Vše kolem audia a car Hifi, videa DVD, navigace, telefonů, ipodů a ostatní komunikace
Pravidla fóra
Upozornění
V této sekci se ponejvíce objevují odkazy na nelegální soft.
Postihy
Při prvním prohřešku napomenutí.
Při druhém zablokování účtu na jeden měsíc.
Při třetím trvalá blokace.
Tak nás k tomu nenuťte. Admini
This topic is 7 years a 3 weeks old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
Rychlik

Příspěvek od Rychlik »

Takze jenom kontrola, zda jsem to pochopil dobre: Existuji dva typu modulatoru: 1) vysila VF signal a nemusi se napojit pomoci kabelu do radia 2)je napojen na koax. od anteny pomoci kabelu...Maji tedy stejnou kvalitu zvuku???prosim kohokoliv znaleho o odpeved, zdali je tomu teda skutecne tak...diky ;)

Conan
Vůz: Jeep Cherokee Limited 3.2 V6

Příspěvek od Conan »

Ad. 1) - je to vlastně FM vysílač.
Ad. 2) - zapojíš do anténího vstupu autorádia a do něj koax antény.

A kvalita obou výrobků je závislá na jejich provedení a na kvalitě autorádia, každopádně obě zařízení kvalitativně budou nastejno.
Bylo: Volvo XC 90 2.5T AWD, B5254T (154kW / 5000 ot.min, 320Nm / 1500-4500 ot.min), 6.st manuál, MY 2005, LPG (MAGIC III);Volvo V40 T4, B4194T (147kW / 5500 ot.min, 300Nm / 2400-3600 ot.min) (r.v. 1998)

ola

Příspěvek od ola »

Ta verze bez kabelu je sanozřejmě teoreticky náchylnější k rušení, to u kabelové verze nehrozí, ale zatím jsem žádné rušení u mé bezdrátové verze nepozoroval.

jva1

Příspěvek od jva1 »

další FM modulátor na trhu je příslušenství k novejm Sony Ericssonum - např. K750i. taky poměrně elegantní řešení jak vyřešit poslouchání MP3. K750i má slot na paměť karty, takže kapacita do 2GB. a eště to umí telefonovat.
(pro rejpaly - těžká HF sada k tomuto telefonu to nabízí taky. Má to přímo v popisu "přehrávání MP3 přímo z Vašeho telefonu přes audio vašeho auta", ale tam je to napojený tuším na výstup k repro - nebo na anténní vstup?)
bylo: Volvo 740GLT combi, man., 1989, 196.000km-220.000km

Schumi_01
Vůz: C70 2,4i Momentum MY08

Příspěvek od Schumi_01 »

jva1 píše:další FM modulátor na trhu je příslušenství k novejm Sony Ericssonum - např. K750i. taky poměrně elegantní řešení jak vyřešit poslouchání MP3. K750i má slot na paměť karty, takže kapacita do 2GB. a eště to umí telefonovat.
(pro rejpaly - těžká HF sada k tomuto telefonu to nabízí taky. Má to přímo v popisu "přehrávání MP3 přímo z Vašeho telefonu přes audio vašeho auta", ale tam je to napojený tuším na výstup k repro - nebo na anténní vstup?)
Jojo, v pondělí nebo úterý mi přijde po neděli a už se na něj těšim. Jen ty 2GB tě vyjdou asi na šestku... :lol: Já to řešim gigovou kartou za 2900 a už čekám jen na vydání redukce ke sluchátkům na normální a jedu v autě přes tu kazetu mp3 ;)

Rychlik

Příspěvek od Rychlik »

Muzete mne prosim rict, jak vybrat kvalitni FM modulator (bezdratovej), jako myslim treba znacku nebo tak a pripadne kde ho sehnat? A jeste jedna technicka otazecka, chapu to teda dobre, ze na tento modulator napojim pres 3,5mm jack treba discman, prilozim modulator k radiu, naladim na radiu frekvenci a hraje to, tzn, ze to je kompatibilni temer se vsemi radii??? Predem diky za opdoved;)

crtec
Vůz: 964(94, B200ET OD) 760(83, B23ET OD)

Příspěvek od crtec »

trochu predpisů - je to vubec legalni vysilat na techto kmitopctech cokoli??? Jen by me zajimala ciste teoreticky legislativni sranka vjeci.... myslim ze krome CB a par vyhrazenejch pasem to 2x koser neni.... Musi byt zajimavy zastavit na krizovatce vedle panicky poslouchajici Frekvenci 1 a pozorovat jeji vyraz pri postechu Hypocrisy nebo Therionu :lol:

Honza
Moderátor
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

Příspěvek od Honza »

crtec píše:trochu predpisů - je to vubec legalni vysilat na techto kmitopctech cokoli??? Jen by me zajimala ciste teoreticky legislativni sranka vjeci.... myslim ze krome CB a par vyhrazenejch pasem to 2x koser neni.... Musi byt zajimavy zastavit na krizovatce vedle panicky poslouchajici Frekvenci 1 a pozorovat jeji vyraz pri postechu Hypocrisy nebo Therionu :lol:
No tak velkej dosah to asi nemá. Kolik vlastně?

crtec
Vůz: 964(94, B200ET OD) 760(83, B23ET OD)

Příspěvek od crtec »

jesi je to Wireless, tak by signal mel projit kastlí s takovou silou, ze jej dostatecne silne a kvalitne zachytila antena... A jesi je druha 2m daleko, projevit se to musi!

Martin Capek

Příspěvek od Martin Capek »

Skutecne nejde o okrajovou zalezitot, FM vysilac patri i do prislusenstvi ipodu.

http://www.mujipod.cz/art/mipod/mwe2005 ... nstvi.html
nebo varianta mohutnejsi
http://www.mujmac.cz/art/periferie/mace ... plnky.html
a zde dokonce vyrobce uvadi certifikaci pro zeme EU, ale propojeni kabelem
http://www.cables.cz/index.php?XBuilder ... 2cfe2ebfc1

Otazka legality se zminuje
http://gadgets.cz/?q=node/820
, kde uvadeji, ze toto vysilani je u nas skutecne nelegalni.

Jinak jsem se o pripojeni Ipod na radiao v aute zajimal podrobneji a existuje rada vyrobcu radii, uvadejici moznost ipod ready, moznost dokoupeni externi dalsi krabicky s konektorek k ipodu umoznujici ovladat ipod plne z autoradia a i ho znej napajet.
Zdravim Martin
Naposledy upravil(a) Martin Capek dne 13 úno 2006 10:18, celkem upraveno 1 x.

ola

Příspěvek od ola »

Mám bezdrátový modulátor, který má 2 přepínatelné frekvence. Ani na jedné v ČR nevysílá žádná stanice. Dosah je takový, že na křižovatce by to sousední auto bylo schopno zachytit, ale nebudete to rušit vysílání jiné stanice. Pravdou je, že podle současné legislativy to není legální, ale připravuje se změna zákona ve kterém by tyto modulátory měly být povoleny. Bude zavedena hranice vyzářeného výkonu kterou nesmí modulátor překročit. Viděl jsem těch modulátorů několik a měli ty frekvence stejné, takže si myslím že existuje nějaký úzus o tom, že se tyto frekvence nepřidělují komerčním stanicím (jsou na okrajích pásma).

Tommy_SCA
Vůz: V50 2.0 D r.v.06 - Momentum

Re: FM modulátor u autorádia - zkušenosti z praxe

Příspěvek od Tommy_SCA »

Někde jsem se dočetl, bohužel už nevím kde to přesně bylo, že existjí nějaké ty FM modulátory, které se dají přípojit přímo na anténu v kufru(konektor podobný konektroům 9Vbaterie), kde je např. u V50 anténa v zadním okénku.
A tím se docílí lepšího nalezení volné frekvence k vysílání a nic nebude tento modulátor rušit. A prý vysílají i RDS takže názvy songů jsou zobrazeny na displayi rádia.

Zatím jsem vyzkoušel několik FM modulátorů a výsledek nic moc, jak kvalita zvuku, tak časté rušení FM stanicema.

Mám bohužel základní autorádio s optickým vedením :(

st_Andy
Vůz: V70 III D5 '08

Příspěvek od st_Andy »

Tommy_SCA píše:Zatím jsem vyzkoušel několik FM modulátorů a výsledek nic moc, jak kvalita zvuku, tak časté rušení FM stanicema.
je to jak pises, kazdopadne vetsine to jako plug&play priposluch staci, da se do toho pichnout karta, usb z mobilu, nebo fleshka, takze lama user friendly zalezitost i kdyz kvalitou je to porad vlastne jenom posluch pres antenu, takze i 320 kbps mp3-jka zni s prenosnym FM modulatorem jak z kuchynskeho tranzistoru :) Fajnšmekr proto nejspis sahne spise po necem takovymhle: http://www.gromaudio.com/

Obrázek

Tommy_SCA
Vůz: V50 2.0 D r.v.06 - Momentum

Příspěvek od Tommy_SCA »

st_Andy píše:
Tommy_SCA píše:Zatím jsem vyzkoušel několik FM modulátorů a výsledek nic moc, jak kvalita zvuku, tak časté rušení FM stanicema.
je to jak pises, kazdopadne vetsine to jako plug&play priposluch staci, da se do toho pichnout karta, usb z mobilu, nebo fleshka, takze lama user friendly zalezitost i kdyz kvalitou je to porad vlastne jenom posluch pres antenu, takze i 320 kbps mp3-jka zni s prenosnym FM modulatorem jak z kuchynskeho tranzistoru :) Fajnšmekr proto nejspis sahne spise po necem takovymhle: http://www.gromaudio.com/

Obrázek
No kdybych mohl mít něco podobného tak bych si pořídil spíše Xcarlink http://www.mp3auto.cz/volvo/bez-podpory ... ree-volvo/ , nebo se dá ještě cca o1000 kč levnněji pořídit něco podobného z ebaye.
Ale bohužel jak jsem psal, mám to rádio v optice, takže nic takového tam připojit nemohu :(

jm252485
Vůz: S40 1.8 Momentum MY09

Re:

Příspěvek od jm252485 »

Rychlik píše:Muzete mne prosim rict, jak vybrat kvalitni FM modulator (bezdratovej), jako myslim treba znacku nebo tak a pripadne kde ho sehnat? A jeste jedna technicka otazecka, chapu to teda dobre, ze na tento modulator napojim pres 3,5mm jack treba discman, prilozim modulator k radiu, naladim na radiu frekvenci a hraje to, tzn, ze to je kompatibilni temer se vsemi radii??? Predem diky za opdoved;)
FM modulátor může mít celkem tři druhy vstupů: "po drátu" - ze sluchátkového výstupu např. discmanu nebo MP3 přehrávače, přes Bluetooth (např. z mobilu nebo MP3, které má Bluetooth) a nebo z vložené SD/microSD karty (zde použije interní MP3 player). Kterýkoliv z těchto signálů pak vysílá na nějaké volné frekvenci (tu si musí uživatel sám najít - je to ta, na které rádio šumí, obvykle okolo 108 MHz) a pokud je naladěno rádio i FM transmitter na stejné frekvenci, tak to hraje.
Cenově vycházejí okolo 400 - 500 Kč (vstup karta + sluchátka), s Bluetooth pak trochu více. Koupit se dá kdekoliv s elektronikou - Alza, Czech Computer... Z principu je zřejmé, že "kompatibilita s rádii" je dána pouze tím, aby rádio a FM transmitter měly společnou frekvenci (dnes samozřejmé, kdysi - cca do roku 1986 - nikoliv - pamětníci pamatují na FM OIRT a FM CCIR)
This topic is 7 years a 3 weeks old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „Audio, video, navigace, telefony a ostatní komunikace“