Auto plave a uskakuje - vyřešeno

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 35
Registrován: 17 roků 1 měsíc
Bydliště: Plzeň

#1 Auto plave a uskakuje - vyřešeno

Příspěvek od rain »

Ahoj, už při 130 km/h auto plave a má vůli v řízení. Při přejezdu nerovnosti, díry nebo kanálu - bez ohledu na rychlost pode mnou volvík uskočí stranou. Můžou to být stabilizátory u kol? Jeden vpředu už je po výměně (ulomen při geometrii). Tlumiče jsem testoval a není to tak špatné. Horní uložení předních tlumičů je nové. Díky!
Naposledy upravil(a) rain dne 03 lis 2009 20:12, celkem upraveno 1 x.
_________________
V40, 2000, 1,8 GDI

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 31
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Vůz: v40_1.9d_115hp
Bydliště: Praha

#2 Auto plave a uskakuje

Příspěvek od Diccon »

Me to delalo neco podobnyho - jakmile jsem jel rychlejc nez 110 zacalo skakat jak zajic a volant se klepal jak sbijecka. Nakonec jsem zjistil, ze to bylo upadlym zavazim z predniho kola v kombinaci s blbe sjetejma gumama a s malou vuli v rizeni (kterou holt moje auto po 230000 uz ma), ktera se diky tomu zavazi a gumam zacala hovadsky projevovat. Dneska jsem prezul, nove se vyvazila kola a sedi to na dalnici jak prdel na hrnci.
_________________
Volvo V40 1.9D 85kW, r.v. 2001

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 35
Registrován: 17 roků 1 měsíc
Bydliště: Plzeň

#3 Auto plave a uskakuje

Příspěvek od rain »

ahoj - tak musím říct, že tohle podezření jsem měl taky, ale nechtěl jsem tomu věřit, že by to dělalo až tak moc; ale vzhledem k tomu, že to pozoruji až po seřízení geometrie tak by to mohlo být ono; geometrie byla špatně seřízená, ale auto sedělo velmi dobře (200 km/h a ani jsem se nebál) - pak jak se nastavila správně - mohlo dojít k tomu, že pneumatiky sjeté podle špatné geometrie si s tou správnou už neporadily; zkusím přezout (už opravdu za nic nestojí) - možná bych mohl rovnou na zimní :wink: Stabilizátory zatím měnit nebudu.

Díky za rychlou zprávu!
_________________
V40, 2000, 1,8 GDI

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 31
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Vůz: v40_1.9d_115hp
Bydliště: Praha

#4 Auto plave a uskakuje

Příspěvek od Diccon »

Jo - ja to resil dneska dopoledne ;-) Rozdil je propastnej... nejhorsi je, ze moje gumy byly blbe sjety jenom po krajich, na 2/3 sirky jsou uplne vpohode, takze to skoro nebylo videt, ani by si to clovek netyp.
_________________
Volvo V40 1.9D 85kW, r.v. 2001

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 35
Registrován: 17 roků 1 měsíc
Bydliště: Plzeň

#5 Auto plave a uskakuje

Příspěvek od rain »

ahoj, tak jsem přezul na zimní - sousedi se děsili jestli už má začít sněžit :Yahoo!: . Projel jsem to a je to o 75% lepší. Ale řekl bych, že jsem odstranil důsledek ne příčinu. Sjeté pneu celou věc značně zhorší. Zimáky jsou dobré a je to znát. Přesto při přejezdu díry zadek auta uskočí a taky cítím vůli v řízení (hlavně při jízdě po dálnici do kopce). Dřív to nebývalo. Takže co to je??
_________________
V40, 2000, 1,8 GDI

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 35
Registrován: 17 roků 1 měsíc
Bydliště: Plzeň

#6 Auto plave a uskakuje

Příspěvek od rain »

Ahoj, tak pátrání pokračuje - problém je tu stále. Ještě nějaké nápady??

Rekapitulace: problému předcházela výměna horního uložení tlumiče a seřízení geometrie - (je tu podezření na špatnou měřící techniku při seřizování geometrie (upravovala se vpředu i vzadu) - bude se to dávat na jinou, ale může to spůsobovat tyto příznaky?

1) plavání při vyšší rychlosti od 120 km/h
2) po přejetí nerovnosti zadek auta uskočí do strany

(ještě jeden subjektivní pocit - za mokra se mi to zdá horší, ale možná se mi to jen zdá, protože to může pak víc kluznout)
_________________
V40, 2000, 1,8 GDI

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 35
Registrován: 17 roků 1 měsíc
Bydliště: Plzeň

#7 Auto plave a uskakuje - vyřešeno

Příspěvek od rain »

záhada zvláštního chování auta je vyřešena - bylo to chybně změřenou a udělanou geometrií :Yahoo!:
_________________
V40, 2000, 1,8 GDI

Harry
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1676
Registrován: 18 roků 8 měsíců
Bydliště: Plzeň-jih

#8 Auto plave a uskakuje - vyřešeno

Příspěvek od Harry »

můžem vědět kde jsi na ní byl? :wink:
_________________
XC90 II 2018 D5 173KW AWD Inscription +
V60 r.v. 2015 D4 120KW Business + , V40 r.v. 2013 D2 84KW Momentum +
bylo: do 6/2023 XC60 r.v. 2014 D5 158KW (s BSR 181KW) AWD Summum+
do 11/2019 S40 II r.v. 2007 1,6D 80KW Kinetic+, do 02/2017 V70 r.v. 2005 D5 120KW Momentum , do 10/2009 V40 r.v. 2001, 1,9D 75KW
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“