Čerpadlo v nádrži...

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
This topic is 14 years a 8 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
Pablo

Čerpadlo v nádrži...

Příspěvek od Pablo »

Ahojky. Nevíte někdo o nějakém fíglu, jak vyzkoušet funkčnost palivového čerpadla, co bydlí v nádrži?

[img]album_pic.php?pic_id=264[/img]

Na netu jsem objevil něco jako: "Zvuky z hlavního čerpadla slyšeti, nejspíše čerpadlo v nádrži v háji míti." Třeba je i jiná možnost jak to zjistit a nerozebírat tu parádu... :idea: Díky. P.

marra
Servisman

Re: Čerpadlo v nádrži...

Příspěvek od marra »

Pablo Pacho píše:Ahojky. Nevíte někdo o nějakém fíglu, jak vyzkoušet funkčnost palivového čerpadla, co bydlí v nádrži?

Na netu jsem objevil něco jako: "Zvuky z hlavního čerpadla slyšeti, nejspíše čerpadlo v nádrži v háji míti." Třeba je i jiná možnost jak to zjistit a nerozebírat tu parádu... :idea: Díky. P.
musíš se dostat na levy bok v kufru, tam najdeš dvě svorkovnice jedna je tachometr a ta druha od palivoměru s čerpadlem jsou tam tři dráty růžovej hnědej a mam pocit že fijalovy ale tim si nejsem jist, každopadně to poznáš podle toho růžového ten je taky od čerpadla a na ten musíš napojit 12V kostru nemusíš ta je schovaná pod trbkou nalejvacího hrdla přišroubovana na nosníkutam co začína podběh v kufru.

Pablo

Příspěvek od Pablo »

Hlavní čerpadlo po otočení klíčku zabzučí, pak po pár vteřinách zmlkne. Ten zvuk znám a je OK. Nastartuju a ty zvuky vydává i při běhu motoru. Auto jezdí jinak v pohodě, benzínu je dost...zatím :-) Jde mi o to, jestli odchází hlavní čerpadlo, nebo nefunguje to malé v nádrži. Auto prý může fungovat i jen na hlavní čerpadlo, ale to je víc v zápřahu. Citace z webu:"A noisy main fuel pump can indicate failure of the in-tank pump","A car will run with a faulty in-tank pump, but it places additional strain on the main pump." P.

standa

Příspěvek od standa »

Pablo, mně taky nefungovalo čerpadlo v nádrži, auto jelo, ale při nízké hladině paliva pocukávalo a hlavní čerpadlo chrchlalo. Po opravě hlavní čerpadlo vrní jako nažraná kočka a motor necuká.
Cukání motoru způsobovaly bubliny v benzínu (zjistil jsem to tak, že jsem rozpojil zpětné vedení paliva a pouštěl jsem to do flašky)
Tatra 603, 1970, V8

crtec
Vůz: 964(94, B200ET OD) 760(83, B23ET OD)

Příspěvek od crtec »

Je to jak rika Standa. Auto muze jen na jedno cerpadlo. Cerpadla jsou napajena spolecnym relatkem, takze po 2 s se vypne i to v nadrzi. na leve strane v kufru jsou ty konektory, tak sundej hadici, prived 12V a uvidis. Dost casto se take stava, ze je rozmlacena hadice, ktera vede v nadrzi od cerpadla k trubce v deklu hrdla, takze cerpadlo sice cerpa, ale hned za nim to tece zpatky na hladinu. Cerpadlo totiz neni proti deklu uchyceno pevne, je pohyblive v ose Y - smerem ke dnu nadrze, proto ta hadice.. Da se to vydelat, ale je to "natocime jezka nejdelsim ostnem...:) " Obcas se stane, ze se kousek teto hadice nasaje a pak to dela divy. A hlavne nejede.
Myslim, ze se cerpadlo v nadrzi davalo i do aut s karburatorem!!
This topic is 14 years a 8 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „Jak co opravit???“