ELKTROINSTALACE: S40 porucha světel

Moderátor: wickey

This topic is 11 years a 9 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
Martin Capek

ELKTROINSTALACE: S40 porucha světel

Příspěvek od Martin Capek »

Zdavim vsechny, konecne jsem nasel poradny forum(samozrejme kromtech o zenach). Vlastneny auticko je ponekud starsi-1997, ale verim, ze mi jeste nejakej cas vydrzi.
Volvo S40, VS7113, 1,9TD , najeto 120000, ale podle volatu ma mozna stocenej tachometr. Hadam horni hranici tak 230000. Bohuzel jsem si pri nakupu nevsiml oleje v chladici kapaline. A nezlepsilo se to ba naopak. Je tam tak decka. Je jasny, ze pokud budu chtet jezdit budu s tim muset neco udelat, ale zatim vyckavam.
Dle servisu nejmin 25000. Coz se mi nechce.
Problemem je, ze prestalo svitit. Vsechny svetla a najednou. Coz bych hadal na zavadu ve svetelnem prepinaci. Ale rad bych si nechal poradit.
Predem diky Martin
Naposledy upravil(a) Martin Capek dne 02 pro 2005 11:40, celkem upraveno 2 x.

Martin Capek

Příspěvek od Martin Capek »

Tak se o tom muzu uz vic rozesat, jelikoz jsem zavadu nalezl. Vysunul jsem ovladaci skrinku svetel a rozebral ji. Vsechno bylo na zaklapavaci patent, takze to nebyl zas tak velky problem. Prepinac je zalozen na desticce do ktere je zalisovana mnoho ploch kontaktu a pres ktere projizdi jezdci. Kontaktni ploska sviticich svetel byla tepelne zahrivana tak, ze doslo k jejimu mirnemu propadu do plastu. Vytvoreny schod zachytil prepinac a ten skrivan vytvoril zkrat. Oprava byla narovnat jezdce. Zarizeni funguje, ale priu prepinani by k situaci doslo pravdepodobne znova. Takze budu muset nekde sehnat nahradu.

judr

zadná hmlovka

Příspěvek od judr »

Nazdar Martine
Keď si rozoberal tu ovládaciu skrinku na svetlá, nepamätáš si náhodou ako vyzerala zozadu? Mne prestala fungovať zadná hmlovka a včera som to mal tiež celé rozobraté. Na zadnej strane tej krabičky som si všimol že sú tam akési kontakty ktoré by sa mali na niečo asi ešte pripojiť ( nejaké relátko alebo niečo podobné ). ( Nemyslím tie dva konektory tie mám zapojené).

Tasina
Vůz: Volvo V50, 2011, 1.6 D2

Svetla

Příspěvek od Tasina »

Tak tohle jsme resili asi pred mesicem - docela pakec - najednou jsem musela byt doma do 8 hod vecer jako nejaka patnactka :( byla to ta skrinka - nejdrive nam ovsem mechanik menil packu blinkru a dalkovejch na volantu a kdyz zjistil, ze to neni ono, vlezl do spinaci skrinky a nasel zavadu zde. Koupili jsme novou skrinku a konecne znovu vesele svitime. Ale nebylo to vubec prijemne - ja jsem zvykla svitit celodenne po cely rok a jizda po dalnici /sice ve dne, ale stejne / se pro mne rovnala nervovemu vypeti jak pri hororu :?

Jarda S40
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik

Re: Svetla

Příspěvek od Jarda S40 »

Tasina píše:Tak tohle jsme resili asi pred mesicem - docela pakec - najednou jsem musela byt doma do 8 hod vecer jako nejaka patnactka :( byla to ta skrinka - nejdrive nam ovsem mechanik menil packu blinkru a dalkovejch na volantu a kdyz zjistil, ze to neni ono, vlezl do spinaci skrinky a nasel zavadu zde. Koupili jsme novou skrinku a konecne znovu vesele svitime. Ale nebylo to vubec prijemne - ja jsem zvykla svitit celodenne po cely rok a jizda po dalnici /sice ve dne, ale stejne / se pro mne rovnala nervovemu vypeti jak pri hororu :?
Tak na spínací skříňku bych to teda netipoval! I když měřením by se k tomu mělo dojít.

Tasina
Vůz: Volvo V50, 2011, 1.6 D2

skrinka

Příspěvek od Tasina »

Nevim, jestli jsem se vyjadrila dostatecne odborne :shock: ale myslela jsem tu skrinku s vypinacem svetel a s cudlikem na mlhovky nalevo od volantu na palubce :D byl tam pry propadli nejaky jezdec vevnitr - pry jak se to zahriva, jezdec se promackne do plastu, neni tam kontakt a svetla proste ani nebliknou - ale co je divne, parkovacky fungovali - potkavaci a dalkove ani tuk a parkovacky v poho - navic mi tam objevilnejaky zaizolovany kabely, ktery vubec nevedel k cemu vedou - proste auto bez historie a uz nikdy nezjistime, kdo a proc se v tom kdysi vrtal :cry:

Jarda S40
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik

Příspěvek od Jarda S40 »

Aha, tak přece jenom ten přepínač světel vlevo od volantu. No nic, pokud to bylo to největší nedorozumnění mezi námi... :)

jiri gajdarus

Příspěvek od jiri gajdarus »

Milí volváci, jen jeden postřeh do diskuze. Mám S40, r.v. 2001 a při jiné opravě jsem vydělal i spínací skříňku světel.U tohoto modelu již není spínání světel řešeno mechanicky, ale světla spíná relé které je ovládané řídící jednotkou.Ve spínací skříňce tak nedochází k průchodu proudu, který by mohl cokoliv deformovat.A jen pro zajímavost, spínací skříňkaj e Made in Czech republic.

Robertissimo
Vůz: Volvo V50 Caravan 2.0 (107kW) B 4204 S3

Re: ELKTROINSTALACE: S40 porucha světel

Příspěvek od Robertissimo »

A poradíte mi někdo jak tu skříňku vyndám? Nesvítí mi osvětlení ovládání regulace/naklápění světel. Stačí odkaz na TOPIC. Ještě pořád hledám, ale tohle téma je asi nejblíž...Díky

Harry
Moderátor

Re: ELKTROINSTALACE: S40 porucha světel

Příspěvek od Harry »

dole jsou myslím dva šroubky a potom jsou tam západky, za který to tam dost pevně drží. ale vyndat jde dobře. zezadu jsou tři žárovičky, stejný jako v ostatních podsvíceních
This topic is 11 years a 9 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“