245 a chlazení

Kategorie věnovaná dvojkám

Moderátor: wickey

This topic is 16 years a 7 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
Chose

245 a chlazení

Příspěvek od Chose »

Mám podobný problém, jako kolega s 850. Auto se ohřeje, topí, všechno. Jen ručička na palubce sedí tvrdě skoro až dole. Myslel jsem, že je chyba někde v ukazateli, ale pak mi uteklo spousta vody při výměně topení a když jsem si toho nevšiml, tak to hezky rychle lezlo nahoru. Po dolití vody to zase spadlo až dolu. Táta tvrdí, že to takhle ukazovalo pořád. Nijak mě to v jízdě neomezuje, ale myslel, jsem, že by ručička měla bejt někde v půlce ukazatele.

Gusta

Příspěvek od Gusta »

Ahoj,
já si myslím, že bys měl zkontrolovat termostat - vymontovat (opatrně na těsnění, když se potrhá, tak se potom většinou musí pořídit nové) a ověřit v kastrolku vody na vařiči pomocí teploměru (třeba na zavařování), že otevírá kolem těch 95-92°C a zavírá při 92-88°C (a menší odchylky jsou přípustné). Jestli ti otevírá třeba při 60°C, tak je to málo, taky se může stát, že otevře a při poklesu teploty už nezavře. To by se potom ta rafička opravdu nehnula proto, že je motor prostě pořád prakticky studený. Motory které jsem měl já, měly všechny špatné termostaty, takže postupně do nich vždycky přemísťuji jeden, který jsem kupoval a byl dobrý. Případně možná v motoru vůbec termostat nemáš, to už jsem taky viděl, ale ne na Volvu. Nebo může být špatně namontován a obtíká jej voda i když má být zavřený. Je-li termostat v pořádku, asi je chyba v měřiči (ten budík), čidle teploty, nebo možná v kabelu od čidla teploty k budíku - to bych prověřil a dále se tím nezabýval. Mám vyzkoušeno, že když není v motoru dost vody, udělá se nahoře bublina a teploměr začne ukazovat rostoucí teplotu. Když jedeš, tak potom čerpadlo honí víc vody, takže jakoby to ukazuje normální teplotu při jízdě.
Myslel bych si, že máš špatný ten měřič (chyba někde v čidle/drátu/měřiči), ale protože, jak píšeš, to začalo ukazovat zvýšenou teplotu když byla v motoru asi bublina, prověřil bych být tebou projistotu ten termostat....
Gusta.
This topic is 16 years a 7 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „200 - opravy“