Volvisti a jejich zbraně :-)

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Munga
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 126
Příspěvky: 1897
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Praha 12
Vůz: XC60 2014 D4 AWD D5244T17

#1026 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od Munga »

Zajímavé je že ti nejlepší odstřelovači byly lovci ze severu či Tajgy- tam musel být zřejmě člověk dobrej nebo byl mrtvej.

FrantaB
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 37
Příspěvky: 611
Registrován: 9 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo 945 D24TIC

#1027 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od FrantaB »

Disclaimer: nikoho neshazuju, snažím se dodat rámcově správnou představu a trochu technického nakoukání do problematiky.


Carlos Hatchcock-ten jeho M2 měl se "sekali jak baťa cvičky" společnou jen konstrukci a vnější vzhled. Postupně zkusmo seskládaný z dílů s drobnými (ale podstatnými) úpravami, aby se co nejtěsněji sešly tolerance. Na místě dolapovaná hlaveň (ne v úrovni sportovního speciálu, prostě zbavená bordelu v základní geometrii, který je na masovce vždycky). Vyřazená samonabíjecí/fullauto funkce, takže z toho byla jednoranka, v podstatě přímotah. Střelivo vybírané z vybraných šarží (přímost, ovalita krčku, krimp).
Prostě použil, co bylo na místě k dispozici a mělo požadované balistické parametry. Trošku ftuningu, py*o! :D


Simo Hayha-trefit chlapa na 600 přes otevřená, pokud z něj kouká aspoň půlka, není takový problém. Paradoxně, pokud hodně fouká, je to snazší než s optikou. Nešlo primárně o instant kill, šlo o to, aby měl trefený a jeho kolegové úplně jiné starosti. To je dost rozdíl. Trochu vybraný Mosin s trochu vybraným střelivem s tím nemá velké potíže. Jen my jsme z toho překvapení, protože naprostá většina povědomí pochází z těch, se kterýma se tu teď střílí. Což jsou různě přebrané exportní vrány, kde i ty nejleší nemají moc společného s těmi opravdu dobrými kusy. Řada z nich jsou fakt mimořádné krumply, nejpozději od té chvíle, kdy špatně informovaný vlastník prohnal přes zbytek kosmolinu padesátku surplusového střeliva s rtuťovou zápalkou a pak "vyčistil" Konkorem... A obvykle se z nich střílí právě tím surplusem, což po dobrání zásob některých šarží bxn a jedněch rumunů je často přehlídka odpadu, který nemá smysl ani delaborovat.
Sníh do pusy a nepoužívání optiky-nemalá část zimní války se odehrávala v hodně podmáčených místech ještě před pořádným zámrzem, takže vlhkost vzduchu furt 100% nebo těsně pod, Na obláček páry od pusy pak stačí úplně nic a je to dobře vidět. Být říčný z nějakého zrychleného skrytého přesunu a lehnout si za optiku pak znamená ji zamlžit, i když na ni člověk nedýchne, někdy stačí i jen odpar z oka (znám moc dobře z brýlí). Těsně nad sněhem to tak funguje i za hodně suché zimy (za nízké teploty).
Rozhodně maximální respekt tomuhle člověku, v praxi zakladateli biatlonu.


Nejdelší kill-o tom zásahu zatím nešly ven ty opravdu podstatné informace. Tedy na kolikátou ránu a jak se řešil spotting.
U těch extra dlouhých ran, pokud je na to čas a možnost (jistota, že v dosahu není dělostřelecký tracking radar nebo tak něco, plus vhodná konfigurace, aby první rána neprozradila) se klidně nestřílí na první ale na druhou nebo třetí. Prostě se to otestuje na stejnou vzdálenost jakou má cíl, jen o kus vedle-tak, aby to vypadalo jako zbloudilá.
Těch 3450 má, vzhledem k denní době, ještě jeden fór-v daném místě taková mirage, že se úplně normálně díváte o pět metrů jinak, skrze lom světla. tohle bez spottingu nešlo. Zajímalo by mne, jestli někdo poblíž cíle, nebo dron v luftě.
_________________
Volvo 945 D24TIC EGR Kat MY96; Holanďan s 587k na podvozku a 247k na motoru

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 32
Příspěvky: 5004
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#1028 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od python.p »

Tak jasný, že to nebyla masovka, jen jsem ty úpravy mohl zmínit... Ale odstřelovací puška to taky nebyla. :)

Bíla smrt - zakladatel biatlonu. :D :D :D

O tom nástřelu a střelbě ze studené hlavně jsem se zmínil.
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 2145
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#1029 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od jirka87 »

"Trochu vybraný Mosin s trochu vybraným střelivem s tím nemá velké potíže."

Já to vůbec nemyslel tak, že není v možnostech zbraně to dát. Já to spíš myslel tak, že přes ty otevřené mířidla vidím houno :D

Teď jsem to nahrubo testnul jen tak "okem". Z kanclu mám výhled na pole, které končí lesem. Les je ode mě 660m. A skoro jsem si jistý, že kdyby tam stáli 2 chlapi vedle sebe a jim na ramenou další 2, tak bych to možná viděl :D

Divím se, že Simovi nepraskla cévka v oku. Na to konto mě napadl ošklivý vtip související se Simem...

Víte proč měl Simo tak pokřivený obličej ? To z toho, jak se furt šklebil 12hodin denně při přivírání jednoho oka. (pro neznalé - na konci války byl do obličeje trefen výbušnou střelou : https://epochaplus.cz/wp-content/uploads/2020/04/168d955a6fea4c93b686b2fce388a5d0-1024x642.jpg

Munga
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 126
Příspěvky: 1897
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Praha 12
Vůz: XC60 2014 D4 AWD D5244T17

#1030 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od Munga »

A pro ty neznalé - tou střelou ho trefil do tváře odstřelovač v souboji kterého hned poté Simo i přes zranění zastřelil, kdyby to nebyla pravda tak tohle zní fakt jako legenda.

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 116
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#1031 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od Lachtan »

jirka87 píše: 06 úno 2022 09:42...
Nedovedu ted bohuzel najit ten zasah o skterem jsem psal. Ty rekordy padaly jeden za druhym. Jednalo se o zastreleneho bojovnika ISIS na balkone domu. Vzdalenost byla uplne nesmyslna. Strelec sam sdelil,ze mel toho bojovnika ISIS uplne mimo zamernou a navadel ho partak podle nejake anteny na baraku ci co.
...
Vzdálenost byla taková, že už to bylo mimo tabulky a rozsah optiky kterou měl střelec namontovanou. korekci dělal podle předchozí střely, viděli kam to dopadlo a podle toho dělal korekci - byla taková, že cíl byl mimo zorné pole optiky.
Munga píše: 05 úno 2022 19:50 Jo a nejdelší potvrzený zásah člověka je 3500m z roku 2017. Pánové ten bojovník IS co ho střela roztrhla jak hadr odstřelivače také hrubě podceňoval jako zde. ☺
.50BMG, mám pocit že to byl kanaďan a bylo to v horských oblastech Afgánistánu. Dostal ho myslím až třetím výstřelem.

Pokud vás to více zajímá, tak si najděte dokument "Sniper - Inside The Crosshairs" tam je tohle všechno velice dobře zdokumentované, včetně rekonstrukcí :wink:
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 116
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#1032 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od Lachtan »

jirka87 píše: 05 úno 2022 15:58 Petrxc70: jak chces trenovat vzduchovkou na 1000m pri strelbe realne na par desitek metru to si rad necham vysvetlit teda. O pojmy jako balistika strely jsem sice spis jen zavadil a vim o tom z hlediska strelby na vetsi vzdalenosti temer presne kulove, ale zase uplne vymeteno v te hlave taky nemam,takze strelbou ze vzduchovky na treba 30...40m simulovat nejak strelbu na 1000m kde uz hraje roli snad kazdy fyzikalni aspekt prostredi, do toho samozrejme vlastnosti optiky, to si bez ironie rad necham vysvetlit. To bude asi neco jako trenovat skutecnou generalku motoru v nejake te herni simulaci CarMechanic ne? :green:

Kismick : odkaz jsem videl, ale porad nechapu souvislost s moznoi strelbou na 1000metru. Na KILOMETR.

Ucinny dostrel ak47 je kolik? 400m? Realny vic. Jak chce nekdo strilet lepsim flusbrokem na kilak, tak na to si fakt pockam.
Maximální dostřel vz.58 (vzhledem k tomu že používá stejnou munici jako AKčko, tak předpokládám, že hodnoty budou stejné) je 2800 metrů a smrtící účinek střely je po celé dráze letu.

Cílená střeba je tak na 500metrů max.

_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

ren
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 21
Příspěvky: 756
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 D5 AWD 158 kW MY2012

#1033 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od ren »

Nevíte někdo o slušné P08 na prodej za slušnou cenu?
P08.9318a.jpg
P08.9318a.jpg (73.23 KiB) Zobrazeno 499 x

Munga
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 126
Příspěvky: 1897
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Praha 12
Vůz: XC60 2014 D4 AWD D5244T17

#1034 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od Munga »

Hlavně bacha na falza a skládačky, s touhle se fakt dějí věci pro zisk.
Já osobně až pujdu kupovat tak s knihou Revolvery a pistole první díl ww - Německo Jan Balcar. Má o P08 cca 200 stránek s pěknými obrázky ražení, signatur a tak. Já osobně tohle v hlavě neudržím.
Naposledy upravil(a) Munga dne 22 úno 2022 21:43, celkem upraveno 1 x.

Munga
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 126
Příspěvky: 1897
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Praha 12
Vůz: XC60 2014 D4 AWD D5244T17

#1035 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od Munga »

Lachtan píše: 21 úno 2022 00:32
jirka87 píše: 05 úno 2022 15:58 Petrxc70: jak chces trenovat vzduchovkou na 1000m pri strelbe realne na par desitek metru to si rad necham vysvetlit teda. O pojmy jako balistika strely jsem sice spis jen zavadil a vim o tom z hlediska strelby na vetsi vzdalenosti temer presne kulove, ale zase uplne vymeteno v te hlave taky nemam,takze strelbou ze vzduchovky na treba 30...40m simulovat nejak strelbu na 1000m kde uz hraje roli snad kazdy fyzikalni aspekt prostredi, do toho samozrejme vlastnosti optiky, to si bez ironie rad necham vysvetlit. To bude asi neco jako trenovat skutecnou generalku motoru v nejake te herni simulaci CarMechanic ne? :green:

Kismick : odkaz jsem videl, ale porad nechapu souvislost s moznoi strelbou na 1000metru. Na KILOMETR.

Ucinny dostrel ak47 je kolik? 400m? Realny vic. Jak chce nekdo strilet lepsim flusbrokem na kilak, tak na to si fakt pockam.
Maximální dostřel vz.58 (vzhledem k tomu že používá stejnou munici jako AKčko, tak předpokládám, že hodnoty budou stejné) je 2800 metrů a smrtící účinek střely je po celé dráze letu.

Cílená střeba je tak na 500metrů max.

Na hledí je hodnota 800m ,ale to je určeno na střelbu do skupinových cílů a ne na postavu jak se dost lidí domnívá.
Na 300m spolehlivě zasahuji terč postava otevřená mířidla.
Na 500m s kolimátorem jsem zasahoval totéž. Střelivo SM a pěkná, ale standartní hlavěń. Dát optiku tak je to zase dál.
Oni lidi koupí vyběhanou sa58 a cpou tam nejlevnější chinu no a pak že to prý nic netrefí...

Větrovku 90j ráže 25 teď koupil kámoš (12.5tisíc kč) což nebude dle ceny žádná hitech a při prvotní zkoušce dával na 100m prý prakticky díru na díru. Máme hradla tak až bude čas a pěkné počasí budu moct osobně vyzkoušet a proměřit co se dá dostat z levné 90j větrovky. Už takhle to vypadá dobře a co pak dokážou větrovky za několik desítek tisíc?

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 2145
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#1036 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od jirka87 »

Kluci mate nekdo trezor firmy Justra? Mam zajem o ten mensi model Ekonom 5 v jedne variante. Zajima me proste jenom jestli to neni nejaky smejd, neni to kde prohlednout. Hledam trezor o velikosti na 5 zbrani a kategorii z2.

https://www.justratrezory.cz/

Vcera jsem tam volal a pravda, na jednu otazku jsem se zeptal trochu jako dement, ale celkove se mi to jednani moc nezdalo. Vyrabi to az podle objednavky, takze dodani skoro mesic.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 60
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: na kopcu
Vůz: bylo ledaco, teď saxo 1.1

#1037 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od Jirinka »

justru mam, rek bych, ze dostanes za co platis, mozna malilinko vic
dostojis predpisum, decka se tam nedostanou (to mi staci), jinak zboku flexou, akuflexou otevrit bude otazka minut (u vsech trezoru teto tridy si myslim)
pokud bys chtel doopravdy zabezpecit zbrane je to cele nekde uplne jinde

Munga
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 126
Příspěvky: 1897
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Praha 12
Vůz: XC60 2014 D4 AWD D5244T17

#1038 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od Munga »

Přesně tak Z2 není trezor, ale skříń na zbraně s certifikátem takže děti a zákon ok.

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 2145
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#1039 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od jirka87 »

Ok, oK, upravuji názvosloví na skříň.

Jasně, že kdo CHCE, dovnitř se dostane. Asi je to spíš o tom, aby se mi k tomu nedostalo dítě, abych vyhověl normě a když už to kupuju, aby to nebyla jednička plech. Zvažoval jsem tu Montanu 5ku, ale ta váží půlku a to je asi fakt obdoba dělnické šatní skříňky.

P.S : AKU flexa se 4Ah baterkou vydrží jen asi 6-8minut. Musel by si asi vzít ty baterky 2, nebo 1x 8Ah :-D

Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1213
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Bydliště: Damboritz
Vůz: S80 D5 '07

#1040 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od labanos »

Je to tak, že ti to musí i nainstalovat firma, aby k tomu byl štempl? Tím myslím, že bez té "odborné" instalace je jedno, že to má certifikát.
_________________
S80II D5244T4 136kW TF-80SC '07 | P5008 2.0HDi |
Bylo: S40 D4192T3 85kW M56 '04 | C70 Coupé B5234T3 176kW M56 '02 | V40 D4192T3 85kW M56 '01 |
VIDA | DiagBox |

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 221
Registrován: 4 roky 2 měsíce
Bydliště: Ostrava
Vůz: V70 I., 2.5 TDi, 00'

#1041 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od Xenomorfus »

labanos: Nerekl bych. Mam zbrane kat.A, k tomu prislusny trezor, kluci ze zbranoveho mi to chodi 1x za rok domu kontrolovat a dycky jen chteji videt certifikat od trezoru a vyrobni stitek. A to uz asi 15 let. Nikdy se ani sluvkem nezminili o "odborne montazi".
_________________
V70 l, 2,5TDI "Mobydick"
Vida v Ostravě k dispozici.

Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1213
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Bydliště: Damboritz
Vůz: S80 D5 '07

#1042 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od labanos »

Byvalý šéf si cosik kupoval, nevím jestli skříň nebo trezor a kotvila mu to firma. Možná byl ale jenom líný, nevím.
_________________
S80II D5244T4 136kW TF-80SC '07 | P5008 2.0HDi |
Bylo: S40 D4192T3 85kW M56 '04 | C70 Coupé B5234T3 176kW M56 '02 | V40 D4192T3 85kW M56 '01 |
VIDA | DiagBox |

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 221
Registrován: 4 roky 2 měsíce
Bydliště: Ostrava
Vůz: V70 I., 2.5 TDi, 00'

#1043 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od Xenomorfus »

Pokud se nic nezmenilo, aktualne sem predpis o technickych pozadavcich na uchovavani zbrani necetl, tak je tam jen, ze to ma byt pevne spojene s budovou. Mne se na to ptali zpocatku, tak sem jim rekl, jak to je udelane (kotvy) a navic je to videt (u meho trezoru).
Druha vec je, co Ti "rekne" prodejce, aby pripadne vydelal na montazi a zda Ti treba papir neda az po montazi. Ja koupil trezor s certifikatem a bylo.
_________________
V70 l, 2,5TDI "Mobydick"
Vida v Ostravě k dispozici.

Vapik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 64
Příspěvky: 2913
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

#1044 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od Vapik »

Kotvení odbornou firmou netřeba. Jinak i ten trezor si můžeš vyrobit, stačí dokumentace a pak znalecký posudek na příslušnou třídu. Dělali jsme to tak v místech kde nic konfekčního nejde použít. Dopředu bylo vše předjednano se znalcem, ten pak jezdil na kontrolní dny a navíc jsme fotili postup prací.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 221
Registrován: 4 roky 2 měsíce
Bydliště: Ostrava
Vůz: V70 I., 2.5 TDi, 00'

#1045 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od Xenomorfus »

Vapiku, ale ne kazdy chce trezorovou mistnost, ktera spolkne 1800m3 zelezobetonu :-D
Ale jinak je to tak, jak pises. Trezor si muzes nechat klidne svarit na miru a pak si na nej nechat udelat certifikat. Nicmene to vyjde draz nez koupit hotovy. A v dnesni dobe asi o dost, pokud nejsi majitel nejake zamecnicke firmy.
_________________
V70 l, 2,5TDI "Mobydick"
Vida v Ostravě k dispozici.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 305
Registrován: 6 roků 2 měsíce
Bydliště: praha
Vůz: xc60 D5

#1046 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od ivanvanata »

zdar chlapi, napadlo mě - máte někdo zkušenosti s větrovkama/vzduchovkama s výkonem nad 16J? Od února se uvolnila legislativa a dá se koupit i 80J. Líbí se mi celkem taipan veteran, - je to tichý má to být celkem přesný atd.

díky

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 116
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#1047 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od Lachtan »

Já mám WICO WSA9 KOMBI. Pořizoval jsem to už asi tak před 7mi lety, takže to bylo o něco levnější jak dnes, a doposavad spokojenost.
Za ty prachy bych to vyrábět nechtěl a zrovna tak bych se nechtěl do toho dobývat. Tím netvrdím, že by to nešlo, ale zase tak jednoduché a rychlé by to asi také nebylo.

Když jsem sháněl nějakou skříň na zbraně, tak mi byla doporučena tato firma a za sebe mohu potvrdit perfektní jednání a rychlé dodání.
Ale jak jsem psal, je to už nějaký rok, takže doufám, že stále fungují tak jak fungovali :good:
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Munga
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 126
Příspěvky: 1897
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Praha 12
Vůz: XC60 2014 D4 AWD D5244T17

#1048 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od Munga »

Jaký oser je trezorová místnost ideálně třeba sklep ? Jak zjistím co všechno je třeba splnit , jestli stačí stávající zdi atd..

Vapik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 64
Příspěvky: 2913
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

#1049 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od Vapik »

Je to v celku jednoduché. Začni zákonem o zbraních a jeď podle něj.

Munga
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 126
Příspěvky: 1897
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Praha 12
Vůz: XC60 2014 D4 AWD D5244T17

#1050 Volvisti a jejich zbraně :-)

Příspěvek od Munga »

(4) Více než 20 přechovávaných zbraní kategorie A, A-I, B nebo C nebo více než 20 000 kusů střeliva se zabezpečuje v uzamčené místnosti, samostatném objektu nebo komorovém trezoru, pokud jsou chráněny elektronickým zabezpečovacím zařízením a pokud splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem.

No jo, kde ale najdu ten prováděcí právní předpis?
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“