, Děčín, Mělník - info@d5t5.com / https://d5t5.com/helpdesk/

Vzdálený start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika, atd... - VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
VOLVO hra D5T5 RACER https://d5t5.com/article/d5t5-racer-volvo-game

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 13041
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#35 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od raolsa »

Tady je obrázek z Vadisu. Jiné informace nemám. :unknown: Co se týče spínání čerpadla tak může spínat až při startování. Ale to fakt jenom hádám.
Nádrž.jpg
Nádrž.jpg (46.49 KiB) Zobrazeno 5900 x
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 16
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Novosad

#36 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od lewis39 »

raolsa: nemohol by si mi prosim ta vytiahnut z vadisu schemu vysokotlakoveho palivoveho cerpadla, palivoveho filtra a vstrekov? Co a ako je tam pozapajane, nech mam aspon nejaku predstavu a moznost sa nejako branit. Vdaka
_________________
Volvo V50 2.0D Momentum 01/2008, facelift ;)

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 13041
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#37 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od raolsa »

Mám jenom Vadis, který je do roku 2005. Netuším jestli rok 2008 to má stejně. Na to je program Vida, který mi bohužel nejde nainstalovat - mám pomalý počítač. Jaký máš kód motoru? Jinak na V50 z roku 2005 to je takhle: Z čerpadla v nádrži na předchozím obrázku to jde do filtru, z něj do vysokotlaku a z něj do lišty a vstřikovačů. Zhruba řečeno. Ještě jsou tam nějaké ty regulační ventily a podobná kurvítka. :wink:
Filtr.jpg
Filtr.jpg (23.39 KiB) Zobrazeno 5889 x
Vysokotlak.jpg
Vysokotlak.jpg (16.55 KiB) Zobrazeno 5889 x
Vstřikovače a lišta.jpg
Vstřikovače a lišta.jpg (32.59 KiB) Zobrazeno 5889 x
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 16
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Novosad

#38 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od lewis39 »

vdaka aspon za tieto obrazky. v podstate by tam nemalo byt nic nove co sa motora tyka. Len skoda ze pan Marecek neodpisuje na mail, aby som poznal aj nazor odbornika. Budem mu musiet skusat volat zrejme
_________________
Volvo V50 2.0D Momentum 01/2008, facelift ;)

tymon
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 601
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Liberecko / Praha
Vůz: V90CC D5 MY19 / V60 D6 / V70R MY98
Bydliště: Liberecko
Kontaktovat uživatele:

#39 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od tymon »

kdyztak zkus jeste:

Jaroslav Širc
tel.: +420 283 870 024

a pripadne se nechat prepojit na Marecka nebo na nejakeho technika :)
_________________
Opravy / repase / klonování / párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / REM / SRS / UEM / CCM / DDM / PDM /
D5T5.com pro: Praha, Česká Lípa, Mladá Boleslav, Liberec, Děčín, Mělník - info@d5t5.com / https://d5t5.com/helpdesk/

Vzdálený start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika, atd... - VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
VOLVO hra D5T5 RACER https://d5t5.com/article/d5t5-racer-volvo-game

wrbics
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 105
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno
Vůz: FoFo 2.0TDCi

#40 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od wrbics »

raolsa : karelvolvo má pravdu :good: S40/V50 - 1,6d a 2,0d nemají v nádrži elektrické podávací čerpadlo ! Má sací čerpadlo a to je součástí vysokotlakého čepadla . VA mluví v podstatě o benzínu a o D5 motoru ( i když v té době tam ještě nebyl ) , ohledně motoru 1,6 a 2,0 má VA špatné info ! Proto je i velmi komplikované odvzdušnění ( jak už napsal Guru )
A to to je velmi dobře ověřená informace !!!!

Tady si můžeš stahnout nějakou animaci o motoru D4204T :wink:

Tady máš popis čerpadla :
Přílohy
čerpadlo.pdf
(48.69 KiB) Staženo 396 x
_________________
BYLO : Volvo V50 2.0D ( D4204T ) , r.v.2005 , manual Q6 { foto }

Offline
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 16
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Novosad

#41 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od lewis39 »

tymon: to cislo som tiez volal, ale nikto mi nezdvihal a pevnu linku zdvihla asistentka, ktora ma prepojila na dielnu. Budem tam musiet zrejme zavolat este v pondelok, lebo inac sa asi rady nedockam.

wrbics: diky za prezentaciu, pekne sa da pochopit ako funguje to cerpadlo. O to viac sa mi nechce uverit, zeby sa nejake piliny dostali do vstrekov a ani to, ze cepradlo bolo vraj "uplne zosrotovane".

Ak som spravne pochopil, tak nafta prichadza vo vonkajsom okruhu a cast k rotoru cerpadla (zrejme na mazanie) a zvysok ide ku piestikom, ktore ju stlacia a zenu vnutornym okruhom k vstrekom, je tak? Ak ano, tak potom sa do vstrekov mohli dostat pilinky iba z vrchnej casti piestikov a nezda sa mi, zeby tam vznikalo nejake zvlastne trenie, ktore by ich poskodilo. Ma niekto nejaky iny, odbornejsi nazor?

Keby som aspon vedel aku chybu mohol spravit servis, ze to cerpadlo odislo ich vinou, kedze by mu nemalo vadit ist aj nasucho :(
_________________
Volvo V50 2.0D Momentum 01/2008, facelift ;)

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 13041
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#42 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od raolsa »

Njn, psal jsem, že mám jenom Vadis a jiné info ne. :pardon: Ale myslím si, že kdyby to to podávací el. čerpadlo mělo tak by nebyl problém s odvzdušňováním. :jaj: :friends:
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 16
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Novosad

#43 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od lewis39 »

Takze po vikende mam nazor od dalsich ludi, ktori sa vyznaju v autach a nikomu z nich sa nezda, aby to cerpadlo odislo z minuty na minutu. Jedna kamaratka z GB sa pytala svojho mechanika a ten jej tiez povedal, ze je potrebna ta pumpa z Volva na odsatie vzduchu , aby to cerpadlo neslo naprazdno.

Philip Viem, ze ty si mal dobru skusenost so startovanim nasucho, ale nie je tam moznost, ze to bolo iba stastie?
_________________
Volvo V50 2.0D Momentum 01/2008, facelift ;)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: NZ
Vůz: Subaru Levorg GT-S 2017
Bydliště: NZ

#44 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od ..::Philip::.. »

lewis39 píše:Takze po vikende mam nazor od dalsich ludi, ktori sa vyznaju v autach a nikomu z nich sa nezda, aby to cerpadlo odislo z minuty na minutu. Jedna kamaratka z GB sa pytala svojho mechanika a ten jej tiez povedal, ze je potrebna ta pumpa z Volva na odsatie vzduchu , aby to cerpadlo neslo naprazdno.

Philip Viem, ze ty si mal dobru skusenost so startovanim nasucho, ale nie je tam moznost, ze to bolo iba stastie?

uz mi bylo trapeno auto 3x nasucho a porad je ok i s odstupem 50 000km. /tuk tuk/
_________________
Subaru Levorg GT-S 2017 AWD Eyesight Comfort

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 31
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Martin - SR

#45 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od Guru »

Philip má čerpadlo zn. Bosch
lewis má čerpadlo zn. Delphi systém DFP3

Lewis: skus sa opýtať ešte tu: http://denso.sk/uvod
_________________
VOLVO S40 2.0D MOMENTUM 100kw/136bhp 09/2004

Offline
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 16
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Novosad

#46 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od lewis39 »

Guru Delphi je vlastne Siemens? Pretoze cerpadlo aj vstreky su Siemens

Je mozne, zeby to cerpadlo bolo citlivejsie nez na 1.6D? Pretoze niekto hovori, ze je mozne ho znicit pokial sa neodsaje vzduch z palivovej sustavy a niekto zasa, ze by sa nemalo znicit.
_________________
Volvo V50 2.0D Momentum 01/2008, facelift ;)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 156
Registrován: 13 roků
Bydliště: Morava na severu
Vůz: V60 MY19 D3 110kW

#47 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od FERGU$ »

Zdenek V50: začal bych důkladným odvzdušněním palivové soustavy v servisu, kde na to mají speciální VOLVO balónek. Neautorizované servisy většinou neví, že tvůj motor je trochu specifický a nedokáže se palivová soustava odvzdušnit sama.
Více o výměně palivového filtru a odvzdušnění tady:

http://svedsketanky.cz/forum/viewtopic.php?f=43&t=669
_________________
V60 II, MY 2019, D3, 110kW, motor D4204T16, Inscription
Galerie: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?t=80299
Minulá Volva: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?t=29327

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 69
Registrován: 15 roků 4 měsíce
Bydliště: Neratovice

#48 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od gold1 »

Panove,
vemte rozum do hrsti!Jakym smerem asi proudi palivo pres filtr???Piliny ve filtru jsou z nadrze a tudiz z pistole u stojanu.Nebo si myslite,ze ty piliny jdou proti proudu nafty z cerpadla do filtru???Nafta z vysokotlakeho cerpadla jde do vstrikovacu,pripadne se pres pretlakovy ventil/presny nazev a funkci necht sdeli automechanik/ vraci prepadem spet do nadrze.Ve filtru nemuze byt nafta primo z cerpadla!!!Odvzdusnit V50 2,0D je zapeklitej problem,jestli ho trapili 1h-2h nasucho a ne 10-15 minut jak si myslis, tak klidne cerpadlo mohli odrovnat.Kdyz jsem tohle auto poprve odvzdusnoval,tak jsem za 10-15 minut vubec nic nevymyslel ani nenastartoval.Mechanik dokonce navrhoval,ze se to zaprahne na lano a po par kilometrech se to samo odvzdusni.Toto jsem samozrejme rezolutne odmitl,prave kvuli cerpadlu a taky rozvodaku.Nakonec jsem to odvzdusnil rucne pomoci pumpicky ze stare Skody 120,kterou jsem napojil mezi filtr a nadrz.Zaroven jsem odpojil prepad nafty z motoru abych to cele zpruchodnil a pak uz jen usilovne pumpovani dokud z toho prepadu nejde jen nafta bez vzduchu.Nemam tuseni jak vypada ta original Volvo pomucka pro odvzdusneni,ale mam tuseni,ze tve cerpadlo neprezilo neuspesne snahy o nastartovani "na sucho".A bez odvzdusneni 2,0D opravdu nenastartuje.
_________________
Volvo V50 2,0D Momentum 2005.............stříbrnej mazlík s krémovým vnitřkem!

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 69
Registrován: 15 roků 4 měsíce
Bydliště: Neratovice

#49 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od gold1 »

Ozivim toto tema.Vzhledem k tomu,ze je nas urcite dost,kteri nemame na V50 podavaci cerpadlo v nadrzi a tim padem se stava odvzdusneni systemu po vymene filtru nebo pri jakemkoliv jinem zasahu pomerne narocnou zalezitosti,tak mne napadlo toto reseni:
Bylo by mozne umistit napevno do vedeni paliva nekde pred palivovym filtrem toto rucni cerpadlo???
http://dieselpartsdirect.co.uk/Product-400/Accessories/Bellow-Primer-Pumps
Ma vestaveny zpetny ventil,takze by urcite umelo nacucnout naftu z nadrze a protlacit ji filtrem.Nebude ale nejak vadit prirozenemu proudeni paliva pri bezicim motoru???Muze se vyjadrit nekdo,kdo opravdu vi???
Kdyz jsem zapatral v googlu,tak temer totozne cerpadlo je standartne namontovane v nekterych Peugeotech a Citroenech s motory 1,9D.Predpokladam,ze prutok paliva u tohoto motoru by nemel byt vyrazne jiny nez u 2,0D.
Dik za jakykoliv nazor.
_________________
Volvo V50 2,0D Momentum 2005.............stříbrnej mazlík s krémovým vnitřkem!

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 48
Registrován: 11 roků 1 měsíc
Bydliště: Ostrava
Vůz: V40, 19TD, 66KW, R.v.:99
Bydliště: Ostrava-Mor. Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#50 Volvo V50 2.0D - pravdepodobne odislo palivove cerpadlo

Příspěvek od Tygrxxx »

tymon píše:neni zac... resi veci i na dobirku... pripadne pokud ti to nebudou chtit opravit, tak mam v zaloze jeste jeden kontakt... pan Cernik z Plzne to opravuje sakumprask... http://www.cernikplzen.cz/ jednal jsem s nim a zdal se jako velmi solidni clovek... take ma same kladne recenze a spousty certifikaci :good:
Popřípadě u mě v Ostravě Pan a to je pááán Pifčík dělá vstřiky a čerpadla celý život.
_________________
Mám: Volvo V40, 1,9TD, 66Kw
Předtím: Opel Omega 2l, 16v, 10KW Combík<<<<luxusní jízda a pohodlí
Mezitím :-) : Feličita
Na počátku: Fafáč :-)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“