460 1.9Td mám problémy s ruč.brzdou

Malé, ale Volvo...

Moderátor: wickey

This topic is 16 years a 2 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
koten.m

460 1.9Td mám problémy s ruč.brzdou

Příspěvek od koten.m »

může mi někdo poradit jak se seřizuje ruč.brzda na 460 1.9Td(kotouče).dal jsem nové destičky ale najde mi seřídit ruční brzda.Neví prosím někdo jak se seřizuje nebo co by to mohlo být?Díky

Zeb

Re: Jasne

Příspěvek od Zeb »

Koukám že ty zadní brzdy trápěj víc lidí, než jenom mě. Já jsem měl celý zarezlý čelisti (ten majitel co měl auto přede mnou byl už starší pán a ke konci ne něm najel tak 5000 km ročně a z nepoužívání to zerezlo) a křivý kotouče, takže jsem je musel nechat přebrousit a vyměnit destičky. Jak se to ale vyměnilo a rozpohybovalo, tak mi přestala brzdit ručka a v servisu mi řekli, že mám zarezlej brzdovej válec u obou zadních kol. On je totiž dvojitej, ten venkovní je na normální provozní brzdu, ten běhá v pohodě, ale pak je tam ještě jeden malej vevnitř, a ten je v pytli. Časem se to sice trošku rozběhalo, takže ta ručka jakž takž brzdí, ale píchnout v kopci bych nechtěl. No a v servisu řekli že těsnění do jednoho válečku stojí 800 Kč a že by to museli celý rozebrat, rozhejbat a zase složit a ať teda počítám tak 4000Kč, tak jsem se na to vykašlal a začal jsem shánět klínek pod kolo...
This topic is 16 years a 2 months old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „300 / 400 - opravy“