Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
doktor
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3224
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Slaný, okr. Kladno
Vůz: SAAB 9-5 AERO 04, V70II R 04, C70 T5 98

#51 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od doktor »

josef.paur píše: Jezdíval jsem v práci s formanem, měl přes 300 tisíc a rozhodně to nebylo nijak poznat.
OT: Nechat někoho v práci jezdit formanem s nájezdem 300tis km by mělo být klasifikováno jako pokus o vraždu. Jakákoliv bouračka v tomhle v rychlosti nad 50km /hod = jistá smrt. To muselo mít rezavé i válce zevnitř.

Viděl jsem vícero formanů a favoritů v stromech atd. . Nevím kolik měli najeto, následky pokaždé katastrofální. To auto, to je prostě šílený, jak je to rezavý a papírový

Na druhou stranu, lepší se srazit čelně s formanem, než s čímkoliv jiným :D
_________________
V70R II 2,5T AWD, manual, 220 KW,´04, SAAB 9-5 AERO 2.3T, B235R, manual, 184 kW, ´03, Volvo C70 2,0 T5, B5204T3, 166kW ´98, manual, ARD tuning stage 2, 195kW,
bylo Volvo 460 2.0, B20F manual, 80kW,´95, bylo Volvo V70 2.5 10V, B5252S automat, 106kW,´99, bylo Volvo 850 R, 2.3, B5234T5 automat, 176kW,´96, Volvo V70 T5 2.3, B5234T3, manual, 176kW, ´99,
Vstup do galerie ZDE

pepa.paur
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 889
Registrován: 16 roků
Bydliště: české budějovice
Vůz: V70 2.5D, S70 2.5D, C70 2.4T, V70II 2.4D

#52 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od pepa.paur »

doktor píše: OT: Nechat někoho v práci jezdit formanem s nájezdem 300tis km by mělo být klasifikováno jako pokus o vraždu. Jakákoliv bouračka v tomhle v rychlosti nad 50km /hod = jistá smrt. To muselo mít rezavé i válce zevnitř.
bylo to v roce 1997 :D
_________________
V70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
S70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
C70 2.4 T, B5244T, 142kW, man, rok 2000, D5T5 ST2
V70II 2.4 D, D5244T2, 96kW, man, rok 2004, D5T5 ST2
V70I 2,0, B5202S, 93kW, man, rok 1997

pavel123

#53 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od pavel123 »

Názorů jak vidím je spousta ale pokud u nás nebude uzákonněná úprava tachometru jako trestný čin těžce se půjde bránit. Já osobně k tomu přistupuji pragmaticky a u ojetého auta počítám s tím, že ročně najezdilo cca 30-40tis km ( toto se běžně třeba v Německu najezdí a já sám najezdím autem ročně soukromě a služebně cca 50tis km) proto u auta vyrobeného v roce 1997 bych předpokládal nájezd kolem 400tis km. Když mi někdo tvrdí, že to má méně tak musí mít sakra dobré argumenty aby mne přesvědčil jako například plně vyplněná servisní knížka a mé ověření v servise kde to chodilo, kontakt na původního majitele když to jde před bazar ale stejně jsem skeptický. On je opravdu důležitější stav auta než to co ukazuje tachometr. Kdysi jsem měl mercedes 124 diesel s nájezdem 780 tis Km ( s německou serviskou po taxikáři) a při mínus 20 startoval lépe než nová octavia s poctivým nájezdem 60 tis km

pepa.paur
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 889
Registrován: 16 roků
Bydliště: české budějovice
Vůz: V70 2.5D, S70 2.5D, C70 2.4T, V70II 2.4D

#54 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od pepa.paur »

pavel123 píše:Názorů jak vidím je spousta ale pokud u nás nebude uzákonněná úprava tachometru jako trestný čin těžce se půjde bránit.
On ten tachometr je v postatě orientační měřidlo, až to někoho napadne uzákonit, tak se taky můžeme dočkat koaždoročního přezkušování a cejchování v akreditované zkušebně a podobně.

Jinak vědomě tvrdit kupujícímu při prodeji že má auto najeto méně je samozřejmě podvod, to je trestné i u nás.
_________________
V70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
S70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
C70 2.4 T, B5244T, 142kW, man, rok 2000, D5T5 ST2
V70II 2.4 D, D5244T2, 96kW, man, rok 2004, D5T5 ST2
V70I 2,0, B5202S, 93kW, man, rok 1997

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2430
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#55 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od jarek.krizan »

Nejlépe je každému vexlšusovi rovnou říct že kdo prodává auto s podezřele nízkým stavem km, je podvodník, protože buď má auto najeto skutečně málo km a to nejspíš proto, že je nespolehlivé a nebo neustále stálo někde v servise a bál se s ním jet větší vzdálenost, nebo má najeto daleko více a km jsou stočené, což je taky podezřelé. takže se vlastně nabízí otázka, jestli to ( ty ) auta co prodává vlastně není ( nejsou ) jeden velký podvod na tvou osobu.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 538
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#56 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Dzambor »

Necital som vsetky prispevky ale: pokial su stocene kilometre tak sa jedna o trestny cin podvodu falsovanie verejnej listiny za to ze udavaju nespravny pocet KM oproti skutocnemu stavu. (neukamenujte ma za to ze presne znenie neviem, ale co si pametam tak v spravach hovorila nejaka policajtka ze je to trestny cin). Pokial by bol problem s autom tak mozes ako uz tu bolo pisane bud pozadovat znizenie ceny alebo odstupit od zmluvy. Na sude je otazne ci by si s tym uspel to by chcelo znalecky posudok na auto a mat fakt dobreho advokata.
Naposledy upravil(a) Dzambor dne 11 led 2010 17:46, celkem upraveno 1 x.
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1665
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#57 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Lukaso »

všichni máte pravdu!! ovšem pokud se jedná o auta kde jsem např. 4tý majitel, zajímalo by mě jak dokázat že kilometry stáhnul právě on :wink:
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 538
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#58 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Dzambor »

Lukaso píše:všichni máte pravdu!! ovšem pokud se jedná o auta kde jsem např. 4tý majitel, zajímalo by mě jak dokázat že kilometry stáhnul právě on :wink:
pokial pri predaji auta bola kupnopredajna zmluva zakazym tak predavajuci je povinny informovat kupujuceho z nedostatkami prip. kupujuci sa ma presvedcit ze je to v takom stave ako uvadza predavajuci. a za druhe pri predaji prechadzaju vsetky nalezitosti z predavajuceho na kupujuceho. cize teba nemusi trapit kto stocil kilometre.
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1665
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#59 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Lukaso »

heh nevím jestli si někdy kupoval v bazaru nebo jinde, ale u auta stáří 5+, je v 99% smluv napsáno že je praticky vše potřeba kontrolovat, nebo vyměnit, ve všem jsou vůle...a o kilometrech ve smlouvě taky nic...asi nejspíš proto že prodejce ikdyž by byl třeba čestný tak neví jestli minulý majitel stáhnul kiláky nebo ne :wink:
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2167
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#60 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od karelvolvo »

prostě jednou kupuješ auto v bazaru a odpovídá za to původní majitel a ten když je ko..t tak s tím nic nenaděláš a jen tak ho stejně nezkontaktuješ. Já koupil své první volvo a už je tomu 14 let tak jsem vypozoroval po týdnu že fouká do vody stavil jsem se v bazaru a borec mi řekl přečtěte si to co je ve smlouvě napsany tím malým písmem, takže si to musíte vyřídit s původním majitelem a můžu vám říct že ten je ko..t . Takže jsem si udělal těsnění a bylo to. Jo a ještě druhý den mi přestal ukazovat tachometr vypadlo lanko asi ho tam ten předemnou blbě nasadil když to stáčel na tacho 113tkm skutečnost 272tkm.
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 410tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 237tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 265tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 440 tkm

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 538
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#61 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Dzambor »

Lukaso píše:heh nevím jestli si někdy kupoval v bazaru nebo jinde, ale u auta stáří 5+, je v 99% smluv napsáno že je praticky vše potřeba kontrolovat, nebo vyměnit, ve všem jsou vůle...a o kilometrech ve smlouvě taky nic...asi nejspíš proto že prodejce ikdyž by byl třeba čestný tak neví jestli minulý majitel stáhnul kiláky nebo ne :wink:
no auto v bazare som este nekupoval. to radsej z druhej ruky prip. si to preverit alebo dat do zmluvy taku poziadavku...a ked je cestny tak si myslim ze si da spravit nejaky vypis alebo si zisti stav o aute... 8)
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 538
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#62 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Dzambor »

karelvolvo píše:prostě jednou kupuješ auto v bazaru a odpovídá za to původní majitel a ten když je ko..t tak s tím nic nenaděláš a jen tak ho stejně nezkontaktuješ. Já koupil své první volvo a už je tomu 14 let tak jsem vypozoroval po týdnu že fouká do vody stavil jsem se v bazaru a borec mi řekl přečtěte si to co je ve smlouvě napsany tím malým písmem, takže si to musíte vyřídit s původním majitelem a můžu vám říct že ten je ko..t . Takže jsem si udělal těsnění a bylo to. Jo a ještě druhý den mi přestal ukazovat tachometr vypadlo lanko asi ho tam ten předemnou blbě nasadil když to stáčel na tacho 113tkm skutečnost 272tkm.
kks nechapem naco to stacaju ked sa na to pride. tych par tisic co na tom zarobia? moze mat z toho pruser ako bic. na markize si posvietili na nejaky bazar a tam auto typu porsche popis: najazdenych 90 000 km, nikdy burane. vysledok patrania bol taky ze auto bolo vazne burane oprava stala cca 1 milion korun a najazdenych tam bolo takmer 2x tolko ak nie aj viac. presny pocet km si nepametam :D ako ked to dokaze zistit televizia tak si myslim ze si stav auta dokaze zistit aj autobazar.
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1665
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#63 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Lukaso »

myslím, že ti pořád nedochází, že pokud to auto mělo 4 majitele, tak prodejci prostě nedokážeš že kilometry stáhnul právě on...už mi rozumíš? :evil: :wink:
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 29
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#64 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Daniel Kout »

Lukaso píše:myslím, že ti pořád nedochází, že pokud to auto mělo 4 majitele, tak prodejci prostě nedokážeš že kilometry stáhnul právě on...už mi rozumíš? :evil: :wink:
Majitel byl údajně jeden, bazarista si vymiňuje, že on stočení neprovedl. V dnešní době je pro něj negativní reklama prý velice nebezpečná. Má prý 10ti letou historii a jako malý bazar dnes špatné podmínky. Nicméně dál, jsme se zatím nedostali, bazarista si někde lyžuje. Požaduji možnost nahlédnout do kupní smlouvy, kterou uzavřel při nákupu v Reichu. Km by tam - alespoň myslím, měly být uvedeny. Pak se uvidí. Nebráním se dohodě, ale vyhnít to nechat nechci - pár korun na právníka mám :wink: .
_________________
S90 B5

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 538
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#65 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Dzambor »

Lukaso píše:myslím, že ti pořád nedochází, že pokud to auto mělo 4 majitele, tak prodejci prostě nedokážeš že kilometry stáhnul právě on...už mi rozumíš? :evil: :wink:
ale bazarista zodpoveda za auto. teba to nemusi trapit ci on stocil alebo nestocil km. majitelom auta je bazar resp. ten konatel a cely stav auta sa preniesol z povodneho majitela na bazar. bazar teraz ruci za vsetky chyby.
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1665
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#66 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Lukaso »

Dzambor píše:
Lukaso píše:myslím, že ti pořád nedochází, že pokud to auto mělo 4 majitele, tak prodejci prostě nedokážeš že kilometry stáhnul právě on...už mi rozumíš? :evil: :wink:
ale bazarista zodpoveda za auto. teba to nemusi trapit ci on stocil alebo nestocil km. majitelom auta je bazar resp. ten konatel a cely stav auta sa preniesol z povodneho majitela na bazar. bazar teraz ruci za vsetky chyby.
Pokud jsou v kupní smlouvě uvedeny kilometry...a to je celý o čem já se bavím - obecně
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

dort

#67 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od dort »

že jsem tak smělý o co tu vlastně jde?

jednou větou píšeš koupil jsem super auto, asi nejlepší co jsem měl - vše OK a na druhou stranu nechci ho má moc najeto - nebo chci slevu? Co tedy vlastně chceš?

Ještě si dovolím jednu otázku, šel by jsi se vůbec podívat na auto s cca 400t kilometry?

Bohužel celé je to v české nátuře - 90% z nás najezdí 30.000 km / rok, ale chceme auto 12 let staré s nájezdem do 100.000 km a ještě rozvody v ceně - aha - kdepak je chyba?

P.S. nejsem bazárník :-)

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 29
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#68 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Daniel Kout »

dort píše:že jsem tak smělý o co tu vlastně jde?

jednou větou píšeš koupil jsem super auto, asi nejlepší co jsem měl - vše OK a na druhou stranu nechci ho má moc najeto - nebo chci slevu? Co tedy vlastně chceš?

Ještě si dovolím jednu otázku, šel by jsi se vůbec podívat na auto s cca 400t kilometry?

Bohužel celé je to v české nátuře - 90% z nás najezdí 30.000 km / rok, ale chceme auto 12 let staré s nájezdem do 100.000 km a ještě rozvody v ceně - aha - kdepak je chyba?

P.S. nejsem bazárník :-)
Ahoj, ano, auto se 400 t.km bych koupil. Za ty peníze a ve stavu co je ano. Ale opravdu mě nebaví být obětí podvodu - stačí to jako argument?? Mě ano. Dan
_________________
S90 B5

dort

#69 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od dort »

A jak si predstavujes napravu situace, abys nebyl obeti podvodu, pro mne nechapaveho?

Mara Ti natoci 400t na budik a bazarnik to zaplati?

Neber to zle, ale hlava mi to nejak nebere??????

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 29
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#70 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Daniel Kout »

dort píše:A jak si predstavujes napravu situace, abys nebyl obeti podvodu, pro mne nechapaveho?

Mara Ti natoci 400t na budik a bazarnik to zaplati?

Neber to zle, ale hlava mi to nejak nebere??????
Slevu z kupní ceny a nebo odstoupení od smlouvy. Na odstoupení od smlouvy mám právní nárok - nebo ne? Mě zase hlava nebere čemu se divíš? Ano, je to levné auto. Ano, není špatné. Ale když mě někdo ochčije mám si v tom libovat. Já jako 90% populace nemám šanci poznat skutečné km. To že na stará Volva není většina servisů vybavena diagnostikou a v místě jí neudělám? To, že to skutečné km nepoznal mechanik - protože k němu jezdí auta víc zhuntovaný po 100t km v ČR? To, že se v ČR stáčí vědí všichni. Ale k prodeji existuje Kupní smlouva - a předmětem té smlouvy je auto s určitým počtem km. Víc jako spotřebitel řešit nechci. Řeči, že tachometr je pouze indikativní údaj? Pro kolik % populace je to údaj rozhodný - 90?? To, že podvod se stočením km je vydáván za běžné chování mě nezajímá. Kecy jak může mít 10ti letý auto z D 140t km taky ne - to jsou jen kecy. A je lepší teoretizovat o nájezdu km v Německu a naivitě kupců v ČR a nebo se bránit? Já to zkouším, třeba se to povede, třeba ne - co můžu ztratit???
_________________
S90 B5

Dzambor
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 538
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Trenčín
Vůz: Volvo V50 2.0D Momentum 08' 6. manual

#71 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Dzambor »

Danniel74 píše:
dort píše:A jak si predstavujes napravu situace, abys nebyl obeti podvodu, pro mne nechapaveho?

Mara Ti natoci 400t na budik a bazarnik to zaplati?

Neber to zle, ale hlava mi to nejak nebere??????
Slevu z kupní ceny a nebo odstoupení od smlouvy. Na odstoupení od smlouvy mám právní nárok - nebo ne? Mě zase hlava nebere čemu se divíš? Ano, je to levné auto. Ano, není špatné. Ale když mě někdo ochčije mám si v tom libovat. Já jako 90% populace nemám šanci poznat skutečné km. To že na stará Volva není většina servisů vybavena diagnostikou a v místě jí neudělám? To, že to skutečné km nepoznal mechanik - protože k němu jezdí auta víc zhuntovaný po 100t km v ČR? To, že se v ČR stáčí vědí všichni. Ale k prodeji existuje Kupní smlouva - a předmětem té smlouvy je auto s určitým počtem km. Víc jako spotřebitel řešit nechci. Řeči, že tachometr je pouze indikativní údaj? Pro kolik % populace je to údaj rozhodný - 90?? To, že podvod se stočením km je vydáván za běžné chování mě nezajímá. Kecy jak může mít 10ti letý auto z D 140t km taky ne - to jsou jen kecy. A je lepší teoretizovat o nájezdu km v Německu a naivitě kupců v ČR a nebo se bránit? Já to zkouším, třeba se to povede, třeba ne - co můžu ztratit???
tak by bolo dobre uviest do kupnopredajnej zmluvy bod ze v prip zistenia stocenia kilometrov do urc. lehoty napr. 3 mesiace od kupenia alebo aj mesiac tak sa vrati napr. 10% z kupnej ceny.
_________________
Volvo V50 2.0D r.v. 2008

dort

#72 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od dort »

Pravda nemas skor co ztratit, vyjma auta, ktere se tvari dle Tvych slov OK, ale na druhou stranu takovych jsou plne bazary vsude jinde :-).

Priteli, rozum do hrsti - jenze Ty se chces hadat a dupat, tak dupej, pis o podvodech, ochcani a zlodejich, skoda. Nevim, jak dlouho jsi auto hledal, ale asi to nebylo par dni, nevim kolik casu a cestovani jsi tomu venoval, ale vim jak tezko se hleda auto dle rozumnych pozadavku - Ty jsi nasel, ale pozor on Te nekdo "dobehl" a pretocil tachometr, tak hrrrr do boje a vse od zacatku - treba to dalsi stoci jen o Tebou tolerovanych 100t km :-).

Kazdy jsme si asi někdy koupili stocene auto, kazdy uveril "pohadce" o starem panovi s SRN, ktery jezdil jen v lete a o vikendech a pak jsme "prskali" stejne jako Ty a co se zmenilo, bohuzel nic - a abych nezapomnel jeste jsme vzdy super koupili za nejlepsi cenu s bonusem ( preloz si rozvody v cene ). Proste a jednoduse, pokud jsi s autem spokojen, tak ad jedna vidis jak kvalitni servis mu byl poskytnut a ad dve jak kvalitni auto to je :-).

P.S. Pokud chces jit do bitvy, tak zacni nejprve kontaktem soudniho znalce, neb bez nej jsi druhy :-) a tam bych to videl na cca 5 - 15t za vyhotoveni posudku s kterym muzes nastoupit na bazarnika, tedy za predpokladu ze bazarnik nema vsech pet pohromade a v momente, kdy zacnes o odstoupeni od smlouvy, tak Ti s usmevem nevrati penize a proda jinemu, ktery bude v nemem uzasu hledet na tu krasu, neuveritelne malo najeto a bez servisky po prvnim majiteli :-).

Omlouvam se, ale ja musel - ja se chtel kdysi stejne rvat za pravdu, vztekal jsem se, utracel zbytecne cas a vysledek? Zadny, skor zadny, neb nabidka znela penize zpet, nebo nic a ja v tu chvili byl jen nastvany, ze me precurali, ale na druhou stranu vyjma par cislicek jsem byl spokojen :-).

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 29
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#73 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Daniel Kout »

dort píše:Pravda nemas skor co ztratit, vyjma auta, ktere se tvari dle Tvych slov OK, ale na druhou stranu takovych jsou plne bazary vsude jinde :-).

Priteli, rozum do hrsti - jenze Ty se chces hadat a dupat, tak dupej, pis o podvodech, ochcani a zlodejich, skoda. Nevim, jak dlouho jsi auto hledal, ale asi to nebylo par dni, nevim kolik casu a cestovani jsi tomu venoval, ale vim jak tezko se hleda auto dle rozumnych pozadavku - Ty jsi nasel, ale pozor on Te nekdo "dobehl" a pretocil tachometr, tak hrrrr do boje a vse od zacatku - treba to dalsi stoci jen o Tebou tolerovanych 100t km :-).

Kazdy jsme si asi někdy koupili stocene auto, kazdy uveril "pohadce" o starem panovi s SRN, ktery jezdil jen v lete a o vikendech a pak jsme "prskali" stejne jako Ty a co se zmenilo, bohuzel nic - a abych nezapomnel jeste jsme vzdy super koupili za nejlepsi cenu s bonusem ( preloz si rozvody v cene ). Proste a jednoduse, pokud jsi s autem spokojen, tak ad jedna vidis jak kvalitni servis mu byl poskytnut a ad dve jak kvalitni auto to je :-).

P.S. Pokud chces jit do bitvy, tak zacni nejprve kontaktem soudniho znalce, neb bez nej jsi druhy :-) a tam bych to videl na cca 5 - 15t za vyhotoveni posudku s kterym muzes nastoupit na bazarnika, tedy za predpokladu ze bazarnik nema vsech pet pohromade a v momente, kdy zacnes o odstoupeni od smlouvy, tak Ti s usmevem nevrati penize a proda jinemu, ktery bude v nemem uzasu hledet na tu krasu, neuveritelne malo najeto a bez servisky po prvnim majiteli :-).

Omlouvam se, ale ja musel - ja se chtel kdysi stejne rvat za pravdu, vztekal jsem se, utracel zbytecne cas a vysledek? Zadny, skor zadny, neb nabidka znela penize zpet, nebo nic a ja v tu chvili byl jen nastvany, ze me precurali, ale na druhou stranu vyjma par cislicek jsem byl spokojen :-).
Zdravím, mám jednu poznámku. Situaci řeším v klidu. Nemám rád invektivy a než někoho označím za lháře a podvodníka 2x se rozmyslím. Zatím bych rád viděl kupní smlouvu auta z D. Nač si otravovat život. Ale na druhou stranu - proč se neozvat. :wink: Peace.
_________________
S90 B5

karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2167
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#74 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od karelvolvo »

Nechápu proč by Ti měl bazarista ukazovat nějakou smlouvu z Německa? Abys věděl kolik na tom vydělal? Neblázni!
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 410tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 237tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 265tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 440 tkm

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1665
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#75 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Lukaso »

hm taky si myslím, že ho donutíš ( nebo spíše bude donucen ) ti ukázat kupní smlouvu až u právního sporu...do tý doby nemá jedinej důvod proč to dělat...a taky hlavně nemusí...
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“