Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 29
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#26 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Daniel Kout »

Já vím, nechci přehánět, jsem slušnej kluk co nezlobí.... ale všechno má svou mez.
_________________
S90 B5

vcar
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1113
Registrován: 17 roků 8 měsíců
Bydliště: Č.Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#27 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od vcar »

Pokud chceš argumentovat diagnostikou a načtenými kilometry z ní, asi by měla být od ofiko firmy. Nevím, jestli Marra je oficiální Volvo servis. Mohlo by se ti stát, že "pane, tohle vám mohl udělat kdokoli v Horní Dolní. S tím na nás nechoďte..."
Na podzim jsem vystartoval po V70 II za docela přijatelný peníz, pokud by byla v uváděném stavu. Jenže dotazem jsem si zjistil, že tachometr neodpovídá.... Je k prodeji pořád, ale nedoporučuju.
Naposledy upravil(a) vcar dne 29 pro 2009 21:09, celkem upraveno 1 x.
_________________
S80 D5 120kW 2003 manual silver
V40 1.8i 92kW B4184SM 6/99 blackmetal

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 29
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#28 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Daniel Kout »

vcar píše:Pokud chceš argumentovat diagnostikou a načtenými kilometry z ní, asi by měla být od ofiko firmy. Nevím, jestli Marra je oficiální Volvo servis. Mohlo by se ti stát, že "pane, tohle vám mohl udělat kdokoli v Horní Dolní. S tím na nás nechoďte..."
Jasně, pro argumentaci si zajistím origo papír. Doufám, že pro rok 97 to někdo ještě umí. Prý to nekomunikuje s novým software. Marek má origo diagnostiku i na starší typ.
_________________
S90 B5

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: NZ
Vůz: Subaru Levorg GT-S 2017
Bydliště: NZ

#29 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od ..::Philip::.. »

bude te to stat hodne namahy a v cr prd ziskas. v nemecku je to trestny cin, u nas nic.
_________________
Subaru Levorg GT-S 2017 AWD Eyesight Comfort

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 29
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#30 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Daniel Kout »

..::Philip::.. píše:bude te to stat hodne namahy a v cr prd ziskas. v nemecku je to trestny cin, u nas nic.
Jako první se pokusím slušně dohodnout. Prodejce vypadal solidně. Tím začnu - pak se uvidí.
_________________
S90 B5

wickey
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3741
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70 D5 AWD, S60 D5, C70 T5 Cab, XC90 V8
Bydliště: Bratislava - Staré Mesto

#31 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od wickey »

Menhire, to se pletes, ja to rozhodne neobhajuju.

Ale myslim pragmaticky - daniel jiz vymenil tri auta, ted ma jedno, ktere je mozna dobre, i kdyz ma vic km, jak si predstavoval..
A jelikoz je mi jasne, ze nevyresi nic, tak mu to nestoji za ty nervy.

To je vse. Kdyby se to stalo me, tak bych to resil jinym zpusobem, ale to zas neudela kazdy.
_________________
'01 C70 T5 cabrio - B5234T3, M56LK 176 kW #601 - signal red /// '06 V70 D5 AWD - D5244T4, M66 AWD 136 kW #459 - dawn blue pearl /// '06 S60 D5 - D5244T4, M66 136 kW #459 - dawn blue pearl
'08 XC90 V8 AWD Sport - B8444S, AWTF-80 SC 232 kW #612 - passion red /// '03 S60 T5 - B5234T3, AW55-50SN 184 kW #449 - mistral green metallic

ex: '84 760 GLE TD; '90 940 GLE; '96 850 2.5 20V; '91 440 1.8 K; '98 V70 R AWD; '97 850 R; '00 V70 R AWD, '87 740 GL, '97 850 GLE, '04 S60 R AWD, '98 V70 XC AWD Cross Country, '99 V70 XC AWD Cross Country, '99 S70 2.5 20V, '00 V70 XC AWD Cross Country, '04 XC90 2,5T AWD

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: NZ
Vůz: Subaru Levorg GT-S 2017
Bydliště: NZ

#32 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od ..::Philip::.. »

Danniel74 píše:
..::Philip::.. píše:bude te to stat hodne namahy a v cr prd ziskas. v nemecku je to trestny cin, u nas nic.
Jako první se pokusím slušně dohodnout. Prodejce vypadal solidně. Tím začnu - pak se uvidí.
muj take vypadal super :D
jen do te doby nez jsem zjistil ze ma V50 nemela 75k ale min 163k (mozna az 270k - to uz neslo overit)

ale co, jezdi super, zadny problem :)
_________________
Subaru Levorg GT-S 2017 AWD Eyesight Comfort

selap
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1322
Registrován: 17 roků 5 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 III D3 AT '12

#33 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od selap »

Danniel74 píše:
Jako první se pokusím slušně dohodnout. Prodejce vypadal solidně. Tím začnu - pak se uvidí.
Bohužel,to je asi tak jediný co momentálně rozumně můžeš.Bohužel všichni ví,že tahanice by byla nadlouho s výsledkem nejistým,taky mě to s..e,ale jaký jsme si to vycinkali,takový to máme:(
OT:není to totéž,ale taky mě překvapilo,že když jedu do servisu,tak na to mám peníz(jsem najivka z jiného světa),známí se servisem mi popisoval,že to zdaleka není pravidlo,lidi přijdou,sory nemám,nasednou a odjedou,auto se jim zadržet prý nesmí,není to totéž,ale vypovídá to o stavu společnosti jak každýho oje..t.
_________________
V70III D3 aut. 2012
bylo 760 GLE 2.4 TD 1986,V70I 2.4 Tdi 1999, V70II 2.5TDI 01 man.

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 29
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#34 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Daniel Kout »

Dělám profesi kde jsou taky potřeba ostrý lokty, ale snažím se umět dohodnout, vytvářet si přátele a budoucí spojence. Své protivníky respektuji a i s nimi mám většinou korektní vztahy.

Pak si takhle nabíhám....
_________________
S90 B5

lukinl
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 602
Registrován: 15 roků 8 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo 850 2,3 T5 sedan, B5234FT man.

#35 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od lukinl »

Ahoj Dane,
Tebe tu pozoruju už dlouho každou koupí auta sis naběhnul ať už z důvodu stavu nebo to bylo malý nebo to byl automat atd.
Pořád nechápu jak zrovna ty, kterej si naběhl tolikrát ještě věří udaji na tachometru. Pro mě je to číslo jen pro pobavení.
Pokud máš ve smlouvě napsáno "stav tachometru" tak s argumentem o tom že má najeto 390tkm nemáš šanci, bazarník ti netvrdil že auto najelo jen 139tisíc tvrdí že na tachometru to je a asi měl pravdu. Myslím že v70 ve stavu 1- je za 65tKč super kauf tak jezdi.
A pokud chceš auto kde ti bude sedět stav kilometrů najetých tak si auto kup v německu.
To je česká realita prodeje jetých aut
_________________
LukinL
je:850 2,3 T5 sedan, B5234FT, M56
bylo:850 kombi D5252T, M56 r.v.96, Traktor
C70 cabrio Fenix,960II sedan 850 kombi 155kW

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 29
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#36 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Daniel Kout »

lukinl píše:Ahoj Dane,
Tebe tu pozoruju už dlouho každou koupí auta sis naběhnul ať už z důvodu stavu nebo to bylo malý nebo to byl automat atd.
Pořád nechápu jak zrovna ty, kterej si naběhl tolikrát ještě věří udaji na tachometru. Pro mě je to číslo jen pro pobavení.
Pokud máš ve smlouvě napsáno "stav tachometru" tak s argumentem o tom že má najeto 390tkm nemáš šanci, bazarník ti netvrdil že auto najelo jen 139tisíc tvrdí že na tachometru to je a asi měl pravdu. Myslím že v70 ve stavu 1- je za 65tKč super kauf tak jezdi.
A pokud chceš auto kde ti bude sedět stav kilometrů najetých tak si auto kup v německu.
To je česká realita prodeje jetých aut
Vím, že to bude - a nejen zde na fóru znít zvláštně, ale tím, že si kupuji auta se více či méně bavím. Od rána do noci sedím nad compem a makám, čas co zbývá užívám s rodinou. Když jsem byl na škole bylo tolik volného času a koníčků - pak přišla práce a rodinka. Na cokoli jiného nemám čas. Tak občas koupím nějaké to auto (většinou) starý křáp se stočenými km.

A teď to nejlepší před Volvem jsmě e měli: Passat B5 (Německo), Laguna (koupeno ČR), Mondeo V6 (ČR). Všechno ojetiny 3 - 6 let, najeto 90 - 250 t.km. Nemusíte mi to nikdo věřit, ale ani jedno nemělo stočené km- vždy ověřeno diagnostikou. Pak přišlo 850 - úžasná kára (kdo měl vědět, že manželka nezkousne automat), V70 koupená pro ní a V40. Krásná ale malá. No a nyní V70 je stočenými km. V70 jsem nyní kupoval s tím, že si auto chvíli necháme. Stáčení km je bohužel ČR realita - počítal jsem a byl ochotel tolerovat 100 t.km. Ale 260 t.km je dost i na mě.

V autech se profesně nepohybuju a se stočenými km jsem se potkal až u Volva (850 i obě V70). A tak jsem se zeptal, jak je možno se bránit. Dan

p.s.: většina známých se také baví tím, jak si nabíhám se starými křápy, ale mě se ta auta líbí a myslím si, že tím nikomu nijak neubližuji :wink:
Naposledy upravil(a) Daniel Kout dne 29 pro 2009 22:54, celkem upraveno 1 x.
_________________
S90 B5

pepa.paur
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 888
Registrován: 16 roků
Bydliště: české budějovice
Vůz: V70 2.5D, S70 2.5D, C70 2.4T, V70II 2.4D

#37 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od pepa.paur »

Danniel74 píše:A tak jsem se zeptal, jak je možno se bránit. Dan
bohužel co vím, tak jediná obrana je nekupovat
_________________
V70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
S70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
C70 2.4 T, B5244T, 142kW, man, rok 2000, D5T5 ST2
V70II 2.4 D, D5244T2, 96kW, man, rok 2004, D5T5 ST2
V70I 2,0, B5202S, 93kW, man, rok 1997

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 29
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#38 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Daniel Kout »

josef.paur píše:
Danniel74 píše:A tak jsem se zeptal, jak je možno se bránit. Dan
bohužel co vím, tak jediná obrana je nekupovat
Samozřejmě. Já taky nebrečím - jsou horší věci, auto je dobré. :wink: Tenhle topic může být i varováním pro ty, kteří svoje auto teprve vybírají. Ať ví, s čím se mohou setkat. Ale třeba mi někdo poradí nějakou fintu.

Pokud by vynulovali servisní historii tak bych nic nepoznal, asi jako většina co má auto od důsledného bazaristy.
_________________
S90 B5

Zeb
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 884
Registrován: 20 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha

#39 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Zeb »

Osobně zastávám názor, bránit se co to jde. Zjistil jsem, že když nejsem línej a popíšu A4 papíru, začnou se dít zajímavé věci. Jediné věci, které jsem nedotáhnul do konce, byla stížnost na nemocnici v Benešově (v době, kdy mi přišla odpověď jsem měl týden před svatbou a nechtěl jsem ji kazit hádkou s totálníma diletantama) a druhá, když si na mě cizí člověk přihlásil auto a pak s ním naboural. Když už bylo v běhu trestní řízení, tak jsem vyměknul a obvinění stáhnul, aby nešel sedět a nenechal tady ženskou s dvěma dětma.
Dane, pokud na to máš nervy a čas, jdi do toho, držim ti všehny palce, poněvadž dokud se nezačneme ozývat, tihle zmetci si z nás budou dělat dojný krávy a budou nás houfně okrádat a pak si o tom budou vyprávět v hospodě, kdo koho víc natáhnul. Většina lidí, která dělá v bazarech okolo aut jsou zmetci, kterým není rovno (těm slušným se omlouvám - sám mám auto z bazaru a byl jsem s jejich přístupem maximálně spokojen, ale byl to jeden z deseti) a stejně jako politici mají hroší kůži, kterou jenom hodně těžko raníš. Ten člověk, který si na mě napsal auto začal komunikovat a snažil se o domluvu až ve chvíli, kdy ho začala tvrdě nahánět policie a právníci pojišťovny, jinak byl naprosto v klidu a nezájem o mě byl naprosto ukázkový.
Ještě se zeptám, zda máš ve smlouvě, nebo zda bazar někde uvádí, že auta před prodejem procházejí nějakou kontrolou stavu, prohlédnutím servisním technikem, atd. Na tom by se šlo mimo jiné také otočit, že to při tom měli zjistit.
_________________
Bylo: bílá 440 1,9 TD
Je: modrá V70 I 2,5 TDI

pepa.paur
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 888
Registrován: 16 roků
Bydliště: české budějovice
Vůz: V70 2.5D, S70 2.5D, C70 2.4T, V70II 2.4D

#40 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od pepa.paur »

Danniel74 píše: Samozřejmě. Já taky nebrečím - jsou horší věci, auto je dobré. :wink: Tenhle topic může být i varováním pro ty, kteří svoje auto teprve vybírají. Ať ví, s čím se mohou setkat. Ale třeba mi někdo poradí nějakou fintu.

Pokud by vynulovali servisní historii tak bych nic nepoznal, asi jako většina co má auto od důsledného bazaristy.
když jsem loni kupoval Saaba, tak měl na tacháku 215tisíc, skoro všem přátelům se protáčely panenky, když jsem jim řekl kolik má najeto, ale stav je ok a jezdí normálně, neřeším to. Kdoví kolik má ve skutečnosti. Jezdíval jsem v práci s formanem, měl přes 300 tisíc a rozhodně to nebylo nijak poznat. Když by šel do bazaru, byl by s tímhle stavem km neprodejný. Je to v čechách spíš otázka poptávky. Většina lidí bohužel kouupí radši auto se 120 tisíci na tachu bez servisky, než s 300 tisíci a serviskou.
_________________
V70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
S70 2.5 D, D5252T, 103kW, man, rok 1999, D5T5 ST1
C70 2.4 T, B5244T, 142kW, man, rok 2000, D5T5 ST2
V70II 2.4 D, D5244T2, 96kW, man, rok 2004, D5T5 ST2
V70I 2,0, B5202S, 93kW, man, rok 1997

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 29
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#41 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Daniel Kout »

Zeb píše:Osobně zastávám názor, bránit se co to jde. Zjistil jsem, že když nejsem línej a popíšu A4 papíru, začnou se dít zajímavé věci. Jediné věci, které jsem nedotáhnul do konce, byla stížnost na nemocnici v Benešově (v době, kdy mi přišla odpověď jsem měl týden před svatbou a nechtěl jsem ji kazit hádkou s totálníma diletantama) a druhá, když si na mě cizí člověk přihlásil auto a pak s ním naboural. Když už bylo v běhu trestní řízení, tak jsem vyměknul a obvinění stáhnul, aby nešel sedět a nenechal tady ženskou s dvěma dětma.
Dane, pokud na to máš nervy a čas, jdi do toho, držim ti všehny palce, poněvadž dokud se nezačneme ozývat, tihle zmetci si z nás budou dělat dojný krávy a budou nás houfně okrádat a pak si o tom budou vyprávět v hospodě, kdo koho víc natáhnul. Většina lidí, která dělá v bazarech okolo aut jsou zmetci, kterým není rovno (těm slušným se omlouvám - sám mám auto z bazaru a byl jsem s jejich přístupem maximálně spokojen, ale byl to jeden z deseti) a stejně jako politici mají hroší kůži, kterou jenom hodně těžko raníš. Ten člověk, který si na mě napsal auto začal komunikovat a snažil se o domluvu až ve chvíli, kdy ho začala tvrdě nahánět policie a právníci pojišťovny, jinak byl naprosto v klidu a nezájem o mě byl naprosto ukázkový.
Ještě se zeptám, zda máš ve smlouvě, nebo zda bazar někde uvádí, že auta před prodejem procházejí nějakou kontrolou stavu, prohlédnutím servisním technikem, atd. Na tom by se šlo mimo jiné také otočit, že to při tom měli zjistit.
Díky - zítra odpoledne sem KS hodím. Já dělám dotace a věršinou je pro mě zásadní ústní dohoda - papír snese vše. Nerad to říkám, ale část bazaristů bych označil slovem holota. Už jsem kupoval auto, kde bazarista přiznal stočení o 120 t. km - ze 300. Přiznal to - dal mi servisní knihu vedenou řádně až do prodeje v D. Takže úplný naivka nejsem, ale těch 260 t. km je moc. Uvidím jak se podaří dohodnout se.
_________________
S90 B5

karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2167
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#42 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od karelvolvo »

Vyprdni se na to a máš to když je to auto pěkný tak co. Ono najet za dvanáct let jen 139tkm a s V70 to je trochu blbý takový auta ve světě jezdí 40 až 80tkm ročně!!! Jednou si koupil a bazarista se Ti vysměje
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 410tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 237tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 265tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 440 tkm

Sarkasmic
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1617
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Vůz: Volvo 1980-97

#43 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Sarkasmic »

Proč všichni házíte flintu do žita už předtím... Za skoušku nic nedá. Třeba něco vyhraje. A myslím si,že když se nebude bránit nikdo,bude jen hůř.... Mě třeba jeden člověk s V70kou ujel,když jsem ji chtěl kupovat. Auto sem si prohlídl,projel,všechno v pořádku... Když jsem se zeptal zda by bylo možný auto vzít na diagnostiku,tak mě poslal do pr... a odjel... Tak asi tak... Škoda,že to nejde nějak uveřejnit u inzerátu-jako třeba na aukru-hodnocení....
_________________
343 GL r.v. 1981 B14 2E,V70 r.v. 1997 B5234 T3

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 29
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#44 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Daniel Kout »

Sarkasmic píše:Proč všichni házíte flintu do žita už předtím... Za skoušku nic nedá. Třeba něco vyhraje. A myslím si,že když se nebude bránit nikdo,bude jen hůř.... Mě třeba jeden člověk s V70kou ujel,když jsem ji chtěl kupovat. Auto sem si prohlídl,projel,všechno v pořádku... Když jsem se zeptal zda by bylo možný auto vzít na diagnostiku,tak mě poslal do pr... a odjel... Tak asi tak... Škoda,že to nejde nějak uveřejnit u inzerátu-jako třeba na aukru-hodnocení....
Kam je až možné zajít s negativní reklamou prodejce??? Aby to nebylo napadnutelné - např. jako poškozování dobrého jména? Nemáte nějakou vyzkoušenou formulku???
_________________
S90 B5

GDPR_user

#45 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od GDPR_user »

Přijde mi cena celkem good,ale zkusit můžeš na prodávajícího bububu ať něco sleví,pokud nesleví a auto nemá problémy asi bych to nehrotil.Příklad borec ti vrátí love omluví se ti ty koupíš auto s poctivými 150000km za 60000Kč po hovadu ,které se o auto nestaralo a budeš do něj jen cpát prachy.U Volva mne km nezajímají buď je hezké ,nebo ne.Setkal jsem se s autem s 1.200.000km a vypadalo stejně jako auto s 300000km

doktor
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3224
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Slaný, okr. Kladno
Vůz: SAAB 9-5 AERO 04, V70II R 04, C70 T5 98

#46 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od doktor »

Danniel74 píše: Kam je až možné zajít s negativní reklamou prodejce??? Aby to nebylo napadnutelné - např. jako poškozování dobrého jména? Nemáte nějakou vyzkoušenou formulku???
Řekni mu, že máš známosti v televizi a už si se s nima o tom bavil, že bys o tom rád natočil spot do občanského juda, že bude mít určitě radost z reklamy a určitě všechno rád objasní v televizním pořadu s vysokou sledovaností.

resp. máš právo to i udělat.
_________________
V70R II 2,5T AWD, manual, 220 KW,´04, SAAB 9-5 AERO 2.3T, B235R, manual, 184 kW, ´03, Volvo C70 2,0 T5, B5204T3, 166kW ´98, manual, ARD tuning stage 2, 195kW,
bylo Volvo 460 2.0, B20F manual, 80kW,´95, bylo Volvo V70 2.5 10V, B5252S automat, 106kW,´99, bylo Volvo 850 R, 2.3, B5234T5 automat, 176kW,´96, Volvo V70 T5 2.3, B5234T3, manual, 176kW, ´99,
Vstup do galerie ZDE

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 29
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#47 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Daniel Kout »

martinopel píše:Přijde mi cena celkem good,ale zkusit můžeš na prodávajícího bububu ať něco sleví,pokud nesleví a auto nemá problémy asi bych to nehrotil.Příklad borec ti vrátí love omluví se ti ty koupíš auto s poctivými 150000km za 60000Kč po hovadu ,které se o auto nestaralo a budeš do něj jen cpát prachy.U Volva mne km nezajímají buď je hezké ,nebo ne.Setkal jsem se s autem s 1.200.000km a vypadalo stejně jako auto s 300000km
Souhlasím s Tebou, žíly si kvůli tomu trhat nebudu. Vadí mi to z principu - podvod. Buď budu akceptovat, že je takové konání obvyklé a rezignovat a nebo zkusím obranu. Tady nehledám rozhřešení, ale pokud někdo podobnou věc řešil zajíma mě výsledek, popř. nějaká ta dobrá :wink: rada. Dan
p.s.: A taky si chci trochu pobrečet...
_________________
S90 B5

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 311
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: 850 Estate
Bydliště: Praha 8

#48 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od Menhir »

Danniel74 píše:Vadí mi to z principu - podvod.
To máš těžké. V téhle zemi mají strážci zákona plné ruce práce se střežením předpisového parkování, a tak nějaký podvod stejně nikoho nikdy nebude zajímat... :ROFL:
_________________
Volvo 850 2,5 10V Estate, Graham Green, ∗ 1996, 106 kW

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2427
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#49 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od jarek.krizan »

Spravedlnost v našem státě začíná být neznámým pojmem. Bazaristy a překupníky aut tu nazýváme vexlšusi ( takoví novodobí vexláci ). Televize občas zafunguje a navíc jsou kolikrát i rádi, že mají co točit ( to záleží jak je to pro ně aktuální a zajímavé ).
Soudně ale ničeho asi nedosáhneš, to by si musel mít hodně dobré právníky, aby se domluvili, jak případně bazaristu zničit a nebo dostat i na úplně něco jiného a on pak ještě rád couvne. Jsou to sice mafiánské praktiky, ale ve státě, kde se člověk spravedlnosti nedovolá, je to řešení.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 34
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Buchlovice
Vůz: 740 GL
Bydliště: BUCHLOVICE

#50 Stočené km - podvod při prodeji - právní pomoc

Příspěvek od 740GL »

josef.paur píše:
Danniel74 píše: Samozřejmě. Já taky nebrečím - jsou horší věci, auto je dobré. :wink: Tenhle topic může být i varováním pro ty, kteří svoje auto teprve vybírají. Ať ví, s čím se mohou setkat. Ale třeba mi někdo poradí nějakou fintu.

Pokud by vynulovali servisní historii tak bych nic nepoznal, asi jako většina co má auto od důsledného bazaristy.
když jsem loni kupoval Saaba, tak měl na tacháku 215tisíc, skoro všem přátelům se protáčely panenky, když jsem jim řekl kolik má najeto, ale stav je ok a jezdí normálně, neřeším to. Kdoví kolik má ve skutečnosti. Jezdíval jsem v práci s formanem, měl přes 300 tisíc a rozhodně to nebylo nijak poznat. Když by šel do bazaru, byl by s tímhle stavem km neprodejný. Je to v čechách spíš otázka poptávky. Většina lidí bohužel kouupí radši auto se 120 tisíci na tachu bez servisky, než s 300 tisíci a serviskou.
Na tom něco bude
_________________
740GL,r.v.1986,D24
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“